Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POJMY: Tak prý žijeme v totalitě

Představitel jednoho hnutí (vzešlého z demokratických voleb a mající početné zastoupení v Parlamentu České republiky), neváhá s pojmem totalita žonglovat ve svém nekonečném projevu na půdě zákondárného sboru, který osobně považuje za žvanírnu (což jednoznačně svým přístupem potvrdil).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŠH

Pan doktor Vodvářka má pocit, že nežije v totalitě. No, má pravdu v tom, že kazajky máme ještě poněkud volné. A každou novou směrnici nepovažuje za buzeraci, ale za "nezištný dar politiků občanům".

Samozřejmě, on totiž již nějakou dobu využívá svého vzdělání a životních zkušeností k tomu, "aby nevybočoval". A on a jemu podobní i jen odlišné názory pokládají za "boření demokracie". Slova podle nich ničí "současná hodnotová, západní a brusele měřítka".

Několikrát jsem pokusně řekl něco a vybočoval jsem. Považuji slovní vybočování za normální! A začalo tóčo, samozřejmě mě nezavřeli. Ale moji milí spoluobčané začali lovit v telefonech takové ty hezké Rakušanovy paragrafy, úplně jak domovní důvěrnice kdys. A ani se nezakuckali, byli pyšní, jak to všechno vědí!

Pan doktor Vodvářka má velice malou představivost, diskutovat chodí pouze do "jednolité společnosti", .... a asi toho již hodně zapomněl z minulosti té naší Evropy. Jo, a také je určitě takovým tím hodným "prosystemovým" občanem, sbírá bodíky.

0 0
možnosti
PS

P90a82v24e47l 52S40u32r40a

20. 9. 2023 10:25

Pane doktore, tenhle článek je výborná diskusní návnada, kde se ukáže KDO je WHO.

0 0
možnosti
JV

J 73V88l85č77e65k

20. 9. 2023 10:36

No, to kdo jste vy, pane Suro, je zde dostatečně známo i bez návnady tohoto článku. Není potřeba víc prokazovat. ;-D

0 0
možnosti
PD

Nostalgie na mne občas "sedne", ale n͇i͇k͇d͇y͇ ve věcech, týkajících se politiky a ekonomiky za "socíku".

0 0
možnosti
JV

J 40V85l80č49e69k

20. 9. 2023 10:30

Opravdu závažné sdělení. S tím nelezte do diskuse o totalitě, s tím se svěřujte bábám na trhu. Ty vás budou obdivovat. ;-D

0 0
možnosti
PV

I Václav Havel usiloval o svržení komunistického režimu. A "vzfafoval" dokonce méně, než Tomáš Čermák. A že u nás vládne naprosto šílená rudozelená ideologie je vidět na každém kroku!

0 0
možnosti
ŠH

Ti, kdož začali ničit svobodnou společnost, ti vědí, že to je třeba dávkovat "vopatrně". Podepřít to dotací, podepřít to vyvoláváním "každodenních strachů". Podepřít to projevy, že "máme někam patřit".

Jak řekl president Zeman: podle Gaussovy křivky je ve společnosti vždy dostatel lidí, kteří touží po obojku. Jako pejsci. A mističce s papáním. A teplém místečku u psacího stolu.

0 0
možnosti
JV

J 16V78l97č95e69k

20. 9. 2023 9:29

Pane Vodvářko, vaše rozprava o totalitě, kterou nám tu předestíráte podle Wikipedie, ve které je totalita popsána nevím kolika body, je ubohým slohovým cvičením rádoby novináře amatéra, nikoli práce opravdového novináře, za jakého se tak rád považujete.

To, že vládnutí současné vlády nevykazuje všechny ukazatele totality uváděné ve Wikipedii vůbec není vyvrácením, natož důkazem, že tu totalitu nemáme.

Projevy totality možno vidět jak v aroganci moci vládnoucích orgánů vůči opozici v parlamentu, tak v perzekuci jednotlivců z občanského prostředí, kteří projevili svůj názor, který není v souladu s mainstreamem.

Někdo je za svůj názor vyhozen z práce, jiný je šikanován nadřízeným orgánem a přinucen se za svůj názor kát jako školáček ve škole, zatímco ten, který je s vládnoucí mocí zadobře, může veřejně nabádat k násilí nejhrubšího zrna a nikomu z vlády, ani od policie, to vůbec nevadí.

Proč by to nakonec mělo vadit policii, když nejvyšší představitelé moci ve státě, pana prezidenta nevyjímaje, se s takovýmto výtečníkem nechávají zviditelňovat na fotografiích jako nejlepší přátelé? Jména popisovaných netřeba uvádět, ty jsou natolik známá, že si je každý snadno dosadí sám. :-) [>-]

0 0
možnosti
VK

I demokracie může zavírat za nesprávné názory ale takto potrestaní by měli mít statut politického vězně jako to bylo za Rakouska a za prvmí republiky.

0 0
možnosti
PV

Pak to není demokracie, jen "lidová demokracie" nebo "liberální demokracie..."

0 0
možnosti
VC

Ano, nesmí zapadnout slova v projevu při pietním aktu v Žatci. Byl to projev nebojácný, který tnul totalitu současné vlády do živého. Jen si přejme, aby tato PRAVDA nad pětikoaliční totalitou zvítězila. !![>-]

0 0
možnosti
MZ

Smiešny článok, nechápajúci autor, nevnímajúci "vznikajúcu" realitu:

Členské státy OSN budou ve středu hlasovat o politické deklaraci, která má dát zelenou pandemické smlouvě WHO. Za maskou údajné zdravotní péče má být instalována nadnárodní celosvětová diktatura. WHO má dostat nezbytnou pravomoc, aby mohla přísně předepisovat a přijímat závazná lékařská opatření pro své členské státy v případě pandemie. Pakt WHO a Mezinárodní zdravotní předpisy (MZP) znamenají konec svobody!

Napríklad: WHO může vyhlásit pandemii sama, bez detekce a kontroly., WHO může předepsat povinné léky a očkování pro všechny lidi., WHO kontroluje vývoj, výrobu a distribuční kanály léčivých přípravků., WHO spolu s G20 a WEF plánuje globální digitální očkovací pas pro všechny členské státy., Článek 18 dodatečného pandemického paktu a článek 44 mezinárodního humanitárního zákona jsou zaměřeny na cenzuru., V případě neposlušnosti by byla možná donucovací opatření, např. vojenská intervence., Redefinice stádní imunity: Platí pouze po očkování.

Ľudia sú vo všeobecnosti tak tupí, že sa tejto nastupujúcej totalite nedá vyhnúť. :-/

https://cz24.news/clenske-staty-osn-budou-ve-stredu-hlasovat-o-politicke-deklaraci-ktera-ma-dat-zelenou-pandemicke-smlouve-who/

0 0
možnosti
KA

K66r88e54i88d12l 10A94.

20. 9. 2023 8:55

Komunismus a nacismus ne, ale léta 1945-1948 nebo Rakousko-Uhersko ano.

0 0
možnosti
PV

A také 80 léta!

0 0
možnosti
MH

Teoreticky ne, prakticky už dávno! Ale žijeme...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz