3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

DOBA: Lidé se zase bojí mluvit

Dvě třetiny pak odmítají pokusy vlády zpřísňovat v této oblasti legislativu. K těmto závěrům dospěla společnost SANEP ve svém exkluzivním průzkumu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 17.3.2023 7:26

Blbost.

J. Anděl 17.3.2023 7:28

V podstatě ano.

Ale k myšlence, že se s tím musí vypořádat sami: bohužel máme nakročeno k přístupu, kdy se lidé nemusejí vypořádat sami se svými nedostatky, naopak se vyžaduje opatrné našlapování kolem nich.

A tak člověk, který se bojí, že bude se svým názorem považovaný za blbce, se cítí diskriminovaný. A jak k tomu přijde v porovnání s jinými diskriminovanými, kteří jsou dnes na výsluní? Není to k blbcům nespravedlivé? Neměly by být kvóty - ve vedení každé firmy alespoň jeden blbec?

:-)

R. Langer 17.3.2023 7:31

Tak pokud to myslíte tak, že na jednoho inženýra, který rozumí energetice, je tady 10000 blbců, kteří si myslí, že proud se prostě bere v zásuvce jenom tak, a toho inženýra potom považují za blbce oni, tak jedině tak. Jinak je to naprostá hovadina. :-P

J. Anděl 17.3.2023 7:32

Ano, myslím to I tak.

R. Langer 17.3.2023 7:44

Tak ano, pokud se bojíte říct svůj pravdivý a fakty podložený názor proto, že vás jedinci, co neumí spočítat ani trojčlenku, budou mít za blbce, tak ano.

Potom se ale nedivte, proč to kolem vás vypadá tak, jak to vypadá. Ale máte to na koho svést, to jo. :-P

J. Anděl 17.3.2023 7:56

Chápu, že se bojíte napsat mi něco inteligentního.

J. Anděl 17.3.2023 8:00

Víte - každou svou reakcí, která je od chvíle, co jsem nezačal radostně hýkat s Putinem, útočná a opravdu čím dál hloupější, mě přesvědčujete o tom, že mě nemáte rád.

Což respektuju, to je v pořádku. Já vás taky ne.

Ale nepřesvědčujete mě o obsahu.

Nijak jste mě tu například doopravdy nepřesvědčil o tom, že byste měl strach napsat, co si myslíte, nebo že by to dnes bylo nějak výrazně horší, než před dvaceti či deseti lety.

J. Anděl 17.3.2023 7:32

https://www.databazeknih.cz/knihy/neschopnost-2945

P. Pospisil 17.3.2023 9:04

Rob Grant - to je ten, co spolunapsal Červeného trpaslíka? To mne zaujalo, díky za tip.

J. Anděl 17.3.2023 9:23

Ano, to je on :)

Ś. Svobodová 17.3.2023 8:10

Což je blbost, protože každý druhý by podle průzkumu byl na jejich straně. ;-)

P. Pospisil 17.3.2023 8:50

Věřím tomu že mezi svými (mezi těmi, o kterých si myslí, že je za blbce považovat nebudou - jinak řečeno mezi těmi, co mají stejný názor) se nebojí mluvit ani ti, co o cenzuře křičí nejvíc.

Ś. Svobodová 17.3.2023 9:20

Určitě máte pravdu. Tak tomu bylo i za komančů. Není to smutné, že 30 let po revoluci už své názory můžete zase sdělovat bez obav pouze stejně myslícím?

P. Pospisil 17.3.2023 9:42

V principu má rétor jen málo možností:

1. může mluvit tak, aby nikoho nena**al

2. když už někoho mermomocí na**at chce, měl by si k tomu vybat takový subjekt, který nebude svoje na**ání ventilovat

3. když bude ignorovat předchozí dva body, musí být připraven nést následky.

Ale to jsou univerzální postupy, které platily už v jeskyních, to nemá spojitost ani s revolucí, ani se 30 léty, které od ní uplynuly. Naopak, jsou to principy vycházející ze svobody, protože svoboda sebou nese možnost volby a možnost volby sebou nese odpovědnost za důsledky těch rozhodnutí.

Jen tam, kde jsem absolutně nesvobodný, nemusím myslet na důsledky svých činů, protože nemám možnost volby a odpovědnost leží na někom nade mnou.

P. Hák 17.3.2023 6:48

"Faktem je, že u nás k žádným markantním případům cenzury zatím nedochází."

Skutečně?

P. Dvořák 17.3.2023 7:37

Nedochází. Přece tisíce zrušených nebo blokovaných profilů, kdy tito lidé mají znemožněno se vyjádřit nebo dokonce i stavět proti stranické linii daného plátku, není žádná cenzura.

"Ať se vyjadřují, ale u nás ne, soudruzi a soudružky, u nás ne!"

Sakryš, nemělo by oslovení přítomných soukmenovců být genderově neutrální? Třeba soudružstvo.

P. Hák 17.3.2023 10:50

Podle vzoru "pirátstvo? :-D

D. Stirsky 17.3.2023 5:38

Myslím, že mluví-li člověk slušně, neagresivně, bez vulgarit, obávat se nemusí.

R. Langer 17.3.2023 5:45

Klidně můžete i s vulgaritami, pokud ovšem podporujete ten "správný" názor. Jinak je to jedno. ;-D

J. Tulejová 17.3.2023 6:09

Ano, ano. Viz Novotný z Řeporyj.

V. Chrastina 17.3.2023 17:02

Všeobecně zaznívá informace, že nahořiť Movotný z Řeporyj se stal poradcem Pávkovým. Co je na tom? :-P

R. Langer 17.3.2023 5:36

Green Deal JE BLBOST!

A budu to tvrdit do roztrhání těla! ;-)

Ale jenom tady, jinde vám za to zruší účet. :-(

J. Huml 17.3.2023 2:21

Bla bla, to pisete o Ruske Federaci? Kdo se boji kadi v sini.

R. Langer 17.3.2023 5:37

Cože? 8-o