27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


VYŠLO: F&SF 04/2006, Cherryh, Stephenson, Holdstock, Hamiltonová, ...

10.8.2006

Dědicsci-fi

Dědic
/Inheritor/
Cherryh, C. J.

Nakladatel: Triton
Překladatel: Marek Čtrnáct
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Irena Kovářová
Rok vydání: 2006
Počet stran:
504
Rozměr:
110 x 165
Provedení: paperback

Třetí kniha série Atevi.

Uplynulo půl roku od doby, kdy paidhi Bren Cameron na planetě atevů po více než dvou staletích slavnostně přivítal první návštěvníky - vyslance lidské hvězdné lodě. Díky jejich technice se atevská ekonomika začíná rozvíjet nebývalou rychlostí.
Objevují se ale i problémy - s mosfeirskou vládou, s protiatevskými fanatiky i se samotnou lodí, která má svá tajemství. Proč opravdu přiletěla? Kde byla celá ta staletí. A co tam našla?

cena 249.00 Kč


Rozesmata mrtvolahoror

Rozesmátá mrtvola
/The Laughing Corpse/
Hamilton, Laurell K. 

Nakladatel: Triton
Překladatel: Lucie Lukačovičová
Obálka: Alžběta Trojanová
Redakce: Eva Hudcová, Marie Bubníková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 272
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback

Druhá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů.

Městem St. Louis se běžně pohybují upíři, lykantropové nebo ghúlové. A taky bytost, která zaslepeně zabíjí a vzápětí zmizí do noci, aniž by ji kdokoli viděl, natož mohl zastavit. Případ se ve spolupráci s policií snaží vyřešit Anita Blakeová, oživovatelka zombií a odbornice na nadpřirozené zločiny. Podaří se jí najít vraha včas, než si najde další oběti? Jak draho ji přijde, že si proti sobě poštvala seňoru Domingu, královnu vúdú? Proč se ochrnutý milionář snaží Anitu přinutit, aby pro něj oživila zombii jeho předka? Jak pevná je Anitina zásada nepoužívat při rituálech lidskou oběť? A co na to stvůra ve sklepě?

cena 179.00 Kč


Lavondyssfantasy
- dotisk -

Lavondyss
/Lavondyss/
Holdstock, Robert 

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Petr Kotrle
Obálka: Zdeňka Boušková
Redakce: -
Rok vydání: 1994
Počet stran: 408
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback
Stav: dotisk

Druhá kniha série Les mytág.

Ve středu zbývající části původního lesa leží - Lavondyss - nepřípustný svět, nepopsatelné království, místo divů a hrůzy, smrti i znovuzrození, obydlené fantastickými bytostmi zrozenými z kolektivního lidského nevědomí. Nyní je do tajemného srdce lesa zatažena mladá Tallis Keetonová, která - poté co se jí podaří překročit hranice zakázaných míst mýtické minulosti - pátrá po svém ztraceném bratrovi... a temném tajemství svého hrozného dědictví.

cena 249.00 Kč


Kryptonomiconsci-fi

Kryptonomikon
/Cryptonomicon/
Stephenson, Neal 

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Dana Krejčová
Obálka: -
Redakce: Eva Hartová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 960
Rozměr: 135 x 210
Provedení: hardback

Neal Stephenson se v této knize nabourává do tajných dějin států a soukromých obsesí lidí a s oslnivou virtuozitou rozkrývá síly, které vytvářely 20. století. V roce 1942 je Lawrence Pritchard Waterhouse - matematický génius a důstojník amerického námořnictva - přidělen ke zvláštní jednotce 2072. Je to skupina tak tajná, že o její existenci ví jenom hrstka lidí, přičemž někteří z těchto lidí mají jména jako Churchill a Roosevelt. Úkolem Waterhouse a jednotky 2072 - jíž velí námořní pěšák Bobby Shaftoe - je utajit před nacisty, že Spojenci rozluštili jejich slavný kód Enigma. Je to hra, jakási šifrovaná partie šachu mezi Waterhousem a jeho německým protějškem, převedená do akce nadšeným Shaftoem a jeho muži. Rychlý posun do přítomnosti, kde se hacker Randy, Waterhousův vnuk, snaží v jihovýchodní Asii vytvořit „informační azyl" - místo, kde lze ukládat a vyměňovat si zašifrované informace bez obav z represí a prohlídek. Když se na něj vrhnou vlády a nadnárodní společnosti, Randy se spojí s Amy, umíněnou Shaftoovou vnučkou, a společně chtějí potají vyzvednout potopenou německou ponorku, v níž je klíč, který by mohl sen o informačním azylu udržet nad vodou. Při uskutečňování svých plánů odhalí ohromné spiknutí, jehož kořeny sahají do jednotky 2072 až k nerozluštitelnému německému kódu Arethusa, který představuje cestu k nepředstavitelnému bohatství a budoucnosti plné osobní a digitální svobody... nebo ke znovuzrozené totalitě.
Kryptonomicon je zatím Stephensonův nejlepší a nejpůsobivější román, kniha důmyslná, předvídavá, hypnotická a plná akce, kdy děj přeskakuje mezi 2. světovou válkou a World Wide Web, plná narážek, že zítřek nejspíš nebude světlý.

cena 499.00 Kč


Planeta Interterrasci-fi
- nové vydání -

Planeta Interterra
/Abduction/
Cook, Robin 

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Emílie Harantová
Obálka: Ivan Brůha
Redakce: Zuzana Pokorná, David Dvořák
Rok vydání: 2006
Počet stran: 232
Rozměr: 150 x 235
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Pětice povahově rozdílných výzkumníků a potápěčů, mezi nimi i jedna žena, podniká z paluby batyskafu poslední pokus prozkoumat podivný útvar na dně Atlantského oceánu. Jícnem podmořské sopky se jim nečekaně podaří sestoupit do planety Interterra. Zatímco nahoře je lidé oplakávají, pět odvážlivců se seznamuje s nepředstavitelně vyspělou civilizací, starou miliardy let. Její etické i biologické zákony se našemu rozumu vymykají, přestože dějiny a kultury obou planet se v určitých bodech protínají. Trosečníci jsou tu jako uprostřed ráje a zároveň jako v přepychovém vězení; po čase opět zatouží po ztraceném "pekle" tam nahoře. Jenže z ráje se nevyhání, ráj je třeba střežit. A když už se někomu podaří odsud uniknout, trest odpovídá hříchu...

cena 219.00 Kč


Seznam pranifantasy

Seznam přání
/The Wish List/
Colfer, Eoin 

Nakladatel: Albatros
Překladatel: Veronika Volhejnová
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Jiřina Novotná, Jana Mikulecká, Arnoštka Svobodová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 216
Rozměr: 120 x 200
Provedení: hardback

Meg - dívka s citlivou duší - vymyslí perfektní pomstu samozvanému línému otčímovi, který jí odcizil jedinou památku po mamince, diamantový prsten. Spojí se s drsoněm Krkounem, který požaduje protislužbu: pomoc při vyloupení bytu bezmocného penzisty. Při loupeži oba přijdou o život. Krkounova černá duše míří k peklu, ale Meg je vzácný případ. Dobro a zlo v ní jsou naprosté rovnováze, takže nikdo neví, kam patří. Dostane tedy šanci vrátit se na zem a vysloužit si nebe. O všem rozhodne seznam přání jednoho starého muže, Megina parťáka na život a na smrt...

Vtipná fantasy plná duchů a počítačových fíglů od autora legendárního zloducha Artemise Fowla!

cena 165.00 Kč


Spinsci-fi

Spin
/Spin/
Wilson, Robert Charles 

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Petr Kotrle
Obálka: Marek Fišer
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 376
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback

Jedné noci, když dvanáctiletý Tyler Dupree se svými nejlepšími kamarády, dvojčaty Dianou a Jasonem, pozoroval oblohu, zhasly hvězdy a už se neobjevily. Ve stejném okamžiku zmizely z oběžné dráhy všechny družice a ráno se na nebi místo slunce objevila jen jakási nedokonalá náhražka. Jak se ukázalo později, Země se ocitla v jakémsi „kosmickém pytli" způsobujícím kromě dokonalé izolace i to, že se jeden den na ní rovnal milionu let v okolním vesmíru. Konec světa je najednou velice blízko...

cena 249.00 Kč


Udoli tyranosaurusci-fi

Údolí tyrannosaura
/Tyrannosaur Canyon/
Preston, Douglas J. 

Nakladatel: BB art
Překladatel: Zdeněk Hofmann
Obálka: Jan Matoška
Redakce: Milan Soška, Mirka Jarotková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 392
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Třicet let ztracený kámen z Měsíce...
Pět věder krví nasáklého písku z jednoho údolí v Novém Mexiku...
Vědec vraždící ze ctižádosti...
Mnich, který může spasit svět...
Tajná agentura se smrtícím posláním...
Největší vědecký objev všech dob...
Jaký oheň udeřil z galaktické temnoty, otřásl před dávnými věky Zemí a nyní se skrývá v pusté výspě na jihozápadě Spojených států, známé jako Údolí tyrannosaura?
V pustině Nového Mexika je zavražděn hledač dinosaurů. Umírajícího nalezne místní usedlík Tom Broadbent a převezme od něj zápisník spolu se slibem, že ho doručí jeho dceři. Rozjíždí se napínavé pátrání Toma po totožnosti neznámého a obsahu šifrovaného zápisníku. Pomůže mu svérázný mnich - bývalý šifrant CIA - a zjistí, že jde o ohromující objev: historicky nejzachovalejší úplnou zkamenělinu tyrannosaura.
Ale vše se komplikuje - policie z vraždy prospektora podezírá právě Toma a navíc po jeho stopách jde i nájemný vrah ve službách bezskrupulózního paleontologa, který si chce objev přivlastnit a získat tak slávu i bohatství. Aby získal zápisník s lokací nálezu, neváhá unést Broadbentovu manželku. Vězí ji v opuštěném dole a požaduje jako výkupné zápisník. Tom, na útěku před policií, svou ženu zachrání a společně prchají před zabijákem. Avšak do hry vstoupí vyšší moc - tajné oddělení NSA, které si spojí dohromady záhadný nález na Měsíci a vzorky fosilní tkáně T. Rexe. V obojím se totiž nalezly vzorky mimozemského života, který mohl způsobit vyhynutí dinosaurů...

cena 229.00 Kč


Konec kouzelneho talismanufantasy

Konec kouzelného talismanu
Procházková, Iva 

Nakladatel: Albatros
Obálka: Markus Majaluoma
Redakce: Kateřina Závadová, Petr Urban, Arnoštka Svobodová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 136
Rozměr: 120 x 200
Provedení: hardback

Anna dostane k narozeninám od své tety, laponské šamanky, kouzelný váček ze sobí kůže. Anna je z dárku zklamaná, netuší však, jaké mocné kouzlo talisman ukrývá. Zato její bratr Niko v jeho magické schopnosti uvěří hned a zašeptá do váčku, že by chtěl prožít úžasné dobrodružství. V tu chvíli jsou obě děti uneseny kouzelnou silou, proti níž se nemohou vzepřít, a letí pryč - ze svého pokoje, domu, města, země...

Kniha vznikla jako společné dílo pěti různých autorů Menny Elfynové z Walesu, Gabriela Rosenstocka z Irska, Tapaniho Bagga z Finska, Miquela Desclota z Katalánie a Ivy Procházkové z Čech jako projekt podporovaný Evropskou unií a Katalánským ústavem písemnictví v Barceloně. Do češtiny převyprávěla Iva Procházková.

cena 150.00 KčF&SF 4/2006Magazín Fantasy & Science Fiction 04/2006
/The Magazine of Fantasy & Science Fiction/
Abraham, Daniel - Emshwiller, Carol - Wentworth, K. D. - Link, Kelly ... 

Nakladatel: Triton
Překladatel: Petr Kotrle, Zdeněk Uherčík, Martin Novák, Viktor Janiš, Radim Rouče, Dana Krejčová
Obálka: Jana Šouflová
Redakce: Martin Šust, Marie Semíková
Rok vydání: 2006
Počet stran: 160
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback

Česká mutace známého amerického sci-fi a fantasy magazínu.

Přichází k vám skutečná legenda!
Magazín Fantasy & Science Fiction vychází ve Spojených státech již téměř šedesát let a za tu dobu si na trhu vydobyl zcela ojedinělé postavení. Dnes je pokládán za nejlepší zdroj fantastické povídky na světě. Česká edice se vám v úzké spolupráci s americkou redakcí pokusí zprostředkovat léty prověřenou klasiku i příběhy těch nejlepších autorů žhavé současnosti. Každé dva měsíce se tak spolu s námi můžete ponořit do barvitých světů ničím neomezované spisovatelské fantazie.
Toto číslo lze brát jako mimořádný speciál věnovaný cenám Nebula. Pokud to nevíte, pak vám prozradíme, že cena Nebula je každoročně udílena jako výsledek hlasování Americké společnosti autorů science fiction a fantasy. Daniel Abraham se v hororové povídce Placatá Diana velmi znepokojivým způsobem podívá na problémy jedné neúplné rodiny. Letos si Nebulu v kategorii krátká povídka odnesla Carol Emshwillerová s příběhem Žiji s tebou, v němž odkryla možnou existenci bytosti žijící nepozorovaně přímo vedle vás. U nás dosud neznámá K. D. Wentworthová se představí povídkou Znovuzrození a přinese nám zajímavý pohled na téma klonování. Nebulou oceněná novela Magie pro začátečníky od Kelly Linkové je příběhem chlapce, jenž patří do skupiny dospívajících, kteří propadli kouzlu zvláštního televizního programu. Paolo Bacigalupi se v povídce Škváropísečníci podívá do nehostinné budoucnosti, kdy se lidstvo muselo přizpůsobit zhoršujícím se ekologickým podmínkám na úkor samotného lidství. A na samotný závěr jsme připravili Nebulou opět odměněnou povídku Stvoření od Jeffreyho Forda.
Magazín Fantasy & Science Fiction je jednoduše splněným snem každého milovníka dobrých a čtivých příběhů.

cena 125.00 Kč


Mloksci-fi, fantasy

Mlok: Sbírka vítězných prací ceny Karla Čapka za rok 2006
Dufková, Edita - Hons, Jiří - Klimek, Daniel - Kovanic, Jan ... 

Nakladatel: Nová vlna Cena Karla Čapka
Obálka: Petr Gric
Redakce: Martin Koutný, Miroslav Dvořák
Rok vydání: 2006
Počet stran: 460
Rozměr: 110 x 180
Provedení: paperback

Sešel se rok s rokem a je tu nová sbírka sci-fi a fantasy. Pět povídek, pět krátkých povídek, novela a (nově) tři mikropovídky... Vybere si určitě každý: džungle jako stroj času, šílený futuristický kriminál, potíže se psem lidožroutem, kosmická exploze jako narozeninový dárek, nebezpečné klonování, záhadný meteorit, podmořský svět plný zázraků, nepozemská láska, ...je libo vymazat paměť? Ještě to nestačí? Tak dobře: nelegální houbaření v budoucnosti, podivné cestování podivným vlakem, prázdninový zločin, co přináší období dešťů, příběh Zeóly z paláce...
...to všechno a ještě mnohem víc na vás čeká v téhle knize, v podání autorů, kteří už jsou, nebo se možná brzy stanou, legendami.
Cena Karla Čapka - to je nejprestižnější česká a slovenská literární soutěž žánru sci-fi. Prostřednictvím této sbírky se Vám dostávají do rukou nejlepší mikropovídky, krátké povídky, povídky a novela, které byly nominovány na místa nejvyšší.

Sestavil Martin Koutný.
Povídky:
- Edita Dufková: Džungle zlého kontinua
- Jiří Hons: Horizont nenávisti
- Daniel Klimek: Pes
- Jan Kovanic: Všechno nejlepší k narozeninám
- Jana Rečková: Země brouků II

Krátké povídky:
- Edita Dufková: Soliton
- Martin Gilar: Setkání ticha
- Jan Kovanic: Bludička
- Zuzana Minichová: Lucka
- Ivan Mls: Bramboračka

Mikropovídky:
- Miloš Ferko: Lístok na cestu niekam
- Jan Kovanic: Odlesk léta
- Zuzana Minichová: Kúzla krátkého trvania

Novela:
- Anna Šochová: Zeóla

cena 219.00 Kč


Ilt a Krteksci-fi

Perry Rhodan: Hvězdný oceán 011 - Ilt a Krtek
/Perry Rhodan: Der Sternenozean 2210 - Der Ilt und der Maulwurf/
Lukas, Leo 

Nakladatel: Moba
Překladatel: František Ryčl
Obálka: Swen Papenbrock
Redakce: Lukáš Kratochvíl, Z. S. Krejčí
Rok vydání: 2006
Počet stran: 64
Rozměr: 155 x 225
Provedení: paperback

Situace na Hayoku se vyostřuje a k lepší galaktickopolitické situaci k lepšímu nepřispívá ani politická krize, ani neustávající hyperbouře. Za tohoto stavu operují pozemšťanské výsadky na Hayoku a dalších světech hvězdného archilepu.

Situace mezi hvězdami Mléčné dráhy je v září 1331 nového galaktického letopočtu nanejvýš napjatá. Zatímco hyperbouře činí z mezihvězdných kosmických letů vysoce riskantní záležitost, vyostřují se politické problémy.
Křišťálové impérium Arkonidanů a Liga svobodných Pozemšťanů stojí proti sobě. Jak se zdá, opět hrozí válka. Jablkem sváru je právě hvězdný archipel Hayok - a právě v jeho bezprostřední blízkosti se nyní doslova odnikud vynořuje nová hvězdokupa.
Perry Rhodan a jeho přátelé v Lize svobodných Pozemšťanů tuší, že to vše je jen začátkem něčeho většího. Společně se svým přítelem Atlanem, prastarým Arkonidanem, vyrazil Rhodan do hvězdného oceánu Jamondi. Od té doby jsou oba muži nezvěstní.
Mezitím byl na Hayoku zajat syn Perryho Rhoana Kantiran. Pozemšťanské komando chce mladého muže vysvobodit - do akce se zapojují mezi jinými také Ilt a Krtek...

cena 49.00 Kč


Plaz nekonecnosci-fi

Pláž Nekonečno
/Infinity Beach/
McDevitt, Jack 

Nakladatel: Návrat
Překladatel: Petr Kotrle
Obálka: David Hardy
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 592
Rozměr: 115 x 165
Provedení: paperback

Jsme sami.
To je verdikt po staletích pátrání po mimozemské inteligenci a průzkumu kosmu. Jediné živé bytosti ve vesmíru se nacházejí na Devíti světech osídlených pozemšťany a v kosmických lodích, které je spojují. Žádný život se nepodařilo najít. Žádné inteligentní mimozemšťany, žádné cizí ekologické systémy, žádné úžasné civilizace. Dokonce ani amébu, lišejník, bakterii. Vesmír je sterilní jako laboratoř, jež byla použita pouze jednou.
Alespoň to tak vypadá, dokud doktorka Kim Brandywineová nezačne pátrat po tom, co se stalo s její sestrou (a klonem) Emily, která - po poslední neúspěšné pilotované výpravě s cílem najít mimozemskou inteligenci - zmizela spolu se čtyřmi dalšími, z nichž jeden byl slavný válečný hrdina. Nebyli však tím jediným, co zmizelo: stejný osud potkal celé městečko, zničené dosud neobjasněnou explozí.
S pomocí několika nejasných indicií - včetně modelu kosmické lodě, jež nikdy neexistovala - Kim zjistí, že letové záznamy Lovce byly zfalšovány. Tam venku, ve tmě mezi hvězdami, se něco stalo. Někdo byl zavražděn - a něco přivezeno zpět. Něco, co po sobě v noci dosud zanechává přízračné stopy.
Kim je připravena zajít jakkoli daleko, aby vypátrala pravdu, i kdyby to mělo znamenat ztrátu kariéry u Majáku, nejkolosálnějšího - a nejkontroverznějšího - ze všech projektů SETI. I kdyby to mělo znamenat, že ukradne kosmickou loď. I kdyby to mělo znamenat vzdát se své jediné lásky.
Kim se chystá odkrýt odpověď na nejstarší otázku lidstva. A odpověď se jí bude líbit ještě méně, než tuší.

cena 329.00 Kč


Daemon


Týden plný cen od LOVI na eMimino.cz
Týden plný cen od LOVI na eMimino.cz

Milé maminky, také se už těšíte na týden plný výher? Značka LOVI si pro vás nachystala krásné ceny a každý den budete moci vyhrát hrníček LOVI a...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...