Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

CENZURA: Černobílý svět se nám násilím vlamuje do života

Ti, kdo třímají v ruce pravdu a otěže, mohou cokoliv. To samo o sobě není udivující, protože tak tomu je po celé dějiny lidstva. Co je dnes ale kvalitativně nové, je současné naprosté potlačování jakéhokoliv odlišného názoru.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MB

Generální tajemník OSN vyhlašuje válku dezinformacím a nabádá k posílení cenzury.

Generální tajemník OSN António Guterres v pondělí v projevu na Valném shromáždění v New Yorku popsal dezinformace jako prostředek k šíření „nenávisti“ online.„Vyzýváme všechny, kteří mají vliv na zastavení šíření nepravdivých informací a dezinformací online – vlády, regulační orgány, tvůrce politik, technologické společnosti, média a občanskou společnost – aby jednali,“ řekl Guterres.„Skončete s nenávistí. Vytvořte silné ochranné zábradlí. Buďte zodpovědní za jazyk, který způsobuje škodu.“Jinými slovy, OSN se nestará o svobodu slova a svobodu projevu zakotvenou v Ústavách většiny zemí.Úsilí OSN nepochybně povzbudí velké technologické společnosti, aby odstranily a zakázaly uživatele, kteří vyjadřují nesouhlas a zpochybňují předem určené příběhy, ze svých platforem, aby umlčeli kritiky agendy OSN.

UN Secretary-General: "We'll call for action from everyone with influence on the spread of mis and disinformation on the internet."

As in, suppress anyone outside of government and technocratic organisations who dares to question or scrutinise their ‘ministry of truth’. pic.twitter.com/lRA12R4iCV

— James Melville (@JamesMelville) February 6, 2023

https://www.youtube.com/watch?v=HG56fGFM4Jk

Hodně velký význam v utužení cenzury mělo podle jiných informací i to, že se mnohem víc začalo propírat Schwabovo Světové ekonomické fórum a jeho podíl na celosvětovém dění. Stále více lidí začalo odhalovat nepohodlné skutečnosti a nyní nastal čas tyto opoziční hlasy umlčet... Organizace spojených národů proto vyhlásila válku šiřitelům takzvaných „dezinformací“ a vyzvala vlády po celém světě, aby potrestaly ty, kteří šíří názory, které nejsou mainstreamové.

0 0
možnosti
JF

Jak vidno, paní senátorka sdílí s paní senátorkou Zwyrtek Hamplovou stejnou lavici nejen fyzicky - nojo, časy se mění, a lidé s nimi ... :-/

0 0
možnosti
VK

V83. 14K35u55h71a66j

7. 2. 2023 11:55

Máte něco konkrétního k článku?:-/

0 0
možnosti
PS

P72a63v14e14l 60S35u91r71a

7. 2. 2023 11:27

" .... Zabývám se ....... celý svůj profesní život, 35 let, a vím, že žádný člověk není jenom zlo a žádný není jenom dobro. ..."

Jenže pokud nechci v každém příspěvku, kdy o někom píšu proč jeho NECHCI, popisovat litanie, protože bych měl taky popsat nějakou dobrou stránku, tak se nikam nedostaneme. Bylo by to stejné, jako nahrazování známek ve škole "slovním hodnocením". Pokud někdo pro "dobré výsledky" používá skoro výhradně špinavých metod, je to ZLO, i kdyby měl stopově nějaké dobré stránky.

Pokud někdo nechce, aby byly hodnoceny především jeho špatné stránky, nemá se snažit dosáhnout pozice, kde tyto špatné vlastnosti jsou "zakázány".

0 0
možnosti
KA

K42r76e69i78d84l 41A16.

7. 2. 2023 14:47

To je právě to "skoro výhradně". Pokud byste měl pracovat systematicky, tak musíte definovat špinavou metodu, definovat, co je metoda, používaná daným politikem, spočítat kolik procent špinavých metod udělal A a kolik B. To všecko objektivně, aby to nebyl Váš subjektivní dojem, protože každý člověk instinktivně upřednostňuje informace, které potvrzují dříve utvořený názor. Takže "skoro výhradně" je 90 %? 95%? Prokážete to objektivně?

Pokud ne, tak Vaše obhajoba slova ZLO je jen myšlenková lenost. Místo, abyste řekl, co konkrétního se Vám nelíbí, tak polarizujete a vyhrocujete debatu. A právě tato metoda - označovat něco za zlo - se velmi osvědčila např. při nastolování komunistického režimu 1946-1948. Takže pokud Vám to nedošlo, tak Vás upozorňuji na to, že označovat protivníka za "zlo" je špinavá politická metoda. A vy se nyní hlásíte k tomu, že tuto špinavou metodu používáte.

0 0
možnosti
VP

Uvědomte si, jak zločinná vláda "zdůvodňuje" cenzuru. Jedním z hlavních argumentů je 70000 demostrace 3. září 2022 primárně proti všeobecné drahotě.

Novodobí soudruzi mají strach o koryta a proto zavádějí cenzuru!

0 0
možnosti
Foto

Na Ukrajině začali pálit ruské knihy. Něco mi to připomíná. Asi také chtějí jenom jeden názor, ten správný, jejich.

0 0
možnosti
Foto

Holt někteří si již dávno nekoupili barevné pastelky, tak myslí, že je jenom bílá a černá barva.

0 0
možnosti
IP

I75v30a97n 39P20o32l27á22k

7. 2. 2023 9:40

Kdyby místo Drahuše nám nabídli Danuši, tak jsme mnozí vyrazili k volebním urnám.

0 0
možnosti
VK

V47. 90K55u43h40a55j

7. 2. 2023 9:07

Děkuji! Čím víc lidí jako jste vy bude psát takovéhle články, tím více vynikne ubohost těch, kteří za tyhle názory cejchují dezolátstvím, prokremelstvím a podobnými hnusy. Ještě jednou díky, paní Kovářová!R^!

0 0
možnosti
VN

Co se divíme, vždyť pro šíření lží skrz média máme oficiálně ustanoveného vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací.

0 0
možnosti
ET

Prosím Vás, nechme těch hrátek s dezinformacemi. Ty jsou ve veřejném prostoru zcela vzácné a marginální. Musíte tam prokázat úmysl, a toho jsem byl svědkem jen u afér, za kterými stála CIA. V drtivé většině jde o nepravdy, nebo polopravdy, kterým dotyční věří. To nemá s dezinformacemi nic společného. Vládá se chce jednoduše vrátit k cenzuře nepohodlných názorů. K tomu sklouzává i BIS, která ve své zprávě tvrdí, že ti, co kritizují vladu, jsou rizikem pro demokracii. To je absurdní. Kritizovat vládu a být s ní nespokojen je základním právem občana v demokratické společnosti. Jestliže je to právo, jak to může být rizikem pro demokracii? Jestliže takové blbosti BIS produkuje, tak je pro mě zcela nedůvěryhodná.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz