Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PROTESTY: Speciální kasta – zemědělec

Zemědělství není podnikání jako každé jiné, to je speciální veřejná služba. Státe zaplať. Větší absurditu nelze vyslovit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

Sociální geografie, to je absurdita.

0 0
možnosti
PH

Tedy, obávám se, že s ohledem na erudici autora ,viz vlevo dole a dále pak

https://www.ods.cz/profil/8620-radim-perlin

se obávám že ta diskuze by byla až příliš sofistikovaná. Se podobnými argumenty by se m by se mohli řešit třeba důchodci. To jsou taky speciální sorta, proč by jim měl stát něco platit přece platy už jsou velký, určitě si na staáží mohli ušetřit, nebo makat ve stáří, dál a o zbytek se postaraj příbuzný. Nebo charita.Tak nějak?

0 0
možnosti

J48a41n 91Č95e44r37n12ý

9. 3. 2024 8:50

Je pro ně dost volných míst a hornící by se nemuseli dovážet z Polska.

0 0
možnosti
JP

Autor působí na UK. A ta je na světě někde na místě 500 až 600. Co takhle sebrat UK dotace a nařídit, že musí být do stovky, jinak bude zprivatizována?

0 0
možnosti
JN

Naši zemědělci přestávají být konkurenceschopní. Dostávají sice dotace, ale nižší než jiné země EU. Musí plnit nejrůznější předpisy EU, které zvyšují náklady a snižují výnosy. Mají kvůli sankcím na levné zdroje energie a levná hnojiva vyšší náklady než okolní svět. A okolní svět dostává právo sem bezcelně dovážet. Bezcelní smlouva s jižní Amerikou možná nebude, ale na Ukrajině už to z velké části vlastní americké korporace, tam těžko budeme mít právo dovoz odmítnout, na to už jsme slabí lokajové.

Jak by to autor řešil? Nebo se chce našim zemědělcům jen posmívat? Stejně jako německým, francouzským, polským, holandským..., kteří propadají zoufalství? Zřejmě se sám má dobře v závětří.

0 0
možnosti
VM

A to ti jmenovaní, jsou na tom lépe, než ti místní, že !

0 0
možnosti
JR

Nepočítal jsem to ale ve čtvrtek mě v Praze zaujalo, že spousta (většina?) zemědělské techniky blokující dopravu byla ze zemědělských podniků, družstev.

Družstva nejsou už dávno sdružení hospodařících členů. Jsou to podniky, kde pracují najatí pracovníci. Protože velkou část života žiju na vesnici, mám povědomí za kolik peněz jezdí v družstvu traktorista. Také bych byl nespokojen. Jen bych nejspíš neuvěřil že za to může vláda a Brusel.

Co se týká farmářů/samostatně hospodařících sedláků nezdá se, že by nějak trpěli. Je to svobodné podnikání, slušně uživí své rodiny a především, co vím tak je práce v zemědělství nesmírně baví.

Nezdá se mi, že by zrovna zemědělci měli mít nějaký zvláštní důvod k protestu. Nechci říci, že dotační zemědělství a s tím nutná byrokracie by nepotřebovala změnu. Ale nejsou rozhodně zahnáni do úzkých a jestli ano, tak buší na špatná vrata.

Ekonomické potíže jim totiž dělají především rostoucí náklady na vstupy. Hnojiva, postřiky, osivo. Hádejte kdo má u nás na tyto komodity téměř monopol.

0 0
možnosti
Foto

Poslední věta článku pana ODS experta věrně popisuje celý obsah jeho výtvoru.

0 0
možnosti
Foto

V Polsku jsou zemědělci do 11,54 ha. a do 25 krav. Umírá Polsko hlady ???? Mají levnější potraviny. Stejně je to tak v Evropě. Velcí agrobaroni nepotřebují malé zemědělce je to pro ně konkurence. Čím víc velkých zemědělských farem tím klesá konkurence a lépe mohou ti velcí diktovat ceny. Spíš se spolu dohodnou ti velcí a ti malí jim to kazí. Proč by měl dostávat pátý nejbohatší člověk dostávat dotace na to, aby si mohl postavit třeba kravín a ne ten malý, který je potřebuje víc.

0 0
možnosti
VM

Když dotace, tak všichni, kteří živí ČR.

0 0
možnosti
VM

Perlíne,

dotace zavedla EU a zemědělci chtějí jenom to, co mají mnozí v ekonomice - slušných 10% čistého zisku.

Je to snad špatně ?

Když bez problémů a mnohdy i za potlesku mají 50/100 % i více !

0 0
možnosti
VM

A k tomu potřebují i jiné profese na vesnici.

Ty zmizely, postupně jako obchůdky, hospůdky a

vejleťáci vesnice nezachrání !

0 0
možnosti
RV

Vláda v akci antibabiš dává na hektar více těm malým. Kdyby takto jednal Masaryk, tak by dotoval malé ševce proti Baťovi a Baťa by nevznikl.

A obecně zemědělci mohou těžko na trhu uspět, pokud mají u nás dotace nižší než v okolních zemích.

0 0
možnosti
JL

"podporovat více malé farmáře nikoliv agrárníky ve velkých a středních farmách" čím větší farma (ale to neplatí jen a jen pro zemědělství) tím je ekonomičtější tj. vyrábí laciněji. Malý zemědělec v horách nikdy nemůže produkovat mléko či brambory za stejnou cenu... čili tam je nějaká podpora od státu logická. Jinak ten malý sedlák v horách skončí a jeho pole zarostou lesem. Chceme to? Ale jak známo "s jídlem roste chuť" a tak kdo dostal loni meloun, chce letos dva.... J.L. end

0 0
možnosti
VM

Farmář mě nezajímá,

já dávám přednost sedlákovi a je jedno, zda je malý/kovozemědělec, nebo až velký " agrárník " !

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz