17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

DOPRAVA: Na silnicích zabíjí strach

Zákon, jehož součástí je tzv. bodový systém, má jednu zásadní chybu. Je založen na strachu. Ze ztráty řidičského průkazu a z pokut, jejichž výše zjevně neodpovídá finančním možnostem většiny občanů ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nestačímsedivit 7.8.2007 18:30

Re: Re: Re: Re: kdyby policajti jezdili v neoznacených autech v terénu

Jo, jo, takovou třicítku v celých Brně - Židenicích (značky vyrábí funkcionář ODS s polsky znějícím jménem) nedodržuje prakticky nikdo. Je to tak velká blbost, že to ani nikdo nepokutuje. A množství podobných příkladů jenom v Brně by se jistě našlo dostatek.

Bojar 7.8.2007 16:32

Já pana senátora nemusím,

ale pod tento článek se klidně podepíšu.

Robin 7.8.2007 16:10

Zákon je zmetek

Je zajímavé a nikdo z odpovědných z MD to zatím nekomentoval, že došlo po zavedení nového zákona k takovému výraznému zvýšení nehodovosti, zatímco za starého zákona se nehodovost sice málo, ale trvale snižovala. A to se ještě změnila metodika vykazování, která pracuje ve prospěch nového zákona. Něco je špatně a řidiči se z roku na rok skokem jistě nezměnili. Co Vy na to pane Šimonovský. Nechají Vás ti mrtví v klidu spát?

H.K. 7.8.2007 16:22

Re: Zákon je zmetek

Ano, zákon je zmetek, podle kterého se nedá jezdit. Pro ty, kteří říkají, že je málo represe a málo policajtů. Pokud jedete autem na delší vzdálenost, spočítejte si somi pro sebe přestupky, obodujte a připočítejte pokuty, které by jste měl dostat, protože porušujete zákon. Do měsíce jsou všichni bez řidičáku nebo na hřbitově.

ok 7.8.2007 17:06

Re: Re: Zákon je zmetek

Tak prostě dodržujte zákony, a žádný přestupek neuděláte. Je to velmi jednoduché.

Ale to je určitě mimo vaše rozlišovací schopnosti...

H.K. 7.8.2007 17:26

Re: Re: Re: Zákon je zmetek

Já jezdím autem denně t.j. 365 dní v roce od roku 1970. Zaplatil jsem zatím 30 Kčs pokuty. Za radu Vám moc děkuji. Rád bych věděl kolik jste Vy najezdil km po našich silnicích? Nikdy bych neřekl, že je to tak jednoduché. Stačí dodržovat zákovy.

roddie 8.8.2007 15:48

Re: Re: Re: Re: Zákon je zmetek

Je trošku rozdíl NEUDĚLAT přestupek a NEBÝT POSTIŽEN za přestupek. Jestli vy jste za 40 let při denním ježdění NEUDĚLAL PŘESTUPEK, tak se jmenujete Bůh. Protože jen Bůh nikdy nechybuje. A troufnu si říct, že KAŽDÝ (normální a slušný) řidič (ne Bůh) udělá přestupek každou druhou jízdu, i kdyby se jako Bůh (vy) snažil jezdit.

Honza42 7.8.2007 17:54

Re: Re: Re: Zákon je zmetek

Jste povinen jet tak, abyste byl vždy schopen před přechodem pro chodce zastavit. To prakticky znamená povinnost před každým přechodem prakticky zastavit, jinak zákon nelze dodržet. Pokud totiž jedete jen 20 km/h a jste 1 m před přechodem, už porušujete zákon, protože zastavit už nestihnete. Tak neříkejte, že jezdíte dle zákona a že je to jednoduché.

H.K. 7.8.2007 18:38

Re: Re: Re: Re: Zákon je zmetek

Pro  některé lidi je jednoduché všechno.

Alfons 7.8.2007 15:45

AUVAJS

Tak to vypada na upal.

Honza42 7.8.2007 14:52

To LV 14:19

Máte naprostou pravdu. Každý nechť si otevře mapu Evropy a podívá se na ní. První co musí každý vidět je hustá červeň dálnic všude, kromě bývalých států lido-demo. A s tím značením taky souhlas. Současní dementi jsou schopni tak "označit " přechod pro chodce, že se v tom značení chudák přechod zcela ztratí. (vodorovná síť čar před přechodem z obou stran,......). Vypadá to spíš na řádění šílených sprejerů, než na označení přechodu. Proti tomu klasická zebra na čistém černém asfaltě je super. Včera jsem měl tu čest zase jednou jezdit po Praze, a první co bych udělal pro bezpečnost, je zabavení barviček dotyčným sprejerům.

Můj názor je, že kdybychom uzavřeli němcům dálnice a nechali je jezdit středem měst, tak budou mít nehodovost úplně stejnou jako my. Pokud je veškerá doprava z celé republiky svedena na jednu silnici a jediný most, není divu, že je tam nehoda pomalu každých 5 minut.

pane Kubera 7.8.2007 14:37

Vy a Vém podobní s Vaší

kritikou nového silničního zákona jste řidičům- vrahům dali zelenou.

Helax 7.8.2007 14:49

Re: Vy a Vém podobní s Vaší

Ö, to jste jim to všem nandal!!!

Zažraná ...

Lex 7.8.2007 14:54

Re: Re: Vy a Vém podobní s Vaší

Vy raději dávejte pozor ať nikoho nepřejedete.

H.K. 7.8.2007 15:33

Re: Vy a Vém podobní s Vaší

Umíte řídit motorové vozidlo? Pokud ano, kolik jste najel km.

Regan 7.8.2007 20:12

Re: Vy a Vém podobní s Vaší

Je to tak!

Regan 7.8.2007 14:25

Senátor, primátor,

Jestli on se z těch funkcí nezbláznil.

H.K. 7.8.2007 15:36

Re: Senátor, primátor,

Raději než stanovovat psychiatrické diagnozy, napište konkrétně co se Vám v článku nelíbí.

Žulový Aston 7.8.2007 14:16

Jedná se senátora Kuberu, slavnou hvězdu ODS, proslavenou výroky:

1) nikdo nikdy neprokázal, že by kouření bylo škodlivé (Phillip Morris je kromě Pišty Bacsiho hlavní sponzor ODS)

2) Žákova sekretářka by nebylal senátorem Žákem okrádána, kdyby to sama nechtěla

3) Ne silnicích zabíjí strach  - u motorkářů též???

eTony 7.8.2007 14:09

ano Helax,

léta nesvobody a rudého svrabu se do myslí některých zažrala natolik, že nejsou schopni myšlení při čtení psaného textu, či poslechu ...........

Regan 8.8.2007 7:13

Re: ano Helax,

Zvlášť na tobě se to projevuje!

ceskej Honza 7.8.2007 14:09

tedy v jednom máte naprosto pravdu

kdyby policajti jezdili v neoznacených autech v terénu, sebrali by prumerne 2 ridicské prukazy na 100 KM.  Urcite by to odstranilo ze silnic skodnou. Nejvíc me totiz vadí, kdyz jedu okolo 100km/H  ( pokud vím, dovoleno je 90 ), a velmi zdrzuju !  Moznost me predjet, se naskytne vetsinou pred neprehledným stoupáním, nebo v té nejblbejsí zatácce, takze jde do tuhého a vetsinou zpomaluji a uhýbám. Tady by meli policajti opravdové úspechy!

Rudý Baron 7.8.2007 14:54

Re: tedy v jednom máte naprosto pravdu

Tak milý Honzo, tenhle Váš názor je naprosto přesný. Zažívám totéž, protože se považuji za zodpovědného řidiče a Vámi popsané situace mne velmi znervozňují.Až se občas divím, že tolika šoférům je to fuk. Asi ještě nikdy neviděli krev na svém čelním okně ( u mne to byl patnáctiletý cyklista, který mi z chodníku skočil s kolem rovnou na kapotu a nabodl se na stěrače.Hlavou mi prorazil okno a tak jsem tu krev měl i v klíně. V době srážky jsem už dobržděnej stál a přesto byla jeho kinetická energie tak velká, že mi moji tehdejší škodárnu úplně zepředu zrušil. Naštěstí přežil a dokonce bez vážnějších zranění, vše bylo jen šití a pozorování ve špitálu ).

Pan senátor má ten článek po spisovatelské stránce dost zmatený ( strach přece nezabíjí, strach ochraňuje! a další podobné perly..) ale dvě myšlenky jsem tam viděl. Aspoň vidí, že sloužících dopraváků je málo i když okolo toho dost plácá a ta druhá jsou ony kupóny v růžové knížečce. Ty byly fakt účinné, letos o knížečku přijdu protože končí a tak se se svým čistým kupónem ( pouze politým koňakem při oslavě získání řidičáku ;-D ) definitivně přijdu.

Policisti v civilním provozu by skutečně udělali to , co píšete. eliminovali škodnou během pár měsíců. Jenže by to chtělo ještě upravit předpisy, protože oni nejsou zejména proto, že celé dny tráví vyměřováním již proběhlých nehod, neboť jich je opravdu málo.

Haf 7.8.2007 13:47

Není vina jen na řidičích

Teď nemyslím prasata, jezdící ve dne 120 přes ves. Ale ve dvě ráno jet 50 skrz vesnice je zhovadilost. Na radary je, ale stezky pro cyklisty to je v mnoha městech pole nevoraný. Okresní silnice - technický parametry pro kočáry s koňma, vo povrchu nemluvě. Dánice ucpaný a vozit kamiony po železnici ne a ne. Mejta nejsou řešením. Dálnice nestačí současnýmu provozu, vytíženost vozidel je minimální. Rozkrást banky v miliardách, to jo,to jde u nás rychle, ale stavět rychle ne - jen ve dne a ještě dva, tři dělníci na 10 km....

KD 7.8.2007 18:15

jet 50 ve dvě ráno skrz vesnici je slusny ...

... jezdite pod oknama lidem, kteri by se treba radi vyspali. Co vy na to?

MilanS 7.8.2007 22:26

Re: Není vina jen na řidičích

Jeden Vám podobný tady teď na motorce projel, bratru ne méně než 100 km/h. Rád bych Vám popřál, aby Vám takoví jezdili pod okny. A do rána.

Dr.Sid 7.8.2007 13:38

Naopak .. jedine strach funguje

Kdyz bodovy system vstoupil v platnost, lidi se bali a jezdili opatrne. A mrtvych ubylo. Protoze ale porad nikde nejsou policajti videt a body berou jenom jak se to hodi jim, tak lidem otrnulo. A jsme tam kde jsme byli a hur.

Pokud by se dnesnim systemem podarilo trestat VSECHNY prestupky, zejmena rychlost, bylo by po nehodach.

aljav 7.8.2007 13:56

Re: Naopak .. jedine strach funguje

 a také spousta lidí nemusí rok vědět, že o nějaké body přišli ! Souhlasím s tím, že dokud nebude dopravák "na každém rohu", tak se nic moc nezmění.

Helax 7.8.2007 13:57

Re: Naopak .. jedine strach funguje

Žití ve společnosti, kde je jen strach, jsem si užil za bolševika. Vidím, že rudá špína je zažraná.

Regan 7.8.2007 14:02

Re: Re: Naopak .. jedine strach funguje

Takovýmito řečmi nikomu neprospějěte. Držet gaunery v mezích není pro slušné lidi nic špatného. Nevím, proč urážíte slušné lidi, možná jste sám komouš.