20.2.2020 | Svátek má Oldřich


Diskuse k článku

POLITIKA: Zelené karty

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 145, poslední: 29.8. 2008 11:01, přehled diskusí

27.8.2008 22:00

Re: Re: Re: Re: Re: výborný článek

Šikanou. Ne ovšem ze strany nějakých zkorumpovaných úředníků, ale ze strany cizinecké policie, jejíž praktiky jsou podloženy vyhláškami, a jejíž způsob práce sleduje nejspíš jediné: ztížit život těm, co se opovažují jako cizinci u nás žít nebo studovat.

Zajímavý je, že to znám ze dvou stran. Znám problémy cizinců u nás - mnoho se toho vyřešilo až vstupen do EU, což se ovšem netýká třeba Američanů, a znám problémy svých přátel Čechů, dlouhodobě žijících v Chrvatsku. To je ještě o stupeň horší. Taky se to vyřeší vstupem Chorvatska do EU. 

Co všechno prožívají lidi, kteří se u nás o cizince starají, by vydalo na knihu povídek. Kdyby blbost kvetla, ouřad by vypadal jak jarní třešeň. Přesahuje to možnosti, co se dá sdělit v diskusi. Ať se mi nikdo nediví, že chci pokud možno průchodný svět s jednoduchými, ale tvrdě vyžadovanými pravidly.

27.8.2008 16:52

Do zemí, o jejichž občany se jedná (s vyjímkou zemí slovanských)

bych tak jako tak necestoval. Tam je totiž nebezpečno vyjít na ulici a to i ve dne. A pro oblasti, kde je moc imigrantů to začíná platit i v Evropě. Úplně mi stačí náš civilizační okruh, je dost velký.

A velice si pletete jednu věc. Je rozdíl přijet někam jako TURISTA a nebo se tam přestěhovat. Imigranti z muslimských zemí či z Afriky se v druhé generaci mění na agresivní parazity, příklady vidíte ve Francii.

Nakonec nebudeme mít většinu ani ve vlastní zemi, voz Kosovo.

A pozor, fýrer se dostal k moci proto, že lidi pálili problémy, které jiné strany nebyly schopny řešit. Kdyby neselhaly demokratické strany, zůstala by NSDAP okrajovou  záležitostí.

27.8.2008 17:11

Re: Do zemí, o jejichž občany se jedná (s vyjímkou zemí slovanských)

Himbajs já přece nemluvím o turistice!

...a tebe historiku jsem si už před časem odhadl  jako neofašistu. demokratické strany, jak píšeš, neselhaly. Selhali občané. To by se jim tak hodilo, kdyby vlastní vášně, a všechny ty excesy, kterým dali průchod, mohli svést na svý odpůrce!

I v naší zemi vládli komančové tak dlouho NE proto, že by selhali demokratičtí politici, ale proto, že selhali občani, a to ne všichni, ale ti, konkrétně, co je k moci pustili a tam je drželi. Lidi zkrátka jsou omylní a často volí blbě a pozdě bycha honí - anebo z toho koukají něco vytlouct, když už. Ale kdo je při smyslech, ten si svá selhání připouští.

27.8.2008 18:00

Re: Re: Do zemí, o jejichž občany se jedná (s vyjímkou zemí slovanských)

Ono je to taky proto ,ze obcan zadneho politika po volbach nezajima.

O otevreni hranic pro pristehovalce by se melo rozhodnout referendem,tyka se to doslova vsech.O pitomem a celkem neskodnem radaru se toho namluvilo az az,ale o pruseru,ktery nastal doslova VSUDE kde vpustili kulturne cizi pristehovalce,to je ticho.Uvidime casem,ale tohle musi skoncit spatne,prvni velka krize a je zle...

27.8.2008 19:26

Re: Re: Re: Do zemí, o jejichž občany se jedná (s vyjímkou zemí slovanských)

CO TO JE ZA NESMYSL?!?

Jako proč? Aby se mohly veřejně producírovat ty nejhorší rasistický city? Aby se mohli na veřejnosti rehabilitovat náckové? Aby každý neandrtálec měl veřejný prostor k demonstraci svýho strachu z CIZÍCH?

Děkuji, nechci, jen si zůstaňte vázaní na kyberprostor. AŽ vás někdo do parlamentu zvolí, AŽ dokážete sestavit vládu, tak bude vaše slovo rozhodující.  Pokud tedy dokážete zvrátit kolo dějin. 

27.8.2008 19:47

Re: Re: Re: Re: Do zemí, o jejichž občany se jedná (s vyjímkou zemí slovanských)

doporucuju si zajet na vylet treba do Buchenwaldu

to byl nelikvidacni KZ pro kriminalniky, bukvice a ruzne levicacke podvratne zivly

aby, AŽ to nastane, nekdo nemohl rikat, ze nevedel, kde pri trose smuly taky muze skoncit, kdyz se vcas neodstehuje

27.8.2008 20:27

Re: Re: Re: Re: Re: Do zemí, o jejichž občany se jedná (s vyjímkou zemí slovanských)

No doporučuji Vám přejít za bílého dne ulici v Nairobi. Myslím, že to bude stačit. No, a vyjít večer v Port Moresby, to byste asi nepřežil. To mám od lidí, kteří tam BYLI, je to zcela autentické svědectví.

27.8.2008 22:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do zemí, o jejichž občany se jedná (s vyjímkou zemí slovanských)

Taky znám lidi, co byli v Nairobi. Co víc - znám lidi, co tam dlouhodobě žijí. A nikomu to nepřeju. Naopak - ze srdce přeji Nairobanům, kteří jsou co k čemu, aby mohli žít v Praze. S jedním člověkem odtamtud jsem se v Praze delší doby stýkal, a řeknu vám, že on mnoho Čechů s tou správnou krví a kůží po všech stránkách převyšuje. Jen víc takových, jen ať tu najdou otevřené dveře.

Problém drátů a zavřených vrat z rasových motivů je, že znemožní migraci těch dobrých a schopných, což nakonec znamená větší škody na duši národa a na realitě kolem nás, než přináší migrace "přimíšeného lidu", neboli šmejdu. Nežádoucí můžete trvale omezovat tvrdou represí a nesmlouvavou kontrolou-  a já budu hlasovat pro - i při otevřených dveřích.

27.8.2008 20:21

Neofašista je už podobná nadávka jako fašista, ztrácí

reálný obsah. Nejlépe to dosvědčuje termín "sociálfašista."

Jestli selhali politikové nebo občané, to je jako se hádat, byla-li dříve slepice nebo vejce. Doporučuji si zjistit, jak se na celý problém nástupu totalit díval ve třicátých letech F.D. Roosevelt. Asi ve smyslu je mojí povinností jako presidenta zabránit vývoji, který nastal v Evropě.

Když to hodíte na občany, dostanete se mimo jiné do rozporu s těmi, kteří odmítají "kolektivní vinu" ač něco jako kolektivní odpovědnost existuje.

27.8.2008 22:22

Re: Neofašista je už podobná nadávka jako fašista, ztrácí

To je pravda.

Já ale nedělím národ na politiky a občany. V občanské společnosti jsou politici občany, a občani by se měli zabývat politikou, což u nás nedělají, pohříchu. A pak se diví a brečí do polívky.

K neofašistům: samozřejmě je to diskutabilní, může to být nadávka, ale mohu tím taky charakterizovat ty své spoluobčany, kteří vyznávají ideály, které kdysi tvořily bázi fašismu jako režimu. jen jim dnes chybí vůdce... Jako příklad z naší společnosti uvedu známého učitele Radomíra Malého. Co jsem od něj kdysi četl, je podle mě neofašismus. Osobně se domnívám, že mezi voliči ODS je skutečně i latentně fašistický segment, a představují ho někteří z těch, kdo byli vždy spíš při Klausovi než při té straně. A říkal jsem si kolikrát, že má náš národ vlastně štěstí, že tyhle nebezpečný elementy na sebe navázal celkem slušný, "standardní" politik. Mohlo bejt hůř: agresivní magory na sebe kdysi navázal Sládek, kašpar, kterýmu nešlo o moc, ale o pozornost a dobré bydlo, čímž celý ten politický směr na celou generaci zdiskreditoval.

27.8.2008 13:00

STOP ODS

Nečas by měl bydlet u nějaké větší ubytovny pro cizí dělníky, aby poznal na vlastní kůži, jak je bezproblémové soužití s místními.

27.8.2008 12:16

Výborný článek, který nezapadá do místního židovského folklóru.

27.8.2008 12:09

souhlas

Ačkoli autor kritizuje tento ryze prokapitalistický vládní návrh z měšťáckých pozic, tak má ve výsledku naprostou pravdu. Tady se musí spojit nižší a střední třídy proti kapitálové elitě a říct jasně TAKTO NE! Pryč se zloději, lháři a zrádci vlastního národa!

27.8.2008 12:04

Politici by se mohli mrknout i do učebnice biologie

Přistěhovalectví odkudkoliv ve větším počtu do zaběhlé komunity nemůže nikdy dobře fungovat a taky je to vidět  všude po Evropě. Základní příciny ale nejsou ani sociální, ani ekonomické, ale biologické - je to zkrátka jiný kmen, jiná rasa. Stačí se podívat na naše příbuzné primáty, jak se chovají k jiným tlupám i vlastního druhu - nedůvěra až averze k "jinakosti" je vývojově prastarý pud, jehož smyslem je  ochránit vlastní a skupinový  genofond a zvýšit šanci na jeho předání do dalších generací.  Civilizační slupka a inteligence lidského mozku samozřejmě brání chovat se příliš agresivně (přílišná agrese je mj. kontraproduktivní - riziko  vlastního poškození až zničení) , ale nedůvěru odstranit rozumem nelze. Jediným řešením je přistěhování individuální, jednotlivých rodin, rozptýlení v původní komunitě a důkladná asimilace, která odstraní postupně  "cizí pach".  Pokud se tohle zdá různým levicovým ochráncům xenofobní, tak ztratili základní sebeochranné instinkty a současná evropská společnost je odsouzena k postupnému vyhynutí a nahrazení jinou.           

27.8.2008 11:46

Souhlasím s autorem

...a zároveň naprosto nerozumím, jak je možné, že zákon o tzv."zelených kartách" mohl projít parlamentem.To naši zákonodárci opravdu nevidí, že současné největší problémy téměř celé západní Evropy souvisí s úbytkem pracovních míst a s příliš velkým počtem nezaměstnaných a nezaměstnatelných imigrantů? Napadá mě v této souvislosti varianta spojená s údajem o 1800(!) agenturách, organizujících dovoz těchto lidí za účelem zisku do ČR.Vzhledem k tomu, že obchod s lidmi je po zbraních a drogách nejvýnosnější, se tomu bohužel asi nedá divit. Ovšem zároveň je zcela jasné, že nás v budoucnosti čekají zatím nepoznané problémy.V této souvislosti se také domnívám, že i v rámci EU bude docházet k přímému, či zkrytému přerozdělování někde příliš koncentrovaných a  nechtěných mimoevropských občanů, pod heslem "dostali jste dotace, tak teď nám musíte pomoct..." Nevěřím, že boom západních investic bude pokračovat do nekonečna. Jsem moc zvědavý, jak se bude řešit ztráta zaměstnání těchto importovaných pracovníku v okamžiku, kdy zde již bude přesídlena celá "zelená" rodina.Tuším v tom bohužel podvody již od začátku. Zároveń budu velmi rád, pokud mi někdo tento můj neradostný  a pesimistický názor bude schopen vyvrátit.

27.8.2008 12:31

Re: Souhlasím s autorem

Kde jste přišel na ten úbytek pracovních míst. Spousta firem u nás stagnuje jen proto, že nemůže najít pracovníky aby mohli uspokojit poptávku trhu. To že u nás nefunguje trh práce jednoznačně způsobuje bolševická regulace skrze zákonník práce a špatně nastavené podmínky sociálních dávek.

27.8.2008 12:52

Re: Re: Souhlasím s autorem

Strašidlo ekonomické krize obchází Evropou. Problém je v tom, že lidi na rozdíl od technologie nelze naházet do šrotu a recyklovat.  

27.8.2008 12:53

Re: Re: Souhlasím s autorem

... měl jsem na mysli úbytek pracovních míst v západnější části Evropy.Co se týče stagnace našich firem z důvodu nedostatku pracovníků,tomu moc nevěřím. Je to podle mého názoru uměle vyvoláno záměrně nízkými mzdami, na jejichž výši naši pracujícící neslyší.Chápu, že jakékoliv mzdové navýšení je z pohledu vlastníka firmy velmi nepopulární. Nakonec to však dopadne i z pohledu nízkých mzdových nákladů tak, že se v rámci antidiskriminačního zákona bude muset vyplácet stejná mzda i importovaným pracovníkům. Ovšem co se bude dít potom, až dotyčný přijde o práci..? A nebo když to někdo "šikovně" zorganizuje již od začátku? Jinak s Vámi souhlasím.

27.8.2008 13:50

Re: Re: Souhlasím s autorem

pokud nemohou najít pracovníky, stačí zvýšit mzdy - tak se to učí v Samuelsonovi, což je respektovaná učebnice ekonomie. Tak to také funguje ve zdravé společnosti, ku prospěchu všech.

Případ zelené karty vypadá spíš na učebnici mafiánských praktik.

27.8.2008 11:33

dodatek

samozdřejmě jak odletí peníze dostane zpět !!!!!!

27.8.2008 11:32

jednoduché řešení

systém zelených karet-proč ne ! Jenže, pokud by chtěla rodina,tak ten kdo si je pozve musí složit né zrovna malou kauci na emigrační úřad. Jsem na Islandu a tady to funguje! Můj kamarád je z Kapverd a to je tady 27 roků a když chtěl,aby přijela jeho matka a otec musel zaplatit na naše koruny necelý milion !!! A je občan Islandu, platí to pro všechny bez vyjímky !! Jakmile je to někdo  ze zemí tzv. třetího světa - prostě musí !!! Takže takový malý odstaveček a je vystaráno. Mají totiž strach ať nedopadnou jako v Norsku a Dánsku, je to tam totiž už celkem děs. To je vše

27.8.2008 14:12

Re: jednoduché řešení

Davam Vam za pravdu. Norsko a Svedsko je opravdu masakr. Jen je potreba dodat, ze tam za to muzou zejmena socanci a jim podobni. Kdyz vidim na letistich lidi cekajici do Osla a jinych mest v Norsku a mezi nimi zakuklence v burkach, ze bych se jich clovek pomalu lekl i ve dne tak se musim ptat jak se takovi lide daji asi asmilovat? Co oni konkretne muzou nabidnou Norsku?

27.8.2008 10:42

Nejlépe se poučit opakováním známých chyb jiných?

Jak jsem volič ODS, tak zde hluboce nesouhlasím. Vláda se dopouští olbřímí hovadnosti a zadělává na budoucí problémy s nepřizpůsobivými přistěhovalci. Ono ti pracovníci ze zemí mimo EU nejspíš moc nebudou ze Švýcar či Norska :-/

27.8.2008 11:56

Re: Nejlépe se poučit opakováním známých chyb jiných?

A není to třeba tím,že ODS cítí konec a po nás potopa,ať si stím následně poradí někdo jiný?

27.8.2008 17:01

Re: Re: Nejlépe se poučit opakováním známých chyb jiných?

No, totéž by se dalo říct o před pár lety socanech ... ale nemyslím si, že by tohle byl ten pravý důvod. Proč takovou krávovinu ODS dělá ovšem nevím - leda snad že si zalobovali majitelé dřív sem nalákaných montážních závodů (kdože to dával hojné pobídky a chlubil se tím?;-)) potřebující hodně nepříliš kvalifikované a levné pracovní síly, aby tu ty montážní závody ještě pár let vydržely, než se jim amortizuje výrobní zařízení a budou moci jít dál na východ. Protože u nás je sociální síť natolik měkká, že skoro všichni, kdož za ty prachy pracovat chtějí, už pracují.

27.8.2008 10:40

Zelené karty ano,

ale proč sem stěhovat rodiny pracovníků a proč dávat jjim a ejich potomkům občanství bez  požadavku asimilace? Když si pozvete do bytu řemeslníka, taky mu přece nedáte právo se u vás usadit natrvalo.

27.8.2008 11:39

Re: Zelené karty ano,

Pracovníků? Přesnější by bylo nových pobíračů sociálních dávek!!. Stačí totiž, když bude takový perspektivní  "pracovník" makat třeba u zedníků nebo v nějaké té montovně 1 měsíc , aby se dostal do evidence sociálního zabezpečení. ..... a příštích 15 let budou čeští daňoví poplatníci živit jeho manželku a 10 dětí kdesi v Albánii nebo Africe.

Pokud vím, tak třeba v GB to těm ekonomickým emigrantům pěkně zkrouhli. Na sociální dávky pro vyživované osoby mají nyní nárok až po 5 letech PRÁCE v zemi!!.

27.8.2008 10:35

Vyžeňme parazity do práce.

Naučme je pracovat a nebudeme potřebovat zelené karty. Vlastně ano, ale pro mozky, ne pro svaly.

27.8.2008 10:32

Když...

Byl bych proto umožnit dovoz politiku ze třetich zemi a ty naše jim bez nahrady poslat.

27.8.2008 10:23

K článku

Celá tato akce-ZELENÉ KARTY jsou namířené proti obyčejným lidem-zaměstnancům  co každý rok chtějí dostat za svoji práci přidáno.ODS bych nazval škůdcem republiky.Jejich vláda nepřinesla této zemi nic pozitivního.Ekonomika jede dolu ,v zahraniční politice jsou břídilové.Jen v umění ukradst co se dá to jsou dokonalí.Se svými přeběhlíky uplacenými Dalíkem -od této vlády ani nelze čekat rozumné nápady na řešení problémů.Doporučuji-vystřílet.