Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PROTESTY: Speciální kasta – zemědělec

Zemědělství není podnikání jako každé jiné, to je speciální veřejná služba. Státe zaplať. Větší absurditu nelze vyslovit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AN

Tady kde jaký blbec "rozumí všemu" a taky toho vědění využívá ke zviditelnění svého blbství. :-)

*******

R. Vacek 9.3.2024 7:13

Vláda v akci antibabiš dává na hektar více těm malým. Kdyby takto jednal Masaryk, tak by dotoval malé ševce proti Baťovi a Baťa by nevznikl.

*******

Baťa založil svůj svůj podnik už za Rakouska. V roce 1918, kdy se datuje vznik ČSR, měla firma Baťa přes 5000 zaměstnanců.

0 0
možnosti
JS

J64o54h57n 34S63m45i50t70h

9. 3. 2024 10:38

Bože, a tohleto perlí v politice......

0 0
možnosti
LS

....a dokonce to učí na vysoké škole.

0 0
možnosti
JM

Zemědělci představují speciální kastu, která plní svoje pracovní povinnosti 24/7, odloučeni od mnoha výdobytků moderní doby, nakupují energie, hnojiva, stroje, vozidla a stavebniny a pod. za evropské ceny a jejich posláním je prodávat svoje výrobky na domácím trhu, jehož kupní síla se stěží potácí na polovině kupní síly sousedních států. A ještě se o jejich stav otírají jedinci, kteří jim o víkendu kradou hnůj.

To je teda kauf za všechny prachy.

0 0
možnosti
AL

Moudra radního MČ Praha 2, politického turisty s posledním přístavem v ODS, tak co jste čekali!!!

0 0
možnosti
LB

Pane autore, pozměňte trošku své jméno na Perlím. Napsal, tedy řekl jste toho dost a zaperlil jste. Jinak ale docela obyčejně rádoby akademicky kecáte.

0 0
možnosti
ŚS

Perlín jako Fiala. Titulem zkušenost nenahradíš.

0 0
možnosti
PT

Pane , jak se zdá heslo zemědělci změnili po celé Evropě, ale vy jste to asi nezaznamenal. Tedy nikoliv na prvním místě dotace , ale zrušení nesmyslného "GREEN DEALU" , tohoto nového náboženství , které přivodí, pokud nebude změněno , Evropě jen chudnutí a vymazání zemědělců z mapy Evropy. A pak vám budou vaše moudré řeči na dvě věci, na nic a na h.....!

0 0
možnosti
VB

Zvláštní je, že pan autor takhle nelustruje soudruhy a soudružky, kteŕí blokují v letních měsících Prahu. Ty jejich platy a dotace.

0 0
možnosti
JP

Dobře Vy, to je správný postřeh.

0 0
možnosti
Foto

A kdo dotuje tu jeho katedru s podivuhodným názvem?

0 0
možnosti
KK

My všichni. I ti sedláci.

0 0
možnosti
JK

Sedláci byli otloukánci za každého režimu. Sedlákem se člověk rodil. Byl srostlý s tím, co vybudovali jeho předkové, půdou a hospodářstvím. Krávy musel nakrmit a podojit každý den. Krávě pomáhat při porodu ve dne v noci. Nemohl pohrozit stávkou s tím, že nebude dojit, pokud nedostane víc peněz, nebude mít víc volna k cestování a odpočinku za méně práce.

Na západě jsou selské rodiny, kde se dědí hospodářství a potomci cítí povinnost se o to, co jim zanechali jejich předkové postarat. U nás komunisté v padesátých letech zlikvidovali sedláky. Sebrali jim movitý i nemovitý majetek, peníze a svobodu. Stali se z nich špatně placení nádeníci na vlastním majetku. Zůstali jim pouze mozolnaté ruce. V roce 1990 tady už žádní sedláci nebyli.

V současnosti půdu obhospodařují většinou podnikatelé v zemědělství, jako pan Babiš a jemu podobní. Těm na tom, co bude za 10 let nezáleží.

0 0
možnosti
JM

Jak příznačné pro dnešní poměry, kdy se jedno z mála odvětví našeho hospodářství, které vyžaduje pracovitost bez ohledu na denní či roční dobu stává námětem pro útoky existencí, které jsou těmito zemědělci vyživováni.

0 0
možnosti

J49a25n 46Č51e84r32n97ý

9. 3. 2024 8:49

Ví sociální geograf jaké dotace zemědělcům jdou v Německu,Francii , Holandsku...

I letmý pohled na traktory protestujících zemědělců v těch zemích , ukazuje že jdou vyšší.

Ještě chybí názor sociálního kartografa a sociální prostitutky.

0 0
možnosti
RL

Sociální geograf měmí názory jako korouhvička. Za vzor má totiž skvělkého přecedu. ;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz