25.6.2022 | Svátek má Ivan


LITERATURA: Bleskovky 42

14.3.2010 12:05

TOPlistMagazín F&SF žije! A s tím souvisí i nové číslo, které právě připravujeme. Najdete v něm hned deset povídek od zavedených autorů jako jsou Ursula K. Le Guinová, James Patrick Kelly nebo John Varley, ale i od známých nováčků jako jsou Daryl Gregory, Daniel Abraham, Ted Kosmatka a Paolo Bacigalupi. Ovšem vrcholem čísla bude jistě masivní science fiction novela Adama-Troye Castra, která poslouží jako výborná upoutávka na jeho Argem a Tritonem chystaný román. A zapomenout nesmíme ani na mrazivé povídky Tanararive Dueové a Nancy Etchemendyové, z nichž ta druhá získala Cenu Brama Stokera. Ne, to není vše, pobaví vás ještě článek Jiřího W. Procházky o nesmrtelném Kenu Woodovi! 

Na Trpaslicon nás lákal náborový leták:

Naši nejlepší muži padli. Zbyli jste jen… vy. Hrstka fanoušků, pacifistů a povalečů.
Jste banda ztroskotanců! A jestli máme válku vyhrát, tak z vás někdo musí udělat řádné vojáky. A ten někdo, dámy a pánové, jsme my!
Hoši z Trpaslíka Dejte nástup na inspekci. V pátek 5. března 2010 v 19:00 v tajném výcvikovém táboře v prostorách ZŠ Květnového vítězství 1554 v Praze na Chodově (z metra C Háje autobusem č. 154, 170 nebo 203 do zastávky "Brechtova"). Pod rouškou konání osmého ročníku festivalu britského humoru, sci-fi a fantasy – s krycím názvem Trpaslicon – z vás uděláme nejbojovnější, nejlépe vycvičenou armádu, která kdy… poctila bojiště.
Rozchod přeživších v neděli v 15:00.
 

Vyslali jsme tam dva zkušené borce Sardenu a o atmosféře ve výcvikovém středisku nám pak referovali takto: Reportáž z Trpasliconu.

Jiný pohled na Kingovu tvorbu představil Tomáš Bílek v sobotu na Neviditelném psovi v článku Stephen King, evangelium a psychoterapie. Dříve než se na něj vrhnete, doporučuji vám přečíst si anotaci: Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává v něm již mnohokrát zpracované téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která má zde podobu "superchřipky," vyvinuté ve vojenských laboratořích. Experiment se však vymkne kontrole a nákaza vyhubí takřka celé lidstvo. Hrstka těch, kdo přežili, se dělí na dvě skupiny, jedni se uchylují k laskavé matce Abigail, která je oslovila ve snech, druzí směřují do náručí Temného muže. Kingův román vrcholí jako klasický souboj mezi Dobrem a Zlem, v němž lidem zůstává role figurek na šachovnici hry o svět. King si v knize pohrává se svým oblíbeným tématem předurčenosti. 

Jak asi dopadne návštěva De Klerka v domě rodičů jeho nezletilé pomocnice slečny Balchové? Přesně tak, jak očekáváte… Na konci osmého dílu Aktivního olova získal De Klerk stopu a plán - a dnes se může znovu vrhnout na to, co mu jde nejlépe: Brutální hromadné vraždění všech, kdo se mu připletou do cesty! V Aktivním olovu to bez brutality a násilí prostě nejde!

Jako devatenáctý svazek edice New weird dnes vyšel román Hala Duncana Atrament s podtitulem Kniha všech hodin. O překlad brožované knihy se postaral Richard Podaný a obálku další knihy edice tradičně namaloval Edward Miller. Počteníčko o 528 stranách pořídíte za 419 Kč (případně i levněji).
Závěrečný díl Knihy všech hodin. Uběhlo dvacet let od chvíle, kdy se po celém Pergamentu přehnal Podvečer... dvacet let od chvíle, kdy Phreedom ztratila svého bratra, Thomase Messengera, sama zmizela v divočině, a kdy se Seamus Finnan stal zajatcem vlastní minulosti. Ale i po dvaceti letech chaosu se ti, kdo zbyli z Konventu, drží u moci v enklávách řádu uprostřed pustiny zničené bitmikrami. Zdá se, že všichni jsou polapeni v tom bezvěkém boji mezi chaosem a řádem, a že teď všichni musejí sehrát svou roli: rebelové i tyrani, kladní hrdinové i padouši. A všechny je propojuje Guy Reynard, ... 

Dokumenty pro nominování prací a jedinců do 1. kola cen Akademie SFFH:
Průvodní dopis
Orientační seznam produkce 2009
Hlasovací tabulka
Pro správné hlasování a vyplnění lístků doporučujeme přečíst si průvodní dopis nebo kliknout na "více". Své hlasy jste mohli odesílat do 12. března 2010. 

Po úspěchu, který slavil knižní trailer na román Strážcové Varadínu se na webu objevil další. Oficiální trailer k románu Stín Černého hvozdu od Míly Lince, který vydalo nakladatelství Straky na Vrbě v minulém roce si můžete prohlédnout níže:

A nezapomeňte, že se k nám můžete připojit na Facebooku...

Sarden on Facebook
Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...