17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
portwyn 12.1.2007 17:33

Re: Re: Zbytečně polarizovaná iskuze.

Já teda nejsem klimatolog, ale je fakt, že ledovce ubývají, to je v Alpách jasně patrný. Asi tají rychleji, než stačí narůst...nebo to vyprší jinde, co já vím. Soudím jen z toho, co jsem viděl. No a ledovce tajou, v řece je vody dost, ale až roztajou, tak nebude skoro žádná. Co vím třeba o Číně, tak tam na vodě z Himálaje visí stamiliony lidí.

Mirek Šejna 12.1.2007 17:54

Portwyne

všichni klimatologové znají základní pravidlo, že čím je klima planety teplejší, tím je vlhčí. Nejvíce pouští  bylo vždy v dobách ledových. Takže pokud by roztály ledovce Hímálají, tak tam větší sucho nebude, protože teplejší klima tam bude vlhčí.

portwyn 12.1.2007 18:03

Re: Portwyne

No, tuhle teorii jsem slyšel. Ale opravdu nemám chuť to zkoušet...

EmillXX 12.1.2007 18:27

Portwyne, pozor, oni ani "odpůrci oteplování" nepopírají jeho existenci

pro 20 století. Pokud jsem si všiml, píší jen, že v minulosti bylo ještě výrazně tepleji. Možná jsem ale něco přehlédl. Ale pokud jde o "důsledky oteplování," vypadá to tak, že nikdo nic neví.

Já si třeba myslím, že příčinou katastrofy v New Orleansu nebylo vypouštění CO2, ale nebetyčná pitomost lidí, kteří postavili město pod hladinou moře. A peníze na posílení hrází navíc rozdali voličům v sociálních dávkách...

Mimochodem, někteří "humanitně zaměření" intelektuálové jsou schopni lidem připsat i vinu na zemětřesení. 

portwyn 15.1.2007 16:49

Re: Portwyne, pozor, oni ani "odpůrci oteplování" nepopírají jeho existenci

Tak proti tomuhle nic nemám.

I.L. 12.1.2007 17:44

Re: Zbytečně polarizovaná diskuze.

Pijte vodu z kohoutku nebo z vrtu (Mattoni :-) ne balenou z ledovcu... Jeste v necem jsou ty ledovce tak podstatne pro Vas? Mate exaktni oduvodneni "vyssi frekvence klimatickych katastrof" ? (zpusobene navic "uhlikem") nebo taky jen tak verite necemu, co se castym opakovanim stane pravdou? Pocasi i "klimat" je velmi promenlive, a to je tak asi vse. Svaty Petr bude jeste dlouho mocnejsi, nez panely politiku.

Pro deti je lepsi, kdyz jim budete vstepovat kriticke mysleni

- i k vecem, ktere se ukazou nakonec pravdive - nez povinnou uctu k autoritam, byt jsou z IPCC a odjinud :-)

portwyn 12.1.2007 17:58

Re: Re: Zbytečně polarizovaná diskuze.

Co je to IPCC? :-)

Já jim kritické myšlení vštěpuju. Proto se snažím nabourat zdejší jednotnou frontu Pro-oteplovačů. Kdybych byl na stránce Zelených, hraju na druhou stranu.

Vyšší frekvence katastrof je nepochybně hrozba. Jak jsem už psal jinde: zatím nevíme přesně, za co z toho mohou lidé. Ale větší hustota lidí nepochybně vede k vyšší pravděpodobnosti katastrofy. Prostě to snadněji někoho trefí...

Já psal něco o uhlíku???

Ladislav N. 12.1.2007 19:51

Re: Re: Re: Zbytečně polarizovaná diskuze.

A kde je "podpora kritického myšlení", když strašíte globálním oteplením? Mrkněte na film Ice Age II - Meltdown, a uvidíte, co je to globální oteplení... ;-D

portwyn 15.1.2007 16:50

Re: Re: Re: Re: Zbytečně polarizovaná diskuze.

Vy jste dítě? Já tady mluvím za sebe a můžu si říkat, co si myslím...nemyslete si, že před tabulí můžete říct všechno.

portwyn 12.1.2007 18:00

Re: Re: Zbytečně polarizovaná diskuze.

Vodu z ledovců nepiji já, ale řada lidí ji - nepřímo z řek - pije.

I.L. 12.1.2007 18:22

Re: Re: Re: Zbytečně polarizovaná diskuze.

Reky v neledovcovych oblastech jsou cistsi, prinejmensim tedy na pohled :-) a predstavy, ze "ledovce zvlhcuji klimat" podobne jako "lesy zadrzuji vodu v krajine a zvetsuji srazky" jsou myty predvedecke periody prirodovedy z raneho 19 stoleti, ktere nemaji nejspis

zadne racionalni oduvodneni :-)

Ladislav N. 12.1.2007 21:55

Re: Re: Re: Zbytečně polarizovaná diskuze.

Ona ta voda je z atmosférických srážek, ledovce jsou jenom jakási "sezónní zásobárna", odtání ledovců ještě neznamená, že poklesnou vodní srážky v oblasti... ;-)

Brmboš 12.1.2007 15:34

Neděste se.

Pan Topolánek i Bursík vědí jak na to. Po desátém pivě se rozzáří Bursík tak, že usne, Kuchtová ho bude probouzet a mezitím vláda  přijme energetickou koncepci.Bursík s Kuchtovou dosáhnou jěště toho, že se zhasne.  Až se rozsvítí bude na místo Bursíka stát gypsovej trpaslík s nápisem: To se stane každýmu, kdo bude blbnout ahojky gypsovej Bursík.

www racek 12.1.2007 15:18

vážení, ta změna klimatu, no my strší zatím stačíme zemřít přirozeně, ale ona dojde ropa a brzy na to zemní plyn, šejno.

a o tom hlavně píše ten profesor janouch. o potřebě jaderek ...

Mirek Šejna 12.1.2007 15:36

Re: vážení, ta změna klimatu, no my strší zatím stačíme zemřít přirozeně, ale ona dojde ropa a brzy na to zemní plyn, šejno.

a právě proto by lidstvu pomohlo, kdyby bylo mnohem tepleji.

www racek 12.1.2007 15:43

Re: Re: vážení, ta změna klimatu, no my strší zatím stačíme zemřít přirozeně, ale ona dojde ropa a brzy na to zemní plyn, šejno.

nemyslím si. třeba kdyby moře stouplo o pár metrů ...

Mirek Šejna 12.1.2007 15:55

Re: Re: Re: vážení, ta změna klimatu, no my strší zatím stačíme zemřít přirozeně, ale ona dojde ropa a brzy na to zemní plyn, šejno.

před 15 tisíci lety moře bylo o 120 metrů níže než dnes. Pak začalo stoupat rychlostí asi 5 metrů za století. No a příroda i člověk se tomu přispůsobili.

Lájoš B. 12.1.2007 17:37

Re: Re: Re: Re: vážení, ta změna klimatu, no my strší zatím stačíme zemřít přirozeně, ale ona dojde ropa a brzy na to zemní plyn, šejno.

Máte nějaký nápad pro lidi z potenciálně  zaplavených oblastí (poslední odhad 100 miliónů v horizontu 70 let) ?

Mirek Šejna 12.1.2007 17:59

Lájoši

Stoupání oceánů je záležitost dlouhodobá. Očekává se tak asi půl až jeden metr za sto let. To se dá řešit přestěhováním lidí, nebo tak, jak to provádějí Holanďané (poldery a hráze)

Lájoš B. 12.1.2007 19:33

Re: Lájoši

Co ty dvě v USA nedávno gov. uznané studie o tom, že oceán stoupne během 40-70 let o 10 metrů a zasáhne rozsáhlé oblasti Indie, Bangladéše se 100 miliony lidí. ? To se vám nehodí do krámu ?

Druhá věc - tak prudké změny oteplování se v minolosti děly jen v době kataklizmat. Jediná prudká změna v posledních cca 200 letech je globální činnost člověka. Nebo jsem snad něco přehlédl ?

EmillXX 12.1.2007 21:26

Přehlédl jste "malou dobu ledovou"

např.

Jinak, změny klimatu měly dost katastrofální dopady na některá lidská společenství už v minulosti a činnost člověka v tom nehrála žádnou roli. Víte třeba o tom, že před 10000 lety kvetlo na Sahaře zemědělství a v jejím středu se rozkládalo rozsáhlé jezero? Teď se vedou mezi historiky, geology atd. debaty i o možném rozsahu Černého moře někdy před 7000 lety.

Lájoš B. 12.1.2007 21:45

Re: Přehlédl jste "malou dobu ledovou"

A mapy osídlení vypadaly sakra jinak. Počet lidí byl nesrovnatelně menší než dnes. Kam ustoupí stovky miliónů nebo dokonce miliarda lidí. Je to hračka ? Bagatelizujete tam, kde se jedná o průser.

Aurelus 14.1.2007 22:26

Zvýsení hladiny more?

Tak to jsem si kdysi jako kluk dal whisky on the rocks a zakecal se s jakousi krasavicí. Kdyz jsem se ke sklenici  vrátil, tak  ta hladina  nebyla vyssí, jenom ta whisky byla rozredená.  Kecáte, Zelenáci, kecáte...

jirka.s. 12.1.2007 16:54

Re: vážení, ta změna klimatu, no my strší zatím stačíme zemřít přirozeně, ale ona dojde ropa a brzy na to zemní plyn, šejno.

Á, šéfíček a jeho vlezdoprdelka jsou už zase tady!

www racek 12.1.2007 22:00

Re: Re: vážení, ta změna klimatu, no my strší zatím stačíme zemřít přirozeně, ale ona dojde ropa a brzy na to zemní plyn, šejno.

zalez, prde.

oakman 12.1.2007 14:29

Vážení

tvrzení vás odmítačů mi trochu připomínají ty dlouhé řady troubů v lidské historii, kteří bránili status quo až na něj sami pošli. Pan šejna má recht v tom, že se nám to hodí do krámu - ušetříme za palivo. To je taková ta česká zkratka v problematice. Vypitvat detail, na kterém to celé shodíme. Ono je to asi normální - v USA si stále mnozí nepřipuštějí svůj opičí původ a radši se zaklínají nemanželskym synkem jednoho rybáře....

Mirek Šejna 12.1.2007 14:54

Re: Vážení

status quo bráníte Vy. Já se na tu změnu klimatu docela těším. Lidstvo přežilo mnohem větší změny klimatu než které se dějí dnes.

Mirek Šejna 12.1.2007 14:57

oakmane

odmítač jste Vy. Vy odmítáte smířit se s tím, že nás čekají změny klimatu. Já jsem zatím nenašel důvod, čeho se při oteplení klimatu u nás v Česku mám obávat. Takže čekám, že mi uvedete seznam těch místních klimatických katastrof.

hodne neRath 12.1.2007 14:58

Re: oakmane

dubovy muzicku, odmitac jste Vy a to reality... a chcete poroucet vetru desti - takze jeste demagog nepoucitelny...

jerry 12.1.2007 15:31

Re: oakmane

No 2 pohromy pro nás -teplá zima a Šejna na Psu. No nic budu si číst knihu o jeho velkém příbuzném, ke kterému se nehlásí -semínkovém generálu Janu Šejnovi.:-)