27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R 28.6.2006 11:32

Oprava Re: Re: R, živě si dovedu představit jak v rámci multikulti s. Žak prosadí Re: Re: a co když je to přesně opačně

Ministr, ne minist. Ale minist by mohlo být dobré označení ministra s nějakým výrazně větším deficitem IQ než je standart.

Marty 28.6.2006 11:28

Re: a co když je to přesně opačně

Podivej se na muj drivejsi prispevek :-).

A.D. 28.6.2006 16:01

Re: a co když je to přesně opačně

Kolik máte zkušeností se správou velkých sítí? Notabene se stovkami uživatelů-úředníků? Co byste s linuxem ušetřil na software, to byste za jediný rok utratil na platech správců sítě, kterých byste potřeboval 3x tolik, aby jen celý den obcházeli uživatele a řešili jejich problémy.

hodne neRath 28.6.2006 9:17

samozrejmne zrusit.....

na co vse by jeste autor chtel extra ministerstvo?

Aleš Procháska 28.6.2006 8:57

Zrušit

Jediná viditelná věc která z MI vypadla je příspěvek na mobilní telefony pro chudé, který se bude platit přímo jednomu spravedlivě a nestranně :-) vybranému operátorovi. Osobně je mi MI na nic, počítač jsem si koupil sám a internet zajistil také za své. Snad jedině kdyby se  mu povedlo díky prosazování IT snížit náklady na státní správu, jenže to je jaksi nemožné když jsou všichni státem placení úředníci zuby nehty proti. Podle mě tudíž není pro MI vlastně žádná práce a jeho zrušení je jedině správné.

Flasi 28.6.2006 9:48

Re: Zrušit

Z MI vypadly predevsim dva velmi dulezite zakony - o elektronickem podpisu a cast medialniho zakona o digitalnim vysilani. Diky bohu za ne. Tyto zakony by bez MI temer urcite nevznikly (v rozumnem casovem horizontu). Takze jelikoz MI nestoji rozpocet zadne penize navic (vuci dobe kdy neexistovalo), tak ja vidim jeho cinnost rozhodne jako pozitivni (i kdyz se mu toho taky spousta nepovedla).

Saša 28.6.2006 10:24

To není pravda.

Zákon o elektronickém podpisu byl vypracován a parlamentem schválen dávno před vznikem tohoto pseudoministerstva. Dost dávno před tím.

Flasi 28.6.2006 10:43

Re: To není pravda.

Omlouvam se. Mel jsem na mysli zakon o elektronickych komunikacich. V pripade zakona o elektronickem podpisu patri MI zasluhy pouze za praci na novelizacich, ktere resily zavazne problemy puvodniho zakona - napr nekompatibilitu zakona s pravem EU a nereseni casovych razitek.

Berdychuv Gang 28.6.2006 12:15

Re: Re: To není pravda.

I v tomto pripade ty zasluhy ministerstvu nezalezi. Stejne jako u prvniho zakona o elektronickem podpisu jej pripravili odbornici MIMO statni spravu a politici a urednici jen shrabli zasluhy.

Ale na druhe strane ma MI zasluhu na tom, ze zakon a jeho novely a) neblokovalo a b) nepokouselo urednicky vylepsit (cti podelat).

Mablung 28.6.2006 8:45

Nemohu si pomoci,

Ale kde k čertu vzal autor těch 74 %? Zeptal se u sebe v práci? Autor by se měl naučit, že pokud uvedeme údaj, měl by uvést zdroj. Mě osobně se tohle číslo zdá mimo realitu.

Druhá věc. Co má MI rozpracovaného a naplánovaného tak důležitého, že by jeho zrušením vznikla tak velká škoda? Nemohu si pomoci, ale MI je na prd a žádná škoda nevznikne, až se zruší ...

dvd 28.6.2006 8:45

A jak to dělají Švýcaři

když mají 7 ministerstev? Ostatně zásada "když něco nejde, uděláme na to ministerstvo" už tu byla v 80. letech. Vzniklo ministerstvo elektrotechniky, v zasvěcených kruzích zvané ministerstvo apologetiky. Že bylo ministerstvo informatiky na 2 věci (na nic a na to druhý) výborně ukázalo zahnízdění AutoContu ve státní správě.

herdekbabka 28.6.2006 8:42

proč - zmizela by prebenda pro prominenty.

agendu bych přifařila pod ministerstvo které má související náplň - protože souhrnné informace, které dává jsou potřebné - je to v podstatě jediné místo kde je vše potřebné pohromadě a bylo neustále aktualizováno. Tam obsažené informace jsou jinak roztříštěné - někdo , ač jim to zákon nařizují - na to kašle , jiný má takové "odborníky" - kteří na práci kašlou a jen spoléhají na ostatní a berou prachy.  Když  si to tak probírám - tak většina vše předala do "soukromých firem", které beroru jen prachy a skutek utek. Jediné dva obory které spolehlivě fungují je MPSV a MF - jinak je to bída a utrpení cokoliv potřebného hledat. A že by nastalaa změna když nastoupí modroftácí - pochybuji protože jen ve zmatku a neinformovanosti je jejich síla.

mh od Labe 28.6.2006 10:48

Re: proč - zmizela by prebenda pro prominenty.

Proč tolik slov? Stačila přece jen poslední věta, abychom věděli koho máte nerada.

herdekbabka 28.6.2006 15:21

Re: Re: proč - nejde o nerada - to je jen zatím slušná paměť na anabáze let devadesátých

ta hrůza a nikde se nic nedalo dozvědět. akorát ty postihy - podkladů se člověk nikde nedohledal - všechno bylo přesměrováno a jediným údajně správným sítem byl trh -  AKORÁT ŽE NEBYL stejný postoj k poplatkům a daním nás obyčejných . tož tak

Švrk 28.6.2006 8:36

Nemusíme mít instituci na vše.

Není-li dobře, pokud na propojení ouřadů dohlédne premiér a přinutí nové ministry aby se nechovali vzdorně (jako Škromach, který na nějaké propojování agendy MPSV a ostatních kašlal) a pomůže tak nebohému občanovi, aby místo něj obíhal po úřadech jeho spis, či požadavek, či formulář?? Mít na toto ministra a jeho gardu se mi jevilo mírně neúsporné...

herdekbabka 28.6.2006 8:47

Re: Nemusíme mít instituci na vše.

Nevím jak potřebujete informace kteréˇMPSV dává , ale z praxe Vám mohu řící - jen na jejich  a finančáci - najdete vše potřebné co je pro provoz firmy i jednotlivců  a souhrnně. Navíc mají tam i všechny formuláře , podmínky a vysvcětlivky. Nedovedete si představit jaká je to pomoc, když to potřebné můžete stáhnout a vyplnit - místo pracného a někde i vzdáleného shánění formulářů.  Navíc tam mají krásně souhrnné i vysvětlivky, dodatky  týkající se problematiky - a to je věc kterou je nutno ocenit. Když si vzpomenu na to pracné hledácí dodatků třeba ke sbírce zákonů které vede jakási firma za MV - neskutečně komplikované aya stejně. Tož tak. 

R 28.6.2006 8:36

Myslím si, že ministerstvo informatiky příliš kecalo do práce všech ministerstev,

proto bylo zrušeno.  Krátkodobě to ušetří nějaké peníze.  Dlouhodobě bude záležet na kompetentnosti jednotlivých ministrů a ministerstev v oblasti informatiky.  V praxi mají ministerstva určitou vymezenou kompetenci, ale určitě je spousta věcí týkající se veřejné informovanosti nebo trvalé výměny informací mezi úřady, které tuto kompetenci překračovaly. Dříve toto ministerstvo informatiky hlídalo a sjednocovalo, nyní může nějaký tvrdohlavý blbec s funkcí vytvořit a prosadit nějaký paskvil, který nebude fungovat a který nás daňové poplatníky může stát taky velké peníze.

Flasi 28.6.2006 10:01

Re: Myslím si, že ministerstvo informatiky příliš kecalo do práce všech ministerstev,

Jake penize to usetri? MI zanikne stejne jako vzniko. Jednotlive odbory se presunou jinam. Zrusenim MI se neusetri nic, stejne jako nic nestalo jeho zrizeni.

Ludva 28.6.2006 8:09

Dnes již nepotřebujeme žádné ministerstvo,

stejně všichni úředníci naslouchají Bruselu.

MK 28.6.2006 8:07

vcerejsi ihned

Tam v diskuzi většinou odborníci chválili autora za jeho boj za zachování průvanu v kapsách daňových poplatníků. No bylo by to zřejmě na zajímavou sociologickou studii "Jak název periodika a článku ovlivňuje výběr diskutujích".

Nicméně soudím že Kartágo musí být zničeno a autor je úplně mimo.

jozka 28.6.2006 7:58

zrusit.

Prinos MI byl tak mizerny, ze je opravdu nejlepsi ho zrusit.

Rozvoj Internetu je v Cechach brzden hlavne monopolnim postavenim Telecomu, ted jiz Telefoniky. CO by pomohlo rozjet konkurenci, je nastaveni novych poplatku za pristup ke kabelum Telecomu. MI se k poplatkum vyjadrilo slovy ministrine jen tim zpusobem, ze zadna regulace neni zapotrebi - proste typicke pro ceske prostredi. Takze na rozvoj internetu u nas nema vliv MI, ale Cesky Telekomunikacni Urad. A jak se zda, ani nastupce Stadnika s tim nic delat nebude a bude dal zabou na prameni. Coz muze byt i tim, ze drive pracoval i jako poradce Telekomu... (opet typicky ceske..).

Misto toho MI podpori nekolika miliony trapny projekt peprnet, ktery ma pry prilakat socky k internetu...

kanuk 28.6.2006 8:20

Re: zrusit.

Na co je dobrý Internet? V Sev. Americe bylo pro něj veliké nadšení v 90. letech, ale teď to upadá (neříkám, že se počet uživatelů zmenšuje). Spousta internetových stránek je několik roků stará, většina pošty, kterou dostávám, jsou spamy, o které nikdo nemá zájem. Jedna z příčin této situace je rychlý vývoj komunikační technologie. Dnes přijde něco nového, a než to ti IT managoři zpracují, tak už je to zastaralé. Takže mnoho firem nemá moc zájmu do IT investovat, pokud to není absolutně nutné.

kanuk 28.6.2006 8:53

Re: zrusit.

Zase, není možné přenášet americké systemy do Evropy, jmenovitě do Česka, protože podmínky jsou úplně jiné. Na př. V Americe se telefon platí paušálně, v Česku všeobecně za čas. Paušál je pro soukromníka příliš drahý. Podobně pro připojení IN po TV kabelu, který je v Americe skoro všude, v Česku výjimečně. A tyto poměry se nezmění zrušením MI, protože jsou dány volností majitelů systemu určovat nejen ceny, jak uznají za vhodné, ale také parametry svých sítí (rozsah pokrytí a pod.)

herdekbbka 28.6.2006 10:38

Re: Re: zrusit.mno, souhkas s telef. - v česku je ještě ve vleku minulosti- kdy telefony do ciziny byly neúnosně drahé.

místních telefonů taky bylo poskrovnu. No a teď si to tržně rozdělují a zneužívají - a parádně. Onehdy jsem v bedně viděla reklamu jak telefony do zahraničí slevňují UŽ ZA 14,9 ZA MINUTU - HMM - ale o tom co jim dělá největší zisky - domácím telefonování - všichni ti telef. zlodějí ani muk. A kolikže to lidí vlastně může využít cizinovou slevu??? Nejnižší domácí sazba - pevná 3,8 za minutu a u mobilních to dělá búra a nedovoláte se , a ty náběhy když z pevné voláte mobil či naopak. I když oficiálně jsou - tedy měli by být - levnější a to dělaj všichni - napříč spektrem. Dojí nás jak dojnou krávu a my si to necháme líbit - tedy převážně ti mladí - co jim telefony a další propriety hradí rodiče či zaměstnavatel. Jsou to obrovské peníze - patrně daleko větší než paušály v emerice.

Joo telefony jsou zlatý důl tunelování našich peněz a my jim to baštíme. A nikoho to nezaujímá - žádný tel . úřad, nikdo. Chtělo by to zjistit - kolik že formy dávají do nákladů za telefon - Statistický úřad by to mohl zjisti celkem průkazně. a taky ve firmách přemýšlet  nad těmito náklady. Docela chápu, že se zahraničním firmám nezdají velké v poměrtu se jejich zvyklostmi - ale jen jestli si uvědomují tu rozlišnoist cenových relací - pak by je to můselo kopnout. Docela by stačilo roční sumu za telefon pronásobit kurzem koruny k jejich penízkům. A předpokládám že by bylo utrum.  Ale zahraniční majitelé tohleto neudělají a místní samozřejmě držej hubu. tož tak aby řeč nestála- pardon klábosnice - necvakala.

kanuk 28.6.2006 16:37

Re: Re: Re: zrusit.mno, souhkas s telef. - v česku je ještě ve vleku minulosti- kdy telefony do ciziny byly neúnosně drahé.

Herdekbabko, mám dojem, že v jednom se mýlíte. Slepice nesoucí zlatá vejce pro telefonní společnosti jsou právě dálkové hovory, alespoň v Sev. Americe. Dost pochybuji, že v Evropě by to bylo jiné. Proto nejmíň jednou týdně mi volá nějaká chudinka (z těch telefonních otrokáren), abych použil pro dálkové hovory služby té a té kompanie, která mi za to bude platit a snese mi modré z nebe. Zatím jsem nedostal žádnou nabídku služeb pro místní hovory.

herdekbabka 28.6.2006 20:05

Re: Re: Re: Re: zrusit.mno, souhlas s telef. - v česku je ještě ve vleku minulosti- kdy telefony do ciziny byly neúnosně drahé.

omyl kanuku -kolik pak je dálkových zahraničních hovorů a kolik je hovorů místních - pomer je jako sníh na Flloriodě. Mobilní telefony u nás - neskutečný počet, neskutečně provolané doby. Jen se tak kousek projet v šalině a nestačíte se divit -   a když si vezmete ceny - jsou to zisky jak hrom. Pokud jsem viděla - mám kabelovku takže docela slušný přehled o světě dokola - nikde nechodí tolik blbů s plácačkou u ucha a neječí kolem dokola kdeco - aby všichni slyšeli že JÁ DEBIL MÁM TAKY MOBILA.  a když vyrazím za kopečky - opravdu se tam lidi chovaj normálně - a když někdo žvandá cestou po ulici - je to určitě čech - protože má přece hovory TAK VÝHODNÉ - akorát při placení - pokud to není telefon dotovaný .... tož tak. a to nepíši o cenách při volání mezi jednotlivými operátory či na pevnou to už jsou opravdu hovory.

Tedy já tem mobil tak docel nezavrhuji - v dobách nouze je vhodný, jinak d¨je dobrý jako budík či alarm abych něco nezapoměla, nebo jako signál - zazvoním jednou dvajrát - a on se mi ten na druhém konci ozve na pevnou a taky další je dost lidí - co mají akrty různých operátorů - akdyž potřebují volat tomu kterému - tak je vyměňují - aby to volání vyšlo rozuměji a kapse přiměřeneji. Protože tak drahé telefony nejsou nikde jinde na světě jak u nás. To mi říká zkušenost - když z venku volám domů- přijde mi to levněji než když volám u nás doma na jimého operátora či pevnou linku. A to ani když volám z hotelového pokoje a to už je co říci.

Veselý 28.6.2006 7:48

Zbytečné ministerstvo

tak to vidím já. Každé ministerstvo je relativně samostané, to je hospodaří samostatně s přidělenými prostředky, má za ně odpovědnost. MI se snažilo přetáhnout peníze z rezortů (například za připojení k internetu) a snažilo se určovat jejich použití. Z principu je to zbytečný mezičlánek, založený z politických důvodů. Protože politické důvody pominuly, mělo by se MI zrušit. Problematiku koordinace ministerstev může provádět buď ministerstvo dopravy nebo ministerstvo vnitra, to záleží na rozhodnutí vlády.

Wlasta 28.6.2006 7:04

k čemu občanovi takové ministerstvo?

Náplň MI patří naprosto jednoznačně na M vnitra, která má v popisu státní správu. Ale chtělo by to pak jednu drobnou změnu vyčlenit policii z MV, možná, že by se pak ministr věnoval něčemu jinému než předvádění se ve vestě s nápisem POLICIE

Pravda je 28.6.2006 6:52

Ministerstvo likvidace informatiky-doposud !

Neexistuje země v Evropě, která by měla tak neschopné ministerstvo a která by tak úspěšně NEPOTÍRALA JAKOUKOLI SNAHU ZPŘÍSTUPNIT INTERNET PRO VŠECHNY OBYVATELE . ANTIMONOPOLNÍ ÚŘAD ( spíš pro monopolní, provládní a pro příjmově daňový) NA TOM MÁ TAKÉ SVOU VINU. ČEZ, Telekom a další dojné krávy podojí zákazníky a stát následně nadojené peníze vrátí (jen část, samozřejmě, spoustu prožerou nadbyteční úředníci) lidem v podobě různých dávek. Výsledkem je, jako by ty dávky byly ze samopalu, nic nefunguje, všechno je rozbité, nikdo se neodvažuje ani pípnout, aby nebyla další dávka (daň, zvýšení ceny atd.). ZRUŠIT ministerstvo informatiky je to nejmenší, ale kdo je zažaluje za škody způsobené jejich činností? A jsou to stovky milird ve vzdělání liodí, fungování země, morálním kreditu a ztracené generaci...;-O

Marty 28.6.2006 6:15

Statni informacni system

Kolik je lidi na vsech ministerstvech ? Asi nekolik desitek tisic (urcite nekdo zna presne cislo). Jak resi IS firmy obdobne velikosti (IBM, DHL, ...)? Jedno, dve, nebo tri datova centra - DC (duplicitni, triplicitni provoz), jedno nebo dve centra pro podporu uzivatelu (ServiceDesk - SD), aplikace postavene nad centralni db, vzdalena sprava jednotlivych PC, centralni nakup, ... Takze je potreba oddeleni pro urceni IT strategie (treba na uradu vlady) o rekneme desitkach lidi (maximalne) a servisni organizace. V CR podminkach to muze byt napr.: DC - Praha, Brno, Ostrava; SD muze byt v miste vyzsi nezamestnanosti; vetsina dnesnich aplikaci je vicevrstvych, tak by nemel byt problem je prevezt na centralni db a sjednotit uzivatelske prostredi pro snadny prechod pracovniku z mista na misto; centralni skolici zarizeni; jednotny system pro spravu obsahu webu (web content management); .... Na kazdem ministerstvu pak muze zustan jen par lidi na zastrceni vypadleho dratu, ... Celkove se usetri penize, zlepsi se dostupnost, lidi nebudou muset poskytovat informace nekolikrat (jedna db), ... Proste efektivnejsi a levnejsi system. A asi proto to nikdo nezavede :-(