Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

LN

Martin Fendrych | Komentáře

Začaly prázdniny, ale na nudu si nemůžeme stěžovat. Andrej Babiš s Viktorem Orbánem a šéfem Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Herbertem Kicklem založili alianci Patrioti pro Evropu. A Babišův hlavní český rival, premiér Petr Fiala, oznámil, že jeho vláda snižuje zadlužení země.

Začnu tím druhým a ocituji vyjádření Fialy na síti X:

https://x.com/P_Fiala/status/1807769095560921445

"Když jsme v roce 2021 přebírali vládu, slíbili jsme, že snížíme zadlužení naší země. A teď se jasně ukazuje, že se nám to daří plnit. K tomu zároveň rekordně investujeme do infrastruktury i naší bezpečnosti."

Na toto radostně nadějné premiérské zvolání zareagoval studenou sprchou Miroslav Kalousek:

https://x.com/kalousekm/status/1807867523876245859

"Proboha, Petře, neztrapňuj nás zbytečně před opozicí. Nic z tohoto prohlášení není pravda: 1. Zadlužení nesnižujeme, zadlužení roste. 2. Tohle je po pěti letech první rozpočet, kde nejsou rozpočtovány žádné mimořádné výdaje (covid, energie...). O tyhle mimořádné výdaje je deficit nižší. Bohužel o nic jiného. Všechny vaše sliby, jak 'to dáte po Babišovi do pořádku', zůstaly nenaplněny. Strukturální problém zůstává pořád stejný, neudělali jste s ním nic."

(pokračování v článku) ;-)

https://nazory.aktualne.cz/komentare/babis-jde-orbanizovat-cesko/r~786c7474385411efb2180cc47ab5f122/

LN

Proč to ta vláda dělá? No přece proto, že jste jí to svou volbou umožnili! :-P [>-]

RT

Je to tak. Za cenu antibabis Fiala zaprodal ODS miniaturnim skupinkam progresivistu.

A strasne se divi, kdyz se po 10 letech jeho vlady konecne objevil zarodek nove ODS-Motoriste.

SK

Tesat do kamene.

Snad jenom, že kdyby byla tahle koalice a tahle vláda u vesla za kovidu, bylo by to o dost horší – a že Babiš rozházel 1 T Kč ve jménu kovidu – zatímco tahle vláda si (na konci kovidu a ještě před válkou na UA) dala závazek, že udělá každý ze čtyř roků svého madátu sekeru 250 G Kč.... A ten závazek asi překročí v předtermínu.

Suma sumárum: Vláda pětikoalice rovná se babišismus s fialovou tváří.

PK

P46e64t81r 52K12u86b85á54č

1. 7. 2024 18:04

Sledovat kyselé xichty vládních politiků po prohraných volbách je snad jediná výhoda demokracie. Člověk by totiž po prohraných volbách očekával třeba změnu směřování společnosti aspoň o milimetr, ale k té nedochází.

Klidně můžete svůj boj proti "agrofertizaci" vzdát, protože "agofertizace" = "fializace" a skutečná moc nad našimi osudy je mimo dosah voličů a mimo tento stát.

JM

Ke pravdivému a obšírnějšímu popisu všech dějových linek, které dovedly ODS a s ní i celou naši politicko - nepolitickou scénu do dnešní podoby by bylo zapotřebí komukoliv, kdo se zabývá otázkou "Proč zrovna OSD" asi tolik odvahy, kolik je jí zapotřebí k tomu, aby se dotyčný odhodlal ke strčení holé ruky do velkého sršního hnízda. Předpokládám, že p. Jirsa, podobně jako i řada účastníků zde probíhajících půtek by takovou odvahu v sobě hledal marně. Snad si udržuje v paměti ovzduší vzniku ODS a nelehkého a nepřetržitého odolávání atakům z opevněného prostoru ostatních politických i nepolitických stran, s hnutí rozličného původu a směřování a neskrývaných úmyslů a rozličných barevných odstínů. Z koryta nevlídných médií, ze zahraničí, ze stran jejích potenciálních i předstíraných spojenců.

ODS se ve svých dobách musela vypořádávat s nastraženými léčkami typu jinde běžného sponzoringu, atentátů, viny za klidné (!) rozdělení státu, s rodinnými krizemi, se žabomyšími spory o klima planety, o podstatě tržních principů, o nutnost udržovat vyrovnaný rozpočet a pod. Takto cílené, dvacet let trvající jednostranné útoky nemohla ODS bez vážných následků na její soudržnost a sebedůvěru bez následků vydržet. Její vcelku omluvitelný obranný manévr nato spočíval v nalezení bolestného kompromisu mezi jejím stále více slábnoucím duchem původní ODS a snahou se přizpůsobit novým silovým poměrům, novému údělu, novým výzvám, diktovaným novou generací voličů.

V současné době jsou někdy i dosti velké přehmaty, podvody či neúspěch posledních vlád zametány pod koberec, bagatelizovány nebo pokryty zamlžením celého případu. Namátkou - Čapí hnízdo, Bečva, podivný Dozimetr, neodůvodněné znehodnocování úspor obyvatel, generování fiktivních příjmů do eráru, neomluvitelné a zbabělé podlehnutí bajce o získávání "čisté a levné" energie z GD zdrojů a pod. Nejde o krizi ODS, jde o krizi širších a hlubších rozměrů, přičemž dalším rozměrem této krizové soustavy je neúprosný čas

FK

Vláda, vláda, česká vláda... Taková provinční záležitost. Zcela jistě jsou důležitější volby ve Francii a samozřejmě ty podzimní v USA. Naše pozice by byla samozřejmě mnohem silnější, kdybychom uměli společně se sousedy definovat, a hlavně prosazovat středoevropské zájmy. A pak, kdyby tady byla nějaká principiální kontinuita. Jenže ta není a s každou tou novou se zaorá to předchozí a tak nemáme ani dostavěné dálnice ani příměstskou dopravu nebo rychlostní tratě. O obchvatu Prahy se už přestalo mluvit a k letišti povede zbytečná železnice a nikoliv metro, což by bylo asi logické. Není ani pořádná a všemi respektovaná energetická koncepce a tak čekáme s čím přijdou Němci nebo Francouzi nebo Marťané. A když není předpoklad přiměřeně levné a dostupné energie jak mohou firmy koncipovat budoucnost. Zato kdejaký trouba vždy všemu rozumí a na všechno má odpověď. Ale jak známo "kecy nemaj cenu", tak se jede dál, rovnou do zdi. Ale teď trochu přeháním, a snad se dokážeme ještě vzpamatovat. Jen to chce si říkat pravdu, i tu nepříjemnou.

FK

A Agrofert. Kéž by tak hospodařil stát. Bilanční suma trvale roste včetně konsolidovaného zisku. No a blbečci to zase budou relativizovat a zpochybňovat. Nicméně výroční zpráva je daná. Neslyšel jsem, že by ji nějaký ekonom problematizoval.

Foto

Protože se hloupě bojíte "agrofertizace", autore. Tak jak Vám to nabušili do hlavy programem Antibabiš. Takže teď jen sklízíte to, co jste sám pomohl zasévat.

A co je to vlastně ta agrofertizace, že se jí bojíte víc než této prokazatelně zločinné vlády?

LN

Varadinková si zapomněla vzít své prášky... :-)

VK

V86. 46K26u98h63a16j

1. 7. 2024 15:30

Nebojte, vláda změnu režimu nepřipustí. Pavel dnes řekl, že :„Chování Ruska vyžaduje zásadní změnu přístupu k němu,“.

Pokud zásadní změnou nemyslí konec sankcí, pak tím musí myslet už jenom otevřenou válku.

Ano, až za takové prevíty vás mám, že než byste připustili že vás někdo převálcuje, tak radši vyvoláte válku. Možná to tak má i Macron.

PD

Co to má být, ta "změna režimu"? Diktatura, vojenský puč, revoluce?

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz