23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

POLITIKA: Neočkovaní učitelé (ne)jsou lidé?

Končící vláda vytáhla další z arsenálu diskriminačních opatření. Podle dohody ministra zdravotnictví a ministra školství budou neočkovaní učitelé moci učit jen v respirátorech. A budoucí ministr Válek k tomu mlčí – souhlasí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Šafránek 25.10.2021 15:23

Normálně, litr za příspěvek :-)))

P. Vychodil 25.10.2021 15:38

ježiši, takových blábolů dokáži za den alespoň 100, kdo je tvým zaměstnavatelem ?

Š. Šafránek 25.10.2021 15:41

Bill Gates se Sorosem, samozřejmě

J. Kulheim 25.10.2021 17:32

Virus si bude dělat co chce. To se vám a panu Hamáčkovi může líbit nebo nelíbit, ale nic na tom nezměníte.

Opatření uplatňovaná vládou od počátku vzniku nákazy jsou neúčinná.

A. Pakosta 25.10.2021 19:39

A co takhle nosit žluté hvězdy, to byste, pane doktore Votočku, pro nás neočkované nezavedl?

Š. Hašek 25.10.2021 14:30

Je to "dobytek". Tý voe.

Problémem jest, že jest to "dobytek" veskrze současně moderní, bruselský, nevzdělaný, hnusný, politický, drzý, .......... a nechodil snad ani na základní školu.

Chodím již dlouhý čas s deklem pouze na ústa, tam kde se musí. Vypadá to, že bych vyjukal jen Hamáčka. I poslední obecní slouha už pochopil, že by se zastavil život a Pekarová mu činži nezaplatí.

Zkráceno.

J. Vintr 25.10.2021 21:30

Kdyby šlo jen o peníze, tak by to ještě nebyla ta nejhorší možnost. Podle mnoha náznaků z různých stran jde ale spíš o něco mnohem cennějšího. O zdraví a životy lidí.

V. Kučer 25.10.2021 14:00

Každý má lidské právo svobodně roznášet covid a tomu kdo to chytne zaplatí léčení pojišťovna, neplatí mu pohřeb.

V. Petr 25.10.2021 14:26

R^R^R^

Š. Šafránek 25.10.2021 13:52

Milý autore, s ohledem na to, že vinou neočkované části populace čelíme nové vlně covidu (jen v naší nemocnici je hospitalizováno v posledním týdnu již několik neočkovaných v těžkém stavu a někteří z nich na covid zemřeli), jsem hluboce přesvědčen, že diskriminace odmítačů očkování by měla být daleko větší. Ne jako trest, ale jako opatření k zabránění šíření viru. Vzhledem k tomu, že pozitivní motivace k očkování (mimo jiné i díky laxní vládní kampani) selhala, je na řadě negativní motivace. Tedy pokud odmítnu očkování, ponesu následky v podobě restrikce. Zajímavé je, že přesvědčení antivaxeři, kteří odmítají vakcínu jako "experimentální", se po nakažení covidem dožadují podání stonásobně dražších monoklonálních protilátek (a dostanou je), které jsou neméně "experimentální" než vakcína. Jsou dokonce mnohem více "experimentální", protože celosvětově byly podány o mnoho řádů nižšímu počtu pacientů než vakcíny a jsou stejně nové a "nevyzkoušené" jako vakcíny.

Š. Hašek 25.10.2021 14:00

Tak čelte! Vydejte opatření! Nejste prodavačem postřiků na stromy, pastiček na myši a "drtičů" komárů a vos???

Nejlíp čelí ti hluboce přesvědčení. Ti až do vítězného konce (Berlín, 1945, 8. květen, 17:38).

Zkráceno.

Š. Šafránek 25.10.2021 14:06

Nikoli, jsem lékařem, který viděl umírat na covid čtyřicátníky, a také jsem ředitelem nemocnice, která hospitalizovala 850 covidových pacientů a personál má z toho masakru dodnes psychické problémy.

A. Forman 25.10.2021 14:10

Opravdu jste lékař ? jaká je příčina smrti v úmrtním listě ? Covid ?

A. Forman 25.10.2021 14:11

Nebo v Listu pro ohledání zemřelého ?

Š. Šafránek 25.10.2021 14:13

Jistě že covid. Pacienti umírají na covidový zápal plic a multiorgánové selhání jím navozené. Z plic jim zůstane taková břečka, že když se napojí na ventilátor, je to většinou k ničemu, protože břečka kyslík nevstřebá.

P. Han 25.10.2021 14:18

A co ti, kdo covid prodělali, uzdravili se a nenechali se potom očkovat? Mají protilátky? Musí se tedy nechávat očkovat ex post a proč?

Š. Šafránek 25.10.2021 14:26

Očkování nevodí komplexní a trvalejší imunitu, než prodělaný covid. Stačí trochu googlit... Samozřejmě pokud nejste konspirátorem a nevěříte na světové spiknutí a čipy...

P. Han 25.10.2021 14:44

Tak jsem trochu googlil...

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/imunita-koronavirus-covid-19-ockovani-pandemie_2106020010_dok

Na světové spiknutí a čipy nevěřím, zdá se mi ale, že i u lékařů může být víra rozličná. Promiňte, že jsem se vůbec zeptal.

P.S. Sám jsem očkovaný, zatím dvakrát...

Š. Šafránek 25.10.2021 14:49

Doporučuji třetí dávku tak jako se dává u jiných protivirových vakcín.

A. Forman 25.10.2021 14:28

Takže zápal plic. Vy nejste lékař, nemohl byste takto lhát, že někdo zemřel na covid.

Š. Šafránek 25.10.2021 14:31

Aha, takže další příznivec světového spiknutí. No tak teda pámbů s Vámi.

A. Forman 25.10.2021 14:44

Nejsem příznivec žádného spiknutí, to jen bolšáni škatulkovali lidi a podle toho se rohodovali. Jste stejný jako oni. Já si nepotřebuji vytvořit "třídního nepřítele", mě stačí svoboda, jenže o té nevíte zhola nic. A nejvyšší zákon ČR, nic ?

Š. Šafránek 25.10.2021 14:53

Vy to máte hodně jednoduchý.

R. Langer 25.10.2021 17:08

A vy to chcete ještě zjednodušit, co, vy jedno totalitní bolševické hovado! ;-€

A. Ová 25.10.2021 14:49

A nepřechází toto virové onemocnění v průběhu k napadení orgánů bakteriemi, při kterém by v pozdějším stádiu bylo vhodné nasadit antibiotika přesně v úseku mezi nicneděláním a ventilátorem? Pokud by se zavedlo do lékařské praxe sledování zdr. stavu pacienta už od počátku. A příp.by byly zavedeny pitvy v medicínském oboru. Jen se ptám, když už mluvíme

Š. Šafránek 25.10.2021 14:55

U covidového zápalu plic se antibiotika nasazují standardně hned, právě aby se bakteriální superinfekci předešlo. Jenže je to často na nic, protože covid z plic udělá kaši, do které antibiotika - narozdíl od bakterií - neproniknou.

A. Ová 25.10.2021 15:03

To jsem moc ráda, z médií se toho člověk o tomto moc nedozví, tam spíše čísla a výhrůžky. A dostanou je od svého praktického lékaře už, např. když teplota třetím dnem nechce klesat, myslím tím ještě před kašlem... Asi se v prakt. ord. nepohybujete, ale třeba kdybyste se všichni lékaři nějak poradili... Myslím všichni. My laici se ván snažíme pomáhat, seč můžem, třebas to taky tak nevypadá

Š. Šafránek 25.10.2021 15:25

Bohužel ne. Ale praktik by měl vytipovat rizikové pacienty a odeslat je k podání monoklonálních protilátek do nemocnice, kde je pacient ambulantně dostane v infuzi.

A. Ová 25.10.2021 16:27

Děkuji, nemám dalších otázek.

A vy diskutující, chovejte se k panu lékaři slušně, je to upřímný a dobrý doktor

Š. Hašek 25.10.2021 14:17

K lékaři, který považuje za masakr zvýšení počtu zemřelých o desítky tisícin v průběhu 19 měsíců, bych nešel ani pro pytlíček toho známého nálevu na votečenej kotník.

Nevšímejte si mě. S takovýma jako já, by si podobní lékaři jako Vy, nevydělali ani na slanou vodu.

Chodím zkrátka asi k lepším, "nemasakrujícím" na pokyn politiků, panikářů, televize. Mám fakt asi bezva lékaře, tělesnou váhu a kondici a genom.

Uznávám, že s hypochondry, panikáři a hlupáky se dělají nejlepší kšefty. Od vodiček na vlasy, strkání hadice do konečníku jednou ročně ....... až po vira.

Zkráceno, nestátně zdravotní.