25.1.2022 | Svátek má Miloš


EDITORIAL: Druhý tématický týden a Sarden.cz

5.3.2009 0:05

Sarden logoTOPlistMáme za sebou druhý tématický týden, za který vděčíme zejména redaktorské píli Martina Stručovského, kterému se podařilo vyjednat veškeré texty, jak od pana Heteši, tak od nakladatelů. Zároveň zvládl připravit perfektní rozhovor, kterým čtenáře navnadil ke čtení ukázek z právě chystaných titulů tohoto autora. Ještě jednou si jménem celé redakce dovolím panu Hetešovi blahopřát k životnímu jubileu: Nechť Vás múzy líbají nadále nejméně dalšího půl století.

Druhý tématický týden už se podařilo zorganizovat zhruba tak, jak jsem si představoval, tedy až na menší zdržení s těmito řádky a recenzí na knihu Láska až za hrob. Celý pracovní týden jste tak mohli číst úzce zaměřené články a zároveň nepřišli o nic, co se děje v domácím a světovém fandomu. Tématické týdny nemusí sedět každému, proto jsem rád, že se nám podařilo zachovat přísun "běžných textů".

Rád bych na Vás apeloval. Řekněte si o to, co Vás zajímá. Jakému tématu nebo osobnosti bychom se měli zkusit věnovat příště? Takový úzce zaměřený týden je opravdu náročný, nejenom pro autory textů, ale i pro vedoucího "projektu", než se mu podaří získat dostatek informací o dané problematice a zajistit si od redaktorů potřebné články. Nestyďte se a piště do diskuze nebo na dobře známý e-mail: sarden@pagiserver.cz.

V tomto úvodníku bych pak oznámil radostnou zprávu pro čtenáře, kteří se na Sarden museli složitě a zdlouhavě proklikávat přes Lidovky. Od 23. února 2009 jsme zaregistrovali doménu Sarden.cz a od 3. března 2009 zařídili její přesměrování do sci-fi rubriky Neviditelného psa. Zde bych vyjádřil neskonalý dík za technickou podporu Petru Šimčíkovi: Díky, Petře.

Rozhodnutí investovat do domény bylo učiněno na popud několika našich čtenářů, kteří se do SF rubriky dostávali poněkud těžkopádně (ono se ani není čemu divit: http://neviditelnypes.zpravy.cz/p_scifi.asp). Dalšími z důvodů je snadnější prezentace této rubriky nejenom v médiích, conech, atp. Zkuste si zaujmout potencionálního čtenáře: Sarden? Kde to najdu? To musíš přes Lidovky.cz na Neviditelného psa a tam je sci-fi rubrika. (nově: Sarden.cz)
Další nepříjemnosti působilo to, že některé spřátelené weby a internetové vyhledavače měly problém s umístěním komplikovaného odkazu jako samostatné stránky a zkracovaly odkaz pouze na Neviditelného psa.

Nová doména je pouze prostředkem k lepší dostupnosti fantastiky novým čtenářům a snadnější prezentaci této (brzy již devítileté) sci-fi rubriky Neviditelného psa. Snad jsme některým z Vás usnadnili život a zvýšili komfort při navštěvách naší rubriky.

Seznam článků k týdnu s Petrem Hetešou:

Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...