Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POJMY: Tak prý žijeme v totalitě

Představitel jednoho hnutí (vzešlého z demokratických voleb a mající početné zastoupení v Parlamentu České republiky), neváhá s pojmem totalita žonglovat ve svém nekonečném projevu na půdě zákondárného sboru, který osobně považuje za žvanírnu (což jednoznačně svým přístupem potvrdil).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

I20v21a42n 50M34a35r39e29k

21. 9. 2023 18:41

O totalitě jsem psal, můj článek byl včera na Neviditelném psu ----a diskuse pod ním potvrzuje, že někteří jedinci místo myšlenky produkují exkrement.. . . Tomáš Vodvářka

No a jak byste pane Vodvářko okomentoval počínání někoho, kdo na základě "dobrozdání" jiné, spřízněné osoby, telepatickým způsobem stanoví duševní "diagnosu" někomu, koho nikdy nespatřil? Navíc psychiatrie ani není "specialisací" tohoto věhlasného odborníka. Poté, když byli oba dva spřízněnci usvědčeni ze lži, odhodlal se pan "specialista" alespoň na doživotní BAN na své platformě tomu, kdo jej po předložení důkazu vyvedl z jeho fatálního omylu. Na omluvu se ani jedem z nich doposud nezmohl. Slušnost a pokora? To je pro ně zřejmě neznámý pojem. . . . Ptám se tedy, na čí straně je "produkt" vzpomínaný na konci vaší "úvahy"?

0 0
možnosti

Tak srovnáme-li Totalitu Komoušskou s dneškem, bylo to tehdy horší. Cestování na Západ zakázánou, protirežimní kecy na veřejnosti zakázány a potlačovány. Něco je ale velmi podobné. Byli jsme součástí Sovětského Sojuzu, nyní USA EU Sojuzu. Platili jsme Výpalné tehdy i dnes. Za politické extra špeky tehdy kotelna, dnes vyhazov z práce. Tehdy vrazi z Wall Streetu, dnes vrazi z Kremlu. Tehdy Mráz přicházel z Kremlu, dnes Mráz přichází z Washingtonu. Vláda, Novináři, Soudci a Úředníci se již začlenili jako pevná součást Režimu. Tehdy říše zla SSSR, dnes USA.

Ano, zatím můžeme pindat jen oproti Nadávkám, ale Trend k Totalitě je zřejmý....Rv

0 0
možnosti
PJ

Pán Vodvářka dí pravdu.

0 0
možnosti
LK

Mně zaujala prezidentská volba a zjevné stranění ČT,která již vícekrát projevila spíše fandění než přínos objektivní zprávy.Souhlasím,že toto ještě nesplňuje kritéria totality,ale do demokracie tyto projevy nepatří.

0 0
možnosti
JH

Pan Vodrážka se jako hlasatel toho jedině správného názoru jistě cítí volný, stejně tak se cítili přesvědčení komunisté v minulosti. Koneckonců navíc je na "volné noze". Ať si zkusi hlásat jiný, než ten správný názor třeba ve škole.

0 0
možnosti
LN

V čem se p. Herink necítí svobodný v naší zemi? Zkuste Rusko, S. Koreu, Čínu, Kubu. Jistě tam okusíte tu "správnou svobodu." Máte štěstí, že vám u nás vláda nebrání se tam i přestěhovat.

0 0
možnosti
JK

J75i52ř40í 59K41o48u27k

21. 9. 2023 1:48

Cítím se jako v osmdesátých letech, že pravda se říká beztrestně jen někde. Zažil jsem je, proto mohu porovnávat.... Toť vše, netvrdím že je to stejné, do stejné doby člověk nevyleze a porovnávat rok 2023 s rokem 1983bje stejná hloupost, jako porovnávat rok 1983 s rokem 1943. Rozdíly tu jsou . Minimalne ve čtyřiceti letech...

0 0
možnosti
JK

J75i41ř23í 72K17o49u58k

21. 9. 2023 1:49

Do stejné vody

0 0
možnosti
LZ

L28u28i49s 37Z11í73d45e54k

20. 9. 2023 23:39

Jasně, Vodvářko, zavírat lidi za , byť, hloupé názory, mít na vnitru oddělení sledující názory a Censorský úřad, to je výkvět demokracie !

0 0
možnosti
PJ

Asi neumíte číst. To tam nebylo.

0 0
možnosti
JM

Liberální demokracie-lidová demokracie a podobné přívlastky,nechci žádné přívlasky,komanči to v 48 vzali zhurta,liberálové postupnými ale jistými mini krůčky,pomalu ale jistě,první věc znemožnit odpůrce atd.,totalita ne-ale může to rychle zklouznout,tento styl demokracie se mi nezamlouvá!

0 0
možnosti
TK

Je-li někdo součástí systému nebo podporovatelem, tak jeho "hodnocení" systému co do "totalitarismu" je pofiderní. Pokud to panu autorovi vyhovuje, tak samozřejmě nemá cit pro opačný názor. Komoušům se zřejmě také nezdálo, že žili v totalitě, tehdá.

0 0
možnosti
PD

Nebo spíš autor nehodlá hysterčit.

0 0
možnosti
Foto

H80o69n50z40a 56K13a61l90a

20. 9. 2023 20:09

Dal bych tomu titulu článku spíše opačné znaménko! Znělo by to asi nějak takto: "Žijeme v anarchii"?

Je to prosté sledování směru rozvinuté demokracie v naší zemičce potažmo celém demokratickém světě. Veřejný zájem a potřeby slušných a nedostatečně průbojných jednotlivců jsou utlačovány vznikajícími různými občanskými iniciativami. Viz hlasité připomínkování výstavby dálnic, obchvatů, železnic a vlastně čehokoli. Je to vždy v zájmu demokratických principů, jak jinak. To že to poškozuje statisíce jednotlivců kteří se na obchvat svých měst těší a někdy se nedožijí. Vše je přece v zájmu demokracie a naplnění litery platných zákonů o ochraně soukromí, majetku, přírody a nevím čeho všeho.

Zamyšlení nad těmito problémy které si umíme vytvářet s neobvyklou rychlostí a v neobvyklém množství s nevymyslitelnou rozmanitostí nemůže vyústit jinak než:

Za desítky let možná i stovky let musí zákonitě celý svět přistoupit k omezení výhod demokracie. K omezení práv na soukromí, nebo na ochranu majetku a podobně. Nebude to totalita neradujte se přátelé starých pořádků ale bude to regulace nesmyslných soudních rozepří, napadání čehokoli. Třeste se kverulanti kterým je lhostejný veřejný zájem ! Opravdu k tomu musí jednou zákonitě dojít. Žijeme v anarchii???[>-]

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz