25.6.2022 | Svátek má Ivan


VYŠLO: Nové knihy od 2. do 15. března 2010

15.3.2010 0:05

Ikarie 3/2010TOPlistIkarie 03/2010
Bear, Elizabeth - Swanwick, Michael - Berman, Judith - ...

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Pavel Bakič, Tadeáš Pelech, Eva Brožová
Obálka: Jakub Javora
Redakce: Vlado Ríša, Jaroslav Jiran
Rok vydání: 2010
Počet stran: 80
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník science fiction, fantasy a hororu.

Povídky:
- Elizabeth Bear: Kvetoucí Shoggothové
- Michael Swanwick: Slovo, které zpívá kosa
- Judith Berman: Strachomet
- Vladimír Zábrodský: Šestý paladin
- Milan Petrák: Krása betonu

cena 99.00 Kč


Christina Stephen Kinghoror
- nové vydání -

Christina
/Christine/
King, Stephen

Nakladatel: Beta
Překladatel: Linda Bartošková
Obálka: Petr Bauer
Redakce: Dominika Křesťanová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 508
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Středoškolák Arnie zahlédne stařičké auto Plymouth a okamžitě zatouží ho mít a pro radost si ho opravit. Jeho rodiče však mají naprosto odlišné představy o tom, jak by měl syn trávit čas a utrácet peníze. Příběh, založený na typických reáliích amerického způsobu života, k němuž automobil nerozlučně patří, pojednává o zdánlivě banální roztržce mezi dospívajícím chlapcem Arniem a jeho rodiči. Jenomže to by autorem nesměl být Stephen King...

cena 329.00 Kč


Všechny pernské Weyry Anne McCaffreysci-fi

Všechny pernské Weyry
/All the Weyrs of Pern/
McCaffrey, Anne

Nakladatel: Triton
Překladatel: Jan Mrlík
Obálka: Lubomír Kupčík
Redakce: Marie Semíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 496
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Celé generace drakeni se svými draky, schopnými telepatického kontaktu se svými jezdci, vzlétali vstříc hrozbě Vláken a pálili je ještě ve vzduchu, než mohla dopadnout na povrch planety a žravě pohlcovat veškeré organické látky. Snem všech drakenů bylo najít způsob, jak vymýtit Vlákna definitivně, aby už nikdy neohrožovala jejich milovaný Pern.
Konečně svitla naděje, že by se jejich sen mohl naplnit. Obyvatelé Pernu vedení Mistrem Harfeníkem Robintonem a vůdci Bendenského Weyru F'larem a Lessou při zkoumání pozůstatků prvního osídlení Pernu objevili velmi složitý počítačový systém. Díky němu se znovu naučili dávno zapomenuté poznatky a počítač je vedl ke splnění svého prioritního úkolu, jímž bylo právě trvalé odvrácení hrozby ničivých Vláken. Mnoho drakenů, řemeslníků i držebníků se chopilo nabídnuté příležitosti, ovšem převratné novinky neměly pouze příznivce, ale také rozhodné a mocné odpůrce...

cena 448.00 Kč


Zombie blondýny Brian Jameshoror

Zombie blondýny
/Zombie Blondes/
James, Brian

Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Překladatel: Ivana Svobodová
Obálka: Zuzana Šedivá
Redakce: Tereza Pecáková, Soňa Šedivá, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 240
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Co je podivného na malém městě jménem Maplecrest? Domy na prodej, ulice nezvykle klidné, prázdné... Střední škola? Proč jsou nejloblíbenější dívky stejně blond, se stejně bledou pletí, jejich jména jsou si podobná... Pokud si Hannah nedá pozor, bude stejně blond, stejně populární, stejně mrtvá. Jako ostatní zombie v tomhle městě!

cena 249.00 Kč


Den Vosáka Michael Starling Pevnostsci-fi, fantasy

Den Vosáka
Starling, Michael

Nakladatel: Epocha
Obálka: Dan Černý
Redakce: Antonín K. K. Kudláč
Rok vydání: 2009
Počet stran: 296
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Vosák Nesmrtelný, Vosák Ukrutný, Vosák Strašlivý a Vosák Penzista, to jsou čtyři přezdívky nejzápornějšího hrdiny všech dob, jehož špatné skutky se vám nyní dostávají do rukou v této povídkové sbírce. Kdo je Vosák? Co o něm víme? Má rád mléko? Na tyto i další znepokojivé otázky vám dá odpověď kniha, kde najdete úplně vše - lásku i dobrodružství, napětí i romantiku, krev i sperma.

cena 149.00 Kč


Shannarova geneze Dračí jeskyně Terry Brooksfantasy

Shannarova geneze: Dračí jeskyně
/Genesis of Shannara: The Elves of Cintra/
Brooks, Terry

Nakladatel: Classic
Překladatel: Adéla Kulová
Obálka: Todd Lockwood
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 375
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Zničenou, otrávenou, vypálenou a nemocemi prolezlou krajinu obléhají armády démonů usilující o vyhlazení všeho živého. Dva poutníci jsou předurčeni postavit se této hrozbě. Logan Tom jako smrtelný a magickými schopnostmi obdařený morf se vydává do opuštěného Seattlu, aby chránil zuboženou skupinu mladých lidí. Stejně tak má svůj úkol Angel Perezová. Její cesta vede z trosek Los Angeles na vzdálené, ukryté místo nedotčené hrůzou všeprostupující nákazy, kde přebývá rasa elfů, existující ještě před člověkem.
Jak hrozivé dunění válečných bubnů ohlašuje příchod démonů a jejich brutálních přisluhovačů do Seattlu, dospívající děti, které si říkají Duchové, musí statečně čelit nebezpečnému světu gangů a mutantů, a pokusit se uniknout invazi. Logan Tom se snaží proniknout do skupiny uprchlíků a zachránit Jestřába, vůdce pouliční mládeže, který dosud nezná pravdu o svém původu. Angle Perezová se mezitím připojuje k naléhavé misi: najít Ellcrys, legendární talisman zásadního významu, který chrání říši elfů před přílivem nevyslovitelného zla z prostoru známého jako Zapovězený...

cena 239.00 Kč


Valčík s Bašírem Folman Polonskykomiks

Valčík s Bašírem
/Waltz with Bashir/
Folman, Ari - Polonsky, David

Nakladatel: BB art
Překladatel: Viktor Janiš
Obálka: David Polonsky
Redakce: Richard Podaný, Hana Musilová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 120
Rozměr: 175 x 265
Provedení: hardback

Jedné noci v září 1982 v Bejrútu obsazeném izraelskými vojáky příslušníci křesťanských milicí vtrhli do uprchlických táborů Sabra a Šatíla a začali masakrovat stovky Palestinců. Ari Folman byl jedním z těch izraelských vojáků, ale víc než dvacet let poté si nepamatoval vůbec nic z té noci ani z týdnů, které jí předcházely. Pak přišel znepokojivý sen jeho kamaráda a s ním i Ariho potřeba odkrýt pravdu o válce v Libanonu a odpovědět na klíčovou otázku: co dělal během vraždění?
Folman se kolektivní amnézii přátel i druhů ve zbrani vzepře a bolestivě, upřímně skládá dohromady střípky války a snaží se přijít na kloub tomu, jakou roli v ní sehrál on sám. Prázdný prostor postupně zaplňuje scénami z boje a z hlídek, utrpením a krveprolitím i sny a halucinacemi. Vojáky pronásledují nevysvětlitelné noční můry a záblesky minulosti - chňapající, vrčící rafani s vyceněnými zuby a oranžově žhnoucíma očima; opakovaný výjev s třemi mladíky, kteří nazí vstávají z moře a kráčejí na bejrútské bojiště. Tanky s vražednou lhostejností drtí auta i domy, snajpři odstřelují muže na oslech, muže v autech, muže popíjející kávu; voják tančí deštěm kulek; vzduchem zní rockové písničky a pak se noční obloha rozsvítí světlicemi. Vzpomínky se hromadí, až nakonec Ari Folman dorazí do Sabry a Šatíly a jeho pátrání dospěje k děsivému konci.
Výsledkem je strhující rekonstrukce, sonda do nespolehlivé paměti a především působivé odsouzení nesmyslnosti všech válek. Valčík s Bašírem je skutečně originální svou formou i obsahem a zaujme nepominutelné místo mezi velkými svědectvími o válce.

cena 399.00 Kč


Mrazivý polibek Vampýrská akademie 2 Richelle Meadhoror

Mrazivý polibek
/Frostbite/
Mead, Richelle

Nakladatel: Domino
Překladatel: Katrin Chýlová
Obálka: Marek Šebesta
Redakce: Karin Lednická, Hana Pernicová, Martin Pěch
Rok vydání: 2010
Počet stran: 264
Rozměr: 130 x 205
Provedení: paperback

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí.
V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

cena 229.00 Kč


Alanova válka Guibertkomiks

Alanova válka 1
/La guerre d'Alan 1/
Guibert, Emmanuel

Nakladatel: Meander
Překladatel: Alena Jurion
Obálka: Emmanuel Guibert
Redakce: Štěpánka Pašková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 88
Rozměr: 165 x 240
Provedení: paperback

Vypravěčství Alana Copea, amerického veterána z druhé světové války, fascinovalo francouzského komiksového tvůrce Emmanuela Guiberta natolik, že začal vzpomínky svého přítele na mládí v armádě zachycovat do podoby komiksu. Válka v jeho podání je řetězcem z malých, nikoli velkých dějin - paměť vydává jednotlivé scény a portréty lidí, vzpomínky na každodenní život. Způsob, jímž Alan vypráví, společně s Guibertovou někdy úspornou, jindy fotograficky dokumentární kresbou vyvolává dojem, že jsme jako posluchači přímo přítomni jeho vyprávění a obrazy naplněné sugestivní atmosférou se rodí v naší mysli.
Na válce podle Alana není nic velkolepého ani hrdinského. V souhrnu oněch "skrz naskrz pravdivých okamžiků" však každá událost hraje roli jakéhosi paměťového paliva. Guibert nám tak kromě faktů nabízí i sledování mechanismu paměti "v akci". Originální, přesné a citlivé zpracování je pak dílem vytříbené grafické alchymie, jejíž ingredience jsou buď povahy přísně dokumentární, jindy zas jen zlehka nahozené autorovou představivostí.
První z celkem tří komiksových knih, v nichž americká armáda pronikne do válečné Evropy i do květnové Prahy, zachycuje Alanův vojenský výcvik ve Spojených státech v letech 1943-45 a uzavírá se v okamžiku vylodění ve francouzském Le Havru.
Alanova válka vyšla v mnoha jazycích a dočkala se opakovaných vydání.

cena 268.00 Kč


Atrament Kniha všech hodin Hal Duncanfantasy

Atrament
/Ink/
Duncan, Hal

Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Richard Podaný
Obálka: Edward Miller
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 544
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Uběhlo dvacet let od chvíle, kdy se po celém Pergamentu přehnal Podvečer... dvacet let od chvíle, kdy Phreedom ztratila svého bratra, Thomase Messengera, sama zmizela v divočině, a kdy se Seamus Finnan stal zajatcem vlastní minulosti. Ale i po dvaceti letech chaosu se ti, kdo zbyli z Konventu, drží u moci v enklávách řádu uprostřed pustiny zničené bitmikrami. Zdá se, že všichni jsou polapeni v tom bezvěkém boji mezi chaosem a řádem, a že teď všichni musejí sehrát svou roli: rebelové i tyrani, kladní hrdinové i padouši. A všechny je propojuje Guy Reynard, král zlodějů, zloděj životů. To on ukradl Knihu všech Hodin a pak s ní putoval po věčnosti, to on je strážcem jejího tajemství a vykladačem svatého textu, sepsaného atramentem. Jenže možná je nejvyšší čas odhodit scénář, který byl napsán na kůži andělů. Nakonec... když je realita vepsána do kůže, čím asi jiným, než krví?

cena 419.00 Kč


Conan a dračí studna Christopher Blancfantasy

Conan a dračí studna
/Conan and the Well of Dragon/
Blanc, Christopher

Nakladatel: Brána
Překladatel: Břetislav Čenda
Obálka: Boris Vallejo
Redakce: Miroslav Žďárský
Rok vydání: 2010
Počet stran: 232
Rozměr: 115 x 180
Provedení: paperback

Krvavou bohyni Kámalí zklamala kouzla, přivolává si tedy na pomoc cech vrahů. Jejich intriky jsou v boji s Conanem účinnější než síla temných mágů. Neohrožený barbar se chytí do připravené pasti. S několika námořníky se zachraňuje na ostrůvku, kde jediný zdroj pitné vody nenese jméno Dračí studna náhodou… Boj s drakem přežila jen hrstka námořníků, další zemřeli v otevřeném člunu cestou do Rádžastánu. Tam ovšem na Conana, Kudrua a Dakšu čeká další boj. Aby vysvobodil své přátele, barbar smrtelně urazí krále Rádžastánu. Na útěku mu pak pomohou lidé z Ghokarny, království bojovných žen. Není to ovšem zadarmo. Conan a jeho druhové musí nasednout na koně s planoucími hřívami a zvítězit v souboji s mlžnými jezdci. Jedině tak se jim podaří získat pro mladou královnu Ravanu korunu i lásku.

cena 219.00 Kč


Garfield čím větší tím lepší Jim Daviskomiks

Garfield: čím větší, tím lepší (č. 29)
/Garfield Bigger and Better (No. 30)/
Davis, Jim

Nakladatel: Crew
Překladatel: Filip Škába
Obálka: Jim Davis
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 64
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Už dvacátý devátý díl (vlastně třicátý, když budete počítat i nulu) hlásá: Čím větší, tím lepší. Společně s Garfieldem vyvalil svůj pupek na knižní pulty a zásobuje vás vysokokalorickým humorem. Tak si povolte opasky a připravte se na pořádnou porci kocouří zábavy.

cena 99.00 Kč


Invaze Stanislav Stanislaw Lemsci-fi

Invaze
Lem, Stanisław

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Překladatel: František Jungwirth, Jaroslav Simonides, Pavel Weigel
Obálka: Daniel Špaček, Milan Malík
Redakce: Ondřej Müller, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 272
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Polský spisovatel Stanisław Lem je považován za jednoho z nejoriginálnějších autorů literatury science fiction a spekulativní prózy vůbec. Dodnes jsou vysoce ceněny jeho povídky z přelomu 50. a 60. let, mimo jiné Lymphaterův vzorec, Přítel, Krysa v labyrintu či Kladivo, které v zárodečné podobě obsahují všechna základní témata jeho tvorby, jež autor dále rozpracovával ve svých románech Solaris, Nepřemožitelný či Planeta Eden. Znalec polské sci-fi Pavel Weigel shromáždil tyto nejlepší povídky (nezařazené do žádných cyklů) do jediného sborníku, a čtenáři si tak mohou vychutnat esenci opravdové originality á la Lem. K výboru je připojena Lemova stať Můj život, která vychází v češtině poprvé a osvětluje některá nečekaná východiska autorovy tvorby.

cena 259.00 Kč


Pevné pouto Alice Seboldováfantasy
- nové vydání -

Pevné pouto
/The Lovely Bones/
Sebold, Alice

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Překladatel: Jana Pacnerová
Obálka: Bontonfilm
Redakce: Anna Staňková, Pavel Dvořák
Rok vydání: 2008
Počet stran: 368
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Když se poprvé setkáváme se čtrnáctiletou Susie Salmonovou, je už v nebi. Odtud vypráví příběh, který je zároveň děsivý i plný naděje.
Smrt Susie byla zbytečná a především brutální. Teď je v nebi, kde jí nic nechybí, má vše, nač si pomyslí... Až na jediné! Už nikdy nemůže být s těmi, které má ráda, nedospěje a neprožije to, co její dřívější kamarádi. Její pozemskou cestu přetrhl krutý osud. Susie však pozoruje, co se na Zemi dál děje. Vidí, jak se rodina snaží vyrovnat s její tragickou smrtí, jak všichni hledají cestu zpět k sobě. Pozoruje detektiva, který šetří její případ. Sleduje i toho, kdo jí přivodil smrt - svého vraha.
Příběh o nejhorší věci, která se může v rodině stát, je napínavý, děsivý, a přesto se v něm místy objevuje humor. Román o krutosti i lásce, hledání, paměti, spravedlnosti a smiřování se stal předlohou stejnojmenného filmu.

cena 289.00 Kč


Zelený Raoulkomiks

Zelený Raoul
Hrubý, Dan - Tesař, Milan - Baldýnský, Tomáš - ...

Nakladatel: Petr Prchal
Obálka: Štěpán Mareš
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 272
Rozměr: 215 x 305
Provedení: hardback

Nekonečný příběh České Republiky očima ufona.
Díl 518 - 771.

cena 499.00 Kč


A ještě něco stopařův průvodce eoin celfersci-fi

A ještě něco...
/And Another Thing.../
Colfer, Eoin

Nakladatel: Argo
Překladatel: Vít Penkala
Obálka: Pavel Růt
Redakce: Martin Svoboda, Milan Dorazil
Rok vydání: 2010
Počet stran: 290
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback

Jak jinak oslavit třicáté výročí vydání slavného cyklu Douglase Adamse Stopařův průvodce Galaxií, textu, který navždy proměnil naše postoje k dvouhlavým mimozemšťanům, ginu s tonikem, dějinám vlastní planety, hlasité hudbě, ojetým propisovačkám, robotům, čaji a zejména ručníkům? Jak jinak uctít autora, který nás naučil, že "trilogie" je sága o pěti svazcích? Jak jinak zavzpomínat na člověka, který nás umí zas a znovu rozesmávat, a neronit přitom slzy sentimentálního dojetí? Jak jinak než s trochou zlomyslnosti i pokory (a se svolením Adamsovy manželky, pochopitelně) dopsat a vydat šestý díl!
Eoin Colfer je irský spisovatel a komik, autor knižní série o Artemisu Fowlovi.

cena 298.00 Kč


Zrazená Škola noci 2 P. C. Castová Kristinhoror

Zrazená
/Betrayed/
Cast, P. C. - Cast, Kristin

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Jana Kunová
Obálka: Viera Fabianová
Redakce: Iveta Poláčková, Martina Bekešová, David Dvořák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 320
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva... Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné... Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže.
Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.

cena 299.00 Kč


Vostrá pohoda Jan Vavřičkasci-fi, fantasy

Vostrá pohoda
Vavřička, Jan


Obálka: Petr Šrédl
Redakce: -
Rok vydání: 2009
Počet stran: 144
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Sbírka třinácti originálních sci-fi a fantasy povídek Jana Vavřičky doplněna ilustracemi talentovaného malíře Petra Šrédla.

cena 149.00 Kč


Dědic klanu Brian Ruckley Svět bez bohů 2fantasy

Dědic klanu
/Bloodheir/
Ruckley, Brian

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Svatava Kretková
Obálka: Kekai Kotaki
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 336
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Jeho odkaz je psán krví...
Svět postihl úpadek. Válka mezi Pravými klany a Černou stezkou se rozšířila. Orisianovi, thanovi zničeného klanu Lannis, není dopřán čas k tomu, aby mohl truchlit nad ztrátou rodiny, surově zavražděné při vpádu nepřátelské armády. Černá stezka musí být zastavena.
Zatímco je ovšem na bojištích prolévána krev, trpí obě strany konfliktu čím dál víc vnitřní nejednotností a neshodami. Uprostřed narůstajícího chaosu užívá na'kyrim Aeglyss svých nově nabytých schopností k tomu, aby podřídil všechno a všechny kolem sebe vlastním šíleným tužbám.
Mezitím pomalu procitají k životu dlouho dřímající Anainové - a pokud se nejmocnější rasa, jakou kdy svět poznal, vrátí, krveprolití možná nikdy nebude mít konce.

cena 259.00 Kč


Ysabel Guy Gavriel Kayfantasy

Ysabel
/Ysabel/
Kay, Guy Gavriel

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Lenka Petrášková
Obálka: Milan Dubnický
Redakce: Jitka Cardová, Květa Svárovská
Rok vydání: 2010
Počet stran: 344
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Ve svém dalším díle vrhá Guy Gavriel Kay nové světlo na to, jak historie - ať už rodinná či celých kultur - odmítá být zapomenuta. Patnáctiletý Ned Marriner doprovází svého otce do Provensálska na šest týdnů trvající pracovní cestu, jejímž výsledkem mají být fotografie do nové knihy. Ned postupně odhaluje velmi starý příběh, který se odvíjí přímo před jejich očima ve světě iPodů a mobilních telefonů. Toto je svět, kde se moderní auta prohánějí po silnicích, po kterých kdysi pochodovaly keltské kmeny a římské legie. Za jedné posvátné mystické noci, kdy mizí hranice mezi živými a mrtvými, a na horách se zažehují ohně, jsou Ned, jeho rodina a přátelé nečekaně vtaženi do tohoto příběhu také, a před nimi se začnou objevovat nebezpečné i mýtické postavy z dávné minulosti, aby jim navždy změnily život.

cena 239.00 Kč


Čaroděj Tajemná země Rondo Emily Roddaováfantasy

Tajemná země Rondo: Čaroděj
/The Wizard of Rondo/
Rodda, Emily

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Edita Drozdová
Obálka: Martin McKenna
Redakce: Helena Škodová, Pavel Polák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 296
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Otevři bránu a vydej se znovu do Ronda, fantastického světa plného známých i neznámých pohádkových postav! Brána je opět otevřena... a další dobrodružná výprava tě zavede tam, kde to už znáš, ale také na další krásná a tajemná místa v zemi, kde nemožné stává se možným. Opět se setkáš s Leem a Mimi i jejich přáteli a zažiješ s nimi další neuvěřitelné příhody. Najde se ztracený čaroděj? Objeví se zase zlá Modrá královna? Kouzla a zaklínadla, boj dobra se zlem, chytrosti s hloupostí... budeš se možná trochu bát, ale zažiješ i spoustu legrace. Vítej v Rondu... podruhé. Hledá se čaroděj.

cena 299.00 Kč


Kategorie Stvůry 2 Sakurakokomiks

Kategorie: Stvůry 2
/Category: Freaks 2/
Sakurako, Gokurakuin

Nakladatel: Zoner Press
Překladatel: Petr Klička
Obálka: Gokurakuin Sakurako
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 192
Rozměr: 125 x 190
Provedení: paperback

Asagi, ředitel agentury pro výzkum nadpřirozených jevů, je skvělým detektivem a jeho speciální schopnosti z něj činí hrozivého protivníka. Je ale otázka, zda si tentokrát neukousl příliš velké sousto...
Ve druhém svazku mangy se Asagi a jeho spolupracovníci střetávají s dalšími stvůrami, a tentokrát musí napnout veškeré síly.

Tato kniha je vytištěna ve stylu "manga", v autentickém japonském formátu zprava doleva.

cena 170.00 Kč


Klub mrtvých Pravá krev Charlaine Harrishoror

Klub mrtvých
/Club Dead/
Harris, Charlaine

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Ludmila Havlíková, Tomáš Havlík
Obálka: Martina Kysucká
Redakce: Josef Frais
Rok vydání: 2010
Počet stran: 256
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Sookie Stackhouseová našla po boku svého upíra Billa jen krátké štěstí.
Bill je unesen a držen v zajetí. Sookie musí vynaložit všechny své mimořádné schopnosti i známosti, které si vytvořila v podsvětí, aby Billa vypátrala a osvobodila ze smrtelných stříbrných řetězů.
Ale když se nakonec vše podaří, není si vůbec jistá, zda chce Billa ještě zpátky.

cena 249.00 Kč


Obránce C. J. Cherryhsci-fi

Obránce
/Defender/
Cherryh, C. J.

Nakladatel: Triton
Překladatel: Marek Čtrnáct
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Marie Semíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 416
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Bren Cameron kdysi zprostředkovával kontakty mezi lidmi a rasou atevů, na jejichž planetě se skupinka lidských trosečníků před dvěma staletími usadila. Ta doba však už minula, nyní Bren slouží jen atevskému vládci Tabinimu a zastupuje jeho zájmy na vesmírné stanici, kterou kdysi postavili lidé. Právě sem se vrátila hvězdná loď Phoenix, když utekla před nepřátelskými cizinci, jež zničili stanici Reunion ve vzdáleném vesmíru a zabili celou její posádku.
Po náhlé smrti Ramireze, staršího kapitána a nejvyšší autority lodi, vychází najevo něco překvapivého: stanice Reunion nebyla zničena celá a část její posádky přežila. Posádka Phoenixu se rozhodne vydat na cestu zpět k Reunionu a zachránit ty, kdo tam zůstali. Netuší však, že Tabini má pro tuto výpravu své vlastní plány...

cena 268.00 Kč


Průzkumník C. J. Cherryhsci-fi

Průzkumník
/Explorer/
Cherryh, C. J.

Nakladatel: Triton
Překladatel: Marek Čtrnáct
Obálka: Dagmar Krásná
Redakce: Marie Semíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 528
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Hvězdná loď Phoenix se po roce cesty konečně blíží ke stanici Reunion. Cíl mise je jasný: zjistit, zda přežili nějací lidé, a pokud ano, vzít je na palubu.Velení lodi tuší, že to nebude tak jednoduché, a totéž si myslí i Bren Cameron, vysoce postavený člen atevské delegace. Lidská vláda má totiž nepříjemnou tendenci lhát těm, kterým vládne - proto se dá věřit jen takové pravdě, kterou si zjistíte sami.
Jaká je tedy skutečná pravda o cizincích, kteří napadli stanici? Byl útok nevyprovokovaný nebo je za něj zodpovědná loď? Poté, co Phoenix konečně vstoupí do hvězdné soustavy, kde se Reunion nachází, Bren zjišťuje, že jeho unikátní schopnosti diplomata a tlumočníka budou v tomto novém světě potřebnější než kdykoliv předtím.

cena 298.00 Kč


Pyrofobie Jack Lancehoror

Pyrofobie
/Pyrophobia/
Lance, Jack

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Překladatel: Pavel Medek
Obálka: Soňa Šedivá
Redakce: Karolina Horynová, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 288
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Úspěšnému a šťastně ženatému mladému manažerovi Jasonovi komplikuje život jediný problém - od dětství ho trýzní noční můry, v nichž ho ohrožuje děsivý požár. A nyní se k jeho pyrofobii připojily i záhadné fotografie a zlověstné vzkazy, které mu posílá někdo neznámý.
"Myslíš si, že jsi naživu, ale není to pravda. Nežiješ. Neexistuješ."
Co začalo jako zdánlivě špatný vtip, postupně přerůstá v příšerný zlý sen, podrývající samotné základy jeho existence. Mistrně napsaný příběh, který čtenáře strhující atmosférou vtáhne do děje od prvních vět a udržuje si téměř nesnesitelné napětí až do posledních stran.

cena 299.00 Kč


Daemon


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...