Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PROTESTY: Speciální kasta – zemědělec

Zemědělství není podnikání jako každé jiné, to je speciální veřejná služba. Státe zaplať. Větší absurditu nelze vyslovit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VK

V57. 77K85u68h89a87j

9. 3. 2024 15:04

Zemědělci dotace dostávat nemusejí vůbec. Chleba pak ale bude za tři stovky, mudrlante. Maso na řízek za čtyři.

A vůbec, jestli dostavají dotace politické neziskovky a divadla, proč by je nemohl dostávat ten, kdo nás živí?

0 0
možnosti
Foto

Dotace nejdou do potravin. Toje hluboký omyl Dotace jdou do zemědělství jdou na podporu vzdělávání, včelařství, prevenci před zavlečením nebezpečných nákaz do chovů hospodářských zvířat, zlepšování genetického potenciálu zvířat, prevenci před šířením chorob polních a speciálních plodin, výstavbu a obnovu závlah, podporu mimoprodukčních funkcí rybníků, činnost potravinových bank, obnovu ekologických ovocných sadů na plochu. Platby pro horské oblasti a jiné oblasti a tak dál.

0 0
možnosti
AT

A11l55e87š 39T56e83p52l16ý

9. 3. 2024 14:58

Zemědělský sektor:

8,7 mld Kč - účetní zisk

91 500 - pracovníků v zemědělství

Komerční banka:

20 mld Kč - účetní zisk

6 000 - počet zaměstnanců

0 0
možnosti
Foto

Zisk zemědělského sektoru za rok 2023 činí jen 8,7 mld. Kč, oproti 22 miliardám v roce 2022Výrazně nižší hospodářský výsledek za rok 2023 předseda Zemědělského svazu ČR zdůvodnil několika faktory. Jednak to bylo tím, že výkupní ceny řady zemědělských produktů klesaly, a na druhé straně se do hospodaření zemědělských podniků naplno promítl předloňský, ale i loňský růst nákladů. Především to byla vysoká cena hnojiv a vysoké ceny energií. „Přestože ceny energií na burze klesaly, náklady zemědělských podniků neklesaly,“ doplnil Martin Pýcha. Podle něho, někteří zemědělci, pokud nakupovali za spotové ceny, mohli pokles zaznamenat, ale u podniků, které se průzkumu svazu zúčastnily, náklady na energie rostly, konstatoval. Současně dodal, že rovněž došlo výraznému růstu pachtovného a mezd.

0 0
možnosti
PB

P24e97t45e 39B43r35i36c84h

9. 3. 2024 14:55

Autor působí na Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje UK - Větší absurditu nelze vyslovit!! To hovoří za vše.

Zemědělci chtějí v rámci EUhnije rovné podmínky pro všechny, tj. i ty dotace.

Vzhledem k tomu, na jaké katedře autor působí, nemůže to pochopit. Místo toho perlí ...!!;-D

0 0
možnosti
JP

A tento člověk učí na vysoké škole? Vlastně v popisku je, že "působí na UK", ne že učí. Mně způsobil hypertenzi. On o tématu venkova a zemědělství v současné EU evidentně neví nic, avšak nic mu to nebrání neurvale a lživé dehonestovat protestující. Mohl by být z fleku redaktorem ČT.

0 0
možnosti
Foto

ODS si zvětšuje seznam svých "třídních nepřátel". Jsou to: voliči ANO a SPD. Dále jsou to chcimíři, důchodci, odboráři, Slováci a zemědělci.

Tak snad jim před příštím volbami zbyde alespoň nějaký "třídní přítel"

;-D

0 0
možnosti
PB

P59e31t74e 29B13r65i60c97h

9. 3. 2024 15:00

Babiš. Státní žalobce Jaroslav Šaroch se určitě proti osvobozujícímu rozsudku odvolá!!R^;-D

0 0
možnosti
JD

To podstatne je v tom, ze bez sklaru, postaku a instalateru etc se da prezit. Bez jidla ne...

0 0
možnosti
MK

Jenomže zemědělci k vyprodukování toho jídla potřebují traktory, naftu, hnojiva, nářadí atd atd. Bez toho tak můžou rýt zašpičatělým klackem v zemi a hledat hlízy a kořínky.

0 0
možnosti
RP

Autor byl asi zemědělství nejblíž, když do květináče sypal substrát koupený v Kauflandu, aby si na parapetu ve své kanceláři na vysoké škole vypěstoval rajče.

Zemědělci jsou dušení bruselskými regulacemi a nesmyslnými greendealovskými opatřeními tak, že jejich výrobní náklady na jednotku produkce jsou výrazně vyšší než kdekoliv jinde na světě, nejsou konkurenceschopní nikde a když dnes díky dovozu trošky ukrajinského obilí a nějaké řepky a dalšího spadly jejich evropské ceny dolů blíž k světové úrovni, jsou v pasti. Mají plné sklady, ale za cenu, za kterou se nyní v EU nakupuje, to prodat nemohou, protože to je málo a oni by potom zkrachovali. Ale stejně do sklizně musí uvolnit sklady, aby měli kde dát novou úrodu. I za cenu prodělku, který musí nějak vyřešit a přežít.

Co se týká dotací, v EU za této vlády to funguje tak, že na každou miliardu dotace ta bruselská regulace a Green Deal zemědělcům ubere z toho oboru nejméně 10 miliard. Neboli i s plnými dotacemi jsou zemědělci stále víc v minusu, který musí vyrovnávat zdražováním svých produktů a tím být vzhledem ke světu stále víc a víc nekonkurenceschopní.

A ještě čelit hloupým řečím lidí s deficitem uvažování, kteří vidí jen ty stamilióny a miliardy dotací do zemědělství.

0 0
možnosti
JH

R^

Chtěl jsem k tématu něco psát, ale to hlavní jste napsal za mě.

Já jen připomenu, že zemědělci se bouří skoro v celé EU, takže hledat chybu jen u našich zemědělců asi nebude úplně vědecký přístup (když už je autor toho textu z univerzity). Problém tedy nejspíš leží někde v EU dotační zemědlěské politice a v politice brusele obecně.

P.S.: Tomu chlapci, co vládě předložil hnůj jsem už poslal finanční příspěvek na (očekávané) náklady. Vysypal ho tam totiž i za mne. :-P

0 0
možnosti

Tak pan ODS Radní Perlín se rozhodl, že podpoří 5kolní vládu jedné strany. Přetáhneme ty zemědělce Putinem? Ále, to je už obehrané, lepší bude Dotacema. Zamlčíme, že jsou převážně Kompenzační, kompenzující bohatě dotované Zemědělce EUnijní, a tím je pořádně nakopneme...;-D

0 0
možnosti
VC

Podnikani v zemedelstvi je hodne regulovane a hodne dotovane , jakmile jednou zacnete regulovat a dotovat tak v tom musite pokracovat a hlidat si jak to delaji sousedi , pokud oni svym zemeelcum neco pridaji tak vy musite taky aby byli konkurence schopni a mohli normalne fungovat.

0 0
možnosti
MP

"Na západě jsou selské rodiny, kde se dědí hospodářství a potomci cítí povinnost se o to, co jim zanechali jejich předkové postarat."

Sedlaku ubyva , a hromadne, vsude na svete, V Polsku, kde tradice pripoutani k pude je obzvlaste silna, tam za poslednich 10 let ubylo 200 tisic farem.Mali sedlaci nemaji sanci konkurovat zemedelske velkovyrobe. Soudruh Babis nedela nic jineho nez obrovske agrokorporace tydy vlastni/provozuje od zemedlske prvovyroby/zpracovatelsky prumysl, vyroba potravin, hnojiva, jako napr. US Cargil/Bunge/ADM.

https://agroprofil.pl/wiadomosci/w-ciagu-10-lat-w-polsce-zniknelo-prawie-200-tys-gospodarstw/

https://www.soyinfocenter.com/HSS/archer_daniels_midland.php

0 0
možnosti

Že vy byste chtěl, aby Babiš vzal motyku a šel okopávat pole? ;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz