22.2.2020 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

POLITIKA: Zelené karty

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 145, poslední: 29.8. 2008 11:01, přehled diskusí

27.8.2008 15:15

Re: Re: Re: Stačí se jet podívat do francouzského Beziers,

Jenomze on ma pravdu,jak se pri nekake hospodarske depresi techto gasterbeirtu zbavime?

Pokud je u nas cca 400000 nezamestnanych,tak neni nedostatek pracovnich sil.

27.8.2008 7:03

Český národ

Autor má naprostou pravdu, ale: kdo bude vydělávat na naše budoucí důchody, když Češi pomalu vymírají a ti co mají hodně dětí zase nechtějí pracovat?

27.8.2008 7:11

Re: Český národ

A) musí stát podporovat rodiny s více dětmi u vlastních lidí, což moc nedělá

B) snažte se být tak bohatý, abyste se na státní důchod nemusel spoléhat jako na jediný zdroj financí

27.8.2008 10:57

Re: Re: Český národ

R^R^R^ hlavně to ad B) by se mělo někde tesat a vtloukat médii denně všem do hlavy ...

27.8.2008 21:19

Re: Re: Český národ

Založit dovozní společnost na nádeníky a zbohatnout tak na nezdaněném poplatku, placeném v Africe za možnost legálního odvozu do Evropy ?

27.8.2008 8:34

Re: Český národ

Přistěhovalci z třetího světa a jejich potomci určitě ne. Ti spíše ty naše důchodce podřežou.

27.8.2008 10:00

Re: Re: Český národ

možná - totiž jenom ty, u kterých bude co ukrást.

27.8.2008 10:58

Re: Re: Re: Český národ

no tak takových důchodců zas tolik nebude :-/

27.8.2008 10:01

Re: Re: Český národ

Nebo okradou či podřežou že ano.

27.8.2008 7:03

Topolánkova hej-rup parta, dvě mouchy jednou ranou.

1)  Opětovně přesvědčili, že jsou přelobovaní za něčí peníze. Protože kromě předsedy a Cyrdy přece nemůžou být i ostatní tak blbí.

2)  KSČM v tichosti sbírá body. Protože od Velkého Listopádu jim nebyla dána možnost šlápnout vedle.

27.8.2008 5:38

Rozkmotři Čechy mezi sebou, rozhoduj, panuj . . . .

a budeš se culit cestou do banky . . .

27.8.2008 4:20

Tak to je teda odhaleni !

A v ktere zemi funguje, spravne reseni podle autora ("radikálním snižováním daní a zároveň sociálních výdajů spojeným s

posílením mezigenerační solidarity, jakož i společenské prestiží rodiny")?

A  pro kazdy problem se najde nekdo, kdo to kritizuje a komu da historie "za pravdu". Kdyby Anglicani poslechli Enocha Powella, autor by dnes asi psal o nejakem jinem kritikovi reforem s opacnym znamenkem (omezeni imigrace asimilacnimi zakony a nasledna ekonomicka stagnace, nekonkurenceschopnost na narodni urovni a nasledny bankrot).

Clanek je o nicem.

27.8.2008 8:57

Re: Tak to je teda odhaleni !

Kdyby Britové dali na Powela, byli by na tom dnes daleko lépe. Primitivové ekonomiku nevybudují. Akorát DOČASNĚ zaplní špatně placená místa, které domácí nechtějí dělat, pokud mohou brát sociální dávky. Ale děti těch přistěhovalců to už také NECHTĚJÍ DĚLAT a raději berou sociální dávky a k tomu kradou a dělají bordel.

Jak začaly nepokoje v Paříži? "Ubozí zloději" prchali před policií a ve své blbosti vlezli do trafostanice a proud je zabil.

27.8.2008 11:01

Re: Re: Tak to je teda odhaleni !

R^R^R^

Primitivové ekonomiku nevybudují. Akorát DOČASNĚ zaplní špatně placená místa, které domácí nechtějí dělat, pokud mohou brát sociální dávky. Ale děti těch přistěhovalců to už také NECHTĚJÍ DĚLAT a raději berou sociální dávky a k tomu kradou a dělají bordel. ... tohle by se mělo tesat do trvanlivého šutru a tím šutrem pak bít po hlavě ty hlupce, co nás obšťastňují podobnými zákony ... ;-€

27.8.2008 18:42

Re: Re: Tak to je teda odhaleni !

Podivej, reknu ti to polopate, kdyz jinak nerozumis: Nizsi naklady na pracovni silu se promitaji do ceny. Napr nebyt Ukrajincu, za bydleni bychom platili v Cesku treba o 50% vice nez platime takto. To ale znamena, ze bydleni by si nemohlo dovolit treba 70% lidi z tech, kteri si to dovolit ted muzou.

Dovedes si predstavit co by tohle znamenalo? Totalni ekonomicky rozvrat. V ulicich by zapalovala auta pulka naroda, zadni pristehovalci by na to potreba nebyli. Na davkach by byla pulka naroda, ne jen nejakych 5% jako ted. Schopni lide by odesli na zapad. Totalni Belorusko...

27.8.2008 3:05

Olinovi

A cim nas ta armada vietcongu obohatila? Levnymi a nekvalitnimi produkty made in China? Vetsina neplati dane a v tech svych restaurantech casto serviruji ledacos, co neunese kontrolu Ceske obchodni inspekce. Okoli ubytovny UK pripomina divoky zapad a nase vlada pokracuje v importu intelektualu, pro ktery se toci soty, jak se uziva WC.  Pritom mame davy nekvalifikovanych Romu, stojicich miliardy v soc. davkach a udrzovani nesmyslnych projektu urcenych na jejich "integraci". Policie je tlupa bezpravnych, mizerne placenych chuder, ktere by se jinak neuzivily (inteligentni rychle odejdou), a misto respektu, ty figuriny "kulturistu z Dachau", budi posmech nebo utrpnost. Pravo je nevymahatelne a byrokracie prebujela. Nase slavna vlada si neporadi s domaci armadou Romu, jak mam verit, ze si poradi s imigraci davu primitivu? Preji vam veselou zabavu , az budete pritloukat mrize na okna. Ceska zeme, bud ti buh milostiv.

27.8.2008 4:26

Re: Olinovi

Rakosnikum se dari dobre, protoze lidi od nich kupujou. Cine se dari dobre, protoze lidi preferujou levne veci pred kvalitnimi. Jedine vysvetleni je, ze to lide takto chteji. Kdyby nechteli, nekupovali by to.

Policajti a soudy za moc nestoji, ale to je dedictvi minulosti. Je jiste, ze se to pomalu ale jiste zlepsuje. Ceska zeme a jeji politici jsou takovi, jakou si lidi zaslouzi. A kdyz se divam na tvuj komentar, napada me, ze to muze byt jeste mnohem horsi...

27.8.2008 4:44

Re: Olinovi

Mladí si s tím poradí. Když jsme zvládli po sametu převzít hrůzu po komunistech, poradí si dnešní mladí převzít Nečasovu hicpartu se zelenými kartami. I mladá Nečasátka budou spílat taťkovi, nebo dědulovi, cože jim to provedl. Pokud Nečasátka nezmizí kvapem na západ, ale kam?:-D

27.8.2008 1:14

zaujatost autora je těžce přehnaná.

...že totiž masová imigrace přináší kopec problémů, "se" ví po staletí. Vždy a všude se taky našlo dost těch, kdo před ní varovali, nezačal to nějaký poslanec v Londýně 1968. A přece se to dál a dál a dál děje. Co víc - víme, že země, které se tomu pokusí mermomocí bránit, končí zle. Co chcete? Čínskou zeď?

Co si autor představuje, že NEBUDEME opakovat "chyby" Západu v imigrační politice? To poté, co jsme čtyřicet let záviděli témuž Západu jeho "chyby"? Dokonce poté, co statisíce našich spluobčanů této "chyby" využilo? Není autorovi jasné, že v naší zemi (naštěstí) zcela chybí politická síla, která by prosadila politiku zavřených dveří? Uškodila našemu národu armáda vietnamců? Nebo oddíly Ukrajinců? U vietnamců polovina z vás nakupuje nebo obědvá. Ukrajici polovině z vás postavili barák nebo kanalizaci. Xenofobní střeva! Problémy je třeba řešit jako problémy, a řízenou imigraci je třeba využít ku prospěchu země nemocniční obsluhou počínaje a světovým pohárem ve fotbale konče.

Olin 

27.8.2008 1:19

Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

No právě s těmi Vietnamci se Vám to moc nepovedlo! Naopak ,co se týče Ukrajinců s Vámi souhlasím. Vysvětlete mi (řekněte ) jediné pozirivum působení Vitenamců u nás. Velmi moc se na to těším!

27.8.2008 1:20

Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Čím víc pruhů, tím víc ADIDAS. ;-D

27.8.2008 1:26

Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Pozitivum?

O pozitivech denodenně "hlasují" statisíce našich spoluobčanů tím, že u nich otvírají své peněženky. To je tvrdý fakt.

Já tam náhodou nenakupuju, protože nemají nic, co by mě zajímalo, ale většina lidí kolem soudí jinak.

27.8.2008 1:36

Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Ptám se jako občan, který tam nenakupuje, protože nepodporuje nekalou konkurenci, padělky a šedou ekonomiku. Ptám se jako občan loajální k tomuto státu.

27.8.2008 1:40

Re: Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Ale to je přece jedno, jestli tam nakupujeme my dva! O ceně vína taky nebudou rozhodovat dva abstinenti.

...a kdybys byl loajální k tomuto státu, nenapsal bys tak nebetyčnou volovinu, jako vidím níže. Leda že bys byl loajální mešuge.

27.8.2008 1:51

Re: Re: Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

No Oline, jednak si netykáme a jednak já nemůžu za to, že jste zřejmě trochu tupější... To, že někdo má nějaké idály, představy, jak by co mělo fungovat neznamená, že je blbej!  Pane Oline, právě figury Vašeho typu nahrávají všemožným svinstvům, které se v této republice dějí! Protože Vy máte v hlavě obyčejnej bordel, nevíte ani co je dobré a zlé. Ach jo!

27.8.2008 1:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

...tykáme. Proto se představujeme křestními jmény nebo nicky.

 "jak je náš stát naprosto bezbranný, bezradný a zkorumpovaný!"

 "vhodnými praktikami rozloží náš stát do 10 dnů."

 - pěkný ideály!!

27.8.2008 11:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Vy jste opravdu v.ů.l.! Demonstruju Vám celou dobu, co mi na našem státě vadí, tj. pro Vás konkrétně, co je v rozporu s mými představami a ideály, chcete-li. A Vy tady ze sebe vychrlíte takovou zhovadilost. Škoda času

27.8.2008 4:02

Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

No treba moje zena u nich nakupuje uz mnoho let. Jeans pro me za 150 Kc, baterka s 9 LED diodami za 45 Kc a pokud mi osaceni nepadne, dokonce ji to vymeni za jine cislo. Tuhle jsme sli po meste a koukam do kamennych obchodu. Jeans pro me 950 - 2300 Kc, LED baterka 350 Kc. Mozna namitnete, ze zbozi od nich nic nevydrzi. Nesouhlasim. Pouzivam pantofle od vietnamcu, par za 25 Kc. Vydrzi rok, pak se rozpadnou. Tak jsem si jednou na manzelce "vydupal", aby koupila nejake poradne pantofle v kamennem obchode. Staly 150 Kc a rozpadly se ... za rok.;-)

27.8.2008 4:30

Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Jina vec je, ze neplati cla a krati dane, ale to je samozrejme uplne jine tema a nenalezi to resit Vam a Vasi manzelce. Vy mate na vec zcela spravny pohled...

27.8.2008 9:29

Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

1) Pozitivum - dělaj, nekradou, nežijou ze sociálních dávek, platěj nájem atd.

2) Jejich potomci se intenzivně vzdělávají.