23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pavel 28.6.2006 21:56

Ministerstvo desinformatiky

Jediný počin, který je veřejně znám je investice několika set milionů do informace lidu blbému českému, že budeme mít digitální TV (jednou tam možná budou všechny programy co jsou dnes na analogu) a k tomu potřebujeme černou skříňku zvanou set top box kam je nutno zastrčit čudlík s názvem scart. Tak jsem to státní tajemství vyzradil.;-D

bp 28.6.2006 20:36

U Premiérovy Bradavice!!!

Já jsem zřejmě nedocenil dosah toho faktu, kdo všechno Psa čte! A jestli na základě mého nezodpovědného vtipkování to MMU doopravdy zřídí, tak tímto zde veřejně slibuji, že se budu kát tím, že sním svůj památeční, plstěný (tedy masa & uzenin prostý) klobouk po dědečkovi...

Přeji hezký den.

herdekbabka 28.6.2006 19:45

k tomu ministerstvu pro maso a uzeniny - já jsem pro. protože stávající ministerstva jsou na proslulé dvě věci -

koukala jsem se onehdy v Makru na balení salámů a pod. Hmm - furt se skuhrá nad tkoušťkou a nezdravou stravou - tak vážení -. pokud pamatuji, tvrdívalo se že soja je zdravá a neobyčejně výživná, že k nasycení a doplnění energie stačí malé množství. Tvrdívalo se že buřty a pod. jsou škodlivé - že jsou tučné a původci nadváhy. Tak tedy já jsem v  Makru /poo špatné zkušenosti se špekáčky/ četla si všechna označení z čeho se skládají - všechny měkké salámy vč šunek - drůbežích i jiných  a pod- mají v sobě minimálně 45% soji, sojových bílkovin a td. masa tak 10-15 vepřové a 10-15 hovězí - ostatní jsou zahušťovadla a chťové ingradience. někde to dělá  až 65%- rozděleno na sojů a sojovou bilkovinu..   No dalo se to očekávat - vzhledem k počtu vepřového a hovězích vč. drůbeže - kolik se u nás vyprodukuje a to obrovské množství - které se zkonsumuje. Myslím, že kdyby byla povinnost u každách prodávaných párcích vuřtech a podobných - blivajzů -  tak jako u sýru tučnost - uvádět na každé cenovce situace by se určitě změnila.  Vůbec by se mělo vytvořit ministerstvo výživy a mělo by mít za povinnsot sledovat a koltrolovat stav výrobků které jdopu na pulty. Vím, razí se cesta - každý je odpovědný sám za sebe - ale neněšla jsem na jediném krájeném salámu či vuřtech a podobném sortimentu NIKDE zmínku - o obsahu soji - a vzhledem k tomu že poslední výzkumy potvrzují - že soja není tak zdravá jak se tvrdívalo a ty zdravotní potíže co se začínají projevovat - myslím, že je nejvyšší čas s tím něco udělat.  

Mirek od lesa 30.6.2006 16:27

Re: k tomu ministerstvu pro maso a uzeniny - já jsem pro. protože stávající ministerstva jsou na proslulé dvě věci -

Herdekbábo,

jsem taky pro to, aby se těm výrobcům přísně sledovaly proudy složek, z kterých povstává ten český hnus- uzenina!!

VladaPing 28.6.2006 17:17

Poté, co byl zřízen slavný Berkův "Úřad Y2k" může býti v...

české kotlině zřízeno ministerstvo čehokoli.......

AeroKarel 28.6.2006 16:57

Určitě zrušit. A nejen to, adeptů je více!

Flasi 28.6.2006 17:42

Re: Určitě zrušit. A nejen to, adeptů je více!

Vite doufam, co znamena zrusit? Presunout cast pod urad vlady a cast pod puvodni ministerstva. Hejbani skatulat a uspora zadna. Jenom nejake politicke body jak se zrusilo ministerstvo a tudiz se jiste muselo usetrit a snizit byrokracie.

smrcek 28.6.2006 16:37

ZRUSIT

Nekolikrat jsem se setkal na odbornych konferencich s uredniky ministerstva informatiky a mohu zodpovedne prohlasit, ze se ve vsech pripadech jednalo o nekompetentni hlupaky, kteri se nedokazi vyjadrit ani cesky, natoz, kdyz maji promluvit svetovym jazykem. Jeden z nich dokonce na konferenci o preshranicni spolupraci v Drazdanech prezentoval na ferovku cesky, bez ohledu na jednaci jazyky (Ang. Nem.). Obsah sdeleni pak v jejich podani byva take velice tristni: ... ehm informatika ma v Cesku dobrou budoucnost, ehm jen by to chtelo vic penez... . Jedine co umeji, je sebrat praci jinym a prezentovat ji jako svoji (napr. server geoportal.cenia.cz zacleneny do portalu a ted vsude na konferencich prezentovany jako vydobytek MI).

Pravda nesetkal jsem se s uredniky z jinych ministerstev, mozna je to tam podobne;-D, takze bych s tim rusenim mozna nezustaval jen u MI:-D.

Tomas 28.6.2006 16:23

Osobně se domnívám, že ministerstev je naprostý nedostatek

Rozhodně je dobré zřizovat ministerstva zejména pro oblasti, se kterými se tak jako tak nedá nic dělat - k těmto oblastem patří, vedle počasí, velikosti měsíce či průměrného počtu hlemýžďů na km/2 i informatika. Jsou státy, které ke vlastní škodě Ministerstvo informatiky nemají a tato oblast se u nich vyvíjí zcela nekoordinovaně a chaoticky. Dobrým příkladem je USA, kde celou tuto oblast obhospodařuje toliko vládní výbor, což má za důsledek mimo jiné tu skutečnost, že se nepodařilo standardizovat operační systémy. Pak dochází k tomu, že zatímco většina firem, občanů či institucí spořádaně používá produkty Microsoft, najdou se takoví, kteří do svých počítačů nahrávají jiné OS, některé dokonce bezplatně (což pak ani nelze zdanit), někteří takové systémy dokonce sami vyvíjejí (což pak nelze vůbec kontrolovat). Zkrátka a dobře - chaos.

Ovšem takové Ministerstvo informatiky, to je jiná. Např. vydá směrnici "Správný postup při vyplňování formulářů ve Wordu a jejich následné skartaci" a všichni státní úředníci hned vědí, jak formuláře vyplňovat a také, jak je pak z počítače bez pomoci šroubováku a kladiva odstranit. Nebo přijde s programem "Měsíc čistých kabelů", což jednak zvýší čistotu ve státní správě a současně se zjistí, kam které kabely vůbec vedou, což je jak známo nejtěžší oříšek pro každého informatika.

Tedy, více ministerstev, více státní správy. Ať žije standardizace barevnosti klávesnic a velikosti harddisků! Vzhůru k centrální sčítárně jedniček a nul.

Huck 28.6.2006 18:18

V USA mají úřad jako prase zvaný NIST

Národní institut pro standardy a technologii. Viz:

http://www.nist.gov/

Huck 28.6.2006 18:23

Re: V USA mají úřad jako prase zvaný NIST

NIST zaměstnává okolo 2.900 vědců, inženýrů, techniků a podpůrných a administrativních osob. Má operační rozpočet 930 mil.$ (tj. asi 20 miliard korun ročně). Viz:

http://www.nist.gov/public_affairs/general2.htm

Mirek 28.6.2006 21:07

Re: Re: V USA mají úřad jako prase zvaný NIST

Že by to byla obdoba Ministerstva informatiky, tak o tom lze  velmi pochybovat. Stačí se jenom podívat na jejich stránky. V

Aleš Procháska 28.6.2006 21:52

Re: Re: V USA mají úřad jako prase zvaný NIST

Americký NIST placený z peněz amerických daňových poplatníků je konkrétně pro mně 10 x užitečnější než všechna česká ministerstva dohromady. Třeba tahle komukoliv dostupná databáze: http://webbook.nist.gov/chemistry/fluid/ předčí všechno co mi může poskytnout celé ministrerstvo informatiky dohromady.

Brtník 28.6.2006 18:59

Re: Osobně se domnívám, že ministerstev je naprostý nedostatek

Zejména je nutno normalizovat ty nuly a jedničky, aby byly všechny stejné!

bp 28.6.2006 13:23

Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

Pořád někdo straší, že kvalita špekáčků se zhorší, vepřové i hovězí že podraží, drůbež je zase moc levná, do toho to zelené maso z televize... Ministerstvo masa a uzenin by tyto otázky vyřešilo důsledně, koncepčně a na odborné úrovni.

Flasi 28.6.2006 13:32

Re: Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

Copak? Doslo k tak zasadnimu rozvoji uzenarstvi, ze je potreba vytvorit pro tuto oblast nove zakony a je potreba koordinovat masitou vymenu mezi statnimi urady a mezi statem a obcanem? Ja nevim, v uzenarstvi se neorientuji, ale jestli tomu tak je, tak klidne vemte mistni masny urad a udelejte z nej ministerstvo.

jarda 28.6.2006 14:17

Re: Re: Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

No sakra, že došlo. Zkuste porovnat nabídku výrobců a výrobků od roku 89

Flasi 28.6.2006 14:44

Re: Re: Re: Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

Vetsi nabidka je sakra malo. Resi se snad dneska masem to, co se driv resilo treba cihlama, nebo autama, nebo telefonem?

Brtník 28.6.2006 19:04

Re: Re: Re: Re: Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

Dříve se uzeniny dělaly z masa, maximálně z mouky. Dnes je základní surovinou geneticky modifikovaná sója.

Flasi 28.6.2006 19:18

Re: Re: Re: Re: Re: Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

A to soja snaz zpusobila, ze se dneska uzeniny pouzivaji jako hlavni komunikacni nastroj a vytlacuji ostatni druhy komunikace? Rikaji vojaci, ze pro ne nejdulezitejsi uz nejsou pocty tanku, ale uzeniny? Jestli ano, tak by se to ministerstvo vurtu a klobas fakt melo zridit.

honzak 28.6.2006 14:45

Re: Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

Došlo i k masivnímu rozvoji sofistikovaného označování výrobků. Např. uzeniny Novák nabízí "Párky z masa"!!!!

ptakopysk 28.6.2006 14:55

úžasnej nápad!

ta představa, že mám cosi úředního na takovémto ministerstvu k jednání a studuji plán budovy: náměstek pro špekáčky, odbor buřtů s cibulí, odbor opečených buřtů, sekce uzeného....

Saša 28.6.2006 16:19

Kdepak, to musí být samostatně.

Ministerstvo pro maso, ministerstvo pro uzeniny, ministerstvo pro jitrnice a jelita, ministerstvo pro špejle do jitrnic a jelit.

Jarmila B. 28.6.2006 16:37

Re: Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

já osobně postrádám zrušený Výzkumný ústav mezařský ( meze, to  co bývalo hranicí mezi poli, komunisté zrušeili a když jim teklo do bot, založili tenhle´VÚ)

Brtník 28.6.2006 19:03

Re: Já bych chtěl vyčlenit samostatné ministerstvo pro maso a uzeniny!

Zejména odbor masové spotřeby.

Jindra Pařík 28.6.2006 11:32

Pane Kmente

IT se živím už léta, ale ministerstvo informatiky jsem vážně ještě nepotřeboval. Tohle paradoxní ministerstvo bylo vytvořeno pro Mlynáře protože ten kromě ovládání exploreru nic jiného neuměl a ministrem chtel být mermomocí. Hájíte jen korýtka úředníků, i když přiznávám, velmi sofistikovaně.  Pokud máte pocit, že ministerstvo je napěchováno odborníky z naší branže, nemusíte mít o jejich budoucnost obavu, protože v soukromé sféře se uplatní lépe. Ale vy ten pocit oprávněně nemáte. Ministerstvo bylo, je a bude k ničemu. Jak správně předeslal předřečník, je to stejně taková filiálka Autocontu  plná šibalů.

Flasi 28.6.2006 11:45

Re: Pane Kmente

Opravdu jste nikdy nepotreboval, ani byste v budoucnu nepotreboval nic z toho, co MI udelalo anebo melo v agende? Ani jako IT-man, ani jako obycejny clovek?

Nebo myslite, ze jste ho nepotreboval primo? To ale nepotrebujete dobrou polovinu ministerstev.

A s tim Autocontem si to nenechavejte pro sebe a neco nam reknete, protoze veskere skandaly s ATC se tykaly jinych uradu, nez je MI.

hufv 28.6.2006 12:36

Re: Re: Pane Kmente

To není jenom ATC. Faktem je, že MI je přímo napojeno na Microsoft a prosazuje všude jeho technologie - naprosto opačně od zbytku EU, kde ve veřejné správě např. ve Francii, Německu.... se naopak snaží prosazovat open standardy.

A o jeho škodlivosti je možné se podívat na Českou poštu, která je přímo tímto ministerstvem řízena. Za celou dobu existence MI nedošlo naprosto k ničemu, co by vedlo ke zlepšení služeb. Ovšem nyní, když tato vláda končí, došlo k personálnímu zemětřesení a mění se hodně z managementu ČP - a zkuste si typnout, kdo tam jde.

Flasi 28.6.2006 13:30

Re: Re: Re: Pane Kmente

Ze MI napadne lne k resenim od MS je urcite pravda a netesi me to. Ale tak at se pise o MS a ne o ATC.

Co se tyka CP, tak tam se prakticky nic nestalo uz opravdu hodne dlouho a nestalo se nic ani za 4 roky existence MI. Pokud mohlo MI udelat vice nez udelalo, pak bych byl ovsem radeji aby spis resilo IT propojeni jednotlivych uradu, nez CP.

hufv 28.6.2006 13:44

Re: Re: Re: Re: Pane Kmente

Jenže ČP mělo právě MI v náplni. A neřídilo nic. A v podstatě to bylo jediné, co řídit mělo, bez ohledu na další kompetence a potřebu dalších zákonů a kroků. MI tedy fungovalo jen samo pro sebe a v podstatě nedělalo nic. Proto je zbytečné.

Ještě k procentům uvedeným v článku. Nevím, kde se p. Kment pohybuje, ale já se pohybuji trvale v komunitě IT - a 99% tvrdí, že MI je k ničemu.