9.6.2023 | Svátek má Stanislava


Diskuse k článku

VIZE: „Zelený pokrok“ pokulhává

S dosažitelností těchto cílů byla konfrontována kupříkladu města, která se zavázala, že do roku 2030 dosáhnout tzv. „uhlíkové neutrality“ (zde). Nějak se to však celé zadrhlo, a tak metropole jako Paříž, Berlín, Kodaň začaly bez fanfár přiznávat, že stanovené cíle jsou příliš ambiciózní a není jednoduché je splnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 14.3.2023 11:32

Green Deal je jenom starý dobrý socialismus. Nikoliv s lidskou, ale zelenou tváří. Mechanismus stejný, tristní výsledek totožný.

L. Novák 14.3.2023 13:05

Zelený komunizmus směřující k zelené totalitě...Rv

P. Rada 14.3.2023 17:41

Nejspíše nevíte o čem píšete. Socialismus u nás sice byl analogicky postaven na ovládnutí moci fosině nahromaděné a to místně podobnou měrou jakou s ní dnes čerpá zdejší kapitalismus. Tehdy byl jen větší akcent na uhlí oproti dnešnímu akcentu ropnému.

Tehdy to ale pro imise síry vymívané místním deštěm... odnesly v té samé generaci nejvíc místní horské lesy Krušných hor, Krkonoš a Beskyd... - dnes to celosvětově neodbouratelnými imisemi uhlíku odnášejí lesy mírněji klimaticky položené - zato v celém mírném pásmu planety.

Před dopady se tehdy dalo emigrovat na západ - dnes prakticky není úniku. Tehdy důsledky pomohly zlomit soc. moc - dnes se fosilní kapitál celosvětově rozložený bude bránit pro setrvačnost systému daleko dlouhodoběji.

Tristní výsledek může být celo-společensky podobný ve změně systému - ale protože splna dopadne až na další generace a tak rozhodně nebude totožný.

L. Novák 15.3.2023 2:52

A ZELENÝ DEBIL Rada ;-O mele kraviny a mele... ;-D