4.12.2021 | Svátek má Barbora


RECENZE: Ondrej Herec, Dobre organizovaný netvor

18.11.2010

TOPlistPostmoderná fantastika je úprimnejšia (možno aj preto mnohým menej sympatická): predstavuje svet jako text napísaný v neznámej reči. Racionálny moderný člověk sa ho pokúša přeložit do jazyka rozumu bez obáv, že preklad zničí posolstvo. (str. 210)

Po teoretických textech Cyberpunk – Vstupenka do tretieho tisícročia a Z teórie modernej fantastiky můžeme bádat v neznámých, leč povědomých krajinách nad třetí knihou Ondreje Herce – Dobre organizovaným netvorom. Tento kousek z klávesnice našeho předního badatele teorie fantastiky je opět trošku jiný než oba předešlé. Tentokrát nespřádá fakta do sítě, z jejichž čím dále menších ok náhle není návratu. Tato kniha je koláž, umně sestavená ze střípků (fantastického) umění a reality a slouží jen jednomu účelu – ilustraci dvou velkých témat moderní fantastiky.

Pokračování recenze...

Lament


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...