24.2.2020 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

POLITIKA: Zelené karty

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 145, poslední: 29.8. 2008 11:01, přehled diskusí

27.8.2008 10:45

Re: K článku

RvRvRv blbost

namířené proti obyčejným lidem-zaměstnancům  co každý rok chtějí dostat za svoji práci přidáno. ... když pomineme inflaci, nemělo by být spíš psáno obyčejným lidem-zaměstnancům  co každý rok chtějí pracovat lépe, produktivněji, efektivněji a výrábět na trhu žádaný tovar, aby mohli dostat za svoji práci přidáno  ;-D

Jsem taky zaměstnanec ;-)

27.8.2008 13:55

Re: Re: K článku

Nemáte pravdu. I mzda je tržní a odráží nejen produktivitu, ale také situaci na trhu práce !!

Zelené karty v podání ODS trh práce ZCELA ZNIČÍ - je to proti principům zdravě fungující tržní ekonomiky - jak tu napsali už mnozí - výnosy získají podnikatelé, ztráty z této mafiánské akce zaplatíme my všichni.

27.8.2008 17:02

Re: Re: Re: K článku

S druhým odstavcem souhlasím.

27.8.2008 20:41

Re: Re: Re: K článku

Naprostý souhlas. Jen bych podotkl, že kromě dvou všeobecně známých pražských defenestrací tu bylo i pár jiných. Obětí se mimo jiné stali úplatní a kradoucí konšelé. A zabitého purkmistra ještě vystavili na pranýři (Zikmud Winter, Zlatá doba měst českých).

27.8.2008 10:19

Chachacha

Snad se počítá s masovým přílivem kvalifikovaných Vietnamců, kteří vděčně budou bydlet v ubytovnách a otrocky makat za pár šupů v dělnických profesích podle představ našich výhodně krátkozrakých ;-D myslitelů;-P, abychom my mohli snít o nejsvětlejších zítřcích bez vlastního přičinění. Vypečené řešení bez ohledu na mnohem drsnější realitu.Rv(Y)R^

http://ondys.wordpress.com

27.8.2008 10:03

hmm, napadlo mě totéž ...

vono je to vůbec u nás nějak opačně ...

tedy, myslíte si, že za takový dva tři roky ta pracovní místa ještě budou volná? já ne... ale ti arabáci tu budou už na furt a budou utěšeně se množit.

blbej nápad, nebylo by lépe zaměstnat naše cigány? jsem blbej, že jo ... ale tohle je totéž.

27.8.2008 10:47

Re: hmm, napadlo mě totéž ...

R^R^R^ cigány zaměstnat nelze, museli by pracovat jako bílí a to by byla dyzgrymynace :-/

27.8.2008 12:50

Re: Re: hmm, napadlo mě totéž ...

Pokud by pro cikány platila nekompromisně stejná pravidla jako pro (dosud) majoritní společnost, pracovat by prostě museli. A nebyly by potřeba zelené karty pro gastarbeitery. Poněvadž však cikán je provilegovanou menšinou (zatím), dělat nemusí...Tak mě napadá, že by možná stačilo, kdyby si páni poslanci ujasnili základní pojmy (např. ohledně té diskriminace:-)) a mohlo by být z velké části po problému.

27.8.2008 9:57

Nač podporovat rodiny?

děti a jejich výchova, to stojí moc peněz, pracovní síly raději dovezeme zvenčí!

27.8.2008 9:37

UK nejsou lepší...

Na vlastní kůži jsem se 2x přesvědčil, že na poctivě pracující ukrajinské kopáče je navázaná kriminalita - oni ti sympatičtí dříči zároveň informují svoje bosse o tom, co kde ukrást.

27.8.2008 9:26

Naprosto přesné, pane Skřipský!

Také jsem nemohl věřit svým očím, když jsem se poprvé dočetl o této "geniální" myšlence. Navíc mohu dodat - ať se vláda ani podnikatelé naivně nedomnívají, že všech 150000 "gasarbeiterů" se skutečně dostaví do firem, které jim umožnily dostat se do Evropy. Nezanedbatelná část z nich prostě vízum využije na únik ze své vlasti, po němž už dávno touží, a po překročení české hranice zmizí do zahraničí, nebo v horším případě v českém podsvětí (jde tedy i o bezpečnostní riziko - včetně rizika terorismu). To již dávno běžně dělají ti, co dostanou turistické vízum. Další z "turistů" požádají o azyl s většinou vymyšlenou historkou o pronásledování ve své zemi. Ti, kteří přijedou "pracovat", aby v¨zápětí odjeli do Francie či do Německa, nám časem budou těmito zeměmi vráceni na základě dublinské dohody mezi státy EU.

Na "veselou" mapu Evropy v roce 2050, která před časem kolovala mailem, tak přibude ČR s vhodným novým názvem vedle zemí, jako je Západní Pákistán (dnešní V. Británie) nebo Severní Alžírsko (Francie). Konečně se zařadíme do hlavního proudu evropského dění. Chytrý se prý poučí na cizích chybách...

27.8.2008 10:08

Re: Naprosto přesné, pane Skřipský!

Chytrý se poučí, to je pravda. Ale kde vzít toho chytrého?

27.8.2008 10:48

Re: Re: Naprosto přesné, pane Skřipský!

no mezi tuzemskými politiky nehledejte ;-(

27.8.2008 12:22

Re: Re: Re: Naprosto přesné, pane Skřipský!

no však jo, mezi těmi se najdou leda vychcaní, "no mnógo, mnógo!".

27.8.2008 9:10

Zelené karty ekonomům

Na zelené karty by měli dostat solidní ekonomové a ty naše plačky, co hospodaří tak, že stále nemají peníze a přitom nacpali miliardy do bank, arbitráží a olimpiády (metro do polí u Letňan), bych poslal na červené karty do rozvojových zemí. Už jen se jich zbavit by zlepšilo státní rozpočet. Strana, která má v programu, že stát je špatný hospodář a přitom vládne, vlastně ani svůj program jinak plnit nemůže. Z čeho se bude platit ubytování a sociální dávky novým rozvětveným nízkopřijmovým rodinám? Že by ODS rozšířila svůj program o "Čím hůř tím líp"?

  

27.8.2008 9:18

Re: Zelené karty

Vážení celá tado diskuze je stupidní stejně jako článek. To si skutečně myslíme, že ČR je pupkem světa do kterého se začnou najednou všechny národy stěhovat, protože tady dostanou nějakou práci?? Nevíte náhodou kdo tady bude čistit ulice, dělat popeláře a podobné profese, když ani tzv. někteří nezaměstnaní ze sociálně problematických skupin o to nemají zájem a raději si chodí pro pěkné sociální dávky na "hejna" svých dětí, které taky v budoucnu inteligencí nebudou překypovat. Jistě víme o kom je řeč, tak co se tady rozhořčujete. mimochodem v Americe vlastně taky mají lidskou i národnostní "všehochuť", mají s tím problémy a dovedou s tím žít.

27.8.2008 9:31

Re: Re: Zelené karty

CR se rychle stane pupkem sveta. Imigranti vzdy hledaji co nejsnazsi cestu dovnitr.

Nicmene mate pravdu ze imigrace neni problem. SOCIALNI POLITIKA JE PROBLEM. To je ta hlavni pricina, kterou ale nikdo nechce resit.

27.8.2008 9:44

Re: Re: Re: Zelené karty

Práce musí být především dobře zaplacena. Nejen ta kancelářská, ale i ta řemeslná. Dnes je zájem jenom o pofese menažer, ekonom, právník, makléř a pod. Jde o obory dobře placené a bez odpovědnosti. Zelené karty nevyřeší dnešní problémy. Naopak. Vždyť kdysi tu byli také dělníci z Kuby a ti si pochvalovali ty černé Čechy.  

27.8.2008 10:32

Re: Re: Re: Re: Zelené karty

Prace popelare bude stezi kdy dobre placena. Protoze proste k ni nepotrebujete kvalifikaci, zvlastni schopnosti ani dlouholetou praxi. Je ovsem dost lidi, kteri nemaji ani jednu z vyse jmenovanych veci a presto tyto profese zustavaji neobsazene.

Ano problem je socialni politika.

27.8.2008 10:54

Re: Re: Re: Re: Re: Zelené karty

R^R^R^

27.8.2008 10:53

Re: Re: Re: Re: Zelené karty

menažer, ekonom, právník, makléř a pod. Jde o obory dobře placené a bez odpovědnosti. ... pepane, řekněte ještě něco podobného taky tak hluboce moudrého až geniálního ... 8-o;-€;-O(Y)

27.8.2008 11:44

Re: Re: Re: Re: Re: Zelené karty

:-D

27.8.2008 15:03

Re: Re: Re: Re: Zelené karty

Co si pamatuji tak Kubanci a cikani se primo nenavideli.Policie to nechavala byt,a je fakt ze Kubanci vetsinou vyhravali.Cca v roce 1983.

27.8.2008 16:17

Re: Re: Re: Re: Zelené karty

Tak se toho někdo poprvé v diskuzi dotkl - cena práce zůstane stejná nebo se sníží. Pro příchozí oproti jejich zemím původu bude dostačující, krátkodobý cíl pro firmy splněn - v celkem rozvinuté zemi mohou maximálnímu počtu zaměstnanců platit minimální mzdu. Zároveň se osekají všechny možné podpory (mluvím o těch, kteří se snaží práci získat, leč v 55 nechtějí k lopatě nebo pásu) a prodlouží se odchod do důchodu. Tzv. sociální nůžky se budou úspěšně rozevírat - to bude divení nad volebními zisky komunistů!

27.8.2008 10:10

Re: Re: Zelené karty

kdyby nic jiného, tak bude ČR aspoň vstupním bodem do EU pro všechny možné pochybné existence. To vás utěší?

27.8.2008 8:33

Vláda se zachovala jako banda všehoschopných zrádců

Je v tomto státě ještě někdo neúplatný a současně ne úplně pitomý.

President Klaus by měl tento zákon vetovat.

27.8.2008 7:47

tak

nejdříve nám ODS svou reformou oškubala především rodiny s dětmi a teď nám místo dětí, který zůstanou v pytlíku,  doveze něco toho osvědčeného multikulti. Takže těch pár nyní narozenejch bude dělat nejen na důchodce, ale ještě na podpory druhejm generacím přistěhovalců a taky na bezpečnostní aparát. Maj co dělat kluci.

27.8.2008 7:10

Stačí se jet podívat do francouzského Beziers,

aby člověk viděl, že autor příliš nepřehání. Původně malebné středověké město se plíživým přílivem muslimů změnilo v ghetto. Francouze tam neudržíte, postupně se odstěhovali. Město je zdevastované, když šla moje žena koupit do obchodu ovoce, měl jsem podle poznámek vousatých chlapů docela strach a přemýšlel, co udělat, když ti šmejdi zaútočí. Všude pátravé pohledy vousatých chlapů, nikde žádné ženy, pokud ano, v burkách. Jestli tohle Francouzi chtěli, pochybuji. Jenže tak to je, muslimové vytvářejí svůj izolovaný svět a milou Francii používají jen jako dojnou krávu. No a potkávat namachrované muslimské mladíky, to dost nebezpečný zážitek. Do Beziers jsme přijeli omylem, nalákáni turistickým bedekrem...

27.8.2008 9:59

Re: Stačí se jet podívat do francouzského Beziers,

Modlil jsem se aby tu nebyly Rusové dále komunisti a co tu máme,vládu která vše nechala rozkrást a plundruje zemi dál a ve finále se pozve muslimáky,Toto vše je zločin proti národu a určitě dobře zaplacený.Ona na každého jednou dojde ale nevím zda to bude ještě k něčemu dobré,panstvo uteče s miliardy do nějakého ráje za Pittrem a jemu podobným a mi se již nezbavíme těch u tisíců přistěhovalců.Ani jeden z nich nemá hrdost aby bojoval za národ jde jim jen o své blaho.

27.8.2008 10:56

Re: Re: Stačí se jet podívat do francouzského Beziers,

RvRvRv

sýkorko, nemodlete se a radši se vzdělávejte, abyste nepsal(a) takové krávoviny ;-)