5.12.2023 | Svátek má Jitka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JP 16.12.2008 15:20

http://www.czechkid.cz/si.html

http://www.czechkid.cz/si.html

Tak to je sila!

Jeronýmus Bosch 13.12.2008 9:21

To v podstatě nejde odvrátit

V Čechách bude nejméně po dvě generace neprůchodná jakákoli pravice, komunisti zaseli a sklízí... Dorostla generace, která byla vychována generací rovnostářů, závistivců a hňupů k obrazu svému, generace, která se domnívá, že má na všechno právo, ale v podstatě stejně jako ti v těch getech v Janově atd... nechce znát své povinnosti. Spějeme do stavu jednoho velkého českého geta, a dobře nám tak! (Y)(Y)(Y) http://snipr.com/7xs1g (Y)(Y)(Y)

Vilda 13.12.2008 10:33

Re: To v podstatě nejde odvrátit

Ten pohled je postaven na pesimismu a aby pohladil zakomplexovanou dušičku. Realita je v řadě případů jiná. Zkuste někdy cestovat po světě a všímat si řemeslného provedení různých obkladačských prací, elektroinstalací. Nevím jak v hotelech od 4 hvězdiček a výš, ale kolikrát je to pěkná fušeřina a to i soukromých domech. Podívejte se na filmy pro pamětníky z I.republiky. Vy tam nevidíte tu noblesu a řemeslné a profesionální zpracování všeho okolo?

Ne, Češi jsou národ jako jakýkoliv jiný v Evropě. V něčem lepší v něčem horší. Jsou to ale lidé, kteří se jsou schopni prosadit ve světové konkurenci svým umem, šikovností a znalostmi.

Pokud to vidíte jinak, jste dle mého mínění přesně typ člověka, který nespokojenost se sebou sama rád chcete přičítat těm druhým. A protože chcete vypadat, že jste nad věcí, tak to zabalíte do pláštíku líbivosti. To vám lidé stejného ražení radostně odhýkají. Pofoukáte jim jejich vlastní bolístku:-/.

Hrad 13.12.2008 19:15

Re: To v podstatě nejde odvrátit

Rovnostář  - co je natom špatného? - co je na tom dobrého? - obecně! Piš. Zatím opakuješ nálepky. Přesněji konstrukty. A kde jsi přišel k té přezdívce. Přezdívat se pyšně jisté "nářadí" vypovídá dost o autorovi:-)?Když přežvýkavec označuje některé lidi za hňupy....no.  Proč nepoužíváš termín svoloč, jako tvůj předřečník, který se tady občas zjevuje. Pro tvou informaci. Pravičáků tady je. Proveď si průzkum. Stačí se nenápadně zeptat, kterou ruku používáš na WC(Y). Není to příčinou, že většina lidí začíná raději hlasovat levicí?   

Jeronýmus Bosch 13.12.2008 9:47

Re: komentář k nové partaji

Ano, je to podle mě pravda, jenže, lidi tady všude zajímá jen jejich momentálně plné panděro, a budoucnost jejich vlastních dětí je jim defakto volná... (Y)

Tak dlouho se budou starat jen o to, aby soused neměl kozu, až se stane tou kozou sami.

Podle Nostradama a Sybily má islámská říše ovládnout Evropu na 1000 let, a vše nasvědčuje tomu, že ti "svobodumilovní" evropané se do toho ženou jako tupé ovce, nezabrání tomu ani nová strana, je to přesně podle: 8-o Když se dva perou, třetí se směje... v našem případě je tím třetím islámský středověk, bohužel Rv

iso 12.12.2008 23:54

Důkaz, že to není pravice:

Byla při tom, kdy vznikl barierový levicový volební zákon!

iso 12.12.2008 23:52

OMYL - ODS nemá s pravicí nic společného.

Loď se potápí. Proč? ODS, údajně pravicová strana, se s pravicí vůbec "nebaví" a soustavně koketuje s levicí.

Koleda koleda Štěpáne, se říká.

Koledovali si o to.

Volil jsme ji, dokud mne ODS nezradila.

Nyní volím skutečnou pravicovou politickou stranu, Národní Stranu.

mover 12.12.2008 22:39

ODS nemá s pravicí nic společného

U pravicové vlády si představuji aspoň náznak nacionálnosti, snahy omezit imigraci a podporu vnitřní bezpečnosti. Íčko Langer naopak policii dostal na pokraj kolapsu, politici ODS nám sem chtějí pomalu tahat islám jako v zemích západní Evropy a každý pokus o poukázání na problémy, např. na cikánskou kriminalitu, se šmahem označuje za xenofobní, nehumánní a rasistický postoj. :-( Jedině tzv. extrémní pravice může ukázat cestu ven!

Magor Milda , Mgr. 12.12.2008 22:33

Doba zraje pro nástup opravdové pravice

z bývalé nomenklatury, viz Václav Klaus, už přežívají jenom důchodci. Tato nomenklatura, kříženci ruských poradců a jejich českých kolaborantů, čítala dobře milión osob, počítáme-li i rodinné příslušníky. Bývalá StB, místní správa, VB, krajská správa a všechna rozhodující místa v hospodářství i státní správě byly obsazena výhradně těmito lidmi. Jejich doba se chýlí pomalu ke konci, nastupuje mladá generace. Zejména nebezpeční nomenklatuře jsou ti mladí, kteří studovali nebo pracovali v západní Evropě nebo USA. Nomenklatura má své vzdělání pouze z Moskvy, to je její omezenost a neschopnost. Čím více se od Moskvy vzdalujeme, tím více je její anachronismus zřetelný. S tou novou pravicí však ta stará bude usilovně bojovat, už V. Železný začíná v Bruselu tah proti českým poslancům, snažícím se o přijetí LS.

Hart 12.12.2008 20:48

Česká pravice již tu lekci dostala a bude dostávat dál a dál

To co se dělo po dvou historických debaklech ukázalo, že ODS nějakého ozdravění schopná není.Stranické vedení složené v podstatě ze stejných lidí je schopné jen stejných reflexů, ne reflexí. Analýza vypracovaná na objednávku topolánkova vedení byla věcná. Jak jsme viděli z celodenních přenosů nikdo kromě slovních hrátek nic neřešil. Asi to asi nejde tam, kde je prioritou udržení se v úřadech(korytech). příklad širokého rozkročení v Dubí a Teplicích je názorný.Jak vidno tak Gandalovičovi i Řebíčkovi boys přišli na stejné metody jako Al Capone, který takto organizoval podporu svých starostů v Chicagu. Nerozhodlo nic, než kdo uplatil víc nových členů. Z této sebereflexe je jen smutno. Když se to prošťouchlo jsou oba překvapeni a o ničem neví. Kdo to rozkročení odnese, ti normální členové a ti budou mizet. Analýza má pravdu, že tady pravice nemá tradici ani z let první republiky. Ten celovíkendový  přenos na ČT24 byl pro ODS katastrofální.Ještě to dodělala informace, že o funkcích rozhodovali noční hrátky lobbistů. Článek hodnotím jako jeden z nejlepších.

Karel K 12.12.2008 19:21

Smrt facka a kecy

Článek ovšem nevyzrazuje nic nového, leda to, jak se autor už na tu facku pravici  těší. Pravice nepotřebuje novou stranu, ale novou strategii proti rostoucí levicové demagogii a podrazákům ve vlastní straně. Klausova strana politických vysloužilců situaci nezachrání   navíc on už dávno není pravičák, ale jen paličák :-):-):-)

Ulrich 12.12.2008 19:04

Levice má v demokracii vždy navrch

Většina lidí je intelektuálně slabých, a tak snadno sedne na lep falešné, ale na první pohled lákavé nabídce těch, kterým říkáme levice: "Zvol mě a já ti dám zdarma ( kouzelné slůvku z reklam ) to či ono, nejlépe přímo peníze". Tato nabídka je navíc zesílena neméně lákavým motivem msty na těch hnusných boháčích, kteří jsou přece ( jak jinak ) vinni neúspěchem ( vesměs relativním, domnělým ) většiny. To oni dle levice budou kořistí, zdrojem slibovaných statků. Tomu se nedá odolat. Prachy, nalezení viníka a msta. Odhalit podvodnost, šalbu této nabídky je intelektuálně náročné. Kromě toho vyžaduje i určitou pokoru a úctu k druhému, což brání i mnoha inteligentním lidem levici odmítnout. Z těchto důvodů má levice v demokracii obrovskou výhodu, která způsobuje, že i takzvaná pravice je většinou jen více či méně umírněnou levicí. Místo na pravém kraji spektra je tak v tradičních demokraciích obvykle volné. U nás tedy určitě. Nová, radikální, řekněme libertariánská či striktně konzervativní strana má šanci je obsadit a bojovat donkichotský, beznadějný boj za svoji Pravdu. Kéž by se tak stalo. V tom případě se přidám.

Hrad 12.12.2008 21:44

Re: Levice má v demokracii vždy navrch

Kdy se už někdo z těch řečníků o potřebě těch velkých Pravd, které jsou ozdobou těch, co se definují jako pravice, nějakou tu velikou Pravdu vysloví. Vysloví v podobě nějaké věty. Třeba v podobě(vymýšlím si): "My lidé autentické pravice nebudeme lhát, učit lhát, a nebudeme nutit jiné této lži věřit". Tak s chutí do toho.   

sumo 12.12.2008 22:36

Re: Levice má v demokracii vždy navrch

KDU, pokud jste si nevšiml je křesťanská strana a žádné lepší pravdy než 10tero vymyslet nelze. Vše je pouze pozměněné. Jak to vypadá v životě , vidíte sám.Mně by stačilo, kdyby se jako v USA u nás přísahalo na bibli. Co by asi udělal Čunek ?8-o

JSR 13.12.2008 10:33

Re: Levice má v demokracii vždy navrch

Bible, jádro všeho zla? S tou si tak max. vytřít (Y)

Klička 12.12.2008 17:45

Jiná cesta

Existuje ještě jedna možná cesta Odstranění moci politických stran. Stačí k tomu většinový volební systém při volbách do parlamentu, ovšem s možností volit kandidáty napříč politickým spektrem. V tom vidím jediný možný demokratický postup. Tento systém donutí politické strany kandidovat skutečně kvalitní kandidáty. Volba napříč politickým spektrem omezí současnou obrovskou a hlavně nezaslouženou moc politických stran a odstraní nepřípustný nátlak sekretariátů stran na své poslance , který je v zásadním rozporu s ústavou této země. Zároveň je třeba zavést přímou volbu prazidenta a zvýšit jeho pravomoce, které jsou nyní směšné v porovnání s vážností této instituce. Zde mám na mysli skutečnost, že jmenuje-li prezident kohokoliv kamkoliv, musí mít výlučné právo jej také odvolat. Stejné právo musí mít i občané, volící si své zastupitele. K tomu může sloužit např. referendum.Nositeli pravice či levice zde pak nebudou politické strany, ale jednotliví zastupitelé, demokraticky zvolení přímo občany. Tvrdím, že občané moc politických stran nepotřebují, nepotřebuje ji ani tento systém a už vůbec ne demokracie.

Kvetla 12.12.2008 18:38

Re: Jiná cesta

R^R^R^!!...a odstranilo by to i současný otevřeně módní jánabáchysmus ve všech sférách veřejných funkcí.A ještě bych přidala ustanovení,které by umožňovalo být zvolen do stejné instituce poze dvakrát za sebou ( t.j. jedenráte své místo obhajovat a pak muset "povýšit či !ponížit",nebo odejít a příp. po takto vynuceném přerušení zase začít znovu).Slibuji si od toho,že by začala velice rychle fungovat konkurence skutečně schopných, vzělaných,a podstatně hůře zkorumpovatelných zastupitelů všeho druhu.8-o

Jiří K. 12.12.2008 19:11

Re: Jiná cesta? fakt?

Hmm, pán (paní?) ráčí býti vskutku erudovaným odborníkem.

Mohl by nám prozradit ono sladké tajemství, jak se ve většinovém volebním systému (tedy jednomandátových volebních obvodech) volí napříč politickým spektrem?

Povinnost vybrat pouze jednoho jediného z předložených kandidátů sama o sobě jakési volení napříč spektrem vylučuje. Napříč spektrem lze volit pouze v poměrném systému, kde z obvodu postupuje více kandidátů, ale musela by zde být možnost, vybírat si z kandidátek různých stran.

Ani většinový systém není proti moci politických stran žádnou překážkou, což názorně předvedly vysledky posledních dvou voleb do senátu, kdy se volilo přísně stranicky - před 2 lety modře, letos pro změnu oranžově. Nominování kandidátů do jednotlivých obvodů a jejich podpora partajními mašinériemi představují zatraceně silnou mocenskou páku pro sekretariáty stran.

Takovéto kličky na tom bohužel nemohou nic změnit.;-)

Klička 12.12.2008 19:44

Re: Jiná cesta? fakt?

Jde o počet volebních obvodů. Do parlamentu řekněme 15. Volí se celkem 200 poslanců a dejme tomu 10 členů vlády .Každá strana či pol.hnutí kandiduje tedy 14 kandidátů. Voliči volí v každém obvodu 14 kandidátů. Dejme tomu 3 z ODS, 4 z ČSSD, 1 ze SZ, 1 z KDUČSL, 2 z ED a 3 z jiných stran. Těch 14 z nich kteří takto získali nejvíce hlasů jsou zvoleni. Je jich dohromady 210. Volbou napříč pol. spektrem rozumím možnost volby kandidátů z různých pol. stran ne podle stranické příslušnosti (i když to není systémem vyloučeno) ale podle toho, co si voliči vyberou. Obvykle to bývá čestnost, nepodplatitelnost odborná a politická erudice, slušnost a pod. Tady je výhoda systému, který sice zcela neodstraňuje, ale velmi ztěžuje stranickost voleb.

Jiří K. 13.12.2008 8:47

Re: Jiná cesta? fakt?

Ach jo. Nastudujte su prosím někde, v čem spočívá rozdíl mezi většinovým volebním systémem a systémem poměrného zastoupení.

To co zde popisujete, rozhodně není většinový volební systém.

Honza 12.12.2008 20:16

Re: Jiná cesta

Velmi působivé náměty, téměř na úrovni objevu, chybí tomu jen uvést příklady ve kterém státě na světě to tak nějak podle uvedených představ již funguje a jaké výsledky to přináší.

Minutus 12.12.2008 21:32

Re: Jiná cesta

Anebo aspoň proč by to fungovat nemělo, či kde to nefunguje.

1888 12.12.2008 21:40

Re: Jiná cesta

Mas volbu mezi hnusnymi politickymi stranami, kterejm vidis do zaludku a skvele svitoricimi obchodniky s destem o nichz nikdo nic nevi.

Karel. 12.12.2008 17:08

Kongres.

To co jsem viděl v televizi to překročilo všechny meze. Česka televize vysilala prakticky cely kongres v přimem přenosu. To si nedovolila ani byvala stato strana. Chtěl jsem napsat že na mne dychnul duch minulosti komunistickych sjezdu ale to co předvedla veřejnopravni televize to nejde z ničim srovnavat.

Jiří K. 12.12.2008 17:03

ad R: příčiny porážky ODS jsou 3

a sice: ODS, ODS a do třetice ODS!

;-)

helzuza 12.12.2008 16:55

reakce

pro modrého bolševika - dávám Vám plně za pravdu !!!!VV

Luděk 12.12.2008 16:41

Strana široce rozkročená

ODS není už jen stranou pro bohaté podnikatele a ctitele neviditelné ruky trhu a la Kožený,Krejčíř,Pitr.Bere do svých řad i uvědomělé dělníky a studenty.Ti vstupují do strany přímo masově po stovkách,ještě v montérkách ze stavby nastupují do připravených autobusů,aby stihli oblastní sněmy ODS na severu Čech..Mají prý volit nějakýho Gandaloviče nebo Řebíčka a při vyslovení hesla mají jídlo a pití zdarma a ještě nějakou tu tisícovku na ruku.No neberte to.Jen ti studenti se radostně ožrali ještě před schválením usnesení ze sněmu,takže byli nepoužitelní,ale příště už si je vezme na povel nějaký zkušený člen strany.Prý grémium ODS pověří Moravu,ten je teď volný a uvědomělostí přímo překypuje.Tak to vypadá,že to s tou českou pravicí zas tak špatný není.Rozkročila se hodně zeširoka.

Vašek 12.12.2008 17:46

Re: Strana široce rozkročená

Krejčíř,Pitr  byli napojeni na ČSSD(Setuza).Kožený v ODS nebyl,z počátku kuponové privatizace ho ocenil Klaus za účast na rozjezdu kuponové privatizace,jejímž cílem byla maximální účast občanů(diků) při rozdělování národního majetku.K získávání členů na Ústecku bude uspořádán audit,přesto účast volitelů na kongres byla určována daleko před tímto údajným náborem, a to podle stavu k 3O.6.t.r..Jenže na co fakta?Lze si vystačit i s kafráním a výkřiky z pralesa.

brána 12.12.2008 16:32

konec pravice v demokratickém režimu neexistuje nikde dokonce i zde ne

Nastává přirozená a nutná výměna společenských konceptů. Končí období ideologie postavené na doměnce, že volný trh je dostatečnou zárukou společenského dopadu úsilování o neomezený profit. Problémek je v bezradnosti levice.  Nejen pan Obama, ale dokonce i pan Paroubek mají sakrastres.