Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

MH

Na Českou televizi jsem zanevřel už v době, kdy tam bivakoval trouba Ruml.

Foto

U nás se to zredukovalo na dívání se na počasí v 18,55.

OM

O96. 93M76.

1. 7. 2024 22:26

To závisí na tom, co si představujete pod pojmem "svoboda veřejnoprávních médií". Pokud "nehrát podle vládních not", pak jsem všema 10 pro. Cochcárna samozřejmě nikoli.

VK

V97. 88K36u16h29a35j

1. 7. 2024 15:53

Veřejnoprávní médium zvané Česká televize po právu možno nazvat provládní. Tím na co se ptá, tím jak se na to ptá a tím na co se neptá. A výběrem hostů do "diskusních" pořadů. Vláda se samozřejmě odvděčuje jak umí, tedy penězi a exkluzivitou v reportážích. Tím více, čím více roste význam a sledovanost tzv. alternativních médií, vládnou ovšem označovaných jako antisystémová.

Sisyfos, klub skeptiků, kterého jsem si vážil, si dovolil udělit anticenu Bludný balvan Rádiu universum a konkrétně moderátorce Martině Kociánové za VÝBĚR HOSTŮ do tohoto pořadu(!). Prý nevědecké. Ale každý ví, že M. Kociánová se naopak netají skepsí vůči této, jakož i EU vládě, a že právě to je ten pravý důvod, proč to udělali.

Klub skeptiků tím sestoupil z kritického vědeckého myšlení na úroveň provládní kolaborantské pakáže. Novodobí Pragováci v akci. Tady už jen chybí požadavek na zákaz Rádia universum. Hanba!;-€

PD

A napsali, c͇o͇ jim na tom výběru vadí? Politika, nebo pavědy?

JM

Informace pro diskutujícího K. Zeleného:

... 6.5 Moderátoři diskusních pořadů České televize jsou povinni zachovávat nestrannost. Divák by neměl z jejich vystupování v pořadu poznat, jaký k diskutovanému problému nebo diskutujícím zaujímají postoj. Moderátoři vždy iniciují otevřenou výměnu názorů mezi pozvanými diskutujícími, současně však dbají na dodržování pravidel čestně vedené diskuse.

https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/kodex-ct/cl-6-diskusni-porady-a-pluralita/

Jaroslave, Ladislav Jakl je podle mého excelentní publicista, politik! Uvítal bych, kdyby se stal předsedou STRKu /Spolek televizních a rozhlasových koncesionářů/. Včera jsem poslal do redakce internetového deníku TO "návrh" na založení Spolku... Přes 3 mililony koncesionářů/akcionářů jsou "ubožáci", kteří téměř nemají možnost smysluplně vyjádřit své názory. /Vzpomínám na Jaromíra Duška, který "pokořil" i premiéra Václava Klause.../:-)

KZ

Jaroslave neblbni! Považuješ se zřejmě za arbitra dodržování Kodexu ČT ale proste jím nejsi! Můžeš si tady pořád dokola, stejně jako tobě podobní, stěžovat na jeho porušování, asi bys na něj měl upozorňovat příslušné orgány – není jím náhodou Rada ČT, ta prý má uplatňovat právo veřejnosti na kontrolu činnosti ČT? Nebo, jak jsi již učinil, můžeš iniciovat založení libovolného spolku v libovolném obsazení a doufat, že tento si nějak někdy vybojuje moc rozhodování nad ČT – koneckonců, jsi v důchodu, času máš moře tak proč ne. Jen mě prosím netahej mezi nějaké ubožáky trpící nemožností nadávat na televizi.

PP

P22e80t40r 63P85a83v67e45l

1. 7. 2024 14:32

Velmi dobrý a výstižný článek.

JV

Já ,,debaty" pana Moravce (když se na někdy podívám) řeším tak, že ho nechám položit otázku a pak na dobu jeho rozvíjení moudrostí vypnu zvuk (někdy si stačím i odskočit na záchod) a pak, když vidím , že kamera zaměřila debatéra, který začal hýbat rty, ho znovu zapnu. Ověřil jsem si, že o nic nepřicházím a nevyčerpává mne to emotivně.

S paní Jílkovou je aspoň legrace.

VN

Vám se chce se tak unavovat a utrácet za elektřtinu? ;-D

KZ

Ciwe podržtaška utrpěl záchvat esprit de l’escalier! Mno, pro jeho pověst je to možná dobře, protože kdyby ten svůj cimrmanovský šrapnel o tom, že zaměstnanci veřejnoprávních médií nemají nárok na svobodu pronesl v té televizi, tak by si uříznul přeci jen větší ostudu, než tady na tom nepočetnou partou zapšklých dědků okupovaném čoklovi.

OK

Omlouvá vás, jen to, že nechápete text. Na to jsem si jako zapšklý dědek zvykl, už to nepřekvapuje.

PB

P64e77t13e 86B92r31i94c36h

1. 7. 2024 11:10

Všiml jsem si, že moderátorka Partie v CNN Prima News už se začíná chovat jako rozhodčí ve fotbalu, který se stává nenápadným dvanáctým hráčem jednoho z týmů.

Takže i ona nechává fauly vládního týmu bez přerušení, kdežto argumentaci protistrany okamžitě přerušuje, aby vládní tým nebyl regulérně nakopnut.:-/

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz