25.10.2021 | Svátek má Beáta


CENY: nominace na BSFA 2006

25.1.2006

BSFA logo22. ledna byly oznámeny užší nominace na British Science Fiction Award, každoročně udělovanou nejlepším románům, povídkám, výtvarníkům a titulům mimo beletrii. Ceny udělují členové British Science Fiction Association za uplynulý rok už od roku 1969. vítězové budou oznámeni na tradičním Easterconu. Letos proběhne v hotelu Crowne Plaza ve skotském Glasgow již 57. ročník, jehož podtitul Concussion (otřes) dává tušit nevšednímu pojetí. Letos se kvůli nerozhodným výsledkům v nominační listině objevilo v kategorii povídek více než obvyklých pět nominací. Naproti tomu nebyl zveřejněn užší seznam teoretických prací. Úplný seznam prací, ze kterých se volilo naleznete zde.

Román

 Krátká forma

Výtvarník

  • Cover of Neal Asher's novel Brass Man -- Steve Rawlings (Tor)
  • Cover of Brandon Sanderson's novel Elantris -- Stephan Martinière (Tor)
  • Cover of Interzone #200 -- Pawel Lewandowski
  • 'Megara' -- Max Bertolini (cover of F&SF, January)
  • We3 chapter 2 pages 2-3: 'Run!' -- Frank Quitely (Titan Books; with Grant Morrison and Jamie Grant)
  • 'Weapon Shop' -- Kenn Brown (cover of Interzone #198)

Za zmínku rozhodně stojí zajímavá pomůcka. Na Locusu naleznete seznam všech význačných ocenění, která se v žánrech sffh udělují. Nedávno byla doplněna také ocenění z minulého roku. Jenom je škoda, že vedle národních cen Austrálie, Španělska, Německa a dalších, nenajdeme CKČ.

Podle BSFA.co.uk a Locusmag.com

     
redakce


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...