1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdeněk 30.6.2008 9:49

Trochu filosofie - 1984

Omlouvám se za mírné odbočení. S článkem souhlasím, jenom si také nemyslím, že voliči budou moci něco vyřešit. Volební systém je příliš vychytaný. Na co reaguji, je diskuse. Ta totiž dokumentuje velmi dobře, co jsou lidé zač (alespoň ti, co sem přispívají). Překopírovávám sem trochu upravenou reakci na jiný příspěvek k jinému článku.

Obávám se, že jeden z velkých problémů společnosti jsou lidé, kteří nedovedou nebo nechtějí rozlišovat mezi slušným člověkem, kterému se cíleně vytvářejí překážky a omezení a nastražují se na něj důmyslné pasti, do kterých se občas chytne, a mezi bezohlednými sobci s hypertrofovaným egem, kteří se chovají jako dobytek a na všechny ostatní kašlou. Problémem jsou lidé (a v téhle diskusi je jich požehnaně), kteří by nejraději onálepkovali slovem pirát každého, kdo nestojí v zákrytu, a hned by ho pro jistotu vzali klackem po zádech. To jsou metody Velkého Bratra a takoví lidé mu dláždí cestu. A Velkému Bratrovi piráti nevadí, to jsou naopak jeho hlavní pochopové. Velkému Bratrovi vadí ti, co nestojí v zákrytu.

Kolik pirátů silnic chytila městská policie ? Obávám se, že žádného. Chytat piráty je velké riziko s malým přínosem.

Karotka 30.6.2008 9:56

Re: Trochu filosofie - 1984

R^

souhlas!

libero 30.6.2008 10:02

Re: Trochu filosofie - 1984

R^R^R^

Jura Jurax 30.6.2008 12:31

Re: Trochu filosofie - 1984

R^R^R^

no jo, moderní je nevázat se a odvázat, protože JÁ mám nezadatelná práva ... a o svých povinnostech nechci slyšet - omezovaly by ty MOJE práva ... :-/;-€

karel.smíchov 30.6.2008 14:42

Re: Trochu filosofie - 1984

Máte pravdu : volby nic nevyřeší! V Praze 5  máme starostu  který nebyl 2x zvolen!!přesto je starostou ,prostě se volilo  vícekrát  až byl  zvolen  !! Jen díky  pánů

Bémovi a Birgrmastrovi   kolik již měl malérů ?? A  kšéftuje se dál  jen se práší za

kočárem !!>-

LOJZA 30.6.2008 9:47

Pane Vlku,

tentokrát se vám pod toto podepíšu. V Praze jsou Městští strážníci vystrojeni a vyzbrojeni jak pro boj s brutálním organizovaným zločinem. Jdou po autobusovém nádraží na Florenci, pistole, želízka, obušky atd. Ale kolem nich se vykuřuje, ačkoliv je na celém nádraží zákaz, a nic se neděje. Jinde jsou podělané chodníky od psů, psi ochc*vají nové fasády domů a auta, a nic se taky neděje. Bezdomovci a rusky (ukrajinsky) mluvící postávají a posedávají kolem samoobsluh, popíjejí pivo a krabicové víno, močí hned vedle sebe na zdi domů, samozřejmě nevoní, člověk je musí obcházet se zvednutým žaludkem a strážník vedle kontroluje parkující auta. Má rozkaz kontrolovat a pokutovat parkování, nic jiného ho nezajímá. Byl bych zvědav, jak by kontrolovali odhazování vajglů a žvýkaček, kdyby na to byla skutečně odsouhlasena ta pokuta. Vždyť to můžou kontrolovat už teď, a dělají to? Samozřejmě, že ne! To by bylo pod jejich namachrovanou úroveň.

Jura Jurax 30.6.2008 12:35

Re: Pane Vlku,

No, a když ti strážníci ty ožralce budou napomínat a trošku je zvalchují, to bude řevu o policejní brutalitě ... a co s ním má strážník dělat? Pokutu z něj nevyrazí, může ho předvést (tedy pokud se dobrovolně nechá, jinak viz ta brutalita), zapapírovat si a zase ho pustit.

kaarba 30.6.2008 9:46

mp

Městká policie=banda darmožroutů a to zcela určitě v Brně. Sám jsem byl několikrát svědkem jak se svým džípem 4x4 zajedou do lesa na přehradě a vesele chrápou, Když je náhodou chcete zavolat tak tel. nikdo nezvedá. Pokud se podaří je odchytit, tak vám sdělí že k tomuto případu nejsou kompetentní. Přesto ale maják bliká, houkačka houká a gumy kvílí, to když jdou zatknout toho grázla co špatně parkuje. Koupily se jim kola, zjistilo se že nevyšlapou kopec. Pak se jim koupili koně, zjistilo se  že policistky se těch zlých velkých zvířat bojí. Tak mají džípy a skútry a mají se fajn. Měli bysme lidi vyvolat nějaké hlasování, které by tyto DARMOŽROUTY placené z našich peněz poslalo na pracák...

MT 30.6.2008 9:34

Tak co, pane řidiči, jestli víte, čeho jste s dopustil?!?!

Pokud jste se něčeho dopustil a nějaký k tomu autorizovaný státní orgán Vás z toho chce obvinit, tak Vám tuhle otázku nesmí položit, ale naopak Vás musí poučit, že máte právo nevypovídat. A musí on Vám sdělit, čeho jste se dopustil.

patron 30.6.2008 9:24

Jako v Kocourkově

Pražský klub Mecca zavírá k ránu a rozjařený člověk hodiny až tak nevnímá. Proto byl provoz omezen a na hluk po půlnoci dohlíželi strážnící. Po zavedení regulovaného parkování už nedohlíží, sedí v odtahových vozech se spuštěnými motory, což někomu může vadit víc než zpěv, a jako supi čekají až někdo bez oprávnění zaparkuje. (Parkovací automaty v okolí jsou mimo provoz.)

Karotka 30.6.2008 9:35

Re: Jako v Kocourkově

A já si říkal, že je tu v poslední době neskutečný randál. Přičítal jsem to relativně nově otevřenému hostelu...

Ulrich 30.6.2008 8:47

MP

Vážení, to vám ještě uniklo, že MP má vlastní zásahovou jednotku vybavenou kulomety a v Praze se dožadují dokonce vozidel Hamer.

Karotka 30.6.2008 9:09

Re: MP

Tak to chápu, že je mrzí zrušení možnosti měřit rychlost. K čemu jim teď ty kulomety budou? ;-D

Karotka 30.6.2008 9:12

Re: Re: MP

Proboha, už agitační letáček v dopravních prostředcích na práci u městské policie mě děsí. Co to má znamenat? Akce Praha! Drsní muži na silných strojích. Font z Indiana Jonese. Koho konkrétně tímhle lákají do svých řad?! To už ten letáček (myslím, že na policii čr, ale nevím jistě), kde policista něco říká malým dětem (zdá se, že radí, ne že je buzeruje za to, že lížou zmrzlinu) je smysluplnější.

vltava 30.6.2008 10:26

Re: MP

Slyšel jsem, že 2 ks Hummer (v černé barvě!) už pražská MP má.

nosál 30.6.2008 12:00

Re: MP

No v pražské Libni rádi kontrolují strážníci a u chodníku mají zaparkované obrovské terréní auto asi tak za 1 mega 8-o-asi pak pojednou někam na rallye?!

Kajda 30.6.2008 13:33

Re: Re: MP

Kdepak rallye, po tak těžké a namáhavé práci si přece musí odpočinout. A k tomu slouží blízké sady, kde si  v klidu a tichu dávají pravidelně šlofíka. 

Medák 30.6.2008 12:40

Re: MP

kdyby Hummera,ale oni maj i námořní jednotku.tč.dislokovanou na Vltavě včetně vznášedla

M. Zima 30.6.2008 8:45

Pane Vlk,

jelikož současný stav českého státu včetně policie odpovídá plně české mentalitě a s ní spojeným českým schopnostem, není pro Vaši zmínku o oslovi v minulém čase racionální zdůvodnění. Naopak, kdyby Vám velel idiot Langerova kalibru, také byste se přizpůsobil, a soudě podle mnohých Vašich článků, nedělalo by Vám to potíže.

libero 30.6.2008 10:05

Re: Pane Vlk,

Tedy Zimo, vy byste k těm městským pasoval jak Jandák na hrnec.

gerontusinza 30.6.2008 11:20

Pane Zima, pokud máte pocit, že tento zavedený bordel a dále rozvíjený Langrem Re: Pane Vlk,

odpovídá české mentalitě, tak přestaňte kecat a tu mentalitu si změňte....  Víte kolik lidí už je v čechách nakaděno......? a hlavně nezapomeňte, že pod tato idiotství se hlavně podepsali "krajané" volící venku.....  My bychom ty voly k lizu nepustili.... Volit by měli jen ti, kteří v tom co zvolili žijí.... a ti druzí by do toho neměli co kecat. Tedy ani vy...:-/

omaha 30.6.2008 11:38

Re: Pane Zima, pokud máte pocit, že tento zavedený bordel a dále rozvíjený Langrem Re: Pane Vlk,

Nu, co se dá dělat, geronte! Nezbývá mi nic jiného než souhlasit! ;-(

Malý Aston 30.6.2008 8:36

Agitace pro legalizaci šílenců!

V podstatě má autor pravdu ale to by musel být český človíček na vyšším stupni kultury a zejména ohleduplnosti nebo policie na vyšším stupni kontroly,jak se zejména řidiči chovají.Podle některých je všechno buzerace ale jděte to vykládat těm,kterým šílenci za volantem zavraždili syny,dcery nebo jiné příbuzné.Každé auto má čudlíky kterým se říká plyn a brzda.Někteří tyto čudliky prostě nemají a také se tak chovají.Ano jsem pro zrušení měření rychlosti nechť se občané navzájem povraždí.Tuto zásadu prosazuje státní policie a podle poslanců ji bude zastávat i městská policie.Čím více mrtvých na našich silnicích,tím méně žijících šílenců.Jsem pro zrušení jak státní tak městské policie a přijetí zákona o nošení zbraní a uzákonění,občane se zbraní v ruce se sám postarej o svou bezpečnost.:-D

Karotka 30.6.2008 9:02

Re: Agitace pro legalizaci šílenců!

Ale no tak, vážně máte pocit, že o tomhle je ten článek? Jo, když autor píše o silnicích dálničního typu mimo zástavbu, taky mě napadlo, že je pouze otázkou volby řidiče, zda tam těch padesát pojede, nebo ne. A když ne, tak prostě vědomě porušuje pravidla. Tudíž si správně zaslouží trest. Jenomže, copak sám necítíte tu frustraci, když se šinete touto rychlostí a nikde k tomu nevidíte jednoznačný důvod, kromě toho, že si to někdo vymyslel? Člověk, který tam pojede sedmdesát, není nezbytně tentýž mentálně narušený šílenec, který se se svým turbo burácením prožene úzkou městskou uličkou stovkou (a to nemám vyjímečně na mysli hrající si policisty ;-).

Ale tohle je navíc jen malá část toho, o čem autor píše.

Nicméně tento bod jste komentoval, takže dodávám - mimořádná nedůvěra k dopravním omezením tohoto typu, rozšířená mezi lidmi (ať už oprávněná, ni nikoliv, ale znáte to s tím šprochem a tou pravdou, co na něm bývá), vede k tomu, že někde třeba takové značení je zcela oprávněně, ač se to na první pohled nezdá (příjezd od zbraslavi do chuchle, kde se od zastávek autobusu přechází např. ke škole) a kde to opět svádí k porušování. Je to jako s tím křikem, že jde vlk na ovečky. Když lidé zjistí, že tam žádný vlk není, ignorují toto volání i tehdy, až tam skutečně bude.

Btw jsem neřidič, takže mě nelze osočit z omlouvání vlastní slabosti v dodržování pravidel. Dříve jsem jezdil, ale už nějaký ten rok auto nepotřebuju a nechci.

Malý Aston 30.6.2008 9:16

Re: Re: Agitace pro legalizaci šílenců!

Ohleduplnost platí nejen pro řidiče navzájem ale i pro občany,kteří mají tu smůlu že bydlí okolo silnice a nemají možnost se přestěhovat.Bydlím na výpadovce z malinkatého městečka.Rovný úsek,značení 50 km/hod,město pověsilo orientační tabuli která ukazuje rychlost takže mám přehled jak kdo jezdí.Od 5,00 do 20,00 hod auto za autem,nelze otevřít okna.Pokud jedou těch 50 normálka ale 80% vjede již 80 až 120km/hod a ještě se předjíží.Takže nikdo mi nebude vykládat o nějaké buzeraci šílenců.A jen dodávám,čím menší autíčko tím rychleji,čím lacinější tak ještě rychleji a najatí mlaďoši na rozvážení po obchodech naprosto mimo realitu.Mám slušné auto,po dálnici si nastavím 130 km a jedu kopec nekopec.Co předjedu v kopci to mne předjede z kopce,prostě někteří řidiči nemají rádi když nejsou první i když řídí starou rachotinu.:-D

Karotka 30.6.2008 9:19

Re: Re: Re: Agitace pro legalizaci šílenců!

Hm, aspekt hluku a otřesů jsem si v zápalu obhajoby neuvědomil, to se omlouvám.

vltava 30.6.2008 10:47

Re: Re: Re: Agitace pro legalizaci šílenců!

Také jsem roky bydlel u velmi frekventované výpadovky, kde řidiči často překračovali rychlost. Hluk značný, při otevřených oknech nebylo slyšet televizi, jedno jak hlasitě hrála.

Za celou tu dobu tam ale policie neměřila nikdy.

Takže zákaz měření rychlosti městskou policií občany u silnice určitě nijak neovlivní.

karel.smíchov 30.6.2008 14:55

Re: Re: Re: Agitace pro legalizaci šílenců!

Souhlasím ,největčí  kaliči jsou  řidiči  dodávek!!

Mirek 30.6.2008 10:30

Re: Re: Agitace pro legalizaci šílenců!

Naprost7 souhlas...