Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Proč 2,4 milionu Čechů Babiše volilo?

Mnozí z nás si po volbě P. Pavla prezidentem ČR oddychli. Agresivní kampaň plná obvinění z týmu Andreje Babiše, že penzionovaný generál na Pražském hradě zavede Česko do války a podobné podpásovky, se autorům vymstily.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Tuto stejnou otaku, ale jinymi Jenny se pam lidi kteri si vybrali Bidet za prezidenta.

0 0
možnosti
KK

Obecně se předpokládá, že problémy pohraničních okresů zapříčinilo vysídlení Němců po 2. světové válce a příliv určitého atypického vzorku obyvatelstva. Je pravda, že některé tyto okresy volí systematicky protivládně, ale když jsem se letos koukal na volební výsledky, došlo mi, že volily protivládně už za První republiky (totiž Henleinovce).

Jak to bylo za Rakouska-Uherska přesně nevím, žádné volební mapy z té doby jsem neviděl, ale co vím, že oblíbenou kratochvílí tamních obyvatel, když přijel na návštěvu císař pán, bylo, že na jeho oslavu volali "Heil!", což bylo sice zvolání slávy, takže jim úřady nemohly nic udělat, ale používané v sousední Německé říši. V Rakousku se volalo "Hoch!". Vlastně jako kdyby provolávali slávu německému císaři.

Takže je otázkou, jestli příčina není obecnější, totiž geografie. Jednak jde o horské oblasti, kde je živobytí poněkud složitější, jednak jde o oblasti nejdál od centra. Ne, že by se s tím nemělo něco dělat, ale když nejsou jasné příčiny, je obtížnější najít i řešení.

0 0
možnosti
JV

J12a82n 70V80i14n71t30r

31. 1. 2023 21:11

Taková zajímavost: procentní poměr hlasů pro vítězného prezidentského kandidáta a pro jeho "soupeře" byl ve Francii, na Slovensku i u nás prakticky přesně (až na pár desetin procenta) stejný..............

0 0
možnosti
Foto

"„Jsme ve válce. Je to útok proti svobodnému světu, musíme udělat vše, abychom Putina zastavili,“ řekl premiér Petr Fiala (ODS) v Partii na Primě.

Nějak si nedokážu přesně určit ten "svobodný svět", protože ve "válce" je pouze Fiala, nikdo jiný, ani Ukrajina, ji nevyhlásil.?

0 0
možnosti
JV

J98a38n 21V60i93n63t65r

31. 1. 2023 17:07

Jestli je zrovna Ukrajina ten "svobodný svět"....

0 0
možnosti
Foto

Mimo pevného jádra, co jim " Bylo Líp", mnoho dalších nechtělo Pavla( byl málo v televizi) a uvěřilo tomu, že pro ně Bureš na Hradě,po svržení Filalové vlády, znamená " Ráj na zemi"...

0 0
možnosti
JV

J93a22n 71V77i46n40t30r

31. 1. 2023 17:08

Žádný ráj na zemi, ale potenciálně menší zlo....

0 0
možnosti
MS

Jako autor článku bych rád reagoval na mnohé diskutující, kteří stále slepě vězí v osidlech konfrontace Babiš-Pavel. Ještě jednou si prosím přečtěte článek, v němž jde o to, že už NĚKOLIKÁTÉ volby volí dotčené frustrované regiony proti tomu, co si přeje zrovna vládnoucí kamarila v Praze. To je hlavním námětem komentáře, k němuž mne prezidentská volba inspirovala. Je otázkou, zda se něco do parlamentních voleb v roce 2025 na frustraci obyvatel těchto regionů (a nejen jich)změní a co proto chce a může udělat prezident republiky se svým obrovským mandátem.

0 0
možnosti
LN

Na rovinu: Co může prezident se svými velmi omezenými pravomocemi změnit, pokud se do problému nezapojí sami občané za podpory vlády? Může jen problémy konkrétních regionů pomoci medializovat a za jejich řešení lobbovat u vlády a v parlamentu. Jsou ještě nějaké další možnosti? ;-)

0 0
možnosti
LN

Výsledky sázek na prezidentské volby očima sázkové společnosti. Babišovy fanoušky, co prohráli, raději nezmiňují, kazilo by to dojem. :-)

https://www.tipsport.cz/blogy/rozhodli-jste-prezidentem-je-petr-pavel/55307

0 0
možnosti
LN

Zahraniční média o volbách: Populismus prohrál, Petr Pavel je neochvějný lídr

Jana Václavíková, ČTK

Vítězství nad populismem a lží. Zahraniční média čtou výsledek druhého kola prezidentských voleb jako výhru prozápadního kurzu, který bude na Hradě razit Petr Pavel. Jeho úspěch také značí odklon od politiky Miloše Zemana, který byl po většinu své politické kariéry orientovaný na Rusko. Aktuálně.cz přináší výběr z ohlasů zahraničních médií. ...

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vitezstvi-petra-pavla-potvrzuje-ceskou-snahu-pomahat-ukrajin/r~fa4d9994a09511edb1f50cc47ab5f122/

0 0
možnosti
ZL

Taky s tím s vámi souhlasím. Při té pomoci bude i první dáma účastna? Podplukovnice zástupkyně velitele pro věci politické s dostatečnou praxí. Školení mužstva zvládne ,jen červené strany vymění za modré.

0 0
možnosti
JJ

J48u10r36a 59J11u85r71a56x

30. 1. 2023 18:56

Proč 2,4 milionu Čechů Babiše volilo?

Inu, je to prosté. Měli za to, že jeho volba bude pro ně lepší. Co je na tom divného?

0 0
možnosti

Ano a mnozí si mysleli, že i pro ČR...

0 0
možnosti

P. Kozelský 30.1.2023 17:04

Otázkou spíše je, proč tolik lidí volilo Pavla?

Inu, je to Zúročení každodenní poctivé a trpělivé práce - Vymytí mozků mladým Svazákům...;-DRv

0 0
možnosti
JJ

J77u10r49a 24J70u97r94a50x

30. 1. 2023 19:30

Inu, je to taky prosté. Měli za to, že jeho volba bude pro ně lepší. Co je na tom divného?

Akorát s těmi vymytými mozky bych byl opatrný ... když už to vytahujete, tak já bych je zas spíš přičítal voličům Babišovým; předpokládám arciť, že se mnou nebudete souhlasit ... :-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz