3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ondys 30.1.2009 15:02

Advokát

Dobrý dem,chtěl bych se zeptat kolik  zhruba bere v ČR advokát měsíčně peněz?Děkuji za odpověd.

Minutus 7.12.2007 21:57

Naše zdravotnictví

Mám od emigrantů informace, jak to chodí v Americe, Kanadě, Irsku. Všichni mi tvrdili, že naše zdravotnictví je lepší a neuvěřitelně levné.

baci 7.12.2007 22:35

Re: Naše zdravotnictví

protože není nic zadarmo-je asi nějaká oblast ve zdravotnictví,která tu cenu umožnuje na svůj úkor-k platbám Milton Friedman -ekonom a to dobrý-říkal že všechny investice jsou skoro vždy prodělečné kromě dvou a to do zdraví a vzdělání

katango 7.12.2007 23:06

Re: Re: Naše zdravotnictví

Ovšemže je - lékaři a ostatní zdravotníci.Resp. přesněji - naprostá většina lékařů.

buj 8.12.2007 0:13

Re: Naše zdravotnictví-easy

Léky stojí stejně. Vybavení stejně. Baráky o něco méně-možná. Takže logicky platy . Ve všech západních zemích má lékaž násobek průměrného platu. V méně vyvinutých-Portugalsko-5x. Ve více 3x. My jsme asi méně-tzn. 5x. A jsme u toho. Plat bez přesčasů je stejný jako průměrný plat. Plat soukromých-např. PL o něco málo víc. A vo tom to je.A pokud to nebude jako všude jinde, tak to nepůjde. Budou prchat na západ. Nebudou atestovat. A nebude mít kdo léčit. Ale potom už bude pozdě. A vychovat např. PL trvá po absolvování VŠ 6 let. Tak teď už je 5´po 12!!!

vládík 8.12.2007 13:35

Re: Re: Naše zdravotnictví-easy

Průměrný plat obvodního lékaře (údaje TREXIMA) ve 2. čtvrtletí letošního roku byl 39.200 Kč.  To opravdu není průměr v ČR.  Neříkám, zda je to málo, moc či akorát. Jen nemám rád, když někdo plácne údaj, jen aby něco plácnul.  Všechny platy jsou ve státech, kde hospodářství nemá za sebou 40 let ničení a blbnutí výš. Prostě jsou úměrné výši HDP toho kterého státu.  

Jo - a nezaměňujte plat (tedy mzdu) a příjem soukromých lékařů. Ti musí mít výrazně víc, neboť platí sestru, nájem, energie, ....  Opět důkaz, že jen plácáte a nevíte o čem.

A ještě dotaz (už jsem ho tady někde vznesl): O kolik jste ochoten (ochotna) zvýšit svoji platbu na pojistném - pokud pojištění vůbec platíte.  Já jen, že z jiných než našich peněz ty doktory nikdo nezaplatí.

buj 9.12.2007 12:14

Re: Re: Re: Naše zdravotnictví-easy

Laďo, mně napadáte, a sám v tom taky děláte nepořádek.  S tím příjmem PL co uvádí www.praktikcz.eu poněkud jinak.Je tam taková presentace v ppt-jmenuje se-našeordinace.cz.

Takže tam je hrubý příjem (myslí se jako hrubá plat)průměrného PL cca 28 000 a z toho čistý cca 20000. Díval jsem se na tu TREXIMU. Připadá mně to poněkud porovnání hrušek s jabkama. Díval jem se na http://www.mpsv.cz/ISPVvypis.php?kzams=5978&ok=Zobrazit+informace&sfera=1&sz=2&txt=   . Pokud Vy na jinou stánku, dejte ni sem prosím link.

Ze své zkušenosti vím, že je to spíše těch pod 30000 hrubého ( příjem ordinace cca 105000).Mám doma PL.

ZP platím a poctivě, neboť jsem zaměstnanec. ZP okolo 50000/rok.

Zvýšení by mně problém nedělalo, ale stejně si myslím, že na řadě je někdo jiný.A stím 3 až 5 násobkem příjmu lékařů, tak to bude  muset být. Jinak opravdu nebudou!

baci 7.12.2007 20:33

pokud jsem si

pokud jsem si přečetl ony navrhované zákony ,je vybírání poplatku ,tak okrajová záležitost,jako Husův proces na Kostnickém koncilu.Osobně si myslím,že reforma nemůže vyjít na premise,že pojištovny si budou nakupovat péči od ZZ,a náklad na operaci ,třeba appendixu je velmi rozdílný .Takže co budou dělat ony velké ústavy nahuštěné na jednom místě-ty speciální zákroky bude dělat několik málo špičkových pracovišt.

Mjr. Terazky 7.12.2007 17:43

Paroubek je zavázán jen dvěma lidem: Julínkovi a Čunkovi a jedné písni: Wellcome radar

Jinak by byl ztracen.....

Ludva 7.12.2007 16:24

Platby za recept jsou zhovadilost

Ještě tak chápu, že u lékaře zaplatím za vyšetření. Ale v lékárně a za každou položku na receptu ? Už jen zbývá platit 30 Kč za každý koupený rohlík v supermarketu. To vymyslel ten Julínkův asociální skřet ?

Stará kára 7.12.2007 17:32

Re: Platby za recept jsou zhovadilost

Domníváte se, že bez nechutnosti (totální nechutnosti), kterou představuje vaše poslední věta by váš názor zněl méně průbojně????

IS 7.12.2007 17:41

Re: Re: Platby za recept jsou zhovadilost

A to není totální nechutnost T.Cikrta, když jako obézní osoba malého vzrůstu ordinuje veřejnosti úspornou  dietu natolik generálským způsobem, že i lékařská komora má výhrady vůči jeho způsobu vyjadřování? T.Cikrt je pouze mluvčí, což si zřejmě ve svém přetučnělém mozku neuvědomuje. V psycologii se tomu říká napoleónský komplex.

Stará kára 7.12.2007 17:44

Re: Re: Re: Platby za recept jsou zhovadilost

Nebudu vám to vysvětlovat. Pokud vás nenaučili slušnosti rodiče v útlém dětsví, nemáte šanci.

Ludva 7.12.2007 20:28

Re: Re: Re: Re: Platby za recept jsou zhovadilost

To je výraz, který používá třeba Charles Dickens ve Starožitníkově krámu.

Pasáček koz ve Vermontu 7.12.2007 16:12

Může dojít k nejhoršímu.

Jestli to pánové Topolánek a Julínek s reformami přeženou, může dojít k nejhoršímu.  Lid bude volit socialisty.

Stará kára 7.12.2007 17:34

Re: Může dojít k nejhoršímu.

Jenže pokud nechcete reformy (mám na mysli vážné reformy, které nutně bolí), pak se nemusíte bát volby socialisticko-komunistické koalice.

Táta 7.12.2007 18:04

Re: Re: Může dojít k nejhoršímu.

Jenom že tohle nejsou reformy, ale útok na naše peněženky,však to poznáte na vlastní kůži, nejsteli jeden asi z10% bohatých. Stará káro zamyslete se nad sebou uleví se Vám.

Stará kára 7.12.2007 19:03

Re: Re: Re: Může dojít k nejhoršímu.

Já jsem psal, e skutečné reformy budou bolet.  Takže se možná zamýšlím víc, než vy

Pamětník starejch dob 7.12.2007 20:40

Milá stará káro, reformu založenou na platbách u lékaře a naopak

"zastropováním" hodnoty zdravotní daně, nazývané zdravotní pojištění, opravdu potřebuje jen ta hrstka nejbohatších. A nevím co se tím vyřeší kromě toho, že se minimálně 8 milionů lidí naštve.

Jura Jurax 7.12.2007 15:59

Kde žijete, autore

dnes tak oblíbeným docházením za doktorem, kvůli každému zaškrabání v krku (v tom současná reforma jde správným směrem), ... no on zaměstnanec, když ho škrábe v krku a potřeboval by se naládovat Paralenem, vitamínem C a tři čtyři dny se vypotit, k tomu doktorovi musí - i když si ten Paralen a vitamíny pořídí za své. Pro neschopenku - pokud si nechce brát dovolenou; což ti pilnější a pracovitější a tudíž víc vydělávající zaměstnanci stejně dělají, protože by přišli o moc peněz - a  příští rok přijdou díky reformě ještě o víc.

Stará kára 7.12.2007 17:36

Re: Kde žijete, autore

No, a pak jsou ještě nezaměstnanci: ty děti do 18 let (u kterých by všichni nejraději poplatky zrušili), my - důchodci, ženy (muži) v domácnosti.

H.K. 7.12.2007 17:57

Re: Kde žijete, autore

Zdravotnictví je pro každého politika, lépe řečeno pro politickou stranu, strašák. ČSSD vládla dvě volební období a za tuto dobu socialisté nevyřešili žádný závažný vnitropolitický problém. Myslím tím systémové změny ve zdravotnictví, důchodovém a sociálním systému.

Prosadit systémové změny v koaliční vládě je problém. ODS musí mít odvahu změny v systému zdravotní péče prosadit.

Minutus 7.12.2007 13:26

Opravuji

kuřáci příjdou o půl krabičky cigaret.

Pokud je někdo na pochybách, ať si porovná kolik zaplatí u právníka, když se chce domoci svých práv.

Rudolf 7.12.2007 13:58

Re: Opravuji

Máte pravdu. Ani právníci, ani lékaři nepracují zadarmo. Pouze o lékařích si někdo myslí, že by tak být mělo. Sehnat (kvalifikovaého, nikoli absolventa vysoké školy vazebně-právní) právníka něco stojí.

Ale něco stojí i bydlení, přestože si někteří myslí, že mají právo na byt (pokud možno cizí a za regulované nájemné, odpovídající jejich ochotě něco platit.)

Jiní zase tvrdí, že mají právo na to, aby u jejich domu zastavoval co půl hodiny vlak nebo autobus, pro případ, že by jej náhodou chtěli použít.

A kdo to má platit?

westík 7.12.2007 17:03

Re: Re: Opravuji

už je to tak, že čeští občané  vyžadují různá prvilegia, čímž demonstrují svou touhu po rovnosti:-D

Minutus 7.12.2007 17:15

Re: Re: Re: Opravuji

Jak kteří. Ti co mají dost práce, nemají na to čas. Včetně zmiňovaných doktorů.

IS 7.12.2007 17:35

Re: Re: Rudolfe blábolíš

Existuje něco jako pojištění, a to se platí. Nejen na zdraví, ale i na domácnost, auto, právní pomoc atd. Jen omezený  Rudolf si myslí, že pojištění ve zdravotnictví neexistuje ä nikdo je neplatí.

Stará kára 7.12.2007 17:42

Re: Re: Re: Rudolfe blábolíš

Ano - při pojištění baráku vím, na co se pojištění vztahuje, jaká je pojistná částka, případně spoluúčast.  A platím podle těchto podmínek. Nic z toho pro  "zdravotní pojištění" neplatí. Nejedná se faktick y o pojištění, ale o daně. Když daně na něco nestačí, tak si to stát nepořídí (dálnice, opravy silnic, památek). U zdraví náklad odložit nelze. Tak holt peníze musíme získat - buď vyšším zdaněním (tj. "platbou na ZP"), nebo poplatky.  To jen omezený IS si myslí, že se jedná o klasické pojištění.

Minutus 7.12.2007 18:54

Re: Re: Re: Rudolfe blábolíš

Tak to se musím Rudolfa zastat. Ty si snad myslíš, že máš patent na rozum a kromě tebe nikdo nemá tušení o tom, že existuje zdravotní pojištění? Otázka zní je jestli je dost vysoké, jak s ním nakládají pojišťovny, lékaři, farmaceuti a - světe div se - taky pacienti. A to už není tak banální, jako představa, že pojištění poplatí vše.

Mimochodem. Kolik platíš? Nebo za tebe platí stát? Víš to vůbec?

AAA 7.12.2007 20:43

Re: Opravuji

Služby právníka si nepředplácíte povinným pojištěním. Paradoxně tedy lidé, kteří přispívají nejvíce, systém nejméně využívají. A k těm důchodcům... právě ti považují často návštěvu lékaře za společenskou událost. Když už jdou do krámu, proč se nestavit i tam.