12.5.2021 | Svátek má Pankrác


Diskuse k článku

POLITIKA: Babiš a Vítězný únor

Sjezd hnutí ANO se konal v den šedesátého devátého výročí komunistického puče. Rozhodně se nejednalo o náhodu. Některá data mají symbolickou hodnotu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 5.3.2017 21:46

Proč urputné,

když stačí prosté slovo hovado?!

D. Polanský 5.3.2017 19:26

S tím datem je to složitá

a zbytečná konsekvence. ODS byla vždy stranou lidí, co hrají jenom na sebe. S tím nikdo nic neudělá. Vrána k vráně sedá.

M. Prokop 5.3.2017 21:07

Re: S tím datem je to složitá

Není řeč o ANO? Jenže to zase není strana, ale jen fanclub.

V. Pavelka 5.3.2017 17:24

taky že jo

kradnů , kam kdo dosahne , naivo , od uklízeček po ministry !

P. Harabaska 5.3.2017 7:48

Babiše nemusím.

Ale snad ke každému datu lze nalézt nějakou tu vhodnou asociaci. Dějiny lidstva se počítají na celá tisíciletí. Jinými slovy pan Mith kecá, nevím zda za honorář. Nově si změní jméno, měkké I zamění za ypsilon Y, a pak bude ty svoje bajky, výmysly a mýty zveřejňovat pod skvělým anglickým jménem Myth. A angličtina je dnes tak moderní, že i v každém Blbákově mají místo zdravotního střediska Medical Center. (Ta americká podoba slova Center je důležitá. Předně je Amerika větší než Anglie a potom tím, jako věrní členové EU, jasně vyjádříme svůj nesouhlas s Brexitem. Naši západní sousedi by nám mohli vyprávět o tom perfidním Albionu, který ruší jejich eurounijní kruhy).

J. Jurax 5.3.2017 14:13

Re: Babiše nemusím.

???

J. Fridrich 5.3.2017 7:40

Autor článku to má nějak popletené.. Větší

Autor článku to má nějak popletené.. Větší nebezpečí pro demokracii jsou ty jeho "demokratické strany" prolezlé skrz na skrz korupcí a "rozdávacím populismem".

Víte, víme ( tedy někteří, ti co se zajímají o historii-vývoj Světa ), že v cca 5 000 let dlouhé historii lidstva byli " osvícení vládci " - například Traianus, "náš" Josef II a další.. a byli také ti zlí - Nero, Caligula, Stalin, Hitler a další.. Velká výhoda toho prvně jmenovaného, tedy " osvíceného vládce " ( myšleno bez ironie ) je velká rychlost realizace moudrých-tedy prospěšných výnosů, zákonů - a to bez " házení klacků pod nohy " od užvaněné opozice.. - to je ale ta demokracie..

Ve skutečnosti je Babiš, spolu s několika dalšími výjimkami jeden z mála, kteří nepřišli do politiky, vydělat si zde peníze. Jak známo, celý plat ministra, jakož i plat poslance včetně náhrad, posílá na účet fondu pro postižené. V tomto ohledu je mimo jakoukoliv pochybnost mezi ostatními politiky „Bílou vránou“ ! Kupodivu – zatím jsem nezaznamenal ani u jednoho z jeho mnoha nenávistných kritiků, že by se k sponzorování postižených připojili, nebo mu alespoň za toto gesto vyjádřili když ne dík, tedy alespoň úctu !

P. Harabaska 5.3.2017 7:56

Re: Autor článku to má nějak popletené.

Ne, Babiš si nepřišel do politiky vydělat peníze. To opravdu ne. Plat ministra, pro každého prosťáčka, který se živí vlastní poctivou prací, tak závratný, je pro oligarchu jen směšnou bagatelní částkou, kterou lze bez velkého tesknění na charitu vydat. Důležitý je ovšem ten palec na tepně finančních toků, které - například ve formě dotací a jiných nástrojů deformujících svobodný konkurenční trh, pro který všichni tak hlasitě a nadšeně horovali - lze vhodně usměrňovat. Ke mně opravdu ne! Já z nich nemám ani korunu.

A. Nový 5.3.2017 13:05

Re: Autor článku to má nějak popletené.. Větší

Pro takové jako jste Vy, stačí rozdávat populisticky koblihy a hned budete tvrdit, že A.Babiš je osvícený vládce. :-)

Všeci kradnú!

J. Jurax 5.3.2017 14:14

Re: Autor článku to má nějak popletené.. Větší

Všeci kradnú, iba ja čerpám!

P. Bolec 4.3.2017 19:49

Autor je členem ODS.

Tím je řečeno vše. Stačilo napsat, nemám rád Babiše a jeho ANO. Jsem zv+dav na povolební situaci a lísání se k ANO. Otatně ODS se měla v minusti příležitost se předvést a nijak se jim to nepovedlo. Ať na vládní úrovni, tak i v Praze.

R. Tesařík 4.3.2017 22:20

Re: Autor je členem ODS.

Vy ho rád máte..prostě, svůj k svému.

M. Prokop 4.3.2017 23:58

Re: Autor je členem ODS.

Komouš ke komoušovi (na agentování byl asi mladej).

J. Farda 5.3.2017 8:06

Re: Autor je členem ODS.

Zjednodušujete, pane Bolci, a to to chca či nechca demagogicky, protože jeho konstatování není platné jen pro ODSáky.

M. Gavlák 5.3.2017 16:39

Re: Autor je členem ODS.

No, jestli podporujete "demokratické" praktiky v ANO, pak chápu. Babiš bude váš Bůh, že...

V. Pavelka 5.3.2017 17:30

Re: Autor je členem ODS.

Nedokážu si představit, že bych mohl volit některou ze starých stran to raději risknu, Babišovo Ano !

J. Farda 5.3.2017 20:36

Re: Autor je členem ODS.

Pámbu s námi - na Vás, Babišovo volitele, kašlu!

J. Karlík 4.3.2017 18:42

Demokratům

nezbývá, než přiznat minulé chyby. Pozdě, páni demokrati, zloduch Babiš už má připraveno zakotvení vedoucí úlohy hnutí ANO

v ústavě, o tom se tajemníkum UV KSČ ani nezdálo.

J. Kyselková 4.3.2017 18:31

Slovenská náplava

sem vtrhla, aby nám ze solidarity tady udělala pořádek a dala za uši !! Babiš na to šel chytře - koupil si media, aby nám bylo vysvětleno, jací jsme matláci a zloději, a že předchůdci byli zločinci, totéž o opozici. Hovoří fortelně, žoviálně, familierně - aby každý rozumněl. Soudruh Babiš dokáže úderně lhát ve všem a urážet a přitom se pochechtávat !

Jeho láska, madam Krnáčová trůní sice na Pražském magistrátě jako primátorka, ale dosud upachtila a komplikuje jen zběsilé změny v dopravě a výměny cedulek. Na Náplavce se dnes uskutečnil trh. Kolik tam řádilo fízlů ? Že budou padat pokuty (až do půl milionu) smutně sdělil Babiš. Jasné v tom guláši - kdo z trhovců spadá pod EET nemá dosud nikdo. Bureš to taky neví.

Pro Prahu bylo nejvíc poctivé a viditelné práce uděláno vládou ODS - nemá se za co stydět !

V. Plocek 4.3.2017 21:32

Re: Slovenská náplava

Co se týče slovenské náplavy, tak daleko více mě štve (a to říkám slušně) současný nástup slovenských redaktorů,komentátorů v české televizi, viz dnešní Český lev. Nechápu proč tuto oslavu českého umění musí komentovat Slovenka. Slovenka mi nevadí, ale slovenština. To jsme opravdu tak blbý národ, že na rozdíl od Poláků, Maďarů a konečně i Slováků nejsme schopni uchránit češtinu v oficiálním programu české televize jak znak naší hrdosti našich kořenů(které asi nemáme). A odmítám nařčení ze šovinismu a podobných označení, protože slovenské lidi mám velmi rád a o slovenské kultuře, kterou naopak v TV postrádám ve větším množství ani nemluvě.

P. Harabaska 5.3.2017 8:05

Re: Slovenská náplava

Buďte rád, že patříte k národu tak velkorysému. Opravdu proti Slovákům a slovenštině nic nemám. Dokonce mi nevadí ani čeští generálové nejen se slovenským jménem, ale oni v úřadu v interview pro ČT i slovensky hovoří. Vadí mi ale to, že na Slovensku postoj k Čechům není reciproký. Navštívil jsem jeden velký podnik na Slovensku, kde výrobní ředitel, Moravák jako poleno, v soukromí se mnou mluvil nějakým snad slováckým nářečím. Když byl ale přítomen pán generálny riaditel, mluvil slovensky. Zeptal jsem se pak opatrně, proč nemluví, jak mu zobák narost ́, řekl mi stručně: Já bych tady s nima nevydržel.

V. Plocek 5.3.2017 17:10

Re: Slovenská náplava

Žádná reciprocita. Slováci mají pravdu. Když chceš mezi námi žít, tak mluv našim jazykem. A moravský pan ředitel mluví. Tak proč stejné pravidlo neprosazujeme u nás. A ne protože Slováci to vyžadují na svém území. Ani náhodou. Důvod je jiný. Protože mám češtinu rád jako něco pro mně cenného, jako výraz příslušnosti k českému národu. Což pan Harabaska asi dostatečně necítí. A proto vůbec nejsem rád. Něco jiného je tolerance vůči přistěhovalcům, pokud respektují naše předpisy a zvyklosti, vůči všem náboženství atd. Ale to vše, při vyžadování úcty k základům našeho státu, mezi něž jednoznačně patří čeština. A v těchto věcech jsem naprosto nekompromisní.

J. Kombercová 5.3.2017 16:23

Re: Slovenská náplava

Nevím, Lva nesleduji (upoutávky mě neminuly), ale nebyl nominován film Učitelka? A proto třeba i Banášová? Že by taková přeshraniční spolupráce?

V. Plocek 5.3.2017 17:18

Re: Slovenská náplava

Drahá paní. To, že nesledujete jmenovaný pořad v TV, není důležité. Ale to, co uvádím ve svém článku, to je důležité. Pokud si máme udržet statut českého státu, tak je nutné trvat na základních atributech jako je oficiální řeč a další. A pokud připouštíme porušování těchto pravidel, tak ten stát rozkládáme a to i ke škodě obyvatel cizí národnosti u nás.

V Karlových Varech jim také ruština nevadila a kam to dnes dotáhli? K porušování základních zákonů - kdy si ruští přistěhovalci dělají co chtějí - viz stavby ve Slavkovském lese, kde je stavění striktně zakázáno. Na rozdíl od Izraele, který vlastním občanům bourá domy na území, kde byly stavby zakázány. Je třeba vidět jednotlivé věci v celkovém systému. Zdravím.

J. Kombercová 5.3.2017 17:20

Re: Slovenská náplava

Mně to vlasy nerve.

V. Pavelka 5.3.2017 18:52

Re: Slovenská náplava

Taková malá upatlaná národní hrdost!,Tomu se říká , komplex mladšího bráchy v rodině . Ppodobný problém, Má Brno s Prahou .

J. Kyselková 4.3.2017 22:27

Re: Slovenská náplava

Tak se prý vybralo dnes na trzích za EET přes 60 milionů účtenek. Bureš zahájí brzy loterii. Výherce bude Čapí hnízdo objíždět na oslu.

V. Němec 4.3.2017 15:59

Babišovi pokoj

Vítězný únor znárodnil a sametový listopad odnárodnil.

Co je horší?

M. Moravcová 4.3.2017 17:47

Re: Babišovi pokoj

vítězný únor je mnohonásobně horší. S velkým "V" to nemůžu napsat. Zničil lidskou svobodu a důstojnost a lidské životy. Prachy a majetky až na dalším místě.

R. Tesařík 4.3.2017 22:22

Re: Babišovi pokoj

jste popleta.