20.9.2020 | Svátek má Oleg


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jarda 18.9.2009 12:46

Re: Autor je učitel ?

 tak by se měl učit.

jarda 18.9.2009 12:43

pane učiteli,

Váš článek začíná velmi pěkně- to jsou všecno shrnující pravdy. U toho jste měl skončit a nebo rovnou napsat, že hlavně chcete napadat prezidenta Klause i za cenu nesmyslů / jak je v určitých kruzích dnes zvykem/. Jen jeden fakt z mnoha pro příklad- dluhy bank z větší části se přenášely ze socialismu- nedobytné úvěry od soudruhů ve spřátelených zemích, nesplatitelné úvěry socialistkým podnikům, které se jen stále "převracely" - nechte se v tomto  poučit a také se nechte poučit o problémech, které V.Klaus řešil a jak se to ze začátku dařilo než přišli hadi a otřepali se komunisti atd.           Aź to všechno seštudujete, tak možná  že už nic psát nebudete, ale to nebude taková škoda jako teď, kdy máte pocit , že tomu rozumíte.

H.K. 18.9.2009 12:38

Re: Viníci

Viníci současného stavu jsou naprosto jasní. Je Vám pane Klička IP: 78.110.220. vůbec něco nejasné? Neházejte všechny do jednoho pytle. Žádný není neomylný. Ani Vy.

Ukázali tak, že nejsou výkvětem národa, ale sborem diletantů,... Je to vzorek naší společnosti. Nejsou lepší ani horší jak ostatní. Jsou to lidé, které jsme zvolili.

Kandidujete do parlamentu, přesvěčte lidi o svých schopnostech a možná to bude kvetoucí parlament. Obávám se, že to bude stejné jako teď. Ve společnosti, kde 18% voličů volí KSČM, to nikdy dobré nebude.

Pamětník 2 18.9.2009 12:33

Re: Viníci

Kamile,není podstatné,aby poslanci a senátoři měli právnické vzdělání.Jen by měli v sobě najít kus odvahy a přiznat,že nemohou řadu věcí ovlivňovat.Příklad pánů Bendy a Kubery,kdy velmi fundovaně vystupují i z titulu své funkce proti návrhům zákonů je zarážející.Pan Kubera dokonce v řadě případů nabádá občany,aby zákony nectili.Když něčemu nerozumím,tak si pořídím někoho,kdo tomu rozumí.Pokud by měli do zákonů zasahovat političtí anafalbeti,tak budeme blízko době,která byla kritizována,protože holič dělal ředitele továrny na nábytek.Podle toho,jak pracují výbory pro zákony,tak i vypadají.

Neporazitelní 18.9.2009 12:33

Vládní zájmové spolky

Ústava má slouži lidem, ne aby lidé sloužili ústavě. Způsob vládnutí Českých poslanců je často farizejský, kdy říkají, že zákony jsou dokonalejší než lidé kteří je vytvořili. Problém popsal jeden soudce, když v TV řekl: Každá stranická parta (já bych řekl tlupa), která vyhraje volby vyhodí ze sedla své odpůrce a opozici v Praze i v okolních městech a rozdělí funkce a kšefty pro své známé, příbuzené a rodiny. Tomu se říká mafiánský způsob vládnutí. A kde jsou občané? Ti nejsou tak důležití, důležití jsme my, říkají výherci podle přísloví: VÍTĚZ BERE VŠE.

Klička 18.9.2009 12:02

Re: Viníci

Vážený, za prvé již nežijeme v komunistickém státě a tak mi prosím netykejte, když se ani neznáme. Tykají si pouze soudruzi. Poslanci a senátoři k tomu, aby vykonávali dobře svůj mandát právnické vzdělání nepotřebují, ikdyž by jim slušelo. Říkají si přece "zákonodárný sbor". Zákony přece nemůže tvořit a schvalovat kdejaký hejhula a poskok politických stran. K posouzení a odpovědnému odsouhlasení zákona potřebuje člověk zdravý vlastní rozum a ne rozumy diktované stranou. To si, prosím, uvědomte.

Pamětník I. 18.9.2009 11:44

Re: Pane učiteli, klobouk dolů

...již dlouho v dějinách našeho státu se nevyskytl podobný exot, který by dokázal nadělat takové škody a nebyl dostatečně včas politicky eliminován. Dokazuje  to současně bohužel i naprostý nedostatek výrazných osobností, které by se podobnému exotovi dokázaly kultivovaně a veřejně postavit a poslat ho, kam patří... Vím osobně o minimálně dvou jasnozřivcích, kteří jej chtěli eliminovat dokonce fyzicky již při ustavování Občanského fóra v Činoherním klubu, bohužel už tenkrát tam vyhrál duch hesla: "nejsme jako oni". Dnes obzvláště velice litují své ústupnosti.

jan 18.9.2009 11:34

Re: Předčasné volby.

Přísloví: Kdo umí, tak umí, kde neumí, učí..

Pamětník I. 18.9.2009 11:33

Re: Prezident

Nepleťte si mladého studentíka Bendu s úctyhodným  antikomunistickým disidentem  Bendou seniorem.

jan 18.9.2009 11:33

Re: Autor je učitel ?

... ale na tomto webu je to velice žádané a ceněné!

Kamil 18.9.2009 11:21

Re: Viníci

Brečíš dobře, ale na blbém hrobě. Jak bys chtěl zařídit, aby měli všichni poslanci a senátoři právnické vzdělání? Ony i ty osobnosti, pro které tak horuješ jsou obvykle po právní stránce úplně stejní analfabeti jako jsi ty.

Quark 18.9.2009 11:21

Autor je učitel ?

jeho jediné přínos je, že si kopnul do Klause (dobře ví že beztrestně, jak ubohé...). Bohužel už ani v tom není originální.

Pamětník I. 18.9.2009 11:15

Re: Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

Vy osobně můžete nekompetentně považovat výrok Ústavního soudu za cokoliv, ale hlavně veřejně můžete nanejvýš sklapnout podpatky a vzít na vědomí, že plénum ÚS ho má největšího ve všem "a tak je to spravne a tak to ma byt."

Klička 18.9.2009 11:06

Re: Pane učiteli, klobouk dolů

Dostatek výrazných osobností by se dozajista našel, ovšem náš systém není postaven na výrazných osobnostech, ale na osobách závislých na politických stranách. Je postaven na volné soutěži politických stran, které ovšem ze své podstaty (vždy menšinová vůle občanů) nejsou a nikdy nemohou být oním zástupcem občanů,kterého předpokládá zastupitelská demokracie. Máme špatnou ústavu, vážený, a tam je jádro všech problémů. Tato ústava však již vygenerovala diktátorskou vládu politických stran a bohužel jen ony ji mohou změnit. To by ovšem musely jít proti své vlastní podstatě, ikdyž v zájmu občanů této země. Zbývá tedy jediný způsob, jímž je možno dosáhnout změny k lepšímu a to je revoluce. Zná-li někdo způsob jiný, nechť jej zde uvede. Budu mu sám vděčen.

Pamětník I. 18.9.2009 11:06

Re: Vážený pane strejdo!

;-)R^R^R^

Milan 18.9.2009 11:04

Re: předčasné volby

Klaus svými dalšími kroky dokázal, že byl iniciátrorem svržení regulérní vlády. Paroubek, Tlustý a Zubová s Jakoubkovou jen konali v jeho režii. Nepřímo to lze dokázat tím, že nejmenoval po tomto ostudném aktu Paroubka premiérem což by bylo nanejvýš logické. Jeho pomstychtivost vůči všem, kteří se mu nechtějí podřídit (např. Topolánek, Ústavní soud) je silnější motivace  než jakákoliv jiná. 

Pamětník I. 18.9.2009 11:02

Re: mezera v ústavě

Vy osobně můžete nekompetentně považovat výrok Ústavního soudu za cokoliv, ale hlavně veřejně můžete nanejvýš sklapnout podpatky a vzít na vědomí, že plénum ÚS ho má největšího ve všem "a tak je to spravne a tak to ma byt."

Chris Kelvin 18.9.2009 11:00

Re: demokracie

To je dobrý, to s tím trávníkem. A vůbec nejhorší je ta varianta, kdy po tom sice nekvalitním, nepravidelně stříhaném trochu zapleveleném místy holém socialistickém, ale přeci jenom stále ještě trávníkem, dvacet let dupali borci v okovaných botách, a my místo abysme je konečně vyhnali, tak jen tak koukáme, jak si tam začínají připravovat piknik :-)

Klička 18.9.2009 10:56

Re: demokracie

Velice dobrý příspěvek. Ovšem chybí mi zde návrh jak tlačit. Ať přemýšlím sebevíce, za současného stavu mě napadá pouze jediné : Revoluce. Pokud znáte jinou cestu, poraďte. Budu Vám vděčen

Klička 18.9.2009 10:52

Viníci

Viníci současného stavu jsou naprosto jasní. Jsou to: Prezident Václav Klaus, Jiří Paroubek, Mirek Topolánek, Mirek Kalousek, Liška, Filip, jakož i všichni poslanci a senátoři, kteří hlasovali pro předmětný zákon. To si výkvět národa, jakým by měli být, nesmí dovolit. Ukázali tak, že nejsou výkvětem národa, ale sborem diletantů, kteří nemají právo si říkat zákonodárný sbor a to proto, že nejsou schopni dát dohromady zákon, natož zákon ústavní, který by Ústavě neodporoval. Rozhodnutí Ústavního soudu bylo naprosto správné, ale základní a zásadní chyba je někde jinde. Tato chyba je ve znění Ústavy samém. Některé její články jsou v rozporu samy se sebou a jiné v rozporu navzájem. Pouze pro příklad uvádím některé z nich. Jsou to: Čl.6, čl.18, čl.23, odst.3, čl.26 a čl. 27, odst.1. Podobně je tomu i u jiných článků. Tato Ústava byla přijata také ústavní většinou v parlamentu a senátu. Je nutno si uvědomit (a uvědomit by si to měli především voliči), že dnes již nestačí, aby občany v parlamentu zastupovali dojička a traktorista, ale skutečně nejlepší z nás. Nejlepší nejen svým přesvědčením, ale rozumem a znalostmi. V tom nám však také brání Ústava a to tím, že předepisuje poměrný volební systém a soutěž politických stran, které diktují voličům kandidáty především loajální, nikoliv moudré a zodpovědné. Máme tedy, co jsme chtěli, demokracie to ovšem není.

Arnošt 18.9.2009 10:40

Předčasné volby.

Nemá cenu polemizovat: Autor je učitel, tudíž má vždy pravdu.

honza 18.9.2009 10:37

demokracie

Demokracie je přesně podle definice anglického trávníku. Ten nepotřebuje ke své dokonalé kvalitě žádnou zvláštní péči. Jen tu základní, ale poskytovanou trpělivě po staletí. Toho nám bohužel nebylo zatím dopřáno. Na druhou stranu dlužno říct, že i naší vlastní zásluhou. našli se tu politikové, kteří měli dobrý úmysl i lidskou kvalitu. Ti byli ale semleti tím strojkem na maso, kterému se říká poslanecká sněmovna. Tam nesedí elita, ale odpad, který se neuživil prací. Pochopitelně výjimky se najdou i zde. Senátoři jsou na tom lépe, ale jen o málo. Co je to za elitu takoví pánosoudruzi Falbr, Dryml atd.

Snažme se tedy tlačit na takovou ústavu a volební zákony, které by daly záruku silnějších stabilnějších vlád, které budou mít možnost něco pozitivního udělat a za 4 roky složit účty bez možnosti vytáček na koalici.

Karel 18.9.2009 10:28

Pane učiteli, klobouk dolů

           Již dlouho jsem nečetl tak dobře formulovaný příspěvek, zabývající se destruktivní rolí V. Klause v posledních dvaceti letech. Domnívám se, že jste zcela přesně vystihl důsledky jeho narcisistického chování v politických proudech posledních let. Jeho přehnané a zcela nepodložené mínění o kvalitách jeho osobnosti a vlezdoprdelkovské manýry jeho poskoků z ODS způsobily těžké škody na politické scéně a jeho názorový veletoč posledních let, kdy se nakonec málem objímá s J. Paroubkem a žene svým chováním vůči EU republiku do náruče Ruska jenom dokazuje,  že již dlouho v dějinách našeho státu se nevyskytl podobný exot, který by dokázal nadělat takové škody a nebyl dostatečně včas politicky eliminován. Dokazuje  to současně bohužel i naprostý nedostatek výrazných osobností, které by se podobnému exotovi dokázaly kultivovaně a veřejně postavit a poslat ho, kam patří. Obávám se však, že v současném českém prostředí se politicky prosadí bohužel spíše "osobnosti" typu pana Paroubka, které pro p. Klause neznamenají absolutně žádné nebezpečí, ale pouze dotvářejí pitoreskní podobu současné politické scény s jejími směšnými protagonisty.

novaz 18.9.2009 10:19

dvacet let a dost

Oranžovo-rudým bolševikům se celkem daří vytvářet atmosféru nasr-anosti ve společnosti. Není daleko doba, kdy udavač Falmer s Paroubkem usoudí, že míra nasr-anosti národa je již dostatečná a milostivě se ujmou moci. Tento národ si však jinou vládu nezaslouží.

Hroch 18.9.2009 10:13

Re: Souhlas.

mylíte se, ing. Paroubek byl členem socialistické strany .... to nebývala moc vstupenka mezi opravdu mocné ......

Ale máte pravdu v tom, že je to patchant

Vlasta.on 18.9.2009 10:12

Re: Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

A mohl byste tento svůj názor doložit i nějakými argumenty, nejen ad hoc tvrzením?

Hroch 18.9.2009 10:10

...

učitel to není povolání, to je diagnoza ;-P

Vlasta.on 18.9.2009 10:10

Re: Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

Jste hlupák. Do ústavy patří všechny ústavní zákony a to, že si myslíte, že ne a nenašel jste si všechny, je váš problém. A že někde najdete jenom první ústavní zákon a nic jiného vámi citovaná "ústava" není, je problém těch kteří to tak prezentují. A samozřejmě váš, že to nevíte.

Zeman 18.9.2009 10:07

Prezident

 svým postupem tuto situaci spoluzavinil, nepostupovat podle ústavy. Tu ovšem spoluvytvářel třeba odborník na právo, doživotní poslanec Benda a další machři. Toto jsou výsledky. To, že vládne buď Paroubek, nebo Topolánek, s tím nic nenaděláme, tak to chtějí voliči.

JH 18.9.2009 9:32

Pane -F, obávám se, že si toho inženýra ekonomie příliš idealizujete

Ale možná jsou vám sympatičtí oportunističtí narcisté s komunistickým zázemím, kteří rozvracejí morálku našeho národa.