8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

TV DEBATA: Co Babiš řekl o Polsku

Moderátor: Já bych se rád vrátil k Ukrajině, pánové, jestli dovolíte. Pane Babiši, má Česko poslat vojáky do otevřeného konfliktu v případě útoku na Polsko nebo pobaltské státy? Babiš: Kam myslíte? Do války? Určitě ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Velínský 24.1.2023 9:18

Nejlepší je ten konstrukt "naše děti (v tu chvíli mu secvaklo, že tam nemá ženy - ale ženy se do války neposílají, tak co s tím? jak tam ty ženy dostat .. a jo, už to mám!) a děti našich žen". Pane jo, to byl výkon na Oscara!

J. Kavalír 24.1.2023 8:32

Moderátor: Moje otázka zní, pokud by bylo napadeno Polsko nebo pobaltské státy, zda bychom měli splnit svoje spojenecké závazky a poslat tam vojáky.

Správná odpověď": To myslíte oba, nebo jenom jednoho? Máme jich málo i na obranu našich strategických objektů.

P. Pepax 24.1.2023 9:00

R^ Asi tak. Jedině že by se mobilizovali aktivisté, kteří by se v Polsku přilepili na cestu před přijíždějícími tanky.

V. Petr 24.1.2023 10:23

R^R^R^

B. Rudolf 24.1.2023 8:14

Diskuse jako vystřižená z nějaké Havlovy absurdní hry. Myslím, že je skvělým úvodem k pochopení některých Havlových her.

T. Kohout 24.1.2023 10:46

Dobrý postřeh. (Nebo také "každý se mele to svoje")

P. Kazo 24.1.2023 7:32

K tomu článku 5 NATO by sa asi zišlo pridať nový podčlánok 5a ktorý by hovoril, že pomáhať sa nebude napadnutým členským štátom ktorých napadnutie bolo priamym dôsledkom ich unilaterálnej agresie.

Čiže ak by napadnutiu napr. Poľska predchádzalo poľské ostrelovanie ruských pozícií, ktoré nebolo koordinované cez NATO, krajiny NATO by neboli povinné poslať Poľsku pomoc.

Všetci vidia akí sú Poliaci v poslednej dobe rozkokošení, takže myslím že práve na toto narážal Babiš keď odpovedal ako odpovedal.

O. Musil 24.1.2023 8:13

Hledat v Babišových odpovědí nějaké sofistikované poselství je jako doufat, že se voda ohřeje jen tím, že na ni budu usilovně civět.

V. Kuhaj 24.1.2023 8:25

Hledat v otázkách pana Řezníčka objektivitu je totéž, jako hledat v provládní České televizi nezávislost.

J. Strmiska 24.1.2023 8:33

Jasně, může za to moderátor Řezníček. Kladl Babišovi příliš záludné otázky.

L. Novák 24.1.2023 12:59

;-D R^

V. Mokrý 24.1.2023 8:56

!R^R^

V. Kuhaj 24.1.2023 8:29

Naprostý souhlas.

A. Renjascu 24.1.2023 8:35

Čili, jak napsal kdysi dávno Robejsek, tak ta pomoc může znamenat, že napadené zemi pošle v zimě deky. Koneckonců už Madlenka Albrightová před zahraničním výborem amerického Senátu pravdivě uvedla, že uvažované rozšíření Aliance (o Česko, Polsko a Maďarsko) v žádném případě Spojené státy nezavazuje vstupovat do války v souvislosti s každým násilným incidentem týkajícím se nového člena NATO.“

V. Petr 24.1.2023 10:27

To nevíte, že vojenská akce pana Hitlera z 1.9.1939 byla způsobena drzým polským útokem na německou rozhlasovou stanici Gleiwitz. Ostatně v oficiálním prohlášení stálo "Od 4.45 (hodinu nevím přesně) je palba opětována...

O. Uživatel 24.1.2023 7:21

Uživatel požádal o vymazání
M. Boháček 24.1.2023 6:49

Rusko na členskú krajinu NATO nezaútočí. Tomu neverím, nie su samovrahovia.

Ale pokiaľ členská krajina vtrhne na Ukrajinu vojensky, stáva sa agresorom. V tom prípade nie je napadnutá, ale sama je útočníkom. A ak v takomto prípade dôjde k odvetnému útoku na jej územie, je naozaj na zvážení každej členskej krajiny NATO, či a ako chce agresorovi pomáhať.

Ak na takúto modelovú situáciu mierila otázka moderátora, Babiš odpovedal správne.

O. Uživatel 24.1.2023 7:22

Uživatel požádal o vymazání
M. Boháček 24.1.2023 7:46

Omyl. Otázka bola nejednoznačná, pretože moderátor neupresnil príčinu napadnutia. Pokiaľ by Poľsko poslalo svoje tanky aj s posádkami na Ukrajinu, stáva sa agresorom.

Odpovede boli nejednoznačné, pretože Babiš nedokázal moderátora prinútiť upresniť otázku.

O. Uživatel 24.1.2023 8:06

Uživatel požádal o vymazání
M. Boháček 24.1.2023 8:22

Vy ste to pochopil po svojom, Babiš po svojom. A to je problém (úmysel?) nejednoznačných otázok. A "jednoznačným" výkladom nejednoznačných otázok sa robí primitívna, ale efektívna propaganda.

Je to jednak profesné zlyhanie moderátora. A jednak je to zyhanie Babiša, že si "nabehol" na takúto otázku, a pritom mohol neprofesionalitu moderátora otočiť vo svoj prospech v súboji o hrad.

M. Kanda 24.1.2023 8:45

Hele Boháček, když někdo rozumět nechce, tak to otázka nespraví.

Když se normálního člověka zeptám, kolik je hodin, koukne na hodinky a odpoví mi. Kdybych se zeptal vás, začnete se kroutit, že nevíte které časové pásmo mám na mysli a že jsem vám neupřesnil přesně okamžik, pro který to chci vědět a že ... že ... že ... doplňte si sám.

Prostě blbec se nezapře a v takovéto debatě se odkopá. Babiš to udělal a vy obhajujete neobhajitelné.

M. Boháček 24.1.2023 9:00

Vaša zbytočne agresívna reakcia vôbec nič nedokazuje vzhľadom na moje argumenty. Vaše prirovnanie je zavádzajúce.

M. Kanda 24.1.2023 9:39

Opravdu nechci něco dokazovat zrovna vám. Rozumný člověk mé přirovnání pochopil. Naproti tomu vy nepochopíte nikdy.

M. Boháček 24.1.2023 10:25

A preto ste agresívny a bez vecných argumentov?

M. Kanda 24.1.2023 11:31

Vaše příspěvky jsou od samého počátku iracionální a tak těžko můžete očekávat argumenty. Já na vaší iracionalitu upozorňuji a vy to považujete za agresivitu. S tím já opravdu nic nenadělám, vždyť se chováte úplně stejně jako ten Babiš.

M. Boháček 24.1.2023 11:39

Klamete. A opäť na mňa verbálne útočíte. Moje príspevky sú racionálne a vyargumentované.

Z vašej strany iba osobné útoky, bez jediného racionálneho argumentu.

Typické pre človeka zblbnutého militantnou [UA] propagandou. Týmto s vami debatu končím, pretože nemá zmysel neustále poukazovať na vašu nulovú argumentáciu a verbálnu agresivitu.

Každý inteligentný človek to vidí v príspevkoch sám. No a vojnychtiví [UA] blázni zasa dajú za pravdu vám. Vrana k vrane....

L. Novák 24.1.2023 13:03

Boháček je Putinův nadšenec odkazující na slovenské i české DEZINFO weby...Rv!!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

J. Frankl 24.1.2023 9:01

R^R^

O. Uživatel 24.1.2023 13:09

Uživatel požádal o vymazání