24.9.2021 | Svátek má Jaromír


PR: Sithský holocron ARPS III

26.10.2005 15:43

Zapomeňte pro tentokrát na humor, parodii a satiru! Kdo se chce pokusit získat sithský holocron, musí co nejdovedněji zahrát na temnou a mollovou strunu.

Očekáváme příběhy plné plíživého smutku, zmařených nadějí, navždy ztracených šancí, tajemství, která měla raději navěky zůstat skrytá, bohulibých úmyslů, které v konečném důsledku vedly jen k neštěstí, velkých vášní, které rozhodně neskončily happyendem, a podobných mírně depresivních rekvizit. Je nám ovšem zcela lhostejné, kdo budou jejich více či méně nešťastní hrdinové i na které straně budou stát.

Vzhledem k tomu, že se jedná u úvodní ročník, nestanovujeme prozatím žádné specifické téma nebo čas, místo či událost, které by se měly vaše práce týkat. Můžete tudíž psát o čemkoli, co se kdy v předaleké galaxii událo nebo alespoň podle vás udát mohlo. Upozorňujeme ovšem, že kromě již tradičního přihlédnutí ke stavu pravopisu významnou součástí hodnocení bude i vaše v povídce projevená znalost reálií celého universa Star Wars, dávejte si proto dobrý pozor na vše možné od správného pravopisu názvů přes popis míst nebo ras a konče třeba případnou datací událostí.

Dobrou zprávou pro jedince mírně grafomanského zaměření je pak to, že nestanovujeme co do rozsahu žádný maximální počet stran. S ohledem na naše porotce a také na vás samotné (abyste je kufrem sebraných spisů nenaštvali do bezvědomí) ovšem doporučujeme, aby vaše dílka příliš nepřesáhla 10 standardních wordovských stran (49 řádků na stránku při velikosti písma 12).

Předpokládáme, že soutěžní díla budou prozaická (povídky), ale a priori nevylučujeme ani temný příběh vyprávěný ve verších.

Další podmínky jsou pak velmi podobné našim předešlým soutěžím, tedy:

Soutěže se mohou zúčastnit všechny původní dosud nikde nepublikované česky nebo slovensky psané Star Wars fan-fiction povídky a básně, které splňují hlavní zadání soutěže, že se musí jednat o vážné až tragické či mírně hororové příběhy.

Počet příspěvků od jednoho autora není limitován.

Své práce zasílejte pouze elektronicky na adresu Darth.Zira@centrum.cz, posílejte je samozřejmě virů prosté psané běžnými fonty (Times New Roman, Arial, Courier) ve formátu *.doc, *.rtf nebo *.pdf, chcete-li nám udělat radost, tak i jako vlastnoručně vyrobenou html stránku nebo dokument formátu *.txt s odstavci, kurzívami, tučným písmem, centrováním apod. vyznačenými příslušnými html příkazy.

Znovu upozorňujeme, že hodnocení soutěže je anonymní, takže se nám přímo na soutěžní práce nepodepisujte!!! Své jméno, přezdívku nebo pseudonym, pod kterým má být publikována, stejně jako kontakty na vás a zmínku o tom, zda se hodláte zúčastnit slavnostního vyhlášení výsledků, uveďte v doprovodném e-mailu.

Zasláním příspěvku do soutěže autor souhlasí s jeho bezplatnou publikací na stránkách www.sith.mysteria.cz a s případným bezplatným otištěním ve sborníku soutěže.

Uzávěrka soutěže je 15. ledna 2006, slavnostní vyhlášení výsledků spojené s předáním diplomů a věcných cen těm nejlepším proběhne na Pragoconu 2006. Ti, jejichž práce se umístily na prvních třech místech, obdrží diplomy a věcné ceny, bude-li se ale soutěže účastnit méně, než 7 autorů, pouze vítěz se bude moci těšit z toho, že získá kromě diplomu i něco dalšího hodnotného.

Další podrobnosti zjistíte na našich webových stránkách nebo se můžete tázat na výše uvedené e-mailové adrese.

Darth Zira


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...