6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

VOLBY: Proč 2,4 milionu Čechů Babiše volilo?

Mnozí z nás si po volbě P. Pavla prezidentem ČR oddychli. Agresivní kampaň plná obvinění z týmu Andreje Babiše, že penzionovaný generál na Pražském hradě zavede Česko do války a podobné podpásovky, se autorům vymstily.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 30.1.2023 17:57

Nesouhlasím. Německá výroba elektřiny se utlumovala především proto, že plyn z Ruska byl levnější. Schovávalo se to do vznostných řečí o bezpečí, přírodě, klimatu. Ale vždycky bylo a je - za vším hledej peníze. GD je samostatná kapitola. Vymysleli později s tím, že tím, že pojedou jen na obnovitelné zdroje a plyn, který se bude neekologicky vyrábět daleko za hranicemi a oni se budou moci bušit v prsa s tím, jaké nulové emise při výrobě mají. No a teď "eko"plyn nebude a budou muset vymyslet jiný způsob. A ten teprve bude sakra drahý. Za pár let budeme se slzou vzpomínat na dnešní "strop".

P. Sura 30.1.2023 18:15

Souhlasit samozřejmě se mnou nemusíte. Ale z mého pohledu je GD pouze vypracovaná "prováděcí vyhláška", zdůvodňující všechny ty již rozběhnuté ekonesmysly nesené přehnaným očekáváním (tzv. vysoké ambice), kdy se předpokládá úprava fyzikálních zákonů souborem ekologických cílů. (cha cha cha)

A to vůbec nezpochybňuji, že o přírodu je potřeba se starat a o ni pečovat, nicméně mít ekonomiku založenou na trvalém nesmyslném "RŮSTU" při drasticky omezovaných technologiích, aby se lidstvo nemuselo začít zamýšlet nad svým množením mi přijde na palici.

Ś. Svobodová 30.1.2023 18:37

Jasně že GD je, jak hezky píšete, prováděcí vyhláška chorých mozků co poroučejí větru, dešti. Ale tato vyhláška neměla nikdy utnout plyn z Ruska. Naopak na něm stála. Teď jen doufám, že konečně příjde na řadu jaderná energie v různých formách (bombu nemyslím :-) ).

P. Sura 30.1.2023 18:44

Němci podcenili to, že Rusko pod vedením Putina ještě zdaleka nebylo připraveno normálně partnersky obchodovat, zejména v oblasti strategických surovin. Na tom postavili svou dlouhodobou strategii "záchrany planety", ačkoli ve výsledcích a předpokladech dosažení cílů GD je to zase především podvod chytráků vůči nevzdělancům.

P. Sura 30.1.2023 16:37

Ke znehodnocení měny dochází například nadbytečným růstem mezd ve státem financovaných odvětvích, nepodloženým zvýšením výkonu. zdražování je pak přirozenou reakcí na inflaci těch, kdo chod státu financují ze svých daní.

V. Petr 30.1.2023 13:15

Hlavní příčinou inflace je Fialův grýndýl za poklonkování Německu a Bruselu!

L. Novák 30.1.2023 14:02

Vy jste ekonomické gramotnosti moc nepobral, že? Rv

V. Kučer 30.1.2023 14:28

Na to stačí selský rozum. Green Deal nás zatím stál okolo biliónu korun, další stovky miliard nás to ještě bude stát a protože na to naše ekonomika nemá vyřeší to inflace. ČNB se to snaží ukočírovat zvýšením úrokových sazeb.

Ś. Svobodová 30.1.2023 16:19

Inflací se fakt neřeší náklady na geen deal. Naopak inflace GD ještě prodraží.

V. Kučer 30.1.2023 16:36

Máte pravdu, já ekonomice nerozumím. Horší je že tomu nerozumí ani naši ministři a premiér, jinak by nemohli prohlásit že Green Deal je pro nás příležitost a odsouhlasit miliardy dotací do fotovoltaiky kterým zamezila Babišova vláda.

P. Pospisil 30.1.2023 17:03

No jo, ale Geen Deal za nás podepsal... kdo to jenom byl... Babiš? Co jinýho teď současné vládě zbývá, než se s tím nějak vypořádat a přesvědčit o tom i lidi, když už je dokonáno...

V. Kučer 30.1.2023 17:40

Tak proto postavíme nejméně 100 000 solárních elektráren na střechách a další v okolí silnic a železnic.

Ś. Svobodová 30.1.2023 18:17

Závazek ohledně přechodu části ekonomiky na soláry byl přijat a smlouvy podepsány někdy po r. 2000, nevím přesně. Babiš později sice nastavil podmínky tak, že zastavil boom tzv. solárních baronů, ale v důsledku se pro ně stala výstavba FE neatraktivní. A někdo to postavit musí. Tak že za vaše peníze se sice nebude válet solární baron na Bahamách, ale já si za ně postavím svou vlastní elektrárnu. Není z toho úniku.:-(

V. Kučer 30.1.2023 21:06

Za ty prachy co to stálo mohl být dostavěn Temelín, Dukovany a ještě by zbylo na americké stíhačky a na tanky Leopard. Fotovoltaika je zbytečný problém a pokud se podaří restartovat jádro bude k ničemu.

Ś. Svobodová 30.1.2023 15:37

Hlavní příčinou inflace je tisk a rozhazování nekrytých peněz. Čím více je v oběhu peněz, tím více ztrácí hodnotu. Kdyby bylo diamantů jako uhlí, měly by hodnotu jen pro řezače skla.

P. Diviš 30.1.2023 17:01

To se taky pokouším vysvětlovat, většinou marně.

D. Laurencikova 30.1.2023 18:28

Hlavni pricinou inflace je VZDYCKY zmnozeni penez.

K. Filip 30.1.2023 15:10

Šašek jste vy Šebesto. EET zavádělo pořádek. Jeďte do světa, všude to funguje.

P. Sura 30.1.2023 13:53

Beneši, neřikejte, že nemáte v okolí hospodu, kde byste DPH mohl platit ...!

L. Beneš 31.1.2023 8:15

Jste poněkud zmatený. Jakákoli cena, kterou platíte, zahrnuje v sobě DPH, jež má být odvedena.

Ś. Svobodová 30.1.2023 15:29

Tím producentem není kdokoliv, ale člověk, který slibuje lidem, že když se stane prezidentem, zdražení zastaví. A mezitím zdraží chleba ze 28kč na 40, i když se mu náklady na výrobu zdražily o 2 kačky. A ještě si na to od vás vezme peníze ve formě dotací. A vy mu klidně zaplatíte za párek s 65 % separátu a vepřových kůží dvěstě korun za kilo, i když nákladově je v tom za dvacku. Ale hospodskému který jen tak tak přežil covid vyčítáte, že už neúčtuje v EET a tedy určitě krade. Kdo chce kam...

V. Petr 30.1.2023 15:40

Jiný důvod pro odmítání EET totiž není, víme. To že vláda svým oblíbeným hospodským umožňuje krást ukazuje, co jsou zač...

Jinak by totiž netvrdili, že s EET krachují...

Ś. Svobodová 30.1.2023 16:12

Co vám na to říct. Malý živnostník zcela jistě nejste, tak že s daňovým přiznáním člověka, který "otočí" v provozovně měsíčně 30tis. jste se nikdy nepotkal. Nicméně když jste si jist, že hospodský okrádá stát, můžete tam nechodit, můžete chtít účtenku, můžete na něj zavolat čoiku. Nemusíte se schovávat za EET.

P. Sura 30.1.2023 16:42

Typickej občan a volič ANO nebo SPD. Chtěl by, aby mu hospodskej účtoval bez DPH a doplatil to pak za něj.

J. Jurax 30.1.2023 19:23

Ehm ... jen tak mne napadá, z čeho žije člověk, který "otočí" v provozovně měsíčně 30 tisíc Kč.

Jen se ptám, nerozumím tomu ... :-)

L. Beneš 31.1.2023 8:17

I zloděj musí odvádět DPH. A zdražuje-li ten zloděj, roste i DPH, a to se vládě líbí, protože odvede DPH větší.

P. Čech 30.1.2023 12:01

!.... s velkou odpovědností. Dokonce daleko větší, než jsou prezidentské pravomoci".

A přesně to je to nejdůležitější z celého ponejvíce lživého článku. Přímo zvolený prezident má tak velký mandát od občanů, že je nanejvýš nutné jeho pravomoci výrazně zvýšit a zejména je odebrat moci zákonodárné. Moc zákonodárná se totiž takto nazývá proto, že se má věnovat výhradně tvorbou a schvalováním zákonů a rozhodně se neplést do jiných způsobů řízení státu. Od toho je zde moc výkonná a v případě přímé, většinové, demokratické volby prezident republiky, který je v podstatě také mocí výkonnou. Je-li celý politický systém nastaven podle zásad "chytré" horákyně, tak jak tomu je u nás, potom zákonitě vzniká chaos a zmatek ve všem. Každý politický subjekt si dělá co chce, dokonce v rozporu se zákony, ba i českým významem textu ústavy. Podle mne ve skutečně demokratickém státě musí být povinnosti a pravomoci moci zákonodárné a výkonné, o soudní nemluvě, přísně odděleny a jen tak může být celý systém funkčním.

P. Diviš 30.1.2023 12:44

Máte v tom tradiční hockey. President je součástí moci výkonné, takže mu nepřísluší pravomoci moci zákonodárné.

P. Čech 30.1.2023 19:22

Ale přesně to přece uvádím. Moc zákonodárná nemá být vybavena věcmi, které přísluší moci výkonné. V podstatě jde o všechny povinnosti a pravomoci, které v současné době má naše moc zákonodárná (poslanecká sněmovna a senát) kromě jediného. Tvorby a schvalování zákonů. Také od toho je přece název "moc zákonodárná" Kompletní řízení státu má být v oblasti moci výkonné. Např. konkrétně jmenování a schvalování vlády má být ve výhradní pravomoci prezidenta a ne že parlament dává vládě důvěru či nedůvěru. Atd, atd.

H. Rybnická 30.1.2023 11:24

Pane autore, zase jednou tak cudně o „rozhodnutí velmocí“ na jehož základě bylo původní německé obyvatelstvo 1945 odsunuto.

Žádné „rozhodnutí“ se nekonalo. Pokud myslíte na Postupim, vyhánění Němců bylo již z velké části dokonáno před konferencí, a to nesmírně brutálním způsobem, bez jakéhokoli rozlišování viníků nebo nevinných civilistů, zvláště žen, dětí a starých lidé.

A jen takovou pikantnost: Zemský národní výbor (ZNV) v Praze s působností pro celé Čechy zpracoval a vydal 12. 6. 1945 pokyny, kdo se má nebo nemá zařazovat do odsunu. Ty ale neobsahovaly žádnou výjimku vynětí z vyhnání pro židy německého jazyka a pro národnostně smíšené česko–německé rodiny. V předchozí debatě rady ZNV, konané 7. 6., bylo však řečeno, že „se židy, pokud o nich nebylo spolehlivě zjištěno, že jsou antifašisty (správně: antinacisty), se má zacházeti jako s ostatními Němci“. Obdobně rozhodl ZNV v Brně s pravomocí pro Moravu a Slezsko. Brněnský "divoký odsun" se konat již 31.5. 1945 více než dva měsíce před konferencí. Postoloprty, Ústí nad Labem a další stejně.

Britská tisková agentura Reuters probíhající divoký odsun silně kritizovala, britská a americká vláda se chystaly protestovat přímo v Praze. V Československu pokračoval divoký odsun i přes zákaz spojenců z postupimské konference i během podzimu 1945, doložen je i v prosinci roku 1945. Kolik sudetských Němců vyhnali Češi během divokého odsunu za hranice není zcela jasné, většinou se uvádějí počty mezi 500 až 820 tisíci.

Od 17. 7. do 2. 8. 1945 se konala postupimská konference (oficiální název: Konference v Berlíně), o níž prezident USA Harry S. Truman později, 5. 1. 1946, prohlásil v souvislosti s transferem: „V Postupimi jsme byli postaveni před hotovou věc a okolnostmi přinuceni souhlasit. Byl to svévolný akt násilí.