Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VÁLKA: Objeví se ukrajinský generál Patton?

Po první fázi nepodařeného blitzkriegu ruských sil u Kyjeva následovaném druhou fází nemilosrdného bombardování a pomalého postupu ruské armády na Donbase se nenápadně dostáváme do třetí fáze války na Ukrajině, kdy ukrajinská armáda začíná na některých úsecích fronty získávat strategickou iniciativu
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Rusko může válku eskalovat. Západ by měl zvážit reakci i silou, tvrdí experti (19. srpna 2022)

Ačkoliv Rusko utrpělo na Ukrajině těžké ztráty a Kreml zjevně musel přehodnotit své původní plány s obsazením Kyjeva i celé země, má podle expertů Moskva stále řadu možností a především sil, jak válku dál eskalovat a učinit ji ještě krutější.

https://www.lidovky.cz/domov/rusko-nato-ukrajina-donbas-valka-sankce-putin.A220819_151408_ln_domov_lros

0 0
možnosti
LN
PH

Že o tom, ale mluvíme, ukrajinský generál Patton se jen tak objevit nemůže. Protože, pokud použijeme onu analogii, válka v Evropě začala v roce 1939, ještě v roce 1940 porazili Němci většinu západních armád , západní zkušení generálové se nějak neprojevili,

Spojenci se začali připravovat na boj s Němci až v roce 1941, ve velkém, začali mohutně zbrojit, a dávat do kupy ohromné armády A že to nutno připomenout, proti Hitlerovi postavili armády z vojáků , které sehnali doslova po celé světě, od Kanady po Austrálii.

A ta dostatečná, vyzbrojená a vycvičená ohromná vojenská sílu, kterou mohl strategicky řídit Patton, byla k dispozici až v roce 1944, když provedli invazi do Francie.

Takže, a jako že Ukrajinu to slavné vítězství jistě přeji, tak na vítězného armáda, který porazí zpupného Putina, si asi budou muset pár let počkat..

0 0
možnosti
MV

Fandíte nacistickému režimu na Ukrajině? 8-o

0 0
možnosti
ET

Pochopil jsem, že pan autor je válečník a ve válce si přímo libuje. Hold, jsme každej jinej.

0 0
možnosti
IL

I96v76o 16L36y64č56k11a

17. 8. 2022 18:21

Možná byste raději sklopil uši a nechal se porobit Ruskem.

0 0
možnosti
MV

Kdyby američané byli pod stejným tlakem jako SSSR, do dvou měsíců by se rozložili na atomy. To ,že si na západní frontě hráli na válku, když Němci posílali vše na východní frontu, byl spíše taktický manévr. Pozorně sledovali postup RA, ale protože byla na Jaltě dohodnuta lini kontaktu západních a východních vojsk, nikam nespěchali, a připravovali se na další boje - s Rudou armádou (ten plán byl součástí amerického pojetí II. sv. války, pokud by hitler neuspěl, a SSSR nedobyl). A Ukrajinci? Gojimové budou bojovat, dokud jim žid zelenskyj bude velet.

0 0
možnosti
LN

Vaňku, ty tvé bolševické ;-O bláboly mají stejnou progresi jako u Vintra. Den po dni čím dá tím větší nesmysly a lži. Takhle kope chcípající kobyla? :-)

0 0
možnosti
JS

Patton, ten rozmazlený generál z bohaté rodiny co mlátil americké vojáky?

0 0
možnosti
MK

jak velký pupínky ti naskákaly při vyslovení jména Patton milý vole ?!!?!!?!!

0 0
možnosti
JV

J21a41n 38V78i12n48t47r

16. 8. 2022 18:17

Ukrajinský režim je především naprosto šílený. Jinak nelze hodnotit snahu zničit jadernou elektrárnu a způsobit jadernou katastrofu.

0 0
možnosti
LN

Že jsi trouba bez mozku, to už víme, ale má to progresi, tak se hrozím, co sem ;-O napereš za kravinu zítra... ;-D

0 0
možnosti
JK

Když se tak mluví o skvělé taktice ukrajinské armády a o tom, jak bídně si ruská armáda na Ukrajině vede, bylo by vhodné si připomenout jeden klíčový fakt.

Rusko - podle západních měřítek - na Ukrajině vede (řečeno slovy klasika) takovou neválku. Způsobem, který je pro Západ nepochopitelný. Na základě toho vyvozují, že Ukrajina má šanci válku vyhrát. V čem tedy spočívá ta ruská "slabost"?

Rusové primárně neválčí proti Ukrajině, resp. proti ukrajinským občanům, jeho cílem je vyvinout tlak na Zelenského & Company, s.r.o., aby buď začali jednat nebo aby odešli. Na rozdíl od západních armád se ta ruská na Ukrajině snaží vyhýbat se taktice "spálené země". I když samozřejmě ukrajinsko-západní propaganda tvrdí pravý opak. Pokud si vzpomenete, Rusko se o Ukrajincích NIKDY nevyjádřilo špatně, zpravidla o nich mluví jako o svých bratrech (výjimka potvrzuje pravidlo). Což se o politicích na Ukrajině a jejich vyjádřeních směrem k Rusku nedá říct ani náhodou. Na Donbasu nežije moc lidí, kteří mluví ukrajinsky. V drtivé většině tam žijí rusky mluvící Ukrajinci a rusky mluvící Rusové. Běžní lidé ale toto rozdělení na "Ukrajince" a "Rusy" nevnímají.

Rusko se tedy snaží co nejvíc omezit civilní oběti - ať už v ty přímém důsledků války, ale zejména v tom nepřímém, kterých by mohlo být řádově víc. To si ovšem vybírá daň a pomalém postupu a relativně vysokých válečných ztrát.

Jak by tedy Rusko na Ukrajině - podle západních "standardů" vést mělo, ale odmítá to? Nejdřív Rusové měli celé týdny raketami a letadly ničit infrastrukturu Ukrajiny a začít tím nejdůležitějším - vypnout na Ukrajině elektřinu. To by nebyl býval žádný problém. Stačilo zasáhnout několik strategicky důležitých uzlů rozvodní sítě, obsadit několik největších elektráren (což Rusové také udělali) a Ukrajina by byla na kolenou. Mezitím dílo zkázy dokonat zničením důležitých mostů a železničních uzlů. (Přesně to samé Američané udělali v Iráku nebo v Srbsku). Ale Rusové nic. Na začátku války dokonce ani neútočili na vojenské kasárn

0 0
možnosti
JK

... kasárna, a prý (podle jejich slov) zajaté vojáky regulérní ukrajinské armády (tedy ne AZOVce) posílali domů. Možná si to někdo všiml, ale ruská armáda přepne na vyšší stupeň, až když na vyšší stupeň přepne i armáda ukrajinská. Tedy až když se konflikt díky západním zbraním posune na vyšší úroveň ničení a zabíjení.

Co se týče té elektřiny, z pohledu Západu je na Ukrajině zcela absurdní situace. Místo aby Ukrajina jela v nouzovém režimu, tak elektřinu začala přes Bulharsko ve velkém vyvážet do Evropské unie. A prý dodávky plánuje v krátkém čase zdvojnásobit. Proč jsou ruští generálové tak pitomí, že ač mají zbraně, proti kterým není obrany, tak ukrajinskou energetickou síť nechávají nedotčenou? A dokonce do ní dodávají elektřinu ze Záporožské atomové elektrárny, kterou má ruská armáda pod svojí kontrolou? Stačilo by přece jen vypnout dodávky z této elektrárny (největší v Evropě), která dodává více než 20 % elektřiny pro Ukrajinu, a Ukrajina by měla s elektřinou velké problémy. Proč si tedy ruští generálové takhle komplikují válku na Ukrajině?

Odpověď je jednoduchá: protože vypnutí energetické sítě na Ukrajině by přineslo mnohem, mnohem více civilních obětí než válka samotná. Bez elektřiny se současná společnost takřka zastaví. Nefungují úřady, nemocnice, výroba (čehokoli), ale zejména potravin, výroba léku, zásobování rovněž zkolabuje (všechno se dělá přes počítače). A odnesli by si to běžní Ukrajinci. Těch pár procent nejbohatších Ukrajinců by se uměli přizpůsobit - samozřejmě na úkor těch obyčejných. Korupce dokáže neuvěřitelné věci. :-)

Na Ukrajině žijí desítky milionů lidí. I kdyby jenom jedno procento mělo vážné zdravotní problémy, tak by vypnutím energetické sítě byly přímo nebo nepřímo ohroženy životy statisíců Ukrajinců. Ale těch procent bude určitě mnohem víc.

0 0
možnosti
LN

Skvělé video o jedné z metod vedení obranné války proti ruskému agresorovi na Ukrajině. Patton by se divil... :-P

https://cnn.iprima.cz/rusove-meli-na-tanku-vystavene-miny-ukrajinci-toho-vyuzili-z-obrnence-nezbylo-skoro-nic-170350

0 0
možnosti

Generál Patton v UA armádě by měl především problémy se Zelenským. Pokud nějaký generál Patton, či jiný je, sedí v Pentagonu a velí po drátě...;-DRv

0 0
možnosti
VC

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz