7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

POLITIKA: Nápady Džamily S.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Michal Rudolf 24.9.2008 20:55

No a co s tím?

Ne že bych s Vašimi vývody pane Wagnere nesouhlasil, sarkasmus je to pěkný, ale bez toho, abyste alespoň naznačil, jaké si představujete řešení, je to trochu málo... Takové mlácení prázdné slámy.

Jarda 23.9.2008 22:23

Čí je to vina?

Zodpovědnost  za Džamilu padá na toho,kdo ji dosadil,ona za to ani nemůže,ona si nejlépe rozumí s menšinami ke kterým patří a to,že má titul? Už jste viděli někoho z bývalých zemí SSSR kdo nemá nějaký titul? Já ne! Ovšem strana,která ji dosadila nikoho lepšího neměla,snad jen Káťu au-au,nebo jihočeskou matku Kuchtovou.

Bořek 23.9.2008 20:29

Není Džamila

reinkarnovaný Jára Cimrman?

stenly 23.9.2008 20:19

dežomila spol

;-€dežomila toje trest za to že jsme volili zelené.. jeji nápady jsou do nebe volející pitomosti co napad to perla.blbosti se ji vyrovna jen paznech bílý,který je blb od přírody.a ti dva se doplnují jak muj z mojů.je divné že ji nikdo nedal po té ciganské hubě. tolik neudělal ani ten příblblej topolánek. a co nám zbyvá jen čunek je v pohodě a ví jak na kofoly v naší republice je jediný kdo má odvahu neco říct dělat a navrhovat. je fakt načase tu pakáž vykopat a né jim dávat příspěvky dávky a pomáhat.kdo pomáha duchodcům postíženým duchodců. dežamilo t a h n í

Schumacher 23.9.2008 18:44

Připouštím, že některé Cikány je třeba chránit a pomáhat jim.

A to těm slušným, pracovitým, bezúhonným. I tací jsou, jen se o nich nepíše a nemluví. V podstatě svým způsobem života ani Cikány nejsou.  Právě tihle trpí nepřátelstvím většinové společnosti vyvolaným chováním podstatné části jejich menšiny. Jsou diskriminování v každodenním životě, v práci a podnikání. Chápu, že například ve Velké Británii, Kanadě,  Nizozemí a podobně,  vidí lepší šanci na poctivý život pro sebe a pro své děti, než tady. Nevím jak pro většinovou společnost zřetelně  odlišit jedny od druhých aniž by na to druzí a na nich parazitující "ochránci lidských práv" poukazovali jako na diskriminaci. Napadá mě, že jednou z možností, je důsledným a všeobecným  vynucováním povinností vytvořit takové poměry, že všichni neřádní skončí ve vězeních nebo sami odejsou pryč a zůstanou tu jen slušní lidé bez ohledu na to jak vypadají. Ale to je tak reálné, jako požadovat po tygrovi aby se živil bambusem. Stačí pohlédnout na chování našich "elit"¨. Třeba to co se aktuálně propírá. Mají-li poddané, pardon občané takové vzory, co po nich chtít.....

Maus 23.9.2008 18:11

ONA 1

Já už se nedivim,proč v Islámských zemích,maj zákon Šaria.

josef krouman 23.9.2008 16:43

vždy, když si myslím, že už vím o světě hodně

dostanu podobné poučení; vždy jsem si myslel, že blbost musí mít nějaké hranice ...

honza 23.9.2008 16:47

Re: vždy, když si myslím, že už vím o světě hodně

Někde jsem před lety četl nebo slyšel: Před lidkou blbostí je i Bůh bezmocný.

Honza 23.9.2008 17:52

Re: Re: vždy, když si myslím, že už vím o světě hodně

Prosím nechte paní ministrini rorvíjet nové nápady,vždiť je v té politice tak málo legrace.

Martin 23.9.2008 16:40

K jakým koncům to vedlo, víme všichni

Souhlasím s autorem článku, pěkně shrnuto :) K té větě "K jakým koncům to vedlo, víme všichni", na to já si třeba už dávám pozor, správně by to mělo znít "K jakým koncům to vedlo, to ví asi polovina z nás". Ti ostatní budou dál volit dnes bohužel komunistickou čssd a o nic více komunistickou ksčm. Pár z nich dá i hlas zeleným a kdu-čslv naději, že se v nich prosadí různé kuchtové nebo hovorkové.

Tom 23.9.2008 15:51

Nápis z restaurace na růžku u nás:

Zněl: "Zákaz hraní karet", tj. mariáše.

A pokud si chceš při pití piva hrát, tak máš jít házet mince do nově přistavené blikajcí popelnice. Fakt jsem viděl pingla, jak toto na místních hráčích vynucoval.

Jouda 23.9.2008 15:26

Džamila

Džamila do naší vlády zapadá přesně jako pedel do gatí.Přesnou podobu nejdůležitějšího slova předchozí věty  automat odmítl zveřejnit. Jo být sprostý se nevyplácí, ale někdy to (Y)opravdu jinak nejde.(Y)

Martin Vlk 23.9.2008 15:25

A, B, C

" Další kategorie by byly odstupňovány horším ubytováním, přísnějším dozorem a snad i povinností pravidelně se hlásit na úřadě či na policejní stanici. "

A co je na tom proboha špatného? Pokud někdo žije z našich společných peněz, demoluje námi zaplacené byty a tak nějak nám obecně visí na krku jako klíště, tak by to snad měl mít aspoň trochu nepohodlné, co říkáte? Nebo už je i tohle " racycmus "?

Schumacher 23.9.2008 15:36

"Pokud někdo žije z našich společných peněz, demoluje námi zaplacené byty a tak nějak nám obecně visí na krku jako klíště, tak by to snad měl mít aspoň trochu nepohodlné."

A proto součástí kategorie D by byla i bezplatná dodávka Zykonu B.....8-o

Schumacher 23.9.2008 15:19

Hledáte něco opravdu účinného, levného, rasově, etnicky a genderově neutrálního v boji s kriminalitou ?

Veřejně přístupný trestní rejstřík.

šakal 23.9.2008 16:30

...A co takhle veřejně přístupná lékařská dokumentace?...

...Co je tohle za nedůslednost! Vždyť každý má mít přeci právo vědět, co ve styku s námi potřebuje. Zdravotní pojišťovně by se muselo hlásit, kdo měl v pěti letech spálu a každý, kdo by se chtěl pojistit na částku "neobvykle vysokou", musel by přijmout povinnost vybavit se měřičem tlaku a srdečního rytmu s dálkově odečítatelnými údaji.

A takový zaměstnavatel by kupříkladu jistě uvítal, kdyby si mohl dopředu o zaměstnanci zjistit, jestli mu moc často nestůňou děti nebo zda sám nemá nějakou nepěknou nemoc... ;-P

watabi 23.9.2008 16:59

Re: Hledáte něco opravdu účinného, levného, rasově, etnicky a genderově neutrálního v boji s kriminalitou ?

Schumacher....jo? A k čemu mi bude dobré veřejně vědět, co má ta která tlama v trestním rejstříku? Zabrání to tomu, aby mě dotyčný bacil po hlavě a sebral mi portmonku? Nebuďte naiva..........

Milan 23.9.2008 17:37

A co třeba veřejně přístupné lékařské záznamy?

Abychom věděli, kdo měl kdy jakou pohlavní chorobu a s kým se tedy raději nezaplétat...

Schumachere, překvapujete mne. Nemile.

Schumacher 23.9.2008 18:10

Re: A co třeba veřejně přístupné lékařské záznamy?

V případě některých vysoce nakažlivých a nebezpečných chorob jsem pro. Například TBC. A ne kdo kdy měl, ale kdo má. Veřejný trestní rejstřík je dobrý pro povědomost, koho máte ve svém okolí a s kým uzavíráte obchod. Komu stačí poslat fakturu a od koho raději peníze předem na dřevo. Šlo by jen o vybrané úmyslné trestné činy a o závažné nedbalostní trestné činy. Součástí veřejné databáze by byly i rozsudky neobsahující údaje o jiných lidech -například o poškozených a svědcích. Pokud je pravidlem, že soudní řízení je až na výjimky veřejné, není důvod aby bylo veřejné jen částečně. Chápu, že může být problém s tím, že pod skutkovou podstatu trestného činu se vejde lecjaké chování, a že může být odsouzen i slušný člověk, který například překročil meze nutné obrany. Třebaže není násilník. Proto přístupnost i rozsudku. Chápu i to, že i "slušní" bezúhonní lidé mohou být zlí, hloupí, omezení a líní na to aby se probírali nějakými rozsudky. Představte si, paní, že šuškyšuškyšušky......Pro ně je kriminálník jako kriminálník. Jediný trabl vidím v tom jak se vypořádat s tímhle.

Martin Vlk 23.9.2008 15:03

Srovnáváte nesrovnatelné

Připadá mi, že srovnáváte nesrovnatelné. Dežomila produkuje skutečně dementní myšlenkový smog, její nápady jsou většinou tak mimo realitu, že se jim většina národa akorát směje. 

Naproti tomu Čunkovy nápady jsou sakra dobře vyfutrované každodenní zkušeností a jako jedny z mála politických produktů by byly i prakticky použitelné. Bohužel, v takovém okamžiku začnou ječet profesionální Romové a "humanisté", kteří z tzv, romské otázky žijou a je opět po srandě. Takže výsledný efekt je prakticky stejný jako u paní ministryně.

K tomu dělení Romů. Kategorie C znamená, že pokud bude takový člověk bydlet ve státním bytě, bude nad ním přísný dozor, aby z toho bytu taky něco zbylo. Pokud to jeho svobodné povaze nebude vyhovovat, může kdykoliv odejít bydlet jinam, v jeho případě asi pod most. Nepodsouvejte tady stále myšlenku nějakých táborů s ostnatým drátem a okovy na rukou. Není to pravda a milého C Roma nikdo v takovém zařízení bydlet nenutí.  

Schumacher 23.9.2008 15:12

Přísného zvlášního dozoru není třeba.

Stačí důsledný výkon vlastnického práva včetně  kvalifikované výpovědi nájemní smlouvy právního postihu za poškozování cizí věci.

Martin Vlk 23.9.2008 15:21

Re: Přísného zvlášního dozoru není třeba.

Máte stoprocentně pravdu a není co dodat. Pokud jako bílý demolujete byt, který není váš, moc dlouho v něm bydlet nebudete. Ale pokud jste cikán, je z toho okamžitě " racycmus ", nebo alespoň " dyzgrymynace ".

Pozitivem je, že Čunek prošlapal cestu a alespoň nekteré města se přestávají bát udělat s neplatiči krátký proces. Naštěstí se s tím nikde moc nechlubí a žádný Uhl a podobní mimoni jim nestačí škodit.

Schumacher 23.9.2008 15:44

Ano.

Důsledné přiznávání občanských práv a požadování plnění občanských povinností bez ohledu na rasu, původ, pohlaví, vyznání a politické přesvědčení je nejúčinnější metodou.

watabi 23.9.2008 17:06

Re: Ano.

Jenže to je bohužel jen krásná teorie, kterou u nás nikdy nikdo neuvede do praxe. To by se totiž všichni ti zcela nablblí humanisté totálně zcvokli a vyřvali si hlasivky na protest proti přííííííšernému rasismu:-P Jen u nás je možné, aby vynucování dodržování stejných práv a stejných poviností i od nepřizpůsobivých spoluobčanů, bylo kvalifikováno jako rasismus a útlak těch chudáčků, po kterých drze chceme, aby nám nevyžírali kapsy............

Schumacher 23.9.2008 18:18

Já se tím v praxi řídím.

Rozhoduju podle zákonů, svého svědomí a podle těch kriterií tak jak jsem napsal.  Je mi lhostejné, jestli je kdo bílej, černej, modrej, zelenej nebo fialovopuntíkovanej. Jestli věří v tohleto nebo támhleto. Požívá svobod, práv  a má povinnosti podle zdejších zákonů. A basta;-€

Mirek 23.9.2008 14:45

Pane Wagnere, lžete

O jednom z vámi kritizovaných "nápadů" vím víc, tak si řekněme, jak te to doopravdy. Zákon o speciálních zdravotních službách paní Stehlíková vytvořit nechce, protože UŽ DÁVNO EXISTUJE. Ani navrhovaná změna, o které píšete není nápadem paní ministryně, ale přišla s ní sexuologická společnost, tedy lékaři, kteří přímo s těmito pacienty pracují. A to, co píšete, že někdo by díky této novele mohl změnit pohlaví během studia na střední škole, je absolutní nesmysl. Tato úprava má pouze umožnit pozdržet nežádoucí vývoj pohlavních orgánů a nevyvolává žádnou trvalou změnu.

Takže shrnuto: v této části píšete jen samé nesmysly a ani zrnko pravdy.. Jestli takto fundovaně píšete v celém článku, tak buď si neumíte zjistit základní fakta o věci, o které píšete a pak nemáte ve zpravodajství a publicistice co dělat, nebo lžete úmyslně a to je ještě horší.

Na závěr malou parafrázi: A takové redaktory my platíme ze svých nehorázně nízkých platů.

hulwat 23.9.2008 15:01

Re: Kterého redaktota platíme ze svých "nehorázně nízkých platů"?

"Bývalá Mirko", jsi debYl !!

Mirek 23.9.2008 16:20

Re: Re: Kterého redaktota platíme ze svých "nehorázně nízkých platů"?

1. Jsem chlap a vždycky byl - jenom nesnáším, když někdo nehorázně lže a nechá si za to platit. Tvoje urážky na tom nic neznění.

2. Novináři jsou nevýrobní sféra (to nesnižuje jejich důležitost a potřebnost) a články se jíst nedají, takže produktivní sféra (těžba a zpracování surovin, výroba, zemědělství atp.) je musí živit. Je jedno, jestli ze státní rozpočtu nebo přes dotace nebo přes reklamu, kterou pak zaplatíme v ceně výrobku. Klidně je zaplatím - mně to nevadí, ale ať svou práci dělají pořádně.

josef krouman 23.9.2008 16:47

Re: Re: Re: Kterého redaktota platíme ze svých "nehorázně nízkých platů"?

a to právě jedno není, jestli z veřejných nebo soukromých peněz ...

Veřejné peníze vznikají na rozdíl od soukromých zákonným zcizením.

Mirek 23.9.2008 17:11

Re: Re: Re: Re: Kterého redaktota platíme ze svých "nehorázně nízkých platů"?

Pro mě je to jedno. Když svému synovi půjdu koupit krabici mléka, část ceny jde na reklamu. A z té reklamy jsou pak placeni mimo jiné i novináři. Dítěti koupit mléko musím a stejně tak ani neovlivním daně.

Kdybych já vyrobil takový zmetek, jako sepsal p. Wagner, tak mě okamžitě vyhodí. A právem. Jenže p. Wagner bude svoje články psát dál a co je horší, většina čtenářů bude tyhle názory přebírat a už se nikdy nedoví, že to byla lež.

Nejde mi o to, jaká je paní Stehlíková, ale novinář má psát pravdu a kritizovat věci jen takové jaké skutečně jsou a nevymýšlet si.