24.9.2020 | Svátek má Jaromír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JH 18.9.2009 9:24

Není to náhodou tak,

že poslancům po rozpuštění sněmovny ještě pár měsíců běží plat? Tedy, že nemusí nic dělat za stejné peníze?

JH 18.9.2009 9:20

Vážený pane strejdo!

ODS volila Ing. Klause proto, aby se jim nevrátil do ODS a neškodil jim. Teď škodí nám všem :-)

Štváč 18.9.2009 9:16

Re: ...souhlasím s autorem,

typicky česky pitomé, že "B" ?

V. 18.9.2009 9:14

Největším neštěstím jsou Bambásci

všech barev a odstínů, kteří vždycky a  všude  přesně ví a mohou ukázat, kdo za to může. Samozřejmě jsou to vždycky ti druzí, oni nikdy.

Štváč 18.9.2009 9:13

slušně řečeno

to by ale musel bejt hradní monarcha formát, aby to uznal a to von nikdy nebyl a nebude.

ZaZU 18.9.2009 9:13

Re: problém dvou výplat

Jo, jo. To říkali demokrati po únoru 1948 taky....................

Vendy 18.9.2009 9:03

Re: Souhlas.

Místo článku mohl pan učitel spáchat atentát na viníka. Nebo by se mohl alespoň upálit na protest jako Palach.

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:36

Re: OPÁČKO!

Oni jim možná neustoupí, ale spíš spojí s "Janotovým balíčkem" otázku důvěry, a tu nedostanou, načež hodí ručník do ringu.

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:34

Re: Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

platné zákony "Tomáš Gariggue Masarik zasloužil se o stát" a "Eduard Beneš zasloužil se o stát" jsou ukázkou, nakolik je tato dodatečná a účelová podmínka v rozporu s obecnými zvyklostmi)

V těchto případech právě nejde o zákony, i když jsou jako zájkony nazvány a schváleny Sněmovnami. Nesplňují pojmové zznaky zákona, nejsou normativní (nenařizují ani nezakazjují chování). Zákon o Masarykovi možná i zákonem bude, protože nnařizuje, aby ta slova byla vytesána do kamene ve Sněmovně, ale "zákon o E. Benešovi" není zákonem, i když jej schválila Sněmovna a vyšel ve Sbírce zákonů. Ale nikdo si u Ústavního soudu nestěžoval. Z občanů není nikdo ke stížnosti legitimován, protože jím není nikdo subjektivně poškozen. To nic nemění na tom, že to není zákon.

Ad hoc "ústavní zákon", který byl Ústavním soudem zrušen, také nesplňuje pojmové znaky ústavního zákona, ale z jiného důvodu: Je normou, avšak ad hoc.

Hanka 18.9.2009 8:26

Re: předčasné volby

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

Hanka 18.9.2009 8:23

Re: OPÁČKO!

TOTO- CO PÍŠETE - toho se skutečně mužeme  dožít!  Ale kladu si otázku. Jak ven z tohoto bludného kruhu!  ČEHO SE VLASTNĚ VÍC BOJÍM- ale asi toho aby pan  Fischer a pan Janota- neustoupil těm dvěma rudým grázlum: Proboha, at už toho grázla z Lidov. domu někdo pošle navždy do (Y)(Y)(Y)(Y)(Y)!!

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:13

Re: OPÁČKO!

Asi to tak dopadne.

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:11

Re: Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

1. Ústavním soudem zrušený zákony neby ústavním zákonem (neměl všechny pojmové znaky ústavního zákona).

2. Ústavní zákon může být v rozporu sám se sebou (například může něco současně nařizovat i zakazovat - to však nebyl náš případ) nebo s jiným ústavním zákonem, případně s materiálním jádrem Ústavy.

Především - zrušený "ústavní" zákon nebyl ústavním zákonem, neměl všechny jeho materiální znaky.

Náhodný kolemjdoucí 18.9.2009 8:08

Re: Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

"ústavní zákon o samorozpuštění z roku 1998 ani ten z roku 2009 se ovšem nedílnou součástí ústavy nikdy nestal. Aspoň ten z roku 98 v ní nenajdete (stačí se podívat na Ústavu na stránkách PSP). Nebo byl snad později opět ústavní většinou zrušen???? :-P

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:06

Re: předčasné volby

Senát by mohl schválit s přimhouřením oka dejme tomu úsporný balíček, ale podle Ústavy nemůže schvalovat rozpočet.

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:03

Re: Autor je nejen učitel,

Přesně takoví, jako vy.

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:02

Re: ...souhlasím s autorem,

Pochybuju, že autor radí prezidentovi.

Šerlok Homeless 18.9.2009 8:01

Re: problém dvou výplat

Senát nemůže schvalovat rozpočet. Spíš by bylo rozpočtové provizorium.

REX 18.9.2009 7:59

Souhlas.

Klaus, který svůj úřad zneužívá k prosazování osobních, často zcela mimózních cílů a Paroubek všeho schopný bolševický aparátčik, jsou  pro tuto zemi katastrofou. A jak se jich zbavit? Klause těžko. A Paroubka? Fišer musí svázat úsporný rozpočet s další existencí své vlády a poté až jim za to  bolševik s Paroubkem nevysloví důvěru, hodit to celé Paroubkovi na hlavu a je po něm.

GRUNTORÁD 18.9.2009 7:53

OPÁČKO!

Taky jsem to včera:

Autor: kolemjdoucí IP: 83.208.71.xxx Datum: 16.09.2009 21:13

u Moravce viděl a s největším sebezapřením jsem se na toho arogantního  socanského vyžírku s vizáží cikánského barona dokoukal až do konce. Ano, jde mu pouze o moc a skvěle kopíruje Klému , jak zasíval chaos před převzetím moci v únoru 48. Socani i komunisti potřebují, aby krize byla co největší, aby se zvyšovala nezaměstnanost a co největší množství lidí se ocitlo existenční nejistotě a  v závislosti na jejich milostivém státu a proto je volilo. Největším nebezpečím pro obě rudé partaje představuje sebevědomý občan , co se dokáže postarat o sebe a svoji rodinu a stát v podstatě nepotřebuje. V tomto zorném úhlu náhledu je počínání levice a konec konců i odborářů zcela logické. Takže nebude žádný prodloužený mandát prozatímní vlády , parlamentem to zároveň se sníženým schodkem neprojde a  Fišer i Janota hodí ručník do ringu , protože  s takovým rudým póvlem  nebudou dělat kompromisy.  Socani a komunisti si najdou nějakého svého Kašpara  za předsedu vlády, najmenují si své ministry, protlačí to svoji společnou většinou parlamentem a bradavice bude hřímat z balkonu - právě jsem se vrátil z Hradu od pana prezidenta.  Nepřipomíná vám to něco ?

Petr Kohout 18.9.2009 7:30

Re: mezera v ústavě

Pokud budeme považovat zmaření voleb z 9. a 10. října 2009 za neplatné (mimo pravomoc ústavního soudu), tak ústava přinejmenším letos mezeru NEMĚLA. Pouze jí ústavní soudci uměle vyrobili.

Petr Kohout 18.9.2009 7:28

Pane učiteli, pokud je něco ústavní zákon a tedy nedílná součást ústavy,

pak nemůže být s ústavou (tj. sám se sebou) v rozporu. Však také ústavní soud zvolil složitou argumentaci. Nejprve si vymyslel (vycucal z prstu) dodatečnou a nikde neuzákoněnou podmínku, že zákon musí být obecný, tj. řešit více případů (platné zákony "Tomáš Gariggue Masarik zasloužil se o stát" a "Eduard Beneš zasloužil se o stát" jsou ukázkou, nakolik je tato dodatečná a účelová podmínka v rozporu s obecnými zvyklostmi) a tím si vyrobil možnost prohlásit, že "nejde o zákon". Jinak, obecně vzato, snaha zabránit demokratickým volbám se obecně považuje za velezradu, například v Afghanistánu Čeští vojáci na podobné lidi (tam se jim ale neříká ústavní soudci, ale Talibánci či Alkajdisti) bez váhání střílejí.

B 18.9.2009 7:15

Re: ...souhlasím s autorem,

A prozradíte, kdo je pro nás štěstí?;-P

B 18.9.2009 7:13

Re: mezera v ústavě

Nezaměňujte Morava za komunistu. Komunismus je charakterová vada. A na kterého moravana se vyvalila špína?

B 18.9.2009 7:11

Re: Nazvat konkrétně.

Paroubek se už posral. Hejtmani, ze strachu o peníze ho dotlačili k zoufalému kroku. Teď už ztratil možnost, že se s nimi někdo bude bavit, kromě komunistů. Protže hejtmani totálně vytunelovali rajské rozpočty, chybí jím pěníze a čekali, že stát se zadluží, aby finacoval oranžovou blbost. Jenže se přepočítali. přišla krize a  není na důlěžitější věci. Dobrý hospodář myslí na zadní kolečka, ale protože socani dobří hospodáři nejsou, tak se zákonitě museli posrat. Čtěte na Novinkách.Novinky nemusím, ale toto co uveřejnili je síla. Dnes budou nejčtenější rubrika.:-/:-/(Y)(Y)

-F 18.9.2009 7:04

Re: Autor je nejen učitel,

Lidi anebo zrustrovaní a zakomplexovaní jedinci?:-/:-/

-F 18.9.2009 7:03

Re: problém dvou výplat

Přečtěte si na Novinkách jaká je skutečná pravda, proč Paroubek shodil předčasné volby. Oranžový hejtmani totálně vytunelovali krajské rozpočty a měli obavy, že by senát schválil Fižerův rozpočet a oni by došli o evropské peníze.Oranžový šibalové jsou u pos.aných na dvoře. Vlezli do vlastní pasti. Buď Fišerův rozpočet schválí a nebo budou muset sestavit novou vládu, která nedostane důvěru. Od Topolánka to byl dobrý tah, když složil mandát. Napoleon Paroubek se nebude mít vůči komu vymezovat a bude muset převzít odpovědnost.Socani se chovají jako slepice, když mají v kurníku lišku. kdákají a kdákajíakdákají. Není třeba ostouzet Václava Klausa. Je to starý lišák. Panika v Lihovém domě raduje. Paroubek do vánoc nevydrží. Ty kopy hnoje, které paroubek za sebounechá hned tak někdo nevykydá. Pokud mají socani pud sebezáchovy, tak novým předsedou  nezvolí nikoho, kdo podporoval Paroubka. I ty jejich skalní voliči jich nemusí volit.(Y)(Y)

Milan 18.9.2009 6:59

Re: Autor je nejen učitel,

Napište taky vlastní blog a uvidíte co lidí Vám napíše že jste ....

-F 18.9.2009 6:52

Re: Autor je nejen učitel,

R^R^:-D