20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POLITIKA: Zelené karty

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gaston 28.8.2008 10:17

Co by se stalo?

Nepotřebuju tady ani náhodou žádné multi-kulti (na rozdíl od Olina). Pokud chci poznat jinou kulturu, můžu si za ní s potěšením vyjet jako turista. Původní tradice a kultura musí být zachována, má-li se tu člověk cítit jako doma. Nikomu stěhování (migrace) neprospívá. A to zejména zemím z nichž se emigruje. (obvykle utíká elita). Jestliže je dnes nějaký nedostatek pracovníků, stala se nejspíš chyba v plánování - megalomanii místních úředníků. Mělo by tedy ubýt průmyslu, ne přibýt pracovníků. Už takto je hustota lidí na km2 veliká. Kde jsou ty hranice? Pro mně za mně může nás být v republice třeba jen 8.000.000. Ale mají to být lidé původní a když ne tak alespoň s příbuznou kulturou. O žádné jiné nestojím. A kdyby přece stát chtěl více dětí v rodinách, tak ať zruší důchody. O své rodiče ať se ve stáří postarají děti. Pak by nastala teprve žádaná populační exploze.

Olin 28.8.2008 23:39

Re: Co by se stalo?

Ty bys nám to, gastone, nainženýroval!

Co by se stalo, kdyby měl gaston nějakou moc? Zákaz emigrace, zákaz imigrace, nechoď vašku s pány na led, seď doma na peci, už ses narajzoval dost, co se budeš furt honit za práporem. Ochraňuj tradice. Do velký práce se nepouštěj, malá nestojí zato. Všude dobře doma nejlíp. Mluv jak ti zobák narost. A vodkaď vy ste? Ten je taky tam vod nás. Hlavou zeď neprorazíš. Mlč a na všechno kejvej. Myslet si můžeš svý, do hlavy ti nikdo nevleze.

A za odměnu můžeš jet na rekreaci. K moři.  

Gaston 29.8.2008 10:20

Re: Re: Co by se stalo?

To jsem z toho jelen... Ať se snažím, jak se snažím, tenhle příspěvek je nad mé síly

Olin 29.8.2008 10:56

Re: Re: Re: Co by se stalo?

:-)   o to mi šlo.

Sorry, takhle k půlnoci si často z lidí, s kterými není řeč rozumná, dělám prču.

Gaston 29.8.2008 11:01

Re: Re: Re: Re: Co by se stalo?

aha

Ferdinand 27.8.2008 22:01

pravice-levice

V jedné písničce Pepa Nos zpíval. Kdo jde stále na východ, dojde na západ...atd. Co je vlastně u nás pravice ? Socialisté privatizovali banky, čemuž se ODS bránila, jak čert kříži. Po minulých volbách mělo být snížení daní (o pár stovek u průměrného platu), největší magnet pravice, ale předcházelo zvýšení DPH, což zase ani ti socani neudělali. Nápad se zelenými kartami bez podmínek nenapadl ani nejdivočejší soc. dem. a komunisty, přitom, tam by se to dalo čekat. Šéf konzervativní strany vypadá jak předseda bývalého JZD a ten slovník a chování opravdu nepatří mezi vybranou společnost gentlemanů. Takže už si zvykám. Když se v Čechách mluví o snížení daní, bude zvýšení, Z agresora s podivným způsobem zvolení se udělá demokratický přítel Saakešvili, když nebude spoluúčast pacienta, tak bude a když řeknou, že bude hezky, připravte si deštník.Lidi, nebylo to tady už někdy v minulosti, kdy pojmy dostávaly opačný význam a muselo se "číst mezi řádky"?  Jeden můj známý už kdysi říkal, že ODS jsou zakuklený komunisti jen bez diktatury proletariátu. Já mu tenkrát moc nevěřil. Ale když to tak sleduji, vychází mi, že při své cestě napravo se ODS překulila přes čáru nalevo.

Olin 27.8.2008 22:26

Re: pravice-levice

Jenže pravice - levice jsou pojmy zastaralý, nefunkční. Slouží jen k sebeprezentaci. Chci upoutat pozornost těch voličů, co se ještě považují za pravicové (nebo levicové) tak se za to prohlásím. Oni to spolknou. Kdybych jim to nenakukal, mohli by volit někoho jiného.

Ve skutečnosti houby záleží na pravici a levici, potřebujeme racionální a odvážný, samostatně se rozhodující politiky, a ti jsou vzácní.

Realista 27.8.2008 21:58

Dobře napsáno

Autor má bohužel 100% pravdu

M. 27.8.2008 21:30

neměl jsem čas reagovat přes den a teď nemám čas číst příspěvky

a tak holt  asi budu opakovat, co zde zaznělo od jiných.

1. Občanská demokratická strana ZRADILA, a to na celé čáře, za čárou i před čárou. Koná cosi, o čem ani necekla ve volebním programu; koná tak aniž by "musela", neb iniciativě nepředcházel žádný pokus např. o propopulační politiku nebo řezy do sociálního systému; a činí tak ve prospěch "montoven", tedy podniků vzniklých z investičních pobídek, které sama ODS opakovaně a furt kritizovala. Zradila program, ducha, voliče i zdravý rozum, protože jen PraseBradavičnaté může bez rozmyslu opakovat smrtelné chyby Západoevropanů.

2. ODS zradila i ty Západoevropany: byli jsme a dosud jsme relativně nezas...ou, homogenní zemí, cílovou zemí "multikulturních exulantů", alias bílých domorodců vyhnaných ze stále neobývatelnější Anglie, Belgie, Nizozemí... brzy btw. Jižní Afriky. Kam tito lidé půjdou, až se jejich země změní v obdoby dnešního Zimbabwe?

3. ODS se pro mě stala absolutně nevolitelnou - to raději komunisty, ti paradoxně nikoho nezrazují, nejspíš ale některou z malých stran (NS?). Dokonce i kdyby President ten hrůzostrašný zákon vetoval, a on neprošel při druhém hlasování, budu velmi- velmi uvažovat, zda se k volení ODS vrátit. Možná kdyby poslanci ODS, spolu se smetením té hrůzy, smetli i Lisabon...

Svatopluk 27.8.2008 21:00

ODS zrazuje vše, co slibovala

Jediné, co poskytuje, je technologie vládnutí. Příliv menšin dělá z národa štvance. Topolánek a jeho společnost nostelů hodinek za 100 tis. neříká, ale zařizuje, aby každý z nás měl pouze možnost držet hubu. Začalo to dopravními předpisy, které berou body za blbosti, pokračovalo to kšefty, při kterých se nechala koruna stoupat až tam, kde je a (zatím) to končí importem stáda násilnických etnik, které způsobí, že se budete mimo domov bát.

Kdyby někdo psal o židobolševismu nebo adoroval Hitlera, byl by to příspěvek, který by nebyl zveřejněn, protože odporuje zákonu. Pokud ale někdo národnostně utlačuje obyvatelstvo, jenom proto, aby v zemi usadil dost "vojáků multikulturalizmu", kteří při jakémkoli pokusu národa o vymanění se z globálního diktátu zcela bezohledných prachů, kde má člověk právo být pouze vydojitelným subjektem, je to v pořádku a nikdo se neozve, že dát někomu kus území je nesmysl.

Jsem běžným, pravicově orientovaným člověkem. Normálně bych volil (a dosud jsem volil) něco jako ODS. Jak již jsem psal v předchozím příspěvku - nedivím se nárůstu tzv. ultrapravicových stran a hnutí. Spolčení prasat, které si hraje na pravici (bez jejich zásad) a je prosazováno neevropskými penězi (kterým musí vracet služby), nic jiného v zemi nezpůsobí.

Mluví, píše se a natáčejí se filmy o nástupu nacismu z Německu, jako o vlivu uhrančivého zla. Nepíše se o hyperinflaci, nezaměstnanosti a nemožnosti průměrných Němců žít svůj alespoň trochu snesitelný život. Nepíše se o tom, že vznik nacizmu předcházel pokud bolševizmu o převzetí moci. Když čtu propagandu pana Fištejna (který dovede psát a uvažovat mnohem lépe a strukturovaněji), uvědomuji si, že většina apologetů naprosto primitivní linie vlády jsou lidé, kteří dělali totéž za minulého režimu.

Mám strach, co se z toho vyvine. V normálním státě stojí prti extrémistům normální lidé, kteří podporují vládu proti útokům extrémismu (minimálně alespoň ve volbách). Kdo bude hájit (volit) tuto vládu ? Já už ne.

Petr Kolář 27.8.2008 20:39

Velmi dobrý článek pane Skřipský !!!

Je nevyhnutelné, a dokonce žádoucí, že Česko bude zasaženo oboustranou migrací.  Taková už je dnešní doba.  Ale právě proto je nesmírně důležitě, aby stát měl tuto oblast pod značnou kontrolou.  A nekontrolavané přistěhovalectví, bez asimilačních podmínek, vystavuje malou zemi ještě většímu nebezpečí než je tomu v případě velkých zemí (Anglie, Francie, Německo, ...) A dobře víme jak ty na tom jsou.

Vypadá to, že vláda, nohou ministra Nečasa, šlápla do měkkého...

Petr Kolář 27.8.2008 20:25

Velmi dobrý čl

Vašek 27.8.2008 20:13

Nejdříve je třeba uklidit doma a pak náborovat přivandrovalce.

Tisíce nemakačenků, pobudů, bezdomovců, narkomanů, kriminálníků a impotentní vláda chystá další příliv imigrantů. Jde cestou menší námahy. Nezaměstané zaměstnat třeba zákonem, jak to bylo za komoušů. Nebo by to bylo porušování lidských práv? A příživnictví na daňových poplatnících je co? Opět hraje roli obava ze ztráty voličů z řad lidské spodiny. Každý hlas dobrý. Touze několika grázlů být u moci se podřizuje veškerá politika. Zato se ale řeší problémy v zahraničí, jako je nesmyslné uznání drogového Kosova, Stalinovy Gruzie a zřejmě i dalších přibližně 10 tisíc nových státečků po celém světě, které mají nastavený mustr pro své odtržení. ODS bude mít místa na ambasádách pro své nepoužitelné funkcionáře. Každý tak dostane svoji židli.    

Emil XX 27.8.2008 20:30

Re: Nejdříve je třeba uklidit doma a pak náborovat přivandrovalce.

Máte pravdu.

Akorát bych Vás chtěl upozornit, že tyto šíílenosti k nám chodí z EU. První s tím nesmyslem přišel ještě Špidla jako premiér, že ale takovéto zvěrstvo spáchá ODS jsem nečekal (skoro, o politicích nemám iluze, ale stejně bývám překvapen).

ponrepo 27.8.2008 18:22

zelená karta

a kdo sem natahal ty montovny,nebyl to gregr a zeman

Emil XX 27.8.2008 20:31

Re: zelená karta

Montovny by nevadily, zelené karty ovšem vadí a to tak, že hodně.

Olin 27.8.2008 23:02

Re: Re: zelená karta

A komu sakra?

 - podnikatelům a jejich managerům vadit nebudou, umožní jim přístup k mobilní a ochotné pracovní síle.      - těm pracujícím nomádům vadit nebudou, oni potřebují pořádný příjmy a práci ve slušný zemi.      - živnostníkům vadit nebudou, protože ti vymyslí, jak se na tom babyloně uživit.      - našim dětem vadit nebudou, jestli je rodiče nenavočkujou, ti si u nás na dvoře hrají bez ohledu na barvu kůže.      - mým přátelům vadit nebudou, protože ti potřebují svobodně "vycházet a vcházet".

Tak komu to může vadit? Těm co nevytvářejí pracovní místa, kdo nejsou ani ochotni od rána do večera prodávat párky v rohlíku a ani nejsou mobilní a pracovití jako ti, kdo přijdou? Nebo komu?

Gaston 28.8.2008 2:36

Re: Re: Re: zelená karta

Podnikatelům a jejich manažerům vadit nebudou

místním pracujícím vadit budou - nezvýší se jim platy

živnostníkům vadit budou - protože místní pracující nebudou bohatí, budou mít tedy méně práce

vašim přátelům budou vadit také, protože místní pracující nebudou mít tolik peněz na kulturu, hospodu aj. Mimo to se nebudou chtít setkávat v těchto zařízeních s lidmi, kterým nerozumí anebo si ani nechtějí rozumnět. děti z toho nevyjdou lépe z výše uvedených důvodů.

to všechno nebude vadit Olinovi a těm co přijdou

Olin 28.8.2008 8:35

Re: Re: Re: Re: zelená karta

Jo? A máš to ověřeno jak?

Gastone, pokud odpor k (po)otevřeným dveřím pro lidi nesprávného původu pramení pouze z toho, že to bude vadit místním pracujícím, tak se na ně patří vybodnout. Místním pracujícím bylo nejlíp, když panovali bolševici. Dělník měl dvojnásobný plat, než učitel, a spousta lidí ani nemuselo nic moc dělat, aby se uživilo.

NASTAL ten efekt nízkých platů a chudoby všech v těch zemích, jimiž tu strašíte (F, NL, DK) nebo NAOPAK? ?? ???

janoryna 27.8.2008 18:00

vládazemi zadlužuje

víc nežsocni. za 2 roky státní dluh vzrostl o 1/3. teď ještě přijde islamizace jako v eu. jestliže nechceme lisabonsousmlouvu, neměli bychom chtít ani kulturně nepřizpůsobivé přistěhovalce.

Vladimír 27.8.2008 16:15

Zelené karty - lákadlo pro nemakačenky?

  Když něco podobného říká Klaus, mohou se všichni zbláznit ( viz jeho příspěvek k problematice imigrantů, kdy se pan Chirac rozčiloval nad názorem zeštíhlit sociální systém, aby nebyl pro imigranty tak přitažlivý. - Euro 35/2008.) Nesmírná štědrost systému je pro nemakačenky  velké lákadlo. 

Niky 27.8.2008 20:06

Re: Zelené karty - lákadlo pro nemakačenky?

R^>-

claudius 27.8.2008 15:20

Copak to,Neff není doma?

Po delší době článek bez primitivní pravicové ideologie.Neff asi odcestoval,měl by přece jásat,že se zvýší konkurence na trhu práce,klesnou mzdové náklady...

Pazúr 27.8.2008 15:06

Modrá šance ODS :-))

Pozor!!! Upozornění pro zabedněné modroptactvo. Níže uvedený text je citát. Sepsal Ing. Langer v tzv. Modré šanci: :-P:-P

Není možné souhlasit se záměrem ČSSD řešit problémy důchodového systému

tzv. aktivní migrační politikou, která je založena na masivním přílivu cizích státních příslušníků do ČR. Oproti tomu, je třeba zavést důsledný postih (zejména finanční) těch zaměstnavatelů, kteří protizákonně zaměstnávají osoby bez pracovního povolení. Je nutné zrychlit a zpřísnit azylové řízení a upravit podmínky pobytu cizinců tak, aby nebyly zneužívány. Snížit benevolenci zákona o pobytu cizinců (zpřísnit podmínky imigrace cizinců do ČR a podmínky jejich pobytu – zejména omezit počet imigrantů, zpřísnit podmínky pro udělení víza, povolení krátko- a dlouhodobého pobytu, zavedení čekací lhůty před udělením trvalého pobytu, rozšíření důvodů pro vyslovení zákazu pobytu, institut dočasného útočiště pro řešení možnosti pobytu cizince v ČR z humanitárních důvodů). Zavést automatický trest vyhoštění pro každého cizince, který se u nás dopustí úmyslného trestného činu.

Asi si teď s Nečasem moc nerozumějí ;-P;-P

historik 27.8.2008 15:53

Re: Modrá šance ODS :-))

Asi mají opravdu každý jiný názor. Ale klid. To bude tím, že jim nešéfuje Paroubek. Ten už by je sjednotil.

jardys 27.8.2008 14:04

výborný článek

Výborný článek, jestlipak se dostane i k panu Nečasovi a podobným ? Dosud jako volič ODS se začínám ohlížet po nějaké "nacionalistické" straničce. Takováto politika ODS z těchto straniček udělá stranu - pak se "nečasové" budou divit.  

Olin 27.8.2008 15:40

Re: výborný článek

To se čeká už dlouho, jardys, kdy konečně naleznete svýho fýrera. Zatím volíte ODS, protože vám nic lepšího nezbývalo, ale nebude to donekonečna.  Ještě stále záleží na tom, zda źplodíte něco jako "ligu severu", anebo vás slupne kašpar jako byl sládek.

Každopádně vám ze srdce přeji, abyste prohráli všechny volby, do kterých se nominujete. Žiju totiž v průchodném světě, moje děti i já můžeme cestovat s respektovaným pasem a žít kde chceme, a holt musím respektovat, že  za jistých vymezených okolností a dodržení daných pravidel mohou totéž i jiné národy. Jedno bez druhýho totiž není možný a já už se znovu za dráty zavřít nenechám. 

Petr 27.8.2008 15:57

Re: Re: výborný článek

Vo tom to je !!!

za jistých vymezených okolností a dodržení daných pravidel mohou totéž i jiné národy.

Oni jsou tu HNED doma !! uz se jich nezbavite,opravdu nestaci priklad treba Holandska?

Olin 27.8.2008 16:07

Re: Re: Re: výborný článek

Jaký HNED?!?

Já nebudu posuzovat technický detaily nějakýho návrhu zákona, to ponechám politikům, ale zásadně rozlišuji mezi legální a ilegální migrací. A legální migrace je každá migrace, která využívá daných pravidel hry. Ta naše pravidla byla zatím moc utažená. A nelogická. To ale nemyslím objektivně, to mi říká vlastní zkušenost.  Takže pokud je někdo racionalizuje, bude se mi to nejspíš líbit.  

Svatopluk 27.8.2008 21:04

Re: Re: Re: Re: výborný článek

Čím byla moc utažená ?