28.2.2020 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

POLITIKA: Zelené karty

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 145, poslední: 29.8. 2008 11:01, přehled diskusí

27.8.2008 1:29

Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

No vlastně jedno jediné pozitivum vidím. Odhalilo se v plné kráse, jak je náš stát naprosto bezbranný, bezradný a zkorumpovaný! Až se sem nastěhuje hrstka muslimských radikálů, vhodnými praktikami rozloží náš stát do 10 dnů.

27.8.2008 4:44

Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

No jo, kazdy narod ma loosery, kteri napreziji jinak, nez ze na vsechno nadavaji (a soucasne tahaji za rukav taticek stat aby je zaopatril). Gaston na takoveho vypada. Ono je to tak, ze v nedemokratickych statech takovym samozrejme taticek stat vreazi pres pusu a je klid, nikdo neremca. V demokraciich je to tezsi: uspech naroda zavisi na podilu schopnych lidi, kteri nervou a snazi se prosadit. Pokud jich je hodne, narod prosperuje. Pokud jich je malo, narod stagnuje a ti schopni radeji odejdou cimz vezmou posledni nadeji. Sam jsem zvedav, jak to v Cesku dopadne...

Probud se Gastone. Kazdemu se zda, ze tech, kteri se prosazuji "neciste" je vice (obzvlaste v politice). To je proto, ze takove pripady dostavaji vice prostoru v mediich. Ale vetsina je takovych, kteri pri ceste vzhuru neco vytvori a tim pomuzou vsem. Bez nich by to v Cesku vypadalo mnohem hur. Tak prestan byt looser. Je lepsi mit koule na to se probit svetem sam!.Ver mi!

27.8.2008 8:46

Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Tak to se Ti tedy zrovna moc nepovedlo. Nenadávám na všechno, nadávám pouze na nespravedlivost ( nerovné podnikání), korupci, lenost a neschopnost státu. (Dožene vždy jen toho, který neutíká, ty který utečou nechá být). Jste úplnej vůl, když mne napadáte, že tahám stát za rukáv, aby mne zaopatřil. A vůbec tvoje poučování je pro mne nestravitelné. Asi tak, jako kdyby učeň učil mistra. Hrozný

27.8.2008 19:06

Re: Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

V klidu. Rekl jsem, ze na to jen vypadas. Treba nejsi, co ja vim. To co rikas jsou ale vykriky luzy.

Korupce je sice zla vec, ale pro prosperitu naroda to neni zcela prvorada zalezitost. Podivej, to, ze politik schramstne par milionu za to, aby neco nejak rozhodnul je smutne a ten clovek patri za mrize. Na druhou stranu, pokud politik treba zvysi dane o jedno blbe procento aby mohli deti ve skole dostat prispevky na tuzky a lidi nemuseli platit u doktora atd, tak to je velky zlocin, protoze tim vyplytval desitky miliard na vec, ktera neni 100% nutna, zatimco ty penize mohly pomoct treba budovat infrastrukturu, nebo jinou opravdu potrebnou vec. Korupce je vsude na svete i v prosperujicich zemich a je naivni si myslet, ze lze vymitit (coz neznamena, ze by se proti ni nemelo bojovat). Na cem ale opravdu zalezi je spravne a odpovedne rozhodovani politiku.

S pristehovalci je to p tomtez. Pokud jsou tu signaly, ze chybi pracovni sila, tak zodpovedny politik musi reagovat prizvanim pristehovalcu. To nejde jinak. VSECHNY rozvinute zeme to tak udelaly. To, ze pristehovalci se neasimiluji a jsou s nimi problemy je opet druhorady problem, ktery se da resit pozdeji. NIKDE to zatim neprerostlo v neprekonatelny problem.

Co chces, zit bezpecne mezi samymi Cechy a nevidet okolo sebe musulmany, nebo byt schopen si zaplatit vlastni bydleni, vlastni dopravu (auto), pokryt naklady na rodinu atd? Vyber si!

27.8.2008 22:21

Re: Re: Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Cože? Dá řešit později? Jak?

V nepřekonatelný problém to už dávno vyrostlo ve většíně západních států, které by se rády zbavily nepracujících, dávky pobírajících a terorizmu se oddávájících muslimských přistěhovalců. Ale nejde to. Není jak. Nebo vy víte jak na to?

28.8.2008 5:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zaujatost autora je těžce přehnaná.

Samozrejme - upustit od humanisticky vypadajici politicke korektnosti a zacit asimilovat, ci vyhostovat. Zatim to nikdo nedela. protoze to neni dost ozehavy problem. Par zapalenych aut ve Francii, jeden zabity rezizer v Nizozemi a jeden utok v Londynskem metru to nic neni. Aby se neco provedlo musi toho byt o neco vice. Porad ty lidi do tovaren potrebujou...

27.8.2008 0:37

Pane autore, děkuji!

Nenapsal bych to lépe. Lidská blbost a omezenost nezná mezí. To platí pro Vás občane Nečasi!!!! (ministr je tu od toho aby měl rozum, ne aby byl úplně bl.bej!)  Opět jste mi milá ODS zavdala důvod proč Vás nevolit. Znovu a znovu se ukazuje, že jediná rozumná a možná forma společenského uspořádání je (za to můžete Vy Nečasi!) osvícená monarchie. Pane Topolánku, Vy jste v klidu?

27.8.2008 0:41

Re: Pane autore, děkuji!

Topolánek jako vždy vůbec neví, co se děje. ;-D

27.8.2008 0:52

Vy si fakt myslíte, že někomu z politiků jde o osud ČR?

Dovoz levné pracovní síly má pro asijské a jiné montovny cenu miliard korun. Takže takové rozhodnutí má svoji cenu. Když se Vám to nelíbí, zaplaťte si svůj zákon, pokud na to máte,.

27.8.2008 0:55

Re: Vy si fakt myslíte, že někomu z politiků jde o osud ČR?

Mohl byste mi to blíže vysvětlit? Fakt tomuhle nerozumím

27.8.2008 1:06

Re: Re: Vy si fakt myslíte, že někomu z politiků jde o osud ČR?

No zkrátka poslední dobou si neumím vysvětlit rozhodování parlamentu jinak, než jako práci na objednávku. Je tak složité to pochopit? Objednejte si svůj zákon a zaplaťte si ho. Já jsem si zcela jist, že je to možné, a že to tak chodí. Nějaké skupiny lidí v této zemi mají nějaké zájmy a ty jsou nějak oceněny. (Třeba ten poslední nápad s umazáváním bodů na autodromu v Mostě)

Je to stejný, jako žádost o akumulačky před 25 lety. Akorát cena bude jiná.

27.8.2008 1:12

Re: Re: Re: Vy si fakt myslíte, že někomu z politiků jde o osud ČR?

Aha, tak tomu už rozumím! Ano máte pravdu. Dokonce jsem pevně přesvědčený, že zrovna v tomhle případě je to přesně takto.  Je to hrozný......

27.8.2008 1:15

Re: Re: Re: Vy si fakt myslíte, že někomu z politiků jde o osud ČR?

NO ale nedal by se pak ministr Nečas žalovat za vlastizradu, nebo něco podobného?

27.8.2008 1:23

Re: Re: Re: Re: Vy si fakt myslíte, že někomu z politiků jde o osud ČR?

Nedal. Musíte prokázat úmysl. A on (chudák neuznaný) to s námi přece myslí tak dobře. I s těmi Mongoly nebo třeba montážníky či přidavači z Quinea Bissau.

27.8.2008 0:30

Selský rozum to nebere

Vládní koalice rozhodla o skončení dotací na "školní mléko" .  Kvůli nedostatku peněz musí být zavírána zařízení pro postižené nebo pro staré občany (kteří po celý aktivní život pracovali) . Poslanci, kteří hlasovali pro zvýšení sociální podpory pro rodiny s těžce nemocnými dětmi, jsou považováni za vlastizrádce.

 Na druhé straně budeme od ledna 2009 po celá desetiletí živit možná statisíce rodinných příslušníků "gastarbeiterů" z celého světa, kteří se tady nechají krátkodobě zaměstnat!!!  Lze předpokládat, že vznikne spousta firem, které budou nově příchozím cizincům za úplatu zprostředkovávat práci (v řadě případů jistě i fiktivně - jen aby získali nárok na sociální dávky - a firmy provizi).

Jsou vůbec čeští daňoví poplatníci schopni utáhnout takový nápor na státní kasu?   

27.8.2008 0:57

Re: Selský rozum to nebere

Ano, tak podobně to vidím

27.8.2008 0:59

Re: Selský rozum to nebere

Buďte naprosto v klidu. Když daňový poplatník utáhnul privatizaci, tak nějaký milionek Mongolů ho nemůže rozházet.

27.8.2008 11:10

Re: Re: Selský rozum to nebere

Ježišmarjá, ty jsi b.l.b!

27.8.2008 0:29

Lze jen doufat, že místo muslimů

k nám přijdou Ukrajinci. Ti aspoň mají evropské zvyklosti.

Předem vzkazuji všem pablbům, jděte se bodnout s přirovnámím k tankům v osmašedesátém. Protože kdyby sem  (samozřejmě hypoteticky)  na těch tancích vjeli musulmani, tak rychle utečete za lepším živobytím do nejbližšího gulagu.

27.8.2008 0:36

Re: Lze jen doufat, že místo muslimů

Posledním hitem jsou Mongolci. Ukrajinci i Poláci už utíkají za lepším. Takže konkurence na trhu práce je pro naše lidi vhodně a motivačně nastavena. Poctvivou prací si v těchto nadnárodních společnostech lze vydělat dokonce na jurtu a koně. 

27.8.2008 0:39

Re: Re: Lze jen doufat, že místo muslimů

Prosím vás. A na co by vám byl kůň? Stačí umět dojit kozy.

27.8.2008 0:27

Nežijete doufám v iluzi, že někomu leží na srdci osud ČR?

Průmysl si žádá levnou pracovní sílu. Průmysl je napojen na politické strany a vysoce postavené jednotlivce. Jediná otázka zní, kolik a podle jakého klíče se rozděluje.

27.8.2008 0:30

Re: Nežijete doufám v iluzi, že někomu leží na srdci osud ČR?

. . .  se rozděluje co?

27.8.2008 0:37

Nevíte? Že by slepej had? Slepýš přece není had.

27.8.2008 0:42

Re: Nevíte? Že by slepej had? Slepýš přece není had.

Hm. Spíš jsem čekal odpověď.