Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Nekritická politika vůči Izraeli poškozuje české zájmy

Česká diplomacie byla jediná z celé Evropy, která se minulý týden postavila proti zvýšení statusu Palestiny v OSN. Tímto krokem, který znamená popření naší dlouhodobé podpory myšlence existence samostatného palestinského státu, si Česká republika těžce zkomplikovala své politické i ekonomické postavení na Blízkém východě a v celém arabském světě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

M. Kukula

15. 12. 2012 19:27
Pan Rouček onemocněl bruselským virem

Ač jsem nikdy nebyl příznivcem Miloše Zemana, nelze mu upřít jasný postoj k otázce izraelsko-arabského konfliktu, který vtiskl celé ČSSD a který je v souladu s oficiální politikou ČR i nedávným hlasováním, které tak pobouřilo bruselského soudruha Roučka. Nutno podotknout, že tento postoj v ČSSD kupodivu přežil i v době, kdy se Miloš Zeman se svou mateřskou stranou rozešel. I v postzemanovské ČSSD převládal názor podporovat Izrael jako našeho spojence na Blízkém Východě. Poslední dobou však z této strany začali zaznívat hlasy, které dávají tušit, kam se v otázce Blízkého Východu posune česká zahraniční politika, pokud socialisté zvítězí v příštích parlamentních volbách a podaří se jim sestavit vládu. Když se proti pozici ČR při hlasování ve Valném shromáždění OSN o přijetí Palestiny jako nečlenského státu ozval zlý muž sociální demokracie pan Zaorálek, tak mě to ještě nepřekvapilo, stačí znát základy psychologie, mimiky a řeči těla a je jasné, že pan Zaorálek je člověkem ovládaným zlostí. Když se přidal od Atlantiku jeho partajní souputník pan Rouček a i od dalších členů této partaje zazněla slova proti českému hlasování, tak to už nelze podceňovat a může to být opravdu předzvěst změny kurzu české politiky v brzké budoucnosti. Přál bych si, aby to od českých kolegů pana Zaorálka byla jen zaslepenost typu "budeme proti všemu, za co hlasuje současná vládní garnitura" a od pana Roučka projev bruselského viru, kterým se díky svému dlouhému pobytu v europarlamentu evidentně nakazil a že nakonec zvítězí zdravý rozum i přesto, že v otázce podpory Izraele je k tomu zapotřebí i notná dávka odvahy - právě zde ale vidím problém. Dnešní ČSSD je plejádou pragmatiků, populistů a oportunistů, ale odvážné politiky s vysokým kreditem, jaký měl např. M. Zeman, tam nevidím. Pokud tedy po příštích volbách dojde k tomu, co tady naznačuji, bude už dost těžké hledat, na jaké postoje českých politiků budeme moci být hrdi. Hlasování ve Valném shromáždění bylo jednou ze světlých vyjímek.

0 0
možnosti
LD

L. David

12. 12. 2012 10:56
Jestli si někdo komplikuje život, tak je to pomatený soudruh Rouček!

A to svými bohapustými žvásty.

Inu - zbabělý socan jak řemen, který musí využít každou příležitost, aby si plivnul na statečný Izrael.

0 0
možnosti
JU

J. Urban

12. 12. 2012 7:34
Roučku, mám pro tebe návrh.

Musí pro tebe být hrozné být v europarlamentě za těch pár drobných a zastupovat tam to hrozné, nezodpovědné, Israel podporující a naopak terorismus nepodporující Česko. Tak se na to, ty wo-le, vy§er a jdi dělat konečně JEDNOU něco užitečného!

0 0
možnosti
BR

B. Rybák

11. 12. 2012 11:50
Vždyť je to tak prosté, pane Roučku

Strašlivý zážitek "Mnichova", v němž většina států současné EU sehrála tak ostudnou roli, je tím co nás od nich odlišuje, tím co nás zavazuje, abychom bránili všem dalším válku vždy přinášejícím "Mnichovům" tedy i těm, které dnešní EU připravuje pro Izrael a opět i pro nás.

0 0
možnosti
TP

T. Petřek

10. 12. 2012 23:34
Soudruhu, Příteli Izraelců.

Po tom co jste napsal, chtěl bych vidět, jestli by Vás Izraelci označili za přítele. Možná spíše za intolerantního člověka (antisionistu).? Kdo ví?

Ten kdo se v takových hlasováních zdrží, je obyčejný zbabělec - má strach říci svůj názor. Anebo je jim nějaký mírový proces úplně u zadku. České republice to jedno není a svým hlasem se z ničeho nevyloučila. To by mělo být jasné i poslanci "evropského parlamentního cirkusu."

0 0
možnosti
PN

P. Novotný

10. 12. 2012 22:57
Co tím soudruh Rouček proboha myslel?

Poprvé čtu takto veřejně, že náš stát dlouhodobě podporuje vznik palestinského státu. Pokud tedy pominu nesmyslný výlet s.Paroubka na Arabský poloostrov, který opravdu byl v rozporu s naší oficiální zahraniční politikou. No pokud by to záleželo na mě, nemám nic proti tomu, ať s.Rouček a jeho straničtí kamarádi sbalí své rodiny a jedou si užívat krásnou arabskou pohostinnost (zvláště jejich ženské příslušnice). Jsem přesvědčený, že do půl roku je tu máme zpět. Možná ale, že je jejich arabští kámoši s jejich nápady a názory vykopnou o dost dříve.

Lupen

0 0
možnosti
MV

M. Vondráček

10. 12. 2012 21:51
omyl

České zájmy poškozují pitomci jako je pan Rouček :-)

0 0
možnosti
BH

B. Hančl

10. 12. 2012 20:24
Je to dement

Dělat dementa za 600.000,-Kč měsíčně by bavilo asi kohokoli.

0 0
možnosti
LO

L. Orlita

10. 12. 2012 19:33
jít s davem- to je heslo Roučka

ekonomické zájmy staví nad lidskými právy, právo teroristů mu je milejší.

0 0
možnosti
LP

L. Pejchal

10. 12. 2012 18:26
český zájmy

Rouček, Zaorálek, Falbr, Gross, Sobotka, Škromach. Panebože za co trestáš tuto zemi . Ti vskutku hájí český zájmy. To je snad křištálově jasný každýmu i po 10 becherovkách, pardon slivovicích.

0 0
možnosti

P. Čech

10. 12. 2012 18:29
Re: český zájmy

Zde nás netrestá žádný bůh, ale trestáme se sami, zejména naši ovčané. Ti, kteří volí a jsou příznivci ČSSD a KSČM.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz