20.10.2021 | Svátek má Vendelín


PR: Legendy české fantasy přicházejí

21.6.2006

 

Legendy české fantasyNa knihkupeckých pultech se právě objevil ojedinělý projekt, který potěší všechny příznivce kvalitní české fantasy - reprezentativní antologie nejlepších spisovatelů žánru s názvem Legendy české fantasy. Na šesti stech stranách dostanete pět novel od vašich oblíbených spisovatelů s vašimi oblíbenými hrdiny.

Pokud jste si oblíbili české fantasy hrdiny, bude kniha Legendy české fantasy určena právě vám. Setkáte se v ní s vašimi největšími oblíbenci - Koniášem Miroslava Žambocha, Krakem Leonarda Medka a Františky Vrbenské či Kenem Woodem Jiřího W. Procházky. To stále ještě není všechno. Pětici doplňují příběhy z cyklů Krvavé pohraničí od Vladimíra Šlechty a Vlčí věk Jaroslava Mosteckého. V této knize se setkáte s největšími legendami, jaké na domácí fantasy scéně najdete!

Obsah knihy je zcela nový. Autoři napsali nové příběhy ze svých nejlepších cyklů a ne jen tak nějaké. Jsou to příběhy, které byste si jako správní fanoušci neměli nechat uniknout. Nejde o žádné krátké povídky, ale o dlouhé novely, které vám zaručí dlouhé hodiny vynikající zábavy s populárními hrdiny.

Jako první se představuje Miroslav Žamboch se svým Koniášem, kterého jistě znáte z četných povídek a románu Na ostřích čepelí. V legendách najdete čerstvou novelu Cesta domů, po románu dosud nejdelší Koniášovo dobrodružství, v kterém se hrdina zaplétá do sítě dvorských intrik, s vypětím vlastních sil pátrá po vrazích v divoké přírodě i na banketech aristokracie a odhaluje další záhady svého světa.

Hned po něm přichází na řadu cyklus Jaroslava Mosteckého Vlčí věk. Vikingskou trilogii s tímto názvem a volně předcházející slavný román Útesy křiku nyní doplní novela Štěňata vlků, jež popisuje nové příhody Helgiho Trolla v nehostinné severské krajině. Příběh o rozličných podobách pomsty v sobě míchá děsivý boj o přežití s ozvěnami minulosti.

Po čtrnácti letech od druhého dobrodružství Kena Wooda konečně přichází dlouho žádané třetí. Tento cyklus Jiřího W. Procházky patří mezi nejstarší fantasy ságy u nás a vyznačuje se specifickým autorským stylem. Akční příběh plný magie, bitev a humoru čtenáře opět zavádí na planetu Gameb, na kterou tentokrát útočí mocné armády zla z jiných světů. To vše najdete v novele Ken Wood a válečné zvony Rhótů.

Vladimír Šlechta se svým Krvavým pohraničím boduje každý rok. Loni představil novou knihu Nejlepší den a povídku Děti lesa v prosincové Pevnosti, letos v Legendách české fantasy přichází s novelou Šťastná náhoda, která na Děti lesa volně navazuje. Voják Roger Schnirega se tentokrát zaplétá do pátrání po magických artefaktech minulosti, ale čím více odkrývá záhady, tím více vychází najevo, že nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo.

Knihu uzavírá rozsáhlá novela Kalné víry Rhenu, ve které zkušení autoři Leonard Medek a Františka Vrbenská teprve podruhé představují svého hrdinu Kraka, kterého čtenáři znají z populárního a kritikou ceněného románu Stín modrého býka. Tentokrát coby žoldák v Porýní chrání důležitou zásilku, na kterou má spadeno lupičská banda včele se ženou, o které se šíří zvěsti, že ovládá čarovné schopnosti. Krakovi nezbývá než jako osamělý vlk kroužit v mystických lesích čtvrtého století a nahánět svou kořist, zapletenou do událostí, které musí odhalit.

Co novela, to legenda. Legenda o legendárním hrdinovi napsaná spisovatelskou legendou. Ale to stále ještě není všechno! Každý příběh totiž ilustrovala jiná legenda naší fantasy kresby. Antologie je proto zároveň galerií našich nejlepších výtvarníků. Prezentují se zde Milan Fibiger, Jan Patrik Krásný, Alois Křesala, Tomáš Kučerovský, Jan Štěpánek a ilustraci na obálce vytvořila Jana Šouflová. Taková antologie tu ještě nebyla!

Ať už jsou čeští autoři vaši oblíbenci, anebo jste s některými dosud neměli čest, Legendy české fantasy jsou tu pro vás. Buď si skvěle užijete příběhy, jaké máte rádi, nebo se seznámíte s kvalitními fantasy spisovateli a jejich nejlepšími díly.

Teď už je to na vás…


Anotace:

Legendy české fantasy obsahují to nejlepší, co se u nás v žánru fantasy píše. Šest renomovaných spisovatelů, šest žijících legend naší literatury, se setkává v exkluzivním projektu, který představuje jejich nejoblíbenější cykly v dosud nepublikovaných novelách. Antologie Legendy české fantasy je lahůdka pro fanoušky, kteří již dobře vědí, že naši autoři patří mezi opravdovou elitu, i jedinečná brána do světů české fantasy pro všechny, kteří s nimi dosud neměli čest.

Představí se vám Žambochův Koniáš, Procházkův Ken Wood, Mosteckého Vlčí věk, Šlechtovo Krvavé pohraničí a jako poslední hrdina Krak z románu Stín modrého býka, který společně napsali Leonard Medek s Františkou Vrbenskou.

Knihu ilustrovali Milan Fibiger, Jan P. Krásný, Alois Křesala, Tomáš Kučerovský a Jan Štěpánek.
Jde o vázané vydání s přebalem.


Sestavil Ondřej Jireš.
Povídky:
- Miroslav Žamboch: Cesta domů
- Jaroslav Mostecký: Štěňata vlků
- Jiří Walker Procházka: Ken Wood a válečné zvony Rhótů
- Vladimír Šlechta: Šťastná náhoda
- Leonard Medek, Františka Vrbenská: Kalné víry Rhenu

Vydalo v červnu 2006 nakl. Triton v edici Trifid. Kniha o 608 stranách je vázaná s přebalem za cenu 345 Kč (234,- pro členy klubu Trifid).

Ondřej Jireš


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...