30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Proč nezrušit Ministerstvo informatikyVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 6, poslední: 30.6.2006 16:27, přehled diskusí

zrusit.:
Autor: jozka Datum: 28.6.2006 7:58

Prinos MI byl tak mizerny, ze je opravdu nejlepsi ho zrusit.

Rozvoj Internetu je v Cechach brzden hlavne monopolnim postavenim Telecomu, ted jiz Telefoniky. CO by pomohlo rozjet konkurenci, je nastaveni novych poplatku za pristup ke kabelum Telecomu. MI se k poplatkum vyjadrilo slovy ministrine jen tim zpusobem, ze zadna regulace neni zapotrebi - proste typicke pro ceske prostredi. Takze na rozvoj internetu u nas nema vliv MI, ale Cesky Telekomunikacni Urad. A jak se zda, ani nastupce Stadnika s tim nic delat nebude a bude dal zabou na prameni. Coz muze byt i tim, ze drive pracoval i jako poradce Telekomu... (opet typicky ceske..).

Misto toho MI podpori nekolika miliony trapny projekt peprnet, ktery ma pry prilakat socky k internetu...

Re: zrusit.:
Autor: kanuk Datum: 28.6.2006 8:20

Na co je dobrý Internet? V Sev. Americe bylo pro něj veliké nadšení v 90. letech, ale teď to upadá (neříkám, že se počet uživatelů zmenšuje). Spousta internetových stránek je několik roků stará, většina pošty, kterou dostávám, jsou spamy, o které nikdo nemá zájem. Jedna z příčin této situace je rychlý vývoj komunikační technologie. Dnes přijde něco nového, a než to ti IT managoři zpracují, tak už je to zastaralé. Takže mnoho firem nemá moc zájmu do IT investovat, pokud to není absolutně nutné.

Re: zrusit.:
Autor: kanuk Datum: 28.6.2006 8:53

Zase, není možné přenášet americké systemy do Evropy, jmenovitě do Česka, protože podmínky jsou úplně jiné. Na př. V Americe se telefon platí paušálně, v Česku všeobecně za čas. Paušál je pro soukromníka příliš drahý. Podobně pro připojení IN po TV kabelu, který je v Americe skoro všude, v Česku výjimečně. A tyto poměry se nezmění zrušením MI, protože jsou dány volností majitelů systemu určovat nejen ceny, jak uznají za vhodné, ale také parametry svých sítí (rozsah pokrytí a pod.)

Re: Re: zrusit.mno, souhkas s telef. - v česku je ještě ve vleku minulosti- kdy telefony do ciziny byly neúnosně drahé.:
Autor: herdekbbka Datum: 28.6.2006 10:38

místních telefonů taky bylo poskrovnu. No a teď si to tržně rozdělují a zneužívají - a parádně. Onehdy jsem v bedně viděla reklamu jak telefony do zahraničí slevňují UŽ ZA 14,9 ZA MINUTU - HMM - ale o tom co jim dělá největší zisky - domácím telefonování - všichni ti telef. zlodějí ani muk. A kolikže to lidí vlastně může využít cizinovou slevu??? Nejnižší domácí sazba - pevná 3,8 za minutu a u mobilních to dělá búra a nedovoláte se , a ty náběhy když z pevné voláte mobil či naopak. I když oficiálně jsou - tedy měli by být - levnější a to dělaj všichni - napříč spektrem. Dojí nás jak dojnou krávu a my si to necháme líbit - tedy převážně ti mladí - co jim telefony a další propriety hradí rodiče či zaměstnavatel. Jsou to obrovské peníze - patrně daleko větší než paušály v emerice.

Joo telefony jsou zlatý důl tunelování našich peněz a my jim to baštíme. A nikoho to nezaujímá - žádný tel . úřad, nikdo. Chtělo by to zjistit - kolik že formy dávají do nákladů za telefon - Statistický úřad by to mohl zjisti celkem průkazně. a taky ve firmách přemýšlet  nad těmito náklady. Docela chápu, že se zahraničním firmám nezdají velké v poměrtu se jejich zvyklostmi - ale jen jestli si uvědomují tu rozlišnoist cenových relací - pak by je to můselo kopnout. Docela by stačilo roční sumu za telefon pronásobit kurzem koruny k jejich penízkům. A předpokládám že by bylo utrum.  Ale zahraniční majitelé tohleto neudělají a místní samozřejmě držej hubu. tož tak aby řeč nestála- pardon klábosnice - necvakala.

Re: Re: Re: zrusit.mno, souhkas s telef. - v česku je ještě ve vleku minulosti- kdy telefony do ciziny byly neúnosně drahé.:
Autor: kanuk Datum: 28.6.2006 16:37

Herdekbabko, mám dojem, že v jednom se mýlíte. Slepice nesoucí zlatá vejce pro telefonní společnosti jsou právě dálkové hovory, alespoň v Sev. Americe. Dost pochybuji, že v Evropě by to bylo jiné. Proto nejmíň jednou týdně mi volá nějaká chudinka (z těch telefonních otrokáren), abych použil pro dálkové hovory služby té a té kompanie, která mi za to bude platit a snese mi modré z nebe. Zatím jsem nedostal žádnou nabídku služeb pro místní hovory.

Re: Re: Re: Re: zrusit.mno, souhlas s telef. - v česku je ještě ve vleku minulosti- kdy telefony do ciziny byly neúnosně drahé.:
Autor: herdekbabka Datum: 28.6.2006 20:05

omyl kanuku -kolik pak je dálkových zahraničních hovorů a kolik je hovorů místních - pomer je jako sníh na Flloriodě. Mobilní telefony u nás - neskutečný počet, neskutečně provolané doby. Jen se tak kousek projet v šalině a nestačíte se divit -   a když si vezmete ceny - jsou to zisky jak hrom. Pokud jsem viděla - mám kabelovku takže docela slušný přehled o světě dokola - nikde nechodí tolik blbů s plácačkou u ucha a neječí kolem dokola kdeco - aby všichni slyšeli že JÁ DEBIL MÁM TAKY MOBILA.  a když vyrazím za kopečky - opravdu se tam lidi chovaj normálně - a když někdo žvandá cestou po ulici - je to určitě čech - protože má přece hovory TAK VÝHODNÉ - akorát při placení - pokud to není telefon dotovaný .... tož tak. a to nepíši o cenách při volání mezi jednotlivými operátory či na pevnou to už jsou opravdu hovory.

Tedy já tem mobil tak docel nezavrhuji - v dobách nouze je vhodný, jinak d¨je dobrý jako budík či alarm abych něco nezapoměla, nebo jako signál - zazvoním jednou dvajrát - a on se mi ten na druhém konci ozve na pevnou a taky další je dost lidí - co mají akrty různých operátorů - akdyž potřebují volat tomu kterému - tak je vyměňují - aby to volání vyšlo rozuměji a kapse přiměřeneji. Protože tak drahé telefony nejsou nikde jinde na světě jak u nás. To mi říká zkušenost - když z venku volám domů- přijde mi to levněji než když volám u nás doma na jimého operátora či pevnou linku. A to ani když volám z hotelového pokoje a to už je co říci.