18.5.2021 | Svátek má Nataša


REPORTÁŽ: Křest knihy Vítr v piniích

16.9.2009 9:05

Vítr v piních křest 1TOPlistDostupné a podle mého ideální prostory pro křest knihy v Paláci knih NeoLuxor na Václavském náměstí jsem měl tu čest navštívit poprvé a byl jsem mile překvapen, jak je toto "knihkupectví" uživatelsky příjemné. Ve druhém poschodí, kde křest probíhal, již byla připravena řada sedaček, odpovědný pracovník vyplnil každé přání a zodpověděl každý dotaz, přičemž jsem si čekání (neboť jsem dorazil s předstihem) mohl ukrátit v kavárně přímo mezi knihami.

Netrvalo dlouho a dorazil nakladatel Michael Bronec se svým pověstným batohem plným knih, následován autorskou dvojicí, moderátorkou Ivanou Kuglerovou, hudebním doprovodem v podobě skupiny Two Voices, výtvarnicemi Janou Šouflovou a Jasmínou M. Kočí (první se podílela na knize obálkou a druhá vnitřními ilustracemi), mediální partneři (včetně mé maličkosti) a v neposlední řadě i hosté nejenom z řad návštěvníků NeoLuxoru.

Vítr v piních křest 2V této příjemné společnosti se brzy podařilo zapojit mikrofony a zvukové aparatury, aby křest mohl začít sotva čtvrt hodinky po avízované šestnácté hodině.

Ivanu Kuglerovou znám jako autorku Stezek krve, přednášející a návštěvnici conů. Jako moderátorku jsem zatím neměl tu čest ji poznat. Byl jsem mile překvapen, že se této úlohy zhostila na výbornou. Křest uvedly zpěvačky Jana Rychterová a Edita Adlerová, čímž jako pověstné sirény přilákaly několik návštěvníků, kteří o akci nejspíš neměli ani ponětí. Ivana Kuglerová pak postupně začala zpovídat Michaela Bronce, výtvarnice i samotné autory a hravě si poradila s jejich málomluvností mnohdy hraničící s naprostou mlčenlivostí. Křest svižně odsýpal prokládaný hudebními vystoupeními dua zpěvaček, aby vyvrcholil pozváním mediálních partnerů (včetně mé maličkosti za Sarden) ke slavnostnímu přípitku a popřání knize nejenom dobrý prodej, ale i spokojené čtenáře.

Vítr v piních křest 4Po tomto přátelském aktu se našlo dostatek času na dotazy návštěvníků. Vysílení přísedící i okolo stojící pak mohli využít stylového občerstvení v podobě sushi či chlebíčků. Z osobního hlediska jsem získal jakýsi bonus v podobě přátelských rozhovorů s kolegy z branže a samozřejmě i se všemi, kteří se na knize podíleli.

Vítr v piních křest 9Závěrem se nestydím konstatovat, že i malému nakladatelství, kterým Straky na vrbě jsou, se podařilo zorganizovat křest na profesionální úrovni a díky pozvaným hostům vytvořit pohodovou atmosféru. Křty knih se tak stávájí skvělou šancí, jak se seznámit s autory a nemuset přitom navštěvovat cony, přičemž se stále častěji spojují nejenom s autogramiádami, ale i s autorským čtením.

Část křestu můžete prožít zprostředkovaně skrze Pagiho galerii, ze které jsem čerpal fotografie k tomuto článku. Zájemci o hlubší zážitek se brzy dočkají záznamu Honzy Olšanského z QFanu, který kromě fotografování pořizoval zvukový záznam. V neposlední řadě se na stránkách Jakuba D. Kočího objeví videozáznam z celé akce. Pokud se chcete dozvědět něco o skupině Two Voices, můžete využít záznam České televize ze začátku tohoto roku.

Románu Větru v piniích ještě jednou přeji brzké vyprodání a všem tvůrčím osobnostem mnoho elánu do další tvorby. Rozhodování o koupi knihy Vám snad usnadní první (ale rozhodně ne poslední) recenze zde na Sardenu.

Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...