8.6.2023 | Svátek má Medard


Diskuse k článku

CENZURA: Černobílý svět se nám násilím vlamuje do života

Ti, kdo třímají v ruce pravdu a otěže, mohou cokoliv. To samo o sobě není udivující, protože tak tomu je po celé dějiny lidstva. Co je dnes ale kvalitativně nové, je současné naprosté potlačování jakéhokoliv odlišného názoru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hák 7.2.2023 12:36

To přece byla nadsázka a řečnická licence. Dezinformace by to byla od jiných.

V. Kuhaj 7.2.2023 14:22

Předseda vlády se vyjadřuje v metaforách. Aspoň jeho oddělení v tomto smyslu odpovědělo, co měla znamenat ta jeho hláška, že jsme ve válce. Fiala mluví metaforicky, Babiš desinformuje a straší lidi.

P. Hák 7.2.2023 20:01

Ano, ano, je třeba to rozlišovat politicky.

J. Majzlík 7.2.2023 14:43

Jako vize dobrý.

J. Jurax 7.2.2023 19:50

Jojo, ale nechal si pro sebe jak. Nebo jenom kecal, jak už je politikům vlastní.

Ale dezinformace to nebyla! Je třeba rozlišovat mezi dezinformací a pouhým žvaněním! Přece nelze brát řeči politika vážně!

M. Boháček 7.2.2023 11:59

Generální tajemník OSN vyhlašuje válku dezinformacím a nabádá k posílení cenzury.

Generální tajemník OSN António Guterres v pondělí v projevu na Valném shromáždění v New Yorku popsal dezinformace jako prostředek k šíření „nenávisti“ online.„Vyzýváme všechny, kteří mají vliv na zastavení šíření nepravdivých informací a dezinformací online – vlády, regulační orgány, tvůrce politik, technologické společnosti, média a občanskou společnost – aby jednali,“ řekl Guterres.„Skončete s nenávistí. Vytvořte silné ochranné zábradlí. Buďte zodpovědní za jazyk, který způsobuje škodu.“Jinými slovy, OSN se nestará o svobodu slova a svobodu projevu zakotvenou v Ústavách většiny zemí.Úsilí OSN nepochybně povzbudí velké technologické společnosti, aby odstranily a zakázaly uživatele, kteří vyjadřují nesouhlas a zpochybňují předem určené příběhy, ze svých platforem, aby umlčeli kritiky agendy OSN.

UN Secretary-General: "We'll call for action from everyone with influence on the spread of mis and disinformation on the internet."

As in, suppress anyone outside of government and technocratic organisations who dares to question or scrutinise their ‘ministry of truth’. pic.twitter.com/lRA12R4iCV

— James Melville (@JamesMelville) February 6, 2023

https://www.youtube.com/watch?v=HG56fGFM4Jk

Hodně velký význam v utužení cenzury mělo podle jiných informací i to, že se mnohem víc začalo propírat Schwabovo Světové ekonomické fórum a jeho podíl na celosvětovém dění. Stále více lidí začalo odhalovat nepohodlné skutečnosti a nyní nastal čas tyto opoziční hlasy umlčet... Organizace spojených národů proto vyhlásila válku šiřitelům takzvaných „dezinformací“ a vyzvala vlády po celém světě, aby potrestaly ty, kteří šíří názory, které nejsou mainstreamové.

J. Farda 7.2.2023 11:39

Jak vidno, paní senátorka sdílí s paní senátorkou Zwyrtek Hamplovou stejnou lavici nejen fyzicky - nojo, časy se mění, a lidé s nimi ... :-/

V. Kuhaj 7.2.2023 11:55

Máte něco konkrétního k článku?:-/

J. Farda 7.2.2023 17:21

Máte svěcení na zpovědníka? Aj esli jo, od Vás rozhřešení nechci ... :-)

P. Sura 7.2.2023 11:27

" .... Zabývám se ....... celý svůj profesní život, 35 let, a vím, že žádný člověk není jenom zlo a žádný není jenom dobro. ..."

Jenže pokud nechci v každém příspěvku, kdy o někom píšu proč jeho NECHCI, popisovat litanie, protože bych měl taky popsat nějakou dobrou stránku, tak se nikam nedostaneme. Bylo by to stejné, jako nahrazování známek ve škole "slovním hodnocením". Pokud někdo pro "dobré výsledky" používá skoro výhradně špinavých metod, je to ZLO, i kdyby měl stopově nějaké dobré stránky.

Pokud někdo nechce, aby byly hodnoceny především jeho špatné stránky, nemá se snažit dosáhnout pozice, kde tyto špatné vlastnosti jsou "zakázány".

K. A. 7.2.2023 14:47

To je právě to "skoro výhradně". Pokud byste měl pracovat systematicky, tak musíte definovat špinavou metodu, definovat, co je metoda, používaná daným politikem, spočítat kolik procent špinavých metod udělal A a kolik B. To všecko objektivně, aby to nebyl Váš subjektivní dojem, protože každý člověk instinktivně upřednostňuje informace, které potvrzují dříve utvořený názor. Takže "skoro výhradně" je 90 %? 95%? Prokážete to objektivně?

Pokud ne, tak Vaše obhajoba slova ZLO je jen myšlenková lenost. Místo, abyste řekl, co konkrétního se Vám nelíbí, tak polarizujete a vyhrocujete debatu. A právě tato metoda - označovat něco za zlo - se velmi osvědčila např. při nastolování komunistického režimu 1946-1948. Takže pokud Vám to nedošlo, tak Vás upozorňuji na to, že označovat protivníka za "zlo" je špinavá politická metoda. A vy se nyní hlásíte k tomu, že tuto špinavou metodu používáte.

P. Sura 7.2.2023 17:00

Pokud bych předpokládal, že vsichni, kdo to budou číst jsou dementní, pak byste možná mel pravdu.

J. Jurax 7.2.2023 19:55

Ehm ... dalo by se taky říct, že předpokládáte, že všichni jsou a tudíž je nenapadne to co pana K.A. :-)

V. Petr 7.2.2023 11:24

Uvědomte si, jak zločinná vláda "zdůvodňuje" cenzuru. Jedním z hlavních argumentů je 70000 demostrace 3. září 2022 primárně proti všeobecné drahotě.

Novodobí soudruzi mají strach o koryta a proto zavádějí cenzuru!

D. Polanský 7.2.2023 10:00

Na Ukrajině začali pálit ruské knihy. Něco mi to připomíná. Asi také chtějí jenom jeden názor, ten správný, jejich.

K. Zelený 7.2.2023 10:04

Hloupě lžete.

V. Kuhaj 7.2.2023 10:42

Píšou to kousek napravo. Celý článek je o tom. Já vím, hloupě lžou, viďte?:-/

K. Zelený 7.2.2023 11:10

Víte prd. Hloupě lže Polanský, viz: "knihovny vyřadily" versus "pálí knihy".

Ś. Svobodová 7.2.2023 11:20

Když není protiargument, přichází na řadu slovíčkaření. :-( Co se stalo s knihami se neví, ale stavět pro ně trezory asi nebudou. Pravděpodobně ve spalovně skončí.

K. Zelený 7.2.2023 11:35

Jaký protiargument? Ty knihy nejsou páleny, alespoň ne ve významu, který mu Polanský svou lží přisuzuje - rituální pálení na hranicích jako v třetí říši. A pravděpodobně vůbec nebudou spáleny - papír je druhotná surovina.

V. Kuhaj 7.2.2023 12:00

Jasně. Takže když budou knihy zrecyklovány, ale nikoli spáleny, Polanský je lhář a na Ukrajině je v všechno v pořádku! Taky dobrý...:-/

K. Zelený 7.2.2023 12:21

Správně, když budou knihy zrecyklovány, ale nikoli spáleny, Polanský je lhář. Tak vidíte, že lze příkopy účinně zasypávat.

Ś. Svobodová 7.2.2023 12:43

A jestli ty knihy spálí ve spalovně budete lhář a dezinformátor vy. Takhle si představujeje diskuzi? Tohle myslíte, že společnosti pomáhá??

K. Zelený 7.2.2023 14:13

Fakt nevím, komu tím, že pokazuji na Polanského lež, prospěji. Možná imperialistům?

Tak snad abychom vyčkali až vy nebo Polanský ověříte, zda jsou ty vyřazené knihy páleny, co vy na to?

P. Vychodil 7.2.2023 13:36

proč máš problém s pálením ? copak papír není obnovitelný zdroj ? Představ si, že ti někdo věnuje tolik papíru, máš o otop možná do konce života postaráno...

na druhé straně je faktem, že kniha blbě hoří...

no, co se týče tebou zmíněné recyklace, vzhledem k tomu, že v blízké budoucnosti se již asi nebudou tisknout žádné knihy, tak mě napadá akorát recyklace formou hajzpapíru...ale používat obnovitelný zdroj na vytírání prdele mi připadá vysoce neekologické...

taková zvířata, viděl jsi někdy, že by si utírala prdele ?

K. Zelený 7.2.2023 14:16

Simvás, možná by bylo dobré před vstupem na diskusní forum si osvěžit základy společenského chování.

K vašim větám zakončeným otazníky jen toliko: Otazník na konci nedělá z věty otázku.

Ś. Svobodová 7.2.2023 12:41

Jak vy víte, co Polanský myslí? A co když se mýlíte zrovna vy? Když někdo zdroj napíše, že neví co se s knihami stane, je to případ Schrödingerovy kočky. Polanský má právo si myslet, že knihy spálí stejně jako vy, že je recyklují. Podstata Polanského pohoršení na které máte reagovat vám buď uniká, nebo odvádíte pozornost na marginálie schválně.

K. Zelený 7.2.2023 15:04

Pani, Polanský čerpá z článku, ve kterém se píše, že se knihy vyřazují a nepíše se tam nic o pálení. Chcete-li tvrdit, že tím pálením myslel spalovnu, je to vaše věc, pak mi ovšem nepodsouvejte slovíčkaření. A už vůbec mě nepoučujte na co mám reagovat.

V. Kuhaj 7.2.2023 11:57

Od loňského února hloupě lže téměř celý evropský mainstream, a to jak o důvodech toho napadení, tak i jeho průběhu.

J. Fridrich 7.2.2023 11:21

Ano, on hloupě lže. Ale spíš SPROSTĚ LŽE TEN POLANSKÝ. On přece ví, jak ta základní informace zní, že ty knihy jejich OKUPANTŮ se VYŘAZUJÍ z jejich Ukrajinských knihoven.. Tedy je to SPROSTÁ LEŽ soudruha polanského, z kterého se stal rusomilný kolaborant s našimi okupanty ze srpna 1968 a nepřítel jimi napadené Ukrajiny. Základní informace na dnešním internetu, Seznamu, Novinkách zní :

"Ukrajina vyřadila z knihoven 19 milionů knih v ruštině či z dob SSSR." - Dnes ráno jsem napsal -

J. Fridrich 7.2.2023 9:40

"Ukrajina vyřadila z knihoven 19 milionů knih v ruštině či z dob SSSR." -

Velmi pochopitelné, a správné rozhodnutí. A předběhnu naše rusomilné kolaboranty s jejich nářkem a kvičením. Dám jim otázku - " Když se po II. světové válce vyřadily německé knihy z NAŠICH knihoven, tak to bylo špatné ?"