16.9.2021 | Svátek má Ludmila


AKCE: Nejbližší zahraniční cony

2.10.2007 0:05

Octocon 2007TOPlistV posledních letech již náš fan není odkázán pouze na scifistické akce české, slovenské či maximálně polské, ale má-li čas, chuť (a nějaké ty peníze), může směle vyrazit dále do světa.

Díky hraní počítačových her, louskání gamebooků v originále či hltání anglo-americké filmové produkce (kterou naše multiplexy v naprosté většině případů dávají pouze v původním znění s titulky) se i ten největší ignorant nebo osoba absolutně netalentovaná na jazyky prostě naučí aspoň trochu anglicky. Sice mnohdy lámaně tak na úrovni náčelníka Zulukafrů, ale i to pro cesty do zahraničí může být dostatečné.

Cestovní kanceláře se předhánějí v nabídkách levných letenek a autobusových jízdenek takovým způsobem, že se kolikrát jeden diví, jestli ta výsledná cena vůbec může pokrýt náklady, a naše měna se dlouhodobě drží na kursu vůči euru i dolaru pro nás dosti výhodném. Není tedy jediného důvodu, proč bychom si i my nemohli dovolit podívat se trochu dál do Evropy. Z tohoto důvodu budou zde na Sardenu čas od času oznamovány zahraniční akce, jejichž conání se předpokládá v nejbližších týdnech.

Jonathan CarrollOCTOCON 2007

Octocon je irský národní con. Lze tedy předpokládat, že jeho program bude zaměřen podobně, jako to známe z našich Parconů, tedy více méně na literaturu. O tom svědčí i hlavní host conu, kterým je Alastair Reynolds, a další hosté jako např. Anne McCaffrey, Michael Carroll nebo James P. Hogan. Podle všeho to vypadá, že pokud ne absolutně veškerý program, tak minimálně jeho 90% bude vedeno v angličtině, takže jazyková bariéra zde není až tak velká.

Akce proběhne ve dnech 13. až 14. října 2007 v hotelu Glenroyal ve městečku Maynooth. Vlakem nebo autobusem z centra Dublinu do místa conání (nebo zpět) by to podle pořadatelů mělo trvat necelou třičtvrtěhodinku.

Vstupné by se mělo pohybovat mezi 12 eury pro osoby pod 18 let a 25 eury pro dospělé, uváděné ceny ovšem platily jen při zaplacení do 1. června, nyní budou asi o něco vyšší. Milovníci irské kultury včetně irské fantastiky, případně irského piva nebo irských děvčat, kteří se na tuto akci chtějí vypravit, se však mohou pokusit na pořadatelích usmlouvat nějakou tu slevu pod záminkou, že se o této úžasné možnosti dozvěděli až na kodaňském Euroconu minulý víkend.

Veškeré podrobnosti o akci lze najít na www.octocon.com, další dotazy (např. na téma, kolik mám platit, když se hlásím až teď, protože jsem se to dozvěděl až na Euroconu) směřujte na organizátory, jejichž mailová adresa je octocondirector@gmail.com.

J – popcon 2007

J-popcon 2007Festival mangy, anime a japonské kultury se odehraje ve dnech 2. až 4. listopadu 2007 v kulturním domě ve Valby, tedy na úplně stejném místě, na kterém se konal letošní Eurocon. Přesná adresa tohoto kulturního střediska je Valgårdsvej 4-8, hlavní vchod je ale z náměstí jménem Toftegårds Plads, a samotné Valby je kodaňská čtvrt, vzdálená cca 5-10 minut metrem z centra.

Vstupné na celý víkend by nemělo být vyšší než 325 dánských korun (cca 35 euro), ovšem měly zde být nějaké slevy pro mládež, studenty nebo okostýmované kreatury. Stejně tak jsou poměrně výrazně nižší ceny za vstup pouze na sobotu nebo neděli (ve zbývajícím dnu lze pak doporučit prohlídku Kodaně nebo návštěvu tamějšího Muzea erotiky).

Program bude podle všeho převážně v dánštině, ale lze předpokládat, že část filmové produkce by mohla být opatřena anglickými titulky. Stejně tak by neměl být problém najít mezi účastníky conu jednoho či více fanů schopných a ochotných tlumočit do/z angličtiny, protože v Dánsku mluví slušně anglicky skoro každý.

Webové stránky j-popcon.dk, kde se lze dozvědět o akci více, jsou ovšem pouze v dánštině, pro informace proto doporučujeme obracet se raději přímo na organizátory – mailová adresa info@j-popcon.dk.

Darth Zira


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...