26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

POLITIKA: Realisté prostě vzniknout museli

Vznikla nová politická strana Realisté a vzbudila na veřejnosti, tedy v médiích, nečekaně velký ohlas. Jistě nešlo o zprávu týdne, přesto je nezvyklé, že se někdo novou stranou vůbec zabýval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 28.11.2016 21:11

"O udržení pravicové pozice se snaží TOP"

tak to je gól... TOPka nikdy pravicí nebyla !

Realisty volit a maximálně jim fandit budu ..

M. Prokop 28.11.2016 21:24

Re: "O udržení pravicové pozice se snaží TOP"

Holub byl dlouhá leta v Respektu.

K. Vyšata 28.11.2016 23:06

Re: "O udržení pravicové pozice se snaží TOP"

Hledá nové téma, EET už pomalu vyčichla a navíc ho převzala holčičí agitační ůderka v Echu. Tak se pustil do stmelování těch tragédů na pravici. Doufám, že je nezesměšní jako se mu povedlo s EET kde se moc nevyznamenal. Ale Robejšek by měl být před ním na pozoru, zdá se, že píše tam, kde se platí....

T. Hraj 28.11.2016 23:03

Re: "O udržení pravicové pozice se snaží TOP"

Taky bych je s radostí volil. Obávám se ale stejně, že pan Robejšek je při vší své zdravé přímočarosti a drivu přílišným akademikem a nepřežije střet s realitou politické každodennosti. Tj. nebude umět promluvit s blbci, jak nevzdělanými tak vzdělanými.

M. Pivoda 28.11.2016 17:35

Dnešní a zítřejší problémy

Ivan Hofman v dnešním Jak to vidí na ČRo2 k tématu Realistů:

Dnes posláním střední třídy je to, aby chudí nepozabíjeli bohaté.

Miroslav Pivoda dodává toto:

V budoucnosti ale půjde o to, aby bohatí nepozabíjeli ty nepotřebné chudé. (Lidské zroje se stanou nepotřebné, protože nebudou schopny konkurovat robotům, tj. umělé inteligenci).

M. Prokop 28.11.2016 17:56

Re: Dnešní a zítřejší problémy

Bububu ... :-P

P. Hlosta 28.11.2016 19:15

Re: Dnešní a zítřejší problémy

Kdo bude kupovat za časů těch robotů, co budou pracovat místo lidí? Bez kupujících ztratí výroba smysl. No a když nebude práce kvůli robotům, jak přijdou ty spousty nepracujících k penězům, aby výroba od těch robotů byla pro magnáty financí nějakým přínosem?

Na tyhle otázky se jaksi nedávají odpovědi. Strašit blbce ovšem mohou.

;-))

K. Němec 28.11.2016 19:35

Re: Dnešní a zítřejší problémy

Nač kupovat pane Hlosto, stačí vyrábět pro svou spotřebu a případně na směnu zboží.

M. Prokop 28.11.2016 21:24

Re: Dnešní a zítřejší problémy

To z vás miliardáře ani milionáře neudělá.

M. Pivoda 28.11.2016 21:39

Čtěte pozorně pane Petře Hlosto

Já jsem ve svém příspěvku vůbec nehovořil o "kupování". Dlouhou dobu upozorňuji, že nás čeká změna sociálně-ekonomického systému.

Ta změna samozřejmě nenastane okamžitě, revoluční cestou k 1. 1. 2XXX. Nejschůdnější cestou bude udržení stávajícího kapitalismu (protože je produktivnější než byl český reálný socialismus), s tím, že průběžně více a více lidí bude získávat minimální nepodmíněný příjem. To je lepší řešení, než ty nepotřebné lidi vyhubit. Ovšem není dosud jasné, co bude garantovat tento humánní přechod, když dnešní občané vůbec netuší, co se na ně žene?

A ti "bohatí" budou v budoucnu lidé, kteří budou vlastnit potřebné technologie a znalosti, nikoliv peníze v potápějících se bankách.

K. Janyška 28.11.2016 16:42

Jsou ujetí stejně jako ostatní. Realitou totiž je, že

lidský svět je spontánním řádem a o tom nemají slovíčka ve svých zakládacích materiálech. Místo toho fašistoidního italského guru... Dzp.

Ś. Svobodová 28.11.2016 15:19

Dospiva vadí, Bakala nikoliv?

A to vám pane redaktore nevadilo, že váš bývalý šéf Schwarzenberg založil TOPku za vydatné podpory pana Bakaly, vašeho druhého šéfa? Nebo jste snad zveřejnil podobnou kritiku před vstupem pana Bakaly do politiky?

Ś. Svobodová 28.11.2016 14:59

Holoubku Holube!

Na to, že Realisté doposud neudělali více než oznámili vznik strany, Vás to teda vzalo. Program, co vím, ještě není znám, ale vy už je manipulativně spojujete s AfD a s tím, že podobné strany jsou xenofobní a protirežimní, je to pochybný pokus atd... Také jste je dokázal spojit přes Zemana s Putinem i s Babišem a ihned naznačil problém, pokud by snad příliš bohatý Dospiva (proč je to proboha hned oligarcha?) stranu podpořil. Na tak krátký článek pozoruhodné dílko. Jen jste do toho myšlenkového mišmaše zapomněl přihodit Číňany.

Na druhou stranu je třeba více takových holouků, protože nic tak nedovede mnohého popíchnout k zájmu, jako vřelý nesouhlas mainstreamového žurnalisty.

M. Malovec 28.11.2016 13:39

Už vidím

jak prvními zakladateli strany na venkově budou ti, kteří prolezli od KSČ všechny možné strany a dovedli je kamsi. Realisté musí zajistit způsob, jak se jim ubránit. Nebude to jednoduché.

V. Podracký 28.11.2016 13:31

Tapickým příkladem žvanění je podpora rodiny

Toto klišé slyším dvacet let. Za tu dobu se už rozklad rodin posunul na polovinu jejich počtu. Nejvíc pro rodinu udělali socialisté pomocí přídavků, ale tím podpořily spíše rodiny těch nepracujících příživníků. Opravdová záchrana rodiny a porodnosti vůbec znamená obrovské společenské změny a návrat ke starým hodnotám. Píši o tom ve své knize Návrat k domovu, není to jednoduché. Takové plácání nějakých povrchních politiků je zase jen populismus. Určitě na otázku, jak chtějí rodinu zachránit, odpověď nemají.

M. Malovec 28.11.2016 13:35

Re: Tapickým příkladem žvanění je podpora rodiny

A že už někomu neradíte.

V. Podracký 28.11.2016 13:05

Realisté začínají zprostředka

Neopírají se o žádnou ideu a tím vlastně se dostávají na stejnou rovinu jako ANO. Yes We can. Tři slova není program. Realismus může nastoupit poté, co se ujal ve společnosti program nějakých hodnot a opírat se o ty hodnoty. Společnost hodnoty nemá, realisté se nemají o co opřít a tak budou dělat zase jen populismus. Program, který napsali, se moc od ANO neliší, navíc samotná myšlenka realismu říká, že jej nemusí dodržovat, když to nebude reálné.

Ś. Svobodová 28.11.2016 14:33

Re: Realisté začínají zprostředka

Kde jste přišel k programu Realistů? Před 4 dny Robejšek oznámil založení strany s tím, že program ještě nemají vypracovaný.

M. Bílý 28.11.2016 15:14

Dobrý den, pane Podracký (13:05) !

Píšete, že Realisté se neopoírají o žádnou ideu. Myslím, že (minimálně) pro začátek je zcela postačující ideou Paretův princip (Paretovo pravidlo, též Pravidlo 20/80) snažící se odhalit ono malé spektrum příčin které významně ovlivňují celkový výsledek. Vyvolejte si Institut 2080, tam je toho uvedeno dost a dost.

Uvádíte, že společnost nemá hodnoty. Ona je má, ale nedrží se jich, takže jde o jejich obnovení. Já už tady delší dobu propaguji (mimo jiné) slušnost. Obnovení funkce rodiny považuji za prvořadě důležité.

Držím panu Dr. Robejškovi palce a budu ho volit.

P. Čech 28.11.2016 17:49

Re: Realisté začínají zprostředka

O jakých "ideích" se to obecně stále mele? Jakou ideu vyznává např. TOP 09? Nebo ODS? Jak se mezi debou tyto ideje liší? Jakou má ČSSD, KDUČSL? Podle mne tyto strany nevyznávají žádné ideje, ale ideologie. Máte pravdu v tom, že se program Realistů příliš neliší od ANO 2011. To je také důvodem pro to, aby nevznikli jako politická strana, ale jako občanské hnutí. Mou ideou např. je, aby se všechna občanská hnutí (mají velice podobné programy) spojila v předvolební koalici a smetla tak od moci všechny politické strany. Nožnosti pro toto mají. Nesmí však sobecky myslet na své vlastní zájmy a podřídit se zájmům většiny občanů. Možné to je a zároveň to je jediná možnost, jak v rámci "volné soutěže" porazit všechny neschopné politické strany. Zde mám na mysli všechny politické strany.

M. Prokop 28.11.2016 17:58

Re: Realisté začínají zprostředka

Panebože nedopust. Ono už tu jedno hnutí napáchalo tolik škod, že kdyby všechna, tak to tu můžeme rovnou zavřít.

K. Vyšata 28.11.2016 11:39

Oslovit tzv. pravicovou část bezprizorných

voličů zklamaných vývojem napravo asi nebude pro Realisty těžké. Ale na nějaký výrazný úspěch to nebude, zase tolik jich není. V TOPce a ODS už zůstávají jen "věřící" a ty bude možné přesvědčit jen činy. A na ty je pozdě, volby budou za pár měsíců. Zajistit úspěch může jen něco podobného, jako udělal Babiš, přesvědčit rychlou reakci na bolesti které vzrušují všechny, jak v městech, tak na vesnicích. To znamená vyhodit trumfy třeba populistické, ale schopné prorazit nezájem a depresi voličů. Jasně a srozumitelně se vyslovit k uprchlíkům, daňovým problémům, "veřejnoprávní" televizi, neziskovkám, vyloučeným lokalitám, sociálním dávkám a podnikání s chudobou, dotacím, omezování svobody slova, je toho hodně co pálí dost podstatnou část veřejnosti. Nejenom frázemi ošetřit problémy, ale dát do programu řešení, srozumitelně, jasně, aby to pochopil každý. A nezapomenout, jak budou v případě vstupu do sněmovny, vyvozovat k sobě odpovědnost za neplnění slibů.

Myslíte si, že toho intelektuálové schopni?

P. Hlosta 28.11.2016 11:53

Re: Oslovit tzv. pravicovou část bezprizorných

Myslíte si snad, že neintelektuálové jsou schopnější než intelektuálové? Ač komunistické revoluce vznikly díky intelektuálům(levicovým), pokračování bylo na neintelktuálech. Kdejaký nádeník si osoboval právo rozhodovat nad osudy lidí a států a s komunistickým Kapitálem pod paží a ne v hlavě(protože to nikdy nečet, natož celý) dělal lidem kázání jak mají myslet a to že je jejich blaho. Vzdělaný člověk má povinnost moudrosti, což pravidlem nebývá. Ale jen vzdělaní lidé mohou založit skutečně smysluplnou politickou stranu.

Takže si myslím, že intelektuálové jsou toho schopni. Jiní totiž ne!

K. Vyšata 28.11.2016 12:06

Re: Oslovit tzv. pravicovou část bezprizorných

Kladete otázku na kterou se dá těžko odpovědět. Schopnosti neintelektuálů jsou podstatně odlišné od schopností intelektuálů. Jednoduchý příklad, vyložit nějakou teorii dovedou určitě lépe intelektuálové, postavit dům ti neintelektuálové. Když si někdo založí stranu, měl by posoudit, koho je schopen oslovit a jak. Jedna jistota je, že každý jednotlivec má jen jeden platný hlas ve volbách. Jedině součtem hlasů pro svoji vizi se dá posoudit úspěšnost. Tak zbývá jednoduchá "složitost", jak oslovit co nejvíc voličů, jak a proč je přesvědčit, že by měli jít k volbám dát někomu hlas. A k tomu je třeba odborníka, odborníka schopného pochopit odlišnosti skupin voličů a najít způsob jak u nich najít společný zájem. Babišovi se to podařilo, co takhle se ho zeptat pane Robejšku......

J. Chaloupka 28.11.2016 11:08

O jaké pravici tady píšete?

ODS ani TOP09 přece nejsou pravicové strany. Ostatně je zjevné, že několikrát vyvařené dršťky již polévku neudělají.

R. Langer 28.11.2016 15:32

Re: O jaké pravici tady píšete?

Asi tak...

F. Kusák 28.11.2016 10:54

Zatím vyslovovat nějaké názory

na tuto stranu je zbytečné a předčasné. Nechme se překvapit. Projekt je to jistě potřebný, protože konzervativní a pravicová část voličstva nemá zhola nic (jo a mimochodem, levice je na tom podobně). Ty zoufalce v profláknuté ODS neberu a z TOP 09 je mně nevolno. A když tak vyčítají bezprogramovost ANO, tak jsem dodnes nepochopil směřování podivné "topky". Stát řídit neuměla (Kalousek, Drábek atd.) a z posledních projevů se mně vybavují pouze nadávky na Zemana a Babiše. A pak ještě ninistraničky. Tak to je to samé, jako když své volební lístky spláchnu na WC. Byl bych moc rád (a asi mnoho mně podobných taky), kdyby se to povedlo.

P. Lenc 28.11.2016 10:51

Zajímavé,

strana ještě nevznikla, ale oponentů, kteří již "Ví" je víc než dost.

M. Bílý 28.11.2016 10:36

Realisty budu volit!

Realisty budu volit ! To, že je pan Dr. Robejšek kritický k Evropské unii neznamená, že je proruský. Imponuje mi, že vystupuje slušně. Kéž by se realistům (mimo jiné) povedlo snížit stupeň hulvátskosti v naší zemi. Se zásadami publikovanými v jeho Institutu 2080 plně souhlasím. Podepsal jsem je hned po jejich vzniku.

F. Kusák 28.11.2016 11:00

Re: Realisty budu volit!

To bude těžší váha než ti "otloukánci" médií dnes. Jsem zvědav, jak dlouho vydrží ČT ignorovat pana Robejška.