26.5.2022 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vláďa 15.11.2008 5:31

Postoj ke knihovně

> Přidal bych snad v této souvislosti úvodní slovo primátora do

> publikace ke stavbě knihovny

Zaujal mě zejména ten druhý článek, který zachycuje co Bém řekl v den vyhlášení Kaplického jako vítěze: "označil pro ČTK návrh jako odvážný, překvapivý, originální, energeticky úsporný a jistě i kontroverzní" a "Sebe sama označil jako příznivce odvážných řešení.". To mi přijde jako hodně opatrné nadšení. Pokud tomu dobře rozumím, o řešení nerozhodoval sám, ale hlasovalo se. A podle jeho slov pro to sám nehlasoval. Co mohl říct jiného? "Vybrali jsme vítěze, ale moc pěkné to není...". Ani tady nevidím důvod na lámání hole nad Bémem.

Přiznám se, že samotný článek vnímám jako součást vnitrostranického boje a mám pocit, že by straně prospělo, kdyby se z toho boje nestával boj veřejný. Zvlášť v době kdy celá levice jde jedním krokem a její předseda dělá názorově o několik tříd horší veletoče (vedení sněmovny, radar). Pero (případně článek na Psovi) je strašně mocná zbraň.

Vláďa 15.11.2008 5:29

Kandidatura na předsedu

> pražský primátor jen využil situace po volbách, na kterých sám

> měl nezanedbatelný podíl (nevhodné výroky, post ve straně,....

Jaký měl Bém na tom debaklu podíl je strašně těžké soudit. Za sebe jako voliče a pražáka mohu říct, že na mě mnohem silněji působí Klaus a jeho vyjadřování k Unii/klimatu/Gruzii (myslím že většina lidí ho stále vidí jako představitele ODS) a agresivní všehoschopná opozice. Zrovna Béma vnímám já a lidé kolem mě jako šedou myš. Je pravda, že oproti nějakému rozhovoru z roku 2007 názor změnil, ale nějaké morální pochybení v tom nevidím.

Vláďa 15.11.2008 5:27

Radní Richter

Díky za odpověď.

> Radní Richter - veletoč Pavla Béma spočívá v tom, že radní Richter své

> chování a názory nijak nezměnil, radikálně se ale změnilo jeho hodnocení

> Pavlem Bémem.

Pozorně jsem si přečetl tento článek, kde je popsáno to na co upozorňujete: http://kultura.idnes.cz/bem-ustoupil-navrhne-zruseni-dotace-na-vstupenku-fvk-/divadlo.asp?c=A080606_183939_divadlo_jaz Máte naprostou pravdu, že Richter je v názorech konzistentní a Bém jeho hodnocení změnil, pravděpodobně vlivem nátlaku umělců. Z toho co čtu ale za tím vůbec nemusí být snaha se zalíbit veřejnosti, ale spíš pochybnosti nad Richterovými manažerskými schopnostmi - neschopností obhájit svoji práci a neschopnost kompromisu v jednání s umělci v podobě zrušení dotace na vstupenku (třebaže jemu samotnému přišla na začátku v pořádku, nebo jí nevěnoval velkou pozornost). V mých očích ten článek trochu potvrzuje co jsem si myslel na začátku - jeho hodnocení Richtera se změnilo v čase tím jaké Richter odvedl výsledky. Já v tom nic pochybného nevidím.

Honza 10.11.2008 23:38

Re: Je to rozdíl...

Odpovídám Vám jak si zasloužíte, protože Vy neumíte jasně a jednoduše odpovědět na jasně položenou otázku. Odpovídáte vyhýbavě, pokud vůbec, jste zde chápán jako tapetovací demagog. Když jste v koncích, nereagujete, případně  použijete jako zástupný důvod, že dotyčný je anonym. Moje soukromí má svou cenu, a Vaše místní pindy a už vůbec ne Vaše osoba, nebudou důvodem, abych ho opouštěl, pane učiteli.

Honza 10.11.2008 23:27

Re: Přestaňte si hrát na cenzora !

No, od Vás se tak akorát nechám citovat, Vy lingvisto. Vaši pravdu jsem ještě neslyšel, nejspíš to bude tím opisováním letáků, tam se pravdu nedozvíte.

BuBu 9.11.2008 20:42

Pavel Bém = . . .

. . . poslední hřebíček do rakve ODS !

1. místopředseda, který už nejméně rok . . . a veřejně přes sdělovací prostředky . . . hází Topolánkovi klacky pod nohy  - místo toho, aby ho zastupoval a pomáhal mu - tak ten nemá ve vedení ODS vůbec co pohledávat ! ;-O;-O;-O

Herakleitos 9.11.2008 20:37

Re: Komunistický "Goebbels" Vízek: Tisíckrát opakovaná lež...

Uvidíme Honzo.;-)

Petr 9.11.2008 20:34

Re: Mně Bém nesedí

Topolánek dokonce řekl, že střední třída už má předplaceno, a tak je možné ji dále nepodporovat a zaměřit se na nejbohatší zrušením progresivního zdanění. Jenže střední třídu tvoří především inteligence (např. lékaři, učitelé a vědci) a podnikatelé z menších firem. A ti jsou velmi citliví na to, když jim vládnou burani, kteří je navíc ještě chtějí srazit do nižších (málem sociálních) pater.

MK 9.11.2008 20:22

Re: Názor

yoriku, nikde nepíši, že nedám na charakter. Píši, že  nemohu hodnotit jejich charaktery, protože je osobně neznám. To, co o nich píše tisk neberu vůbec v úvahu a na xicht také nedám.  Takže je mohu posuzovat jen podle toho, co slyším na vlastní uši. A můj subjektivní názor je, že Bém by byl lepší, protože je inteligentnější a silnější osobnost. MT je sice fyzicky chlapák, ale slaboch a méně inteligentnější. No, a jaký by byl Kubera - nevím. Je mi však rozhodně nejsympatičtější. A opakuji ještě jednou, že ho mezi sebe moravská partička nepustí. Není to šovinismus, ale pouhé konstatování faktů.

Honza 9.11.2008 20:16

Re: Komunistický "Goebbels" Vízek: Tisíckrát opakovaná lež...

Na pudel dostávají politici, nikoliv vize, pane Herakleitosi. Pokud by se ale měla hodnotit reálnost vizí, pak by ta oranžová ztroskotala již na tak jasné a neokecatelné vědě, jakou je matematika, pokud pomineme morální stránku věci a prastarou pravdu o lži a krátkých nohách.

Honza Prskal 9.11.2008 20:10

Cožpak si ten trouba myslí, že může vést stranu? Pak raděši Nněmcovou, aby ODS zničila!

Prsknu na psychiatra Béma. Jdi už zase léčit pacienty na Hrdě (V.K. Pružinského) a jeho squadru hájka, nedopalka-weigla a bývalého rokera -tajemníka Papá tunela! Bém nic neumí, umí se vysrat na řízení Prahy! Kde byl když byly povodně?, jak dlouho byl mimo řízení Prahy? Kanm dostal prahu v pitné vodě, co jeho pronájem palácpana  Škody? Zbytečné investice z veřejných prostředků! Vradě lumpové Richtr, Chalupa, a další kervy! Copak má na vedení strany? Jen jako patolízal papáí Tunelovi!

Honza 9.11.2008 19:59

Re: Mně Bém nesedí

Nepamatuji se, že by někdy pan Bém řekl jasně definovanou a dopředu nějakou svoji představu. Příliš mi svým chováním a lavírováním připomíná slizkého úhoře, nebo hada chcete-li. Děkuji pěkně, nechci.

Herakleitos 9.11.2008 19:58

Re: Komunistický "Goebbels" Vízek: Tisíckrát opakovaná lež...

Dementní znaky se projevují především u tebe Ladislave N. Přesvědčuješ o tom denně. Ty asi Vízkovi závidíš jeho přehled. Pracuj na sobě a trochu pokory. Vaše pravicové vize dostávají hezky na pudel. A když to sebekriticky nepřiznáš je s tebou konec a zbývá Chocholoušek.;-);-);-)

Honza 9.11.2008 19:56

Re: Pan autor

Potíž je v tom, že pan Bém není ani tvůrce, ani vůdce, a pokud by se tzv. koaliční potenciál měl hodnotit jako přínos, potom se mi vkrádá na mysl kolize programů různých stran a jeho pastičnost. Pan Bém je natolik nevyprofilovaný a hlavně pouze na Prahu orientovaný politik s nesmyslnými nápady (viz. OH v Praze, děkuji pěkně) a nikdy jasně nevyslovenými záměry kromě všeobecných pindů o návratu k pravicovém programu (podezírám ho, že ani neví co to je), že ať raději zůstane kde je.

Ladislav N :-))) 9.11.2008 19:08

Re: Názor

Třeba už si najal zase nějakou mediální poradkyni, "známou přítelkyně své manželky"... ;-P A ta mu to poradila. Vím já proč? :-)

alan 9.11.2008 18:59

Pan autor

může být politolog,ale jedno by mu nemělo ujít.Voliči dali jasně najevo,že buransky se chovající premiér je něco,na co nemůžou  být pyšní a že je načase s tím nabubřelým hulvátstvým,ještě často okázale dávaném najevo,něco dělat.Je otázkou,jestli pan Bém je lepší tvůrce koncepcí,ale každopádně patří mezi ty lidi na pravici,kterých je tam tak málo(tj.slušných,neslyšel jsem ho kohokoliv urážet),jeho koaliční potenciál je několikanásobně vyšší než u Topolánka,který sám sebe některými svými nešťasně formulovanými výroky  deklasoval na výše uvedené.Sám za sebe bych na místě šéfa ODS nejraději viděl pana Tošenovského,ale co mi vlastně do ODS je.Pokud ovšem zůstane v čele Topolánek,tato strana si kope hrob a staví dálnici do parlamentu pro ČSSD.Dejte na má slova.

čm 9.11.2008 18:40

Re: Názor

To víte, ty naši jsou všickní sportovci. Topol má zas má zas mistrovství světa v lyžování s paní Nejindrovou

alan 9.11.2008 18:39

Pan autor

Nomen 9.11.2008 18:38

To je naprostý nesmysl, ty hodnoty jsou v p.....

Ladislav N 9.11.2008 18:32

Re: Názor

Podobných lidí bylo v ODS mnohem víc, ale v uplynulých 10-12 letech je z ODS vyštípala Klausova parta. Teprve potom se početně zdecimovaná ODS semkla kolem Klause a začala se chovat jako náboženská sekta. Jak ODS a pravici v ČR tento vývoj uškodil, je s odstupem 10 let vidět docela zřetelně. Jediný, kdo si viditelně polepšil, je Klaus.

Ladislav N 9.11.2008 18:26

Re: Komunistický "Goebbels" Vízek: Tisíckrát opakovaná lež...

Vízek není člověk. Vízek je jednoduchý komunistický spamovací robot s generací náhodných textů  jednoho dnes už zcela dementního bývalého senátora ČSSD a člena KSČ...

Viz diskuse k jeho poslednímu "článku" na NP...

P 9.11.2008 18:18

Mně Bém nesedí

na Primě mluvil a mluvil, ale jakou má představu to neřekl. Topolánek naproti tomu řekne své cíle, líbí se mi jako člověk víc. Co Topolánek nechápe, že voliči nejsou takoví blbci, jak si myslí. Aféry Čunka, Moravy, Kočka mohou být voličům zcela ukradené, neprojeví se v jejich peněženkách. Ale poplatek za lékaře pocítí každý. Nechci diskutovat o jeho oprávněnosti, ale ten poplatek se platí z kapes občanů. Jde tedy o zvýšení daňové zátěže. Ani pravicovému voliči se to nebude líbit, protože když za něco platí víc, musí za to dostat protislužbu. 

K tomu změna daňové zátěže dopadla na nejvíc na střední třídu. Připočteme-li, že státním zaměstnancům se snížily platy o několik procent vlivem inflace, byli by zcela padlí na hlavu, kdyby volili koalici. Když to sečteme, ODS odháněla své případné voliče pořádně velkým bičem.

zíralek 9.11.2008 18:06

Smlouva z voliči a popírové kolečko měli navíc,

rovnou daň/ dnes se o progresivní bavíc/ je docela legrace/ sledovat ty lidi/ myslí si že točí se na place ale zatím se klidí/ Topolánek nebo Bém?/ Drolí se hlína/ není šém.;-D

zíralek 9.11.2008 18:02

To je podivování nad nějakým Bémem.

Na názory celé ODS se nelze spolehnout;-D

zíralek 9.11.2008 18:01

Re: Na kongresu ODS podpoří Pavla Béma jeho žena, Radka Bémová, a Topolánka jeho žena Pavla, že....

Dovolím si oponovat, jsou v p...;-D

Nomen 9.11.2008 17:55

Na kongresu ODS podpoří Pavla Béma jeho žena, Radka Bémová, a Topolánka jeho žena Pavla, že....

;-D;-D;-D..prostě konzervativní hodnoty jsou v p......

čm 9.11.2008 17:48

Re: Názor

Ale néé. Ale na druhý straně, jakou má cenu, aby se dál statečný a bodrý Moravan kocal s cáknutym dědkem na Hradě ? Každej psychiatr Vám řekne, že to nikam nevede a že na umanutý egocentriky se musí jinak. No a Bém je,

yorik 9.11.2008 17:32

Re: Názor

A jinak si myslím, že to Pavel ani lépe napsat nemohl. 

F.VÍZEK 88.100.57 9.11.2008 16:59

Výstižné!

Udeřil jste hřebík na hlavičku, ale ke vstřebání faktů dozrál zatím málokdo...  Někomu to ale ku prospěchu bude !  Určitě !

skrap 9.11.2008 16:45

lidi lidi

Nemáte takový pocit že si poslední dobou vládní (ODSsmani) činitelé a jejich poskoci přestávají vidět do huby.;-O;-O;-O;-O;-O;-O