23.9.2021 | Svátek má Berta


AKCE: Paul Murdin navštíví Prahu

13.2.2010 0:05

Tajemství vesmíru MurdinTOPlistPaul Murdin, vědec, jenž proslul objevením černé díry Cygnus X-1 v souhvězdí Labutě, je hostem mezinárodní konference s názvem Probing Strong Gravity Near Black Holes (Zkoumání silné gravitace v okolí černých děr), která proběhne 15.- 18. února 2010 v Praze (Karolinum, Ovocny Trh 3, Praha 1).

15. 2. 2010 pronese Paul Murdin jako čestný host úvodní slovo celé konference.

Detailní program konference viz www.astro.cas.cz/bh2010.

V loňském roce vyšel český překlad Murdinovy knihy Tajemství vesmíru. (Viz anotace dole)

Paul Murdin: Tajemství vesmíru

Přeložil kolektiv autorů, 998 Kč

Existuje na jiných planetách voda? Kde se v kosmu rodí bílí trpaslíci? Je Měsíc synem, či bratrem naší Země? Na tyto a bezpočet dalších otázek podává názornou odpověď kniha Tajemství vesmíru, výpravná publikace s množstvím úchvatných fotografií a názorných nákresů. Autor Paul Murdin nás provází po sluneční soustavě i vzdáleném vesmíru a poutavě vypráví o počátcích astronomie, slunečním větru, složení komet, dopadech asteroidů, vzniku Měsíce, vodě na Marsu, sopkách na Io, skleníkovém efektu či o „obyčejných“ ročních obdobích. Součástí textu jsou přímé citace a anekdoty z dějin astronomie, které dokazují, že i velcí vědci jsou především lidé – lidé s odvážnými myšlenkami a nespoutanou fantazií. Vydalo Argo ve spolupráci s Dokořán.

Marcela Turečková


Credendo - Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s.
Financial accountant / Účetní

Credendo - Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s.
Praha

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...