22.5.2022 | Svátek má Emil


PR: Koprcon 2010

23.11.2010

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Milovníci fantastických světů se po roce opět sjedou do Kopřivnice. Osmý ročník víkendového festivalu pro fanoušky sci-fi, fantasy a her a příbuzných žánrů KoprCon 2010 bude od pátku 26. do neděle 28. listopadu hostit tamní ZŠ Milady Horákové. V sedmi programových liniích čeká na návštěvníky KoprConu zhruba 170 hodin programů zahrnujících vše od odborných i humorně laděných přednášek, přes hry a soutěže, diskuze, divadelní představení, herní turnaje, výtvarný workshop a mnoho dalšího.

"Snažíme se rok co rok nabídnou našim návštěvníkům něco nového a atraktivního. V letos bude takovou novinkou například minivýstava sběratelských předmětů nebo třeba prezentace Rebel Legion, což je skupina lidí v kvalitních kostýmech "těch hodných" postav z Hvězdných válek," řekl David Macháček, který akci ve spolupráci se SFK Radegast Kopřivnice a Czech Star Wars Universe od jejího vzniku pořádá.

V nabitém víkendovém programu má největší prostor právě fenomén Star Wars (Hvězdných válek), na své si ale přijdou také milovníci Star Treku, fantasy světa a hry Warhammer, milovníci Japonska a tamní animace, ale také vyznavači počítačových, konzolových, tanečních i stolních her. Mezi hosty KoprConu bude i letos řada zajímavých osobností. "Lidé se budou moci potkat například se známým spisovatelem a záhadologem Arnoštem Vašíčkem, který bude přednášet o svých pátráních po italských záhadách nebo s fenomenálním znalcem paleoartu Rostislavem Walicou, jenž bude v rámci vloženého DinoConu přednášet o kopřivnickém rodákovi, malíři pravěku Zdeňku Burianovi," uvedl organizátor akce.

Letošní KoprCon se ponese také v duchu oslav. V programu se odrazí fakt, že na letošek připadá třicáté výročí premiéry filmu Star Wars: Impérium vrací úder, nebo že uběhlo 15 let od prvního uvedení seriálové série Star Trek Voyager. Slavnostní charakter bude mít také sobotní galavečer, na kterém bude slavnostně pokřtěn Star Wars Omnibus: Stíny Impéria. "Jde o výjimečnou událost. Je to první komiks ze světa Hvězdných válek vycházející v češtině po dlouhých osmnácti letech. Jsme rádi, že díky našim partnerům mohou být fandové Star Wars u toho, když jej zástupce vydavatele oficiálně vyšle do světa," řekl o premiéře 400stránkové komiksové knihy organizátor KoprConu.

Pořadatelský tým KoprConu navíc stále ctí myšlenku, že program jen jednou z mnoha tváří KoprConu a stejnou, ne-li větší, péči věnují vytváření příjemné atmosféry setkání organizovaného "fanoušky pro fanoušky".

Další informace: www.cswu.cz/koprcon; www.facebook.com/koprcon

Kontakt na organizátory: dam@cswu.cz; koprcon@email.cz; tel: +420 774 185 091

Randalf


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...