6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

VOLBY: Proč 2,4 milionu Čechů Babiše volilo?

Mnozí z nás si po volbě P. Pavla prezidentem ČR oddychli. Agresivní kampaň plná obvinění z týmu Andreje Babiše, že penzionovaný generál na Pražském hradě zavede Česko do války a podobné podpásovky, se autorům vymstily.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kusák 30.1.2023 9:31

Říkáte to dobře "Současná politická reprezentace České republiky v čele s prezidentem". A nepřijde Vám to ani hloupé. Prakticky neexistuje opozice. Dokonce se tvrdí, že ji zlikvidoval Babiš. Ne, nikoliv Vážený pane, zlikvidovala se sama, svou nerozhodností. Jenže všeho do času. Babiš odejde, ale štvavé články nezmizí, jen to přestane lidi zajímat. Přijdou všední starosti, mít práci, mít na to, jak zaplatit účty, jak sehnat léky atd. A to i v Praze nebo v Brně. I tam mají lidé hodně problémů. Statistika je "sviňa" a dá se dobře manipulovat, obzvláště, když většina neví, jak jsou data sbírána a jak se s nimi dále pracuje. Jsem zvědav, jak neschopná vláda bude lidi přesvědčovat, aby si zvýšili s nadšením daně nebo že "přežraní" důchodci jsou vítězi nad inflací. V Portugalsku stávkují učitelé, ve Francii jsou zase lidi proti zvyšování věku odchodu do penze a Němci tlačí na svého kancléře, aby jednal s Putinem a nepřipustil konflikt mezi NATO a Ruskem. Jen my jsme si zvolili podivného generála s první dámou, která chce být jako Olga Havlová. To je fakt chucpe. Tak uvidíme, k jakým zítřkům dospějeme.

L. Novák 30.1.2023 9:36

Aha, takže pojďme stávkovat a demonstrovat proti vládě, aby začala ještě víc rozhazovat peníze, než dosud činila podobně jako Babišovci, a abychom ji donutili zvýšit důchody a dávky vyplácené státem a zpětně si to pak "vyžrali" vysokou inflací v důsledku znehodnocení měny?

Opravdu TOHLE CHCETE, F. Kusáku?

F. Kusák 30.1.2023 9:56

O jakých demonstracích tady mluvíte? Pokud vím, tak těch pár "dezolátů" a ruských trollů nestálo za řeč. Tady jde přeci o to, jaké priority společnost má a jak tlačí na své politiky, aby je dokázali řešit. To je princip demokracie. Součástí demokratického systému nejsou jen volby, ale i stávky a demonstrace. Já jsem ale nikoho k takovému jednání nenaváděl, to jste špatně pochopil, Vážený. Jenže, jak Vás znám z diskuzí, nečetl jsem ještě žádný kritický příspěvek proti stávajícímu establishmentu, takže jste s daným společenským stavem spokojen. No nic proti tomu, ale každý to vidíme jinak.

V. Braun 30.1.2023 10:25

Mluví zřejmě o těch demostracích, které svým příspěvkem v podstatě dáváte za vzor. Dodatečným slovním vycouváním na tom moc nezměníte, stejně jako Babiš nezměnil pachuť po odmítnutí plnit závazky.

F. Kusák 30.1.2023 10:53

Tak já nikam necouvám pane. Pro mě je skutečně důležitější plat kantorů, slušný život důchodců a mír kontra válka. To jste rozeznal správně. Jeden špion už sedí v Kremlu a druhý u nás. Není to žádný válečný hrdina jako Ludvík Svoboda nebo generál de Gaulle, je to jen takový kariérista. Ale proti gustu.....

J. Krejčová 30.1.2023 11:20

pan Kusák 9:31

R^

J. Spilka 30.1.2023 9:03

Děkuji za hezký článek. Též si myslím, že je zapotřebí podporovat lidi v pohraničí. Odsunem původních obyvatel jsme za to převzali odpovědnost. Tudíž je skutečně zapotřebí zajistit a zaplatit dostupnou lékařskou péči, školy, veřejnou dopravu a další věci, které jsou ve velkých městech a bohatých regionech samozřejmostí.

Pokud by se podařilo lépe využít potenciál lidí z těchto oblastí, bude se nám lépe žít všem. Všem lidem v této zemi.

P. Zeman 30.1.2023 8:43

autore - proč stále melete ty samé nabubřelé urážlivé kecy ?

Co takhle podívat se na zákon o rozpočtovém rozdělení daní, na to kde žije nejvíc lidí živených státem (a tím nemyslím socky), atd ?

P. Pepax 30.1.2023 8:40

To nadšení a úsilí pro zvolení Pavla ze strany jeho voličů je téměř legrační.

J. Olejníček 30.1.2023 10:05

Ne, je to doslova tragické zjištění, jak proradná, bezzásadová a současně nadutá je ta antikomunistická část národa, která hýká blahem nad zvolením komunistického rozvědčíka a agenta Pávka. [UA]EU (vlajku USA v nabídce bohužel nevidím)

L. Harvánek 30.1.2023 8:29

R^R^

B. Liborek 30.1.2023 8:05

Mnozí z vás si volbou bolševické rozvědčické gumy oddychli...to je fakt dobrý mazec...

L. Novák 30.1.2023 9:38

Koho jste volil vy? ;-)

D. Mach 30.1.2023 7:57

Zajímavé, že analytici nacházejí tolik lidí v problémech. Ano, platí se víc za energie a potraviny, ale ve svém okolí neznám nikoho, kdo by byl v tak velkých problémech, jak se v článku popisuje. A pokud by to měla být polovina naší populace, tak čistě statisticky na někoho narazit musím.

L. Novák 30.1.2023 9:23

Kdo by to měl umět analyzovat líp než banky, u nichž mají lidé vedeny své účty, z nichž jsou dobře vidět jejich příjmy i výdaje? Vaše okolí z tohoto pohledu není důležité. Do hospodaření s penězi a zda a jak velkou peněžní rezervu mají jim nevidíte. Banky ano, a dost podrobně, zvláště dnes při masovém používání platebních karet a bezhotovostních převodů peněz.

J. Krejčová 30.1.2023 12:23

Ano, máte pravdu.

K. A. 30.1.2023 7:56

Blahopřeju Pavlovým voličům a děkuji všem, kteří před volbami vedli slušnou politickou diskuzi. Těm, co se dopouštěli hulvátství, přeju, pokud volili Pavla, aby se v pocitu štěstí rozpustila jejich nabubřelost a nenávist. pokud volili Babiše, tak aby se oprostili od zbytečné zloby, jakkoliv jsou nyní nespokojeni.

F. Kusák 30.1.2023 9:34

Jo, jo. To už jsem kdysi slyšel: "milujte se a množte se". To množení funguje, ale lásky je čím dál tím míň.

L. Novák 30.1.2023 9:43

Zkuste mluvit za sebe. Ne za ostatní, o nichž nic nevíte.

F. Kusák 30.1.2023 11:23

Tak za sebe mluvím vždy, nestavím se do role mluvčích. To mně věřte. A když vidím jako věřící člověk, kolik je kolem mě zloby a nenávisti a jak málo je pokory a lásky, nemohu mluvit jinak. Takže je to mé vnímání světa a Vy to můžete třeba vidět jinak. Já osobně mám, díky Panu Bohu, kolem sebe lásku ženy, s kterou žijí padesát let a také hodného syna s rodinou. Bohužel hodně daleko od nás.

L. Novák 30.1.2023 11:34

Vy sám tu zlobu a nenávist šíříte! Netvařte se jako oběť.

F. Navrátil 30.1.2023 7:55

Pavel nechce Českou republiku zavléci do války. Jen bude horlivě přikládat pod kotel tak dlouho, až přijde sama.

L. Novák 30.1.2023 9:26

Táhni s tou tvou bolševickou ruskou propagandou pod úvodník!!!

F. Navrátil 30.1.2023 9:59

Doporučuji zvykat si postupně na to, že každé gesto a slovo generála Pavla nebude doprovázeno, jak byste si přál, dlouhotrvajícím potleskem přecházejícím v ovace. Jsou lidé, kteří mají vlastní rozum a nebudou papouškovat předežvýkané názory z české televize.

R. Voráček 30.1.2023 7:54

Skoro celý článek jsem si říkal, že je autor asi dobrý analytik a pak to zazdí slovy: .... či ve zvolení politické garnitury, která se svým populismem už nebude chtít nechat demokracií brzdit. A následuje : V historii to bylo, je a bude vždy jen selháním dosud vládnoucích elit, které zapomněly na to, proč byly zvoleny: pro co nejlepší zajišťování legitimních potřeb, vzdělanosti, zdraví a dalších práv a prosperity svého národa a občanů. A co jiného budou těmto lidem slibovat „populistické“ strany?

Co je opak populismu?

nálepkováním se opravdu nikam neposuneme

K. A. 30.1.2023 8:09

Neřekl bych, že to je dobrá analýza. Už to, že rozděluje politiky na demokraty a populisty, něco naznačuje. Lidé, kteří volili Babiše, ho volili kvůli lepšímu programu (pro ně lepšímu). Ač miliardář, byl jeho program sociálnější než u ODS. Autor touto paternalistickou pohádkou delegitimizuje odlišný politický program. (My demokrati, co máme na všechno stejný názor!) ODS stejně nemůže pro chudší regiony nic podstatnějšího udělat, protože musí podporovat primárně svůj voličský elektorát.

L. Novák 30.1.2023 9:29

Řekněme to na rovinu: Babiš SPROSTĚ LŽE, kudy chodí. Takhle natvrdo už byste to mohl pochopit...

J. Vrabec 30.1.2023 7:44

Masochisti :-) zvyklí si na tu Zamanovou hradní hrůzu. Naštěstí chtělo o 1 milion víc, na Hradě ČLOVĚKA.

B. Liborek 30.1.2023 8:07

;-Djestli agent Pávek je pro Vás vzor člověka, tak pán Bůh s Vámi a zlé pryč;-D

R. Langer 30.1.2023 8:11

Myslíte tu zelenou gumu? Tak jsme jim na vojně říkali, za lidi je měl málokdo. :-P