4.8.2020 | Svátek má Dominik


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
19.9.2009 15:13

pokračování k Hrochovi a nepamětníkům

Ve funkcích samozřejmě byli prorežimní přisluhovači. Absolventi si říkali,že by mohli prostě na nabídku KSČ říci:" Sorry, já jsem už členem jiné strany NF".To byl možná příběh Kalvody

- advokáti té doby byli vnucováním průkazky KSČ diskreditováni, jednak, aby se v obhajobách příliš neoddálili přání strany, jednak aby jim i

lidé příliš nedůvě-řovali. Zrušit obhájce, to si ani komunisté nemohli dovolit. Mít

nějakou jinou stranickou průkazku byl možný únik pčed nuceným

členstvím, ale stejně znamenal závazek zůstat veřejně  pasivním, možná tak být sportovním nebo kulturním referentem, nebo ztratit tvář.  ...  3/ Potičtí karieristé, kteří mírou svého intrikánství neobsadili honorované a mocenské posty v KSČ a jako druhá liga obsazovali vedení těch pseudostran NF, protože někdo musel na těch radnicích i v parlamentu vytvářet zdání demokratické plurality- i  tato koryta byla žádoucí. 4/ Dosazení STB, která dozírali všude.  Protože život není černobílý,na švech těchto skupin/ podvedení,naivní,prohnaní a zločinní/ byly samozřejmě jakési přechodové typy, neboť šedá všechna teorie. Tak se zahloubejte do historie a zkuste si ing.Paroubka zařadit. Vedle kolotočářů se do světa podívali diplomaté, pracovníci podniků zahraničního obchodu,stavitelé ropovodů..mít vliv, třeba nad lunaparky, mělo své kouzlo, jako dodnes všude tam, kde se točí prachy.

19.9.2009 13:54

Re: To bylo tak

Hrochu, v těch nekomunistických stranách Národní fronty do r. 89 byly vlastně jen 4 typy lidí.

1/ angažovaní prosťáčci, dědičně socialisti nebo věřící. Normální, víceméně slušní lidé se zájmem o veřejné dění, nechápající, že tou přihláškou usnad'nují  svou evidenci"vnitřního nepřítel"e a jsou pod lupou. Nebylo jich asi moc, protože se samo sebou vylučuje, aby politicky angažovaný člověk byl tak hloupý.

2/Političtí schizofrenici, uštvaní politikou KSČ, kteří obyčejně chtěli jen dělat svou práci na místech, vyhrazených pro politickou nomenklaturu,  neměli dost sil i odolávat soustavnému tlaku, aby legalizovali KSČ a vstoupili do ní, aby komunisté mohli říkat :"K naší myšlence se hlásí pan profesor XZ, doktor ZŽ, pan AB, ta myšlenka spojuje všechny vrstvy!"  Komunističtí propagandisté totiž vymysleli určitý poměr lidí  se základním, SŠ a VŠ vzděláním, který má KSČ mít, aby komunistickou praxi mohli prezentovat jako legitimní - na mezinárodním poli. Zatímco někteří zamindrákovaní nádeníci a domovnice se do strany hrnuli sami, neboť jejich malým duším dávala pocit důležitosti, a mnohdy možnost až sadistické  moci nad druhými / škola udavačů/, vzdělaní charakterní  lidé se do KSČ nehrnuli. Ovšem ODMÍTNOUTněkolikrát vnucovanou kandidaturu do KSČ bylo o krk, o živobytí, už  to byla vzpoura. Nařčení, že jste "neuvědomělý, znamenalo celoživotní  existenční starosti. Některé profese jste bez politické příslušnosti prakticky dělat nemohli, když už jste na truc vystudovali / museli jste mít pořád samé jedničky, to vás museli vzít, a na VŠ čelit vyhození z malicherných důvodů./. A tak někteří promovaní, aby měli od komunistického verbování pokoj, uchovali si jakous takous "tvář vzdorujících", vstupovali k socialistům a lidovcům, kde nic nedělali, protože na úrovni politických aktivit to byly jen takové "okrašlovací spolky" komunistické pseudosvobody politického smýšlení.

18.9.2009 23:59

Re: Analýza, kterou podává autor

Jestli něco bylo laické, milý Gardnesi, tak představy jistých rádobyekonomů pod vedením Václava Klause o tom, jak vlastně funguje průměrný průmyslový podnik. Ale to by bylo na dlouhé psaní.....

18.9.2009 21:44

Re: Viníci

Jistě Frantíku!;-D

18.9.2009 21:06

Re: Analýza, kterou podává autor

Vážený Pavle, Vaše otázka (Kde se měl vzít kapitál?) je zcela legitimní a lze na ní alespoň částečně odpovědět. Existovaly přece smlouvy se solventními investory, kteří by mohli poskytnout kapitál zdejším podnikům (Mercedes-Tatra Kopřivnice, Siemens-Škoda Plzeň, Renault-Liaz Jablonec), nynější prezident je ale po svém příchodu do čela vlády nechal padnout pod stůl. Pak se šlo "českou cestou", na níž polostátní banky poskytovaly nevratné úvěry naprostým hochštaplerům. To byly opravdu zbytečně vyhozené peníze. V úctě MV

18.9.2009 20:33

Re: Analýza, kterou podává autor

Tak je nelze souhlasit s kritikou kapitalizace bez kapitálu (kde jej tedy autor chtěl vzít?) je hodnocení podílu viny na současném bezvládí více realistické. Prezident dopustil tento levicový puč (jinak se to nazvat nedá) a neudělal nic pro jeho zvládnutí.

18.9.2009 19:31

Re: Analýza, kterou podává autor

Takové autory, kteří přistupují k problematice jednostraně až s fanatickou nesnášenlivostí jsou k ničemu. Bylo by to stejné, kdyby zase nějaký prezidentův fanda psal pravý opak. Učitelovo hodnocení celé transformace přeměny soicialisatického hospodářství na tržní je více než laické a neobsahuje nic, než vžitá klišé, která nejsou objektivní. Nic nenasvědčuje k tomu, že zde byla jiná skupina ekonomů, jejichž nápady(např. Matějka s prodlouženým působením socialistických podniků, či Zeman se zaměstnaneckými akciemi) by byly prospěšnější, spíše právě naopak. Chce to trochu méně emocí.

18.9.2009 19:10

Re: OPÁČKO!

  jste sklerotici, Janota a Fišer už Paroubkovi sloužili

18.9.2009 19:00

Re: Autor je učitel

Já jsem on, troubo. Umíte číst? Socan, co?;-P

18.9.2009 18:59

Re: Autor je učitel

Pitomečku. Já jsem on. Umíš číst, pitomej socane?

18.9.2009 18:50

Re: Klaus

Paní prezidentová Václava Klausová je prostě svá

18.9.2009 18:34

Analýza, kterou podává autor

mě přesvědčuje o tom, že tento prostor není právní stát. Prostě cochcárnička jako malovaná. Jak asi dlouho bude trvat, než tu něco takového jako justice, legislativa, vymahatelnost práva bude?

18.9.2009 18:30

Re: Klaus

Hahahahahahaha.......trefil hřebík naprosto přesně:)))))...za chvíli bude opruzovat klausovka Vlasta:)))))))

18.9.2009 18:28

Re: Autor je učitel

HAHAHAHA.......ty jsi komik jak ten hradní kašpárek...milá Vlasto....:-D:-D:-D

18.9.2009 18:19

Re: Klaus

Nekecej, fakt jo?;-D;-D;-D

18.9.2009 18:18

Re: Autor je učitel

Jste stejný hlupák, přinejlepším, jako ten učitel.

18.9.2009 18:14

Klaus

Václav Klaus je arogantní blbec. To o něm prohlásil  nositel Nobelovy ceny za ekonomii

Milton Friedman po Klausově přednášce na University of Chicago.

18.9.2009 17:59

Re: Autor je učitel

Přečti si ten článek ještě jednou - časové souslednosti jsou docela jednoduché a jasné. Třeba to pochopíš....doufej v osvícení duchem svatým:-D ;-)

18.9.2009 17:56

Re: Vládní zájmové spolky

Tyhle bolševické móresy mají v sobě lidi od převratu. Tehdy to začalo a mají to v sobě dodnes - mám moc - všecko vyhážu a jen pojd´te za mnou  - moje parto - je to bolševický přístup, nemůžu si pomoct. A STRANY? MAFIÁNSKÉ SESKUPENÍ ZNÁMÝCH.

18.9.2009 17:52

Re: Autor je učitel

V čí skutečnosti? V jeho, nebo v té Vaší? Je to jen Váš názor, žádná skutečnost.

18.9.2009 17:50

Re: pane učiteli,

Vám alzheimer nehrozí.

18.9.2009 17:44

Re: Autor je učitel

Autor přesto že je učitel - napsal tak jak je to ve skutečnosti. Jen nesvéprávní jedinci potřebují nějaké ikony - v této době to je hradní kašpar Klaus. Kdyby uměl aspoň pobavit, bylo by to dobré, jenže on je ve své ješitnosti a umanutosti značně nebezpečná persona - jak dovozeno v článku. A fakta jsou fakta.

18.9.2009 17:41

Re: pane učiteli,

Čestnost ztratil spolu s výjezdní doložkou na dlohodobý pobyt na západ, moudrost ztratil s příchodem přítele Alzhaimera. Zůstala vzdělanost kterážto je bez těch předchozích  celkem na h..... ;-(

18.9.2009 17:28

Re: Autor je učitel

Hnusnej pravdoláskovec Rv

18.9.2009 16:52

Re: Prezident

Benda senior přezdívaný ,,malý vzteklý trpaslík" již v parlamentě dávno není.

18.9.2009 16:42

Re: Viníci

Není třeba mít právnické vzdělání. Je třeba umět číst a tu ústavu si přečíst.

18.9.2009 16:38

Re: pane učiteli,

Já tomu sice nerozumím, ale velmi dobře si pamatuji na pořad jehož jedním moderátrem byl pan Šíma a zpovídal tam pana Tomáše Ježka v době,kdy krachovala jedna banka za druhou a pan Klaus vydával své balíčky.Ptal se ho, jak je tomožné ? Pan Ježek prohlásil, že tehdejší ministr financí a 8 lidí kolem něho prosazovalo zásadu: cituji ,,Zhasnem, počkáme až se majetek rozdělí, tedy rozkrade a potom vydáme zákony." Konec citátu.Hádejte kdo byl tím ministrem financí ?

18.9.2009 16:34

Autor je učitel

Autor je  h l o u p ý  učitel.

18.9.2009 16:11

Re: pane učiteli,

Pohádku, Libore, pohádku. Ne sci-fi :-)

18.9.2009 16:07

Re: Sodoma a Gomora měla být ušetřena, najde-li se tam 10 spravedlivých

V tom případě je náš parlament bez šance :-D